Fidesz: nem változtatott a helyi erőviszonyokon a nyírbátori időközi voksolás
Erről Zsigó Róbert, a Fidesz szóvivője beszélt egy más témában tartott sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva. A politikus azt mondta, gyakorlatilag semmi nem változott Nyírbátorban, mivel vasárnap egy korábban lemondott független képviselő helyére választottak egy másik független képviselőt, miközben a város vezetése továbbra is fideszes kézben maradt, a kormánypártnak pedig kétszer annyi képviselője van, mint a baloldalnak.
Az MSZP-nek "arra sem volt bátorsága, hogy jelöltet indítson a többi baloldali szervezettel, mert tudták, hogy nem kérnek belőlük, akárhogy is matekoznak az összefogással" - fogalmazott Zsigó Róbert, hozzátéve: "Nyírbátorban Fidesz-MSZP továbbra is 6-3".A vasárnap megtartott nyírbátori időközi képviselő-választást a függetlenként induló Baracsi Balázs János nyerte meg Nyírbátor 6-os számú választókerületében.
Baracsi Balázs János 371, Barna Gábor, a Fidesz és a Kereszténydemokrata Néppárt közös jelöltje 174, a jobbikos Virágné Fazekas Adrienn pedig 103 voksot szerzett. Az időközi választást azért kellett megtartani a 12 ezer lelkes kisvárosban, mert a képviselői tisztséget 2010-ben elnyerő Csekő Sándor független képviselő lemondott posztjáról.
Veres János, az MSZP Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei elnöke szerint a mandátumot elnyert Baracsi Balázs János ugyan függetlenként indult, de az MSZP a jelölt támogatását a szórólapokon is egyértelművé tette. Az ellenzéki politikus szerint a választás eredménye azt mutatja, hogy ha sikerül rávenni a nem pártelkötelezett választókat, hogy elmenjenek a szavazni, azokat, akik "nem kérnek a Fidesz-módszerekből és a Fidesz-uralomból", akkor a kormánypárt leváltható. (MTI)