Van elég férőhely a hajléktalanok számára

Van elegendő szabad férőhely a hajléktalanok számára, a hajléktalanellátásban részt vevő szervezetek felkészültek arra, hogy a hideg beköszöntével el tudják látni feladataikat - hangsúlyozta Fülöp Attila, a Belügyminisztérium (BM) gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára csütörtöki sajtótájékoztatóján Budapesten.

Van elég férőhely a hajléktalanok számára

A politikus elmondta, hogy a hajléktalanok téli ellátásának megszervezéséről széles körű egyeztetést folytattak, amelybe a rendőrséget, a mentszolgálatot, a fővárosi önkormányzatot, a megyei jogú városok képviselőit, valamint a hajléktalanellátásban tevékenykedő szervezetek képviselőit is bevonták.

"A hajléktalanellátásban az együttműködés a legfontosabb" - jelentette ki az államtitkár, hozzátéve: Magyarországon jelenleg 240 szervezet felel a hajléktalanok ellátásáért, és a feladatok elvégzéséhez rendelkezésre állnak a szükséges források a költségvetésben.

Közlése szerint országosan 78 százalékos a férőhelyek kihasználtsága, Budapesten pedig 77 százalékos, "tehát van elég férőhely, igénybe lehet venni az ellátórendszer szolgáltatásait." Felidézte azt is, hogy az elmúlt öt évben sosem érte el a kihasználtság országosan a 100 százalékot.

Fülöp Attila beszámolója szerint a rendelkezésre álló bentlakásos férőhelyek száma évek óta meghaladja a 12 ezret. A "hirtelen helyzetek megoldására" szolgáló éjjeli menedékhelyeken ugyancsak 70-80 százalék között mozog a kihasználtság aránya - jegyezte meg.

Az államtitkár hangsúlyozta: mindenkit arra kérnek, hogy amikor a hideg eljön, vegye igénybe a szolgáltatásokat, mert "a hidegben kint tartózkodni nemcsak méltatlan, de életveszélyes is."

A budapesti hajléktalanellátás kapcsán "egyetlen kérdőjel maradt" az egyeztetések során - mondta Fülöp Attila. Szavai szerint a Magyar Evangéliumi Testvérközösség és az Oltalom Karitatív Egyesület által fenntartott hajléktalanellátó hely feladatellátásában jelentkeztek nehézségek.

"Azt gondolom, hogy a rászorulókra és a kiszolgáltatott emberekre hivatkozva kötelezettséget nem teljesíteni rút dolog" - kommentálta az ügyet az államtitkár, megjegyezve: a Magyar Evangéliumi Testvérközösség adótartozást halmozott fel, emiatt von le a szervezettől pénzt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). Hozzátette: a szervezetnek ebben a helyzetben is teljesítenie kell a kötelességeit, "ahogy azt az országban másik 30-40 intézmény is megteszi, amelyik ugyanilyen normatívát kap."

Közölte továbbá: a Magyar Evangéliumi Testvérközösség az elmúlt 13 évben 8,6 milliárd forint támogatást kapott. A szervezet Budapesten az ellátás 5 százalékáért felel, országszerte körülbelül ezer emberről gondoskodik. "Abban bízunk, valóban azt tartják szem előtt, hogy a rájuk bízott emberekről gondoskodjanak, pláne, ha kezdődik a téli időszak" - jegyezte meg az államtitkár.


Bitcoin árfolyam elemzés: kriptovaluta előrejelzés – fordulat vagy újabb esés jön?

A Bitcoin árfolyama a meredek júniusi visszaesés után 60 000 dollár közeléből próbál talpra állni, de a technikai kép továbbra is ellentmondásos. A MACD és a rövid távú momentum már javulást jelez, miközben a fontosabb mozgóátlagok, az Awesome Oscillator és a kialakult trendstruktúra még mindig az eladók fölényét mutatja. Az elemzés alapján jelenleg nem az agresszív vétel, hanem a tartás és a megerősítésre várás tűnik a legjobb stratégiának.
2026. 06. 22. 18:30
Megosztás:

Elkezdődtek a nyári Erzsébet-táborok

Elkezdődtek hétfőn a nyári Erzsébet-táborok, augusztus 28-ig több mint 40 ezren kapcsolódhatnak ki négy helyszínen - közölte a szervező Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány (Erzsébet alapítvány) az MTI-vel.
2026. 06. 22. 18:00
Megosztás:

Szlovéniában 40 százalékkal nőtt az illegális határátlépések száma az első öt hónapban

Szlovéniában az év első öt hónapjában 12 089 illegális határátlépést regisztráltak, ami 40 százalékos növekedés az előző év azonos időszakához képest - közölte hétfőn a szlovén rendőrség.
2026. 06. 22. 17:30
Megosztás:

Mennyi pénz van a magyaroknál?

A magyar felnőtt lakosság 81 százaléka rendelkezik megtakarítással, a megtakarítók 93 százaléka pedig havi rendszerességgel is félre tud tenni - derül ki az MBH Befektetési Bank reprezentatív kutatásából.
2026. 06. 22. 17:00
Megosztás:

Drágábbak a minilakások, de egyre népszerűbbek

Minél kisebb egy lakás, jellemzően annál magasabb négyzetméteráron kel el a magyarországi ingatlanpiacon, a rövid távú lakáskiadás szigorodó szabályozása azonban kezdi átrendezni a keresletet - derül ki a Duna House friss ingatlanpiaci elemzéséből.
2026. 06. 22. 16:30
Megosztás:

Véget vethet a CLARITY Act a kriptofejlesztők büntetőjogi üldözésének

Cynthia Lummis amerikai szenátor szerint egy szoftverfejlesztőnek nem kellene ügyvédeket alkalmaznia ahhoz, hogy eldöntse, legális-e az általa megírt programkód. A politikus úgy véli, a digitális eszközök piacát szabályozó CLARITY Act egyértelmű jogi védelmet teremthet a nem letétkezelő kriptoszoftverek, blokklánccsomópontok és decentralizált infrastruktúrák fejlesztői számára.
2026. 06. 22. 16:00
Megosztás:

Az aratás végéig fokozott figyelemre inti a gépjárművezetőket az agrárkamara

Országszerte elkezdődött az aratás, a gépjárművezetőknek fokozottan figyelniük kell az utakon a mezőgazdasági munkagépekre és vontatókra – közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) hétőfn az MTI-vel.
2026. 06. 22. 15:30
Megosztás:

Fokozódik a harc az autósokért - csökkent a kötelező biztosítások átlagdíja

Jelentősen nőtt az autókra kötött kötelező felelősségbiztosítások száma: a Netrisknél 2026 első félévében 23 százalékkal több szerződést kötöttek az autósok éves szinten. Közben az átlagdíjak 9 százalékkal közel 49 ezer forintra mérséklődtek. A legtöbb kgfb-t egyébként Volkswagen, Opel és Ford márkájú autókra kötötték az idei első félévben. A cascobiztosítások száma is nőtt, az átlagdíj pedig alig változott.
2026. 06. 22. 15:00
Megosztás:

Hiába fogadná el szinte minden bolt: 4,4%-nál tetőzhet a won-stabilcoin használata

A dél-koreai kereskedők 90 százaléka is elfogadhatná a wonhoz kötött stabilcoint, a vásárlók túlnyomó többsége mégsem fizetne vele rendszeresen. Egy új pénzügyi elemzés szerint az infrastruktúra kiépítése önmagában kevés: a valódi áttöréshez a fogyasztók bizalmát és mindennapi fizetési szokásait is meg kell változtatni.
2026. 06. 22. 14:30
Megosztás:

Fékezőben a termőföldpiac - Mennyibe kerül most egy hektár föld?

A 2024. évi 2,236 millió forintról tavaly 2,264 millióra, mindössze 1,3%-kal nőtt az eladott termőföldek átlagos hektárára a NAV – egyelőre nem teljeskörű, szűrt – adatai alapján. A legjobban (21%) Zala megyében emelkedtek az árak, majd jócskán lemaradva Heves következik 14%-os drágulással. A lista másik végén Pest és Veszprém vannak 13-14% közötti csökkenéssel. (Az adatok értékelését némileg nehezíti a földhivataloknál tavaly bevezetett elektronikus ingatlannyilvántartási rendszerre való átállás okozta ügymenet-lassulás és adathiány, mely vélhetően Pest megyét érinti leginkább.)
2026. 06. 22. 14:00
Megosztás:

A magyar kkv-k használják, de még nem építették be a működésükbe a mesterséges intelligenciát

Jóllehet már tömegesen jelen van Magyarországon a mesterséges intelligencia, a rendszeres és tudatos használat még korántsem általános – derül ki az első AI Index Magyarország kutatásból. A Joint Venture Szövetség (JVSZ), a Code Intelligence és a Peak együttműködésében megvalósult felmérés mostantól rendszeresen ad majd visszajelzést a mesterséges intelligencia hazai használatáról, elfogadottságáról és gazdasági hatásairól.
2026. 06. 22. 13:30
Megosztás:

A Web3 jövője veszélyben? A tehetségek megvannak, az állások hiányoznak

A <a href="https://www.bitget.com/promotion/blockchain4youth?channelCode=regd&vipCode=6zld" target="_blank">Bitget Blockchain4Youth (B4Y)</a> kezdeményezése keretében elkészített Web3 Next-Gen Talent Intelligence Report jelentés szerint az iparág egyik legnagyobb munkaerőpiaci kihívása nem a tehetségek hiánya, hanem a felvételi akadályok jelenléte. A kutatás több régióból származó pályakezdő és karrierjük elején járó szakembereket kérdezett meg, és arra jutott, hogy bár a Web3 továbbra is magasan képzett tehetségeket vonz, sok jelentkező mégsem tudja megszerezni első állását a szektorban.
2026. 06. 22. 13:00
Megosztás:

Egyharmados forradalom a fizetésekben: a mobilokba tett kártyák átlépték az álomhatárt

Néhány év alatt huszonötszörösére növekedett a mobilokba digitalizált magyar bankkártyákkal végrehajtott vásárlások összege. Az elmúlt 12 hónap akkora emelkedést hozott, hogy a mobiltárcás vásárlások száma először haladta meg az összes kártyás vásárlás egyharmadát – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből. A lendület csökkenésének nyoma sincs, a mobilokba digitalizált kártyák száma már átlépte a 3 milliót.
2026. 06. 22. 12:30
Megosztás:

Andy Burnham fordulatot hozhat a brit kriptopolitikában

Andy Burnham látványos időközi választási győzelme nemcsak a brit Munkáspárt vezetését rendezheti át, hanem az Egyesült Királyság kriptovaluta-szabályozására is komoly hatással lehet. Manchester polgármestere nyíltan támogatja a Web3-szektort, miközben a jelenlegi kormány az elmúlt hónapokban szigorúbb irányt vett a digitális eszközökkel szemben.
2026. 06. 22. 12:00
Megosztás:

A reklámokra és a fogyasztói tájékoztatásokra vonatkozó szabályok betartását ellenőrzi az NKFH

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a kormányhivatalokkal együttműködve az idén is ellenőrzi, hogy a vállalkozások betartják-e a reklámokra és a fogyasztói tájékoztatásokra vonatkozó szabályokat. Az ellenőrzések célja a tisztességes piaci tájékoztatás és a tudatos fogyasztói döntések erősítése - közölte a hatóság az MTI-vel hétfőn.
2026. 06. 22. 11:30
Megosztás:

Kármán András: vezetőváltás az Államadósság Kezelő Központ élén

Június 22-től Tardos Gergely veszi át az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) Zrt. vezetését - jelentette be a pénzügyminiszter vasárnap a Facebook-oldalán.
2026. 06. 22. 11:00
Megosztás:

A Toss Bank és a Solana globális digitális pénzügyi központot épít

A dél-koreai Toss Bank stratégiai együttműködésre lépett a Solana Foundationnel, hogy blokkláncalapú infrastruktúrát fejlesszen a nemzetközi pénzátutalások és elszámolások kezelésére. A projekt első szakaszában a stabilcoinokkal végrehajtott határokon átnyúló tranzakciók gyorsaságát, költségeit és gyakorlati alkalmazhatóságát vizsgálják.
2026. 06. 22. 10:30
Megosztás:

Mire számíthatnak hétfőn a befektetők?

Az ázsiai részvénypiacok hétfőn emelkedtek, miután az iráni tárgyalók közölték, hogy előrelépés történt az Egyesült Államokkal folytatott béketárgyalásokon, ami enyhítette azokat a félelmeket, hogy a folyamat összeomlóban van. A japán Nikkei 1,9%-kal emelkedett, miután a múlt héten közel 8%-os növekedéssel történelmi csúcsra jutott. A dél-koreai piacon további 2,6%-os emelkedést mértek, miután a félvezető részvények iránti kereslet hatására a múlt héten több mint 11%-kal ugrott meg. A kínai SSEC szintén 0,2%-kal emelkedett.
2026. 06. 22. 10:00
Megosztás:

Emelkedtek pénteken a hozamok Európában, 352-es szint alatt fejezte be a hetet a forint

Az euróövezeti államkötvényhozamok pénteken emelkedtek, miután az Egyesült Államok és Irán közötti, Svájcban zajló béketárgyalásokat váratlanul megszakították, valamint az Európai Központi Bank döntéshozói határozottabb hangot ütöttek meg az inflációval kapcsolatban.
2026. 06. 22. 09:30
Megosztás:

Kis mértékben estek az európai részvények a pénteki bizonytalanság hatására, zárva voltak az amerikai tőzsdék

Az európai részvények enyhén csökkentek pénteken, mivel a befektetők óvatosak maradtak azt követően, hogy az Egyesült Államok és Irán közötti, a közel-keleti konfliktus lezárását célzó tárgyalások megtorpantak. Az európai átfogó részvényindex, a Stoxx 600 0,2%-kal alacsonyabban zárt, ugyanakkor így is 0,4%-os heti emelkedést ért el, miután a hét elején történelmi csúcsokra emelkedett.
2026. 06. 22. 09:00
Megosztás: