4iG I. negyedéves gyorsjelentés

A 4iG Csoport 203 milliárd forintos árbevétellel és 69,3 milliárd forintos EBITDA-val zárta 2026 első negyedévét.

4iG I. negyedéves gyorsjelentés

A hosszú akvizíciós és transzformációs időszakot követően a vállalatcsoport működésének konszolidációjára, a szakholding-struktúra megerősítésére és a további nemzetközi növekedés előkészítésére helyezi a hangsúlyt. A 4iG fejlődéséhez a távközlési üzletág továbbra is stabil alapot biztosít, miközben az űr- és védelmi ipari divízió már a csoportszintű nettó árbevétel több mint 11 százalékát adja. A társaság nemzetközi kötvénykibocsátást készít elő, amely a további nemzetközi terjeszkedést és a távközlési holding korábbi akvizíciós hiteleinek refinanszírozását is támogathatja.

- A 4iG Csoport IFRS szerinti konszolidált árbevétele 2026 első negyedévében 202,9 milliárd forint volt, ami 18,4 százalékos növekedés az előző év azonos időszakához képest.

- Az EBITDA 15,3 százalékkal 69,3 milliárd forintra nőtt, az EBITDA-marzs 34 százalékot tett ki.

- A konszolidált nettó árbevétel 74,5 százaléka a távközlési, 14,4 százaléka az informatikai, 11,1 százaléka pedig az űr- és védelmi ipari divízióból származott.

- Az űr- és védelmi ipari üzletág súlya a korábbi néhány százalékos szintről 11,1 százalékra emelkedett, jelezve, hogy a stratégiai szegmens érdemi bevételtermelő pillérré vált a Csoporton belül.

- A Csoport a pénzmozgással nem járó vételárallokációs hatásoktól, az egyszeri tételektől és a nem realizált árfolyamveszteségtől megtisztított adózott eredménye 5,9 milliárd forint profitot mutatott.

- A 4iG a következő növekedési szakasz finanszírozására nemzetközi kötvénykibocsátást készít elő, a társaság több európai és amerikai bankkal tárgyal, és új, globális hitelminősítő bevonását is tervezi.

- A nemzetközi terjeszkedés kiemelt célterülete továbbra is a Nyugat-Balkán, emellett Közép-Ázsiában, különösen Üzbegisztánban is előrehaladott piacra lépési lehetőségeket vizsgál.

A 4iG Csoport erős pénzügyi teljesítménnyel és kiemelkedő növekedéssel zárta 2026 első negyedévét, miközben a vállalatcsoport működésében új szakasz kezdődött. A korábbi évek intenzív akvizíciós és transzformációs időszakát követően a hangsúly egyre inkább a meglévő portfólióelemek integrációjára, a működési hatékonyság növelésére, a csoportszintű szinergiák kiaknázására és a nemzetközi növekedés előkészítésére helyeződik.

A negyedéves teljesítményben továbbra is meghatározó szerepet játszott a távközlési üzletág, amely a konszolidált nettó árbevétel 74,5 százalékát adta. Magyarországon a konvergens szolgáltatási modell, az infrastruktúra-integráció és a One márka köré szervezett kereskedelmi működés, a nyugat-balkáni piacokon pedig az előfizetéses ügyfélbázis erősítése és az ARPU (egy előfizetőre jutó átlagos árbevétel) stabilizálása támogatta a bevételi minőség javulását. Az informatikai üzletág a csoportszintű nettó árbevétel 14,4 százalékát biztosította, teljesítményét a magasabb hozzáadott értékű megoldások, a stabil ügyfélkapcsolatok és a célzott akvizíciók támogatták.

A negyedév egyik legfontosabb szerkezeti fejleménye, hogy az űr- és védelmi ipari divízió bevételi súlya érdemben megnőtt: a szegmens 2026 első negyedévében már a konszolidált nettó árbevétel 11,1 százalékát adta. Ez jelentős előrelépés a korábbi néhány százalékos szinthez képest, és azt jelzi, hogy a 4iG által az elmúlt időszakban tudatosan épített űr- és védelmi ipari portfólió már nemcsak stratégiai növekedési opcióként, hanem érdemi árbevétel-termelő üzletágként is megjelent a Csoport teljesítményében. A növekedést a korábban előkészített projektek elindulása, az akvizíciókkal bővülő portfólió, valamint a védelmi ipari és űripari képességek csoportszintű integrációja támogatta.

A következő növekedési szakasz egyik kulcseleme a nemzetközi finanszírozási háttér erősítése. A 4iG Csoport olyan finanszírozási megoldás előkészítésén dolgozik, amely egyszerre támogatja a nemzetközi terjeszkedést, az újabb akvizíciókat, valamint a Távközlési Holdingban meglévő korábbi akvizíciós hitelek refinanszírozását. A társaság több európai és amerikai bankkal tárgyal a nemzetközi kötvénykibocsátás előkészítéséről, és a Scope mellett egy új, globális hitelminősítő bevonását tervezi (Fitch, Moody’s, S&P). A tervek szerint a 4iG Csoport új hitelminősítése nyár végére rendelkezésre állhat, amely alapján ősszel megvalósulhat a társaság első nemzetközi kötvénykibocsátása.

A 4iG nemzetközi növekedési stratégiájában továbbra is kiemelt szerepet kap a Nyugat-Balkán. A Csoport intenzív akvizíciós előkészítő munkát folytat olyan piacokon, ahol jelenleg még nincs jelen, így Horvátországban, Szerbiában, Szlovéniában és Bosznia-Hercegovinában. A vállalat kisebb és nagyobb tranzakciós lehetőségeket egyaránt vizsgál, amelyek illeszkedhetnek a távközlési portfólióhoz, és hosszabb távon erősíthetik az üzletág növekedési és eredménytermelő képességét. A Csoport emellett Közép-Ázsiában is vizsgálja a terjeszkedési lehetőségeket, ahol Üzbegisztánban tart a legelőrehaladottabb szakaszban.

A 4iG Csoport digitális infrastruktúra-stratégiáját Magyarország földrajzi és hálózati pozíciója is támogatja: a vállalat regionális hálózata Nyugat-Európát köti össze a Nyugat-Balkánnal, a folyamatban lévő nemzetközi adatkapcsolati és tengeri kábelprojektek pedig hosszabb távon kontinensek közötti digitális összeköttetéssé bővíthetik ezt a szerepet. A Csoport célja, hogy a jövőbeni akvizíciók integrációja gyorsabban és hatékonyabban valósuljon meg, miközben a méretgazdaságossági előnyök tovább javítják a profitabilitást és erősítik a vállalat stabilitását.

Az űr- és védelmi ipari üzletágban a 4iG Csoport nemzetközi és transzatlanti együttműködésekre, exportképes technológiákra és NATO-kompatibilis képességfejlesztési irányokra épít, amelyben a Rheinmetall nemcsak a 4iG meghatározó részvényeseként, hanem kiemelt partnerként is jelen van. A CSG Csoporttal kialakított stratégiai partnerség a 4iG közép-kelet-európai védelmi ipari jelenlétét erősíti: a cseh vállalatcsoport részesedést szerez a Rába-csoportban, leányvállalata, a TATRA pedig jelentős katonai tehergépjármű-gyártási képességek Magyarországra telepítését támogatja. A védelmi és űripari képességek bővítését szolgálják a Northrop Grummannal, az L3Harris-szel és az Apex Technologyval bejelentett együttműködések is: ezek a HUSAT program keretében Magyarország első geostacionárius kommunikációs műholdjának, a HUGEO-nak a megvalósítását, a Lockheed Martin által gyártott HIMARS-rendszerek hazai ipari integrációját, valamint európai kisműholdgyártási kapacitás kialakítását támogatják. A Csoport stratégiai célja, hogy ezekre a nemzetközi és transzatlanti együttműködésekre építve Magyarországon olyan gyártási, integrációs, karbantartási és technológiai kompetenciák jöjjenek létre, amelyek a 4iG-t és a magyar védelmi ipart regionális szinten is versenyképes űr- és védelmi ipari szereplővé teszik.


Még több italcsomagolás kap új életet: újabb automatizált DRS hulladékfeldolgozó üzemmel erősít az ALTEO Csoport

Az ALTEO Csoport 2026 nyarától jelentősen, a tervek szerint évi 28 ezer tonnára növeli a visszagyűjtött italcsomagolások feldolgozási kapacitását, biztosítva ezzel a PET-palackok és fém italosdobozok körforgásos gazdaságban tartását. A cél elérése érdekében az ALTEO Nyrt. leányvállalata, az ALTEO Circular Kft. kistarcsai telephelyén a szükséges hatósági engedélyek birtokában elindult az új, DRS hulladékfeldolgozó üzem próbaüzeme.
2026. 07. 18. 07:00
Megosztás:

Több mint háromszorosára nőtt Belgium népessége

Belgium lakossága több mint háromszorosára, 3,8 millióról közel 11,9 millióra nőtt az ország 1830-as függetlenné válása óta - derül ki a belga statisztikai hivatal, a Statbel pénteken közreadott jelentéséből, amelyet a The Brussels Times szemlézett.
2026. 07. 18. 06:00
Megosztás:

Megtört a panelláz: már nem ezek a lakások drágulnak a leggyorsabban

Miközben a májusi árcsökkenés után júniusban ismét emelkedtek a lakásárak Magyarországon, a panellakások ezúttal lemaradtak a drágulási versenyben – derül ki a legfrissebb Zenga Ingatlan Radarból. A fő kérdés, hogy valóban véget ért-e a panelőrület vagy csak átmeneti megtorpanásról van szó.
2026. 07. 18. 05:00
Megosztás:

Netrisk: 3 millió forint az átlagos hitelösszeg a személyi kölcsönöknél

Majdnem 3 millió forint volt idén június közepéig a Netrisktől igényelt személyi kölcsönök átlagösszege. A hitelek négyötödét szabad felhasználási céllal igényelték, a hitelkiváltás aránya 14 százalék volt, a felújításé vagy korszerűsítésé pedig mindössze 3 százalékot tett ki. Tízből négy kölcsönnél a futamidő 49–60 hónap, azaz 4-5 évre rúgott, míg az igénylések 35 százalékánál pedig 60 hónapnál hosszabb időre vállaltak törlesztést az érintettek.
2026. 07. 18. 04:00
Megosztás:

Hőhullám a tőzsdén? Ezek a vállalatok profitálhatnak leginkább a nyári fogyasztásból

A nyári hónapokban a fogyasztási szokások jelentősen átalakulnak: nő a fagylaltok, jeges italok és más szezonális termékek iránti kereslet. A helyzetet a Magyarországon is elérhető globális befektetési alkalmazás, az XTB szakértői elemezték, akik szerint a befektetők számára nem csupán az értékesítési adatok érdekesek, hanem azok a globális vállalatok is, amelyek ezek mögött a jól ismert márkák mögött állnak. Bár egy forró nyár önmagában nem határozza meg a részvények teljesítményét, a szezonális kereslet fontos szerepet játszhat a negyedéves eredmények alakulásában.
2026. 07. 18. 03:00
Megosztás:

Jön az EURÓ a forint helyett? Mi lesz a nyugdíjakkal és a bankbetétekkel?

Sok magyar számára az euró bevezetése egyszerre jelent reményt és félelmet. Az egyik oldalon ott van a stabilabb pénz, az egyszerűbb külföldi vásárlás és az árfolyamkockázat eltűnése, a másikon pedig a kérdés: elveszhet-e a nyugdíj, csökkenhet-e a bankbetét, megugorhat-e a hiteltartozás?
2026. 07. 18. 02:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! A nyugdíjba nem számítanak be sokmindent

Sokan csak a nyugdíjigénylés előtt szembesülnek azzal, hogy a munkaviszonyban vagy más jogviszonyban eltöltött évek közül nem minden időszak növeli automatikusan a nyugdíjhoz figyelembe vehető szolgálati időt.
2026. 07. 18. 01:00
Megosztás:

Független benzinkutak: az import üzemanyagok beszerzési ára meghaladja a kiskereskedelmi árakat

A Független Benzinkutak Szövetsége Egyesület szerint péntekre az elérhető import üzemanyagok beszerzési ára meghaladta a magyarországi kiskereskedelmi árakat, ami rendkívül kedvezőtlen piaci helyzetet teremt, ezért a szervezet az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint arra kérte a kormányt, hogy tegyen intézkedéseket az üzemanyagellátás biztonságának fenntartása érdekében.
2026. 07. 18. 00:05
Megosztás:

Fokozott figyelmet kér az utakon közlekedőktől az őzek párzási időszakában

Fokozott figyelemre van szükség az utakon az őzek július második felétől augusztus közepéig tartó párzási időszakában - írta a az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter közösségi oldalán pénteken.
2026. 07. 17. 23:00
Megosztás:

Lezárják a "Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja" című programot

A kormány lezárja a "Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja" elnevezésű programot, új pályázatokat a határozat közzétételét követően már nem fogadnak be és a program második ütemében nem vállalhatók új kötelezettségek - derül ki a pénteki Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározatból.
2026. 07. 17. 22:00
Megosztás:

Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az Európai részvénypiacok veszteséggel zártak, a közel-keleti feszültség hajtotta az olaj- és gázárakat.
2026. 07. 17. 21:00
Megosztás:

A globális okostelefon-szállítások 6,7 százalékkal estek a második negyedévben

Globálisan 277,5 millió okostelefont szállítottak ki az idei második negyedévben, ami 6,7 százalék csökkenés a tavalyi azonos időszakhoz képest - áll az International Data Corporation (IDC) informatikai és távközlési piackutató vállalat honlapjára fölkerült jelentésben.
2026. 07. 17. 20:00
Megosztás:

A magyar szélenegia program új mérföldkőhöz érkezett

Új mérföldkőhöz érkezett a magyar szélenegia program, amelyben az Európai Unió felé vállalt 700 megawatt helyett csaknem 1000 megawattnyi új szélerőművi kapacitás számára tudnak majd hálózati csatlakozási lehetőséget biztosítani - tájékoztatott a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
2026. 07. 17. 19:00
Megosztás:

Federal Reserve: nőtt az Egyesült Államok ipari termelése júniusban

Az elemzők által vártnál némileg kisebb mértékben nőtt az ipari termelés az Egyesült Államokban júniusban havi összevetésben, míg éves szinten az előző havinál lassabb ütemű bővülést jegyeztek fel - derült ki az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) pénteken közzétett adataiból.
2026. 07. 17. 18:00
Megosztás:

Stabilcoinnal erősít a Visa: saját platformot kapnak a bankok és fintechcégek

A Visa új vállalati platformjával a bankok, fintechcégek és fizetési szolgáltatók saját blokkláncos infrastruktúra kiépítése nélkül bocsáthatnak ki, tárolhatnak és mozgathatnak stabilcoinokat. A Visa Stablecoin Platform indulásakor az OUSD, az USDC és az USDG használatát támogatja, miközben egyetlen rendszerben kapcsolja össze a digitális tárcákat, a kibocsátást, a visszaváltást és a vállalati likviditáskezelést.
2026. 07. 17. 17:00
Megosztás:

Rekordméretű BNB-égetés jött: 647 dollár lehet a következő célár

A Binance közel 932 millió dollár értékű BNB-t vont ki véglegesen a forgalomból, miközben a token árfolyama 577 dollár közelében mozgott. A csökkenő kínálat, a BNB Chain bővülő ökoszisztémája és egy kedvező technikai alakzat alapján az elemzők már a 647 dolláros szintet figyelik. A folytatáshoz azonban előbb egy fontos ellenállási zónát kell áttörnie a BNB-nek.
2026. 07. 17. 16:00
Megosztás:

Átadták a megújult budaörsi Tesco áruházat

Átadták csütörtökön a megújult budaörsi Tesco áruházat, amelyet közel egymilliárd forintos beruházással alakítottak át.
2026. 07. 17. 15:00
Megosztás:

Romániai jelenlétének 20. évfordulóját ünnepelte a Wizz Air Marosvásárhelyen

A Wizz Air diszkont légitársaság az elmúlt húsz év alatt Románia meghatározó légi közlekedési szereplőjévé vált: jelenleg már 14 romániai repülőtérről 83 útvonalon, 27 országba működtet járatokat - hangzott el a társaság rendezvényén szerdán Marosvásárhelyen.
2026. 07. 17. 14:00
Megosztás:

Minden harmadik magyar saját házat építene, de a bizonytalanság sokakat visszatart

Ha az anyagiak nem számítanának, a magyarok közel harmada saját házat építene. A valóságban azonban a legtöbbeket nemcsak a magas költségek, hanem az építkezés kiszámíthatatlansága, a megbízható kivitelező megtalálása és a folyamat összetettsége is visszatartja. A Wienerberger friss, országos kutatása szerint ma már a bizonytalanság az építkezések egyik legnagyobb akadálya.
2026. 07. 17. 13:00
Megosztás:

Kijöttek a friss fizetési adatok: mutatjuk, mekkora hitelre elég a béred

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) frissen publikált adatai szerint 2026 májusában bruttó 764 100 forint volt a teljes munkaidőben alkalmazásban álló magyarok átlagkeresete, míg a nettó átlagkereset 535 900 forint volt ugyanezen időszakban. A keresetek bruttó mediánértéke 615 600 forint, míg a nettó mediánértéke 436 200 forint volt idén májusban. A felsorolt számok tükrében a Bank360 megvizsgálta, mekkora hitelösszegek felvételére képesek azok, akik a legutóbbi átlag- és mediánösszegeket keresik meg havonta.
2026. 07. 17. 12:00
Megosztás: