Varga Mihály: 2015-re lehet 9 százalékos az szja
Az adócsökkentés becslése szerint 500 milliárd forintos lyukat ütne a büdzsében, amire a gyorsuló gazdasági növekedésből származó többletbevételből lehet meg a fedezet. Varga Mihály szerint az adócsökkentési lépés jövő ősszel, a 2015-ös adócsomag tervezésekor kerülhet napirendre.
A nemzetgazdasági miniszter az interjúban azt is kifejtette, hogy már a londoni elemzők között is találni a kormány gazdasági várakozásainál optimistábbakat. Ez régebben nem fordult elő, s visszaigazolja, hogy a korábbiaknál jóval reálisabban tervezte meg a kormány a következő évek növekedési pályáját. Egészségesebb lett a növekedés szerkezete, már nemcsak az export húz, hanem kezd felzárkózni mellé a hazai fogyasztás, termelési oldalról pedig a járműipar mellett az agrárszektor, feldolgozóipar, kicsit az építőipar is - nyilatkozta a tárcavezető.
A kormány dolga, hogy 3 százalék alatt tartsa a hiányt, hogy ne vonja el a forrást a gazdaságból. Az idei számokban benne vannak az állami beruházások, az uniós források gyorsabb ütemű felhasználásai. A növekedési pálya 2014 végéig jól látható, a kérdés az, hogy utána hogyan lehet folytatni, a gazdaságpolitikában lesznek-e további, a befektetéseket ösztönző lépések.