Zöldenergiával működik az E.ON

Az E.ON Hungária Csoport stratégiájának alappillére a fenntarthatóság, ezért jelentősen csökkentette saját szén-dioxid kibocsátását. 2024. január 1-jétől az E.ON Hungária Csoport csaknem hetven ingatlana megújuló forrásból származó zöldenergiával működik. Az elmúlt év végén megkötött zöldenergia-szerződés lefedi az E.ON saját tulajdonú telephelyeit, üdülőit, egyes ügyfélszolgálati irodáit, és több bérelt ingatlanát is.

Zöldenergiával működik az E.ON

Ezek a létesítmények évente összesen 9 millió kilowattóra áramot fogyasztanak. Ennek egy részét, 2-300 ezer kilowattórányi áramot a korábbi években is saját zöld forrásból – többek között a szekszárdi, tatabányai és székesfehérvári telephelyeken működő, saját tulajdonú naperőművi termeléséből – fedezett az energiacég. Mostantól azonban az érintett ingatlanok teljes energiafogyasztása fenntartható forrásból származik.

A saját napelemes rendszereivel megtermelt zöldenergia mellett részben magyarországi megújuló erőművekből származó zöldenergiát vásárol létesítményei üzemeltetéséhez a vállalat, részben pedig további napelemek telepítését és üzembe helyezését tervezi. Származási garanciát szintén vásárol a cégcsoport. A származási garancia olyan tanúsítvány, amely hivatalos biztosítékot jelent arra, hogy egy adott mennyiségű áramot igazoltan megújuló energiaforrásból – pl. nap, szél vagy biogáz erőműben - állítottak elő.

A fenntartható forrásból származó energiának köszönhetően az E.ON Hungária Csoport szén-dioxid kibocsátása évente 2038 tonnával csökken. Ez nagyjából egyenértékű 1025 személyautó éves szén-dioxid kibocsátásával vagy 408 hektár erdő éves széndioxid-megkötő képességével, vagy 3863 háztartás éves villamosenergia-felhasználásból adódó szén-dioxid kibocsátásával.

Számos nagyvállalat van már Magyarországon, amely az E.ON-hoz hasonlóan elkötelezett a karbonlábnyom-csökkentés mellett és működésének jelentős részét fenntartható forrásból, zöldenergiával szeretné biztosítani. Ezeknek a cégeknek jelenleg három lehetőségük van arra, hogy zöldáramra váltsanak: vagy saját maguk kezdenek megújulóenergia-termelésbe, például saját napelempark telepítésével; közvetlenül, vagy akár egy energiakereskedőn keresztül szerződést kötnek egy megújuló erőművel az ott termelt zöldáram átvételéről; vagy önálló származási garanciát vásárolnak.

Az E.ON mindhárom lehetőséget kínálja zöldben gondolkodó üzleti partnereinek. A nagyvállalatok számára hazai napelemparkokból származó zöldáramot biztosító Green Cloud megoldáscsomag 2022 óta elérhető. 2023-ban vezette be az E.ON a Green.ON szolgáltatást a közepes energiaigényű vállalatok számára. Ezzel rövid távon, dedikált forrásból, zöldáram szállításával akár önállóan, akár származási garanciákkal együttesen biztosít fenntartható energiát üzleti ügyfelei számára. Az E.ON által értékesített villamosenergia 20 százaléka az elmúlt évben már fenntartható forrásból származott.

„Egyre több nagyvállalat igénye, hogy zöldenergiára váltson. Partnereink olyan megoldásokat keresnek, ahol az ellátás megszokott biztonsága mellett válthatnak garantáltan zöld forrásból érkező energiára. Már a közeljövőben áttörést várunk a megújuló energia piacán, hiszen a kereslet a zöldáramra egyre nagyobb. A célunk, hogy segítsük partnereinket dekarbonizációs vállalásaik teljesítésében, megbízható megoldásokat kínáljunk fenntarthatósági céljaik eléréséhez” - mondta el Nagy Zsuzsa, az E.ON Energiamegoldások Kft. ügyvezető igazgatója.


Nyugdíj emelés módszertana Németországban

A német nyugdíjemelési rendszer egyik legfontosabb sajátossága, hogy az ellátások éves korrekcióját nem közvetlenül az inflációhoz, hanem elsősorban a munkabérek változásához köti. A szabályozás célja, hogy a nyugdíjasok részesedjenek a gazdaság és a munkajövedelmek növekedéséből, miközben a rendszer pénzügyi fenntarthatósága és a járulékfizetők teherbíró képessége is megjelenik a számításban.
2026. 08. 02. 07:00
Megosztás:

Lejárt a NAV-elnöki pályázat jelentkezési határideje, csaknem ötvenen pályáztak

Lejárt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) elnöki tisztségének betöltésére kiírt pályázat jelentkezési határideje - közölte Kármán András pénzügyminiszter Facebook-oldalán szombaton, hozzátéve, hogy csaknem ötvenen jelentkeztek a feladatra.
2026. 08. 02. 06:00
Megosztás:

Megéri most XRP-t venni? Íme az érvek mellette és ellene

Az XRP árfolyama az elmúlt egy évben több mint 60%-ot esett, így sok befektetőben felmerült a kérdés: jó beszállási lehetőséget kínál-e a token, vagy további gyengülés várható?
2026. 08. 02. 05:00
Megosztás:

Soha nem látott szintre pörögtek a hitelek: júniusban is rekordot döntött a lakossági piac

Júniusban újabb történelmi csúcs született a személyi hitelek piacán – az új szerződések összege 156,51 milliárd forint volt, ami még a korábbi csúcstartó májusi eredményt is 19%-kal múlta felül. Emellett a lakáshitelek kihelyezése is történelmi csúcsot produkált, elvégre a konstrukció új szerződéseinek összege 282,06 milliárd forint volt júniusban. A lakáshitelpiac így az év első felében megközelítette az 1 577 milliárd forintos kihelyezést, elérve a teljes tavalyi év eredményének a 80%-át - írja a Bank360.
2026. 08. 02. 04:00
Megosztás:

SkyNomad: megnövelt hatótávolságú elektromos SUV-kat mutatott be a Xiaomi

A Xiaomi egy Európában kevéssé ismert, Kínában viszont népszerű autópiaci szegmensbe, az EREV-ek, vagyis a megnövelt hatótávolságú elektromos járművek piacára lépett be – egyelőre még csak Kínában. A vállalat július 30-án Pekingben mutatta be a vadonatúj Kunlun platformra épülő új SkyNomad
2026. 08. 02. 03:00
Megosztás:

A Szerencsejáték Zrt. csökkenti telephelyein az energiafelhasználást

A Szerencsejáték Zrt. vezetése a kormányzati energiatakarékossági intézkedésekhez csatlakozva átfogó intézkedéscsomagot vezetett be, hogy érdemben csökkentse energiafelhasználását, eközben továbbra is biztosítja szolgáltatásainak zavartalan működését - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság közleményben az MTI-t szombaton.
2026. 08. 02. 02:00
Megosztás:

Hétfőn és kedden zárva tart a Pannon Egyetem

Zárva tartanak hétfőn és kedden a Pannon Egyetem épületei, a dolgozókat mentesítik a munkavégzési kötelezettségek alól - közölte a felsőoktatási intézmény szombaton az MTI-vel.
2026. 08. 02. 00:05
Megosztás:

A 4iG Csoport fogyasztáscsökkentő intézkedésekkel segíti a villamosenergia-rendszer stabilitását

A 4iG Csoport fogyasztáscsökkentő intézkedésekkel segíti Magyarország villamosenergia-rendszerének stabilitását - közölte a vállalat szombaton az MTI-vel.
2026. 08. 01. 23:00
Megosztás:

Hőség és torlódások nehezítik a közlekedést Horvátországban

Rendkívüli hőség és több kilométeres torlódások nehezítik a közlekedést szombaton Horvátországban: az ország több térségében vörös riasztás van érvényben, az Adria felé vezető utakon pedig hosszú kocsisorok alakultak ki délelőtt.
2026. 08. 01. 22:00
Megosztás:

A miniszterelnök továbbra is az áram- és vízfogyasztás visszafogását kéri

Továbbra is az áram- és vízfelhasználás visszafogását kéri a miniszterelnök. Magyar Péter erről Facebook-oldalán tett közzé felhívást szombat kora délután.
2026. 08. 01. 21:00
Megosztás:

Mától drágább taxival utazni Budapesten

Mától drágább taxival utazni Budapesten, miután hatályba lépett a taxirendelet legutóbbi módosítása.
2026. 08. 01. 20:00
Megosztás:

Beruházások, új munkahelyek, magyar beszállítók támogatása - Közzétette üzleti eredményeit a Lidl Magyarország

A Lidl Magyarország a 2025-ös gazdasági évben is folytatta a beruházásait, tovább bővítette munkavállalói létszámát, növelte a magyar beszállítók exportlehetőségeit, miközben továbbra is elkötelezetten dolgozott azon, hogy vásárlóinak kiváló minőségű termékeket kínáljon kedvező áron. Az áruházlánc a kihívásokkal teli kiskereskedelmi piacon fegyelmezett gazdálkodással és hatékony működéssel őrizte meg stabilitását és piacvezető szerepét. A vállalat ma megjelent pénzügyi mérlege alapján az árbevétele 1 485,8 milliárd forintra emelkedett, adózott eredménye pedig 34,6 milliárd forintot tett ki, miközben a cég kiskereskedelmi különadóra és társasági adóra összesen több mint 64 milliárd forintot fizetett be, ami csaknem a duplája a vállalat adózott eredményének.
2026. 08. 01. 19:00
Megosztás:

Megkezdődnek az élőhelyvédelmi beavatkozások a Velencei-tónál

Megkezdődnek a Velencei-tó vízterei közötti kapcsolat fenntartását szolgáló élőhelyvédelmi beavatkozások; elsőként szombaton a Dinnyés térségében található Névtelen-tisztás és a Kis Mihály-tisztás közötti átjárót mélyítik - jelentette be az élő környezetért felelős miniszter Facebook-oldalán szombaton.
2026. 08. 01. 18:00
Megosztás:

Csökkenti energiafogyasztását a Vajda-Papír Csoport

A Vajda-Papír Csoport a biztonságos termelés és a folyamatos lakossági ellátás fenntartása mellett a kritikus időszakban visszafogja energiafelhasználását - tájékoztatta az MTI-t Vajda Attila, a társaság alapító ügyvezetője.
2026. 08. 01. 17:00
Megosztás:

Megalakult az Országos Közlekedésszervező és a Magyar Vonatflotta Zrt.

Megalakult az Országos Közlekedésszervező és a Magyar Vonatflotta Zrt., így még az idén kiírhatják a HÉV-járművek cseréjét és új InterCity-kocsik beszerzését célzó közbeszerzéseket - közölte a közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán.
2026. 08. 01. 16:00
Megosztás:

A Mol megkapta az újabb amerikai jóváhagyást a NIS-tárgyalások folytatására

A Mol megkapta az újabb amerikai jóváhagyást a NIS-tárgyalások folytatására - tájékoztatott az olajtársaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján pénteken este.
2026. 08. 01. 15:00
Megosztás:

A bizalmi vagyonkezelési struktúrák új szabályozása és adóellenőrzése

A bizalmi vagyonkezelés (BVK) és a vagyonkezelő alapítvány (VKA) az elmúlt években a magyar családi vagyontervezés egyik meghatározó eszközévé vált generációváltási, vagyonvédelmi vagy hosszú távú vagyonkezelési céllal. A 2026. július 17-én benyújtott és a köztársasági elnök feladat- és hatásköreit gyakorlóházelnök által 2026 július 29-én már aláírt törvénymódosítási javaslat ugyanakkor jelentős változásokat hoz a BVK és VKA személyi jövedelemadózási szabályaiban. „Megnyugtató azonban, hogy nem kell újragondolni minden bizalmi vagyonkezelést, de a dokumentáltság és a vagyonkövetés szerepe jelentősen felértékelődik.” – hangsúlyozta Elek Diána, a LeitnerLeitner tanácsadója.
2026. 08. 01. 14:00
Megosztás:

Egy hét kötelező otthoni munkavégzésről döntött a Yettel Magyarország

Hétfőtől egy hétig, vagyis 2026. augusztus 3-tól 10-ig kötelező otthoni munkavégzést rendelt el a Yettel valamennyi olyan munkavállalójának, akinek a munkaköre ezt lehetővé teszi; az energiatakarékossági intézkedés érinti a teljes ügyfélszolgálatot is.
2026. 08. 01. 13:00
Megosztás:

100 millió eurót meghaladó lengyel ingatlanpiaci tranzakciót zárt az Appeninn

Az Appeninn Nyrt. bejelentette, hogy a mai napon lezárta a lengyel Dekada S.A. 11 városban működő, összesen mintegy 53 ezer négyzetméter bérbeadható területtel rendelkező kiskereskedelmi portfóliójának megvásárlását. A hét retail parkot és négy bevásárlóközpontot magában foglaló, lengyel ingatlanpiaci léptékben is jelentős, 100 millió euró feletti tranzakció az Appeninn 2022-ben meghirdetett stratégiájának újabb mérföldköve.
2026. 08. 01. 12:00
Megosztás:

Az E.ON megerősített készenléttel biztosítja az energiaellátást a rendkívüli hőség okozta hálózati terhelés idején

Az E.ON a Dunántúl, Pest vármegye és Budapest villamosenergia-hálózatának üzemeltetőjeként csaknem 3,5 millió ügyfél ellátásáért felel. A vállalat elsődleges célja a kialakult helyzetben is változatlan: ügyfelei számára a lehető legstabilabb és legbiztonságosabb energiaellátás biztosítása. A tartós hőség idejére a cég megerősített készenlétet rendelt el, hogy a villamosenergia-rendszert érő kihívásokra a lehető leggyorsabban és leghatékonyabban tudjon reagálni.
2026. 08. 01. 11:00
Megosztás: