Zárás után jelentett az Alphabet és a Tesla
A zárás után érkezett az Alphabet (-1,2%) és a Tesla (-1,3%) második negyedéves gyorsjelentése. Az Alphabet 15 milliárd dollárral megemelte 2026-os tőkekiadási előrejelzését, miután felhőszolgáltatási üzletága történetének legerősebb növekedését jelentette. Az egyszeri tételekkel korrigált egy részvényre jutó eredmény (EPS) 2,85 dollár lett, ami kissé elmaradt a Wall Street által várt 2,89 dollártól. A vállalat részvényei a zárás utáni kereskedésben 3% körüli esésbe fordultak.
A Tesla a vártnál gyengébb második negyedéves eredményeket közölt, és több mint két év után először negatív szabad cash flow-ról számolt be, mivel az Elon Musk vezette elektromosautó-gyártó jelentősen felgyorsította a mesterséges intelligenciával és robotikával kapcsolatos infrastruktúra-beruházásait. A profitelmaradás és a készpénzégetés annak ellenére következett be, hogy a vállalat rekord számú járművet szállított ki a negyedév során. A zárás utáni kereskedésben 4% körüli esésbe fordult az árfolyam.
Ismét piacmozgató volt a közel-keleti konfliktus. A jemeni húszik kedden azzal fenyegettek, hogy blokkolják Szaúd-Arábia vörös-tengeri olajexportját. Ennek hatására több tankhajó módosítani kényszerült útvonalát, hogy elkerülje a Vörös-tenger déli kijáratát képező Báb-el-Mandeb-szorost. A hír jelentősége, hogy a vörös-tengeri Yanbu kikötőbe szállító East-West kőolajvezeték a Hormuzi-szoros legfontosabb alternatív útvonalát jelenti.
Donald Trump amerikai elnök pedig szerdán kijelentette, hogy az Egyesült Államok minden alkalommal lerombol egy iráni hidat vagy erőművet, amikor Irán tüzet nyit egy hajóra a Hormuzi-szorosban. A folyamatos eszkaláció hatására szerdán már negyedik napja emelkedett a Brent árfolyama. Tegnap 3,4%-os emelkedéssel 94 dollár fölött zárt.
(Forrás: OTP Ébresztő)