Átadták a Petőfi Zenei Díjakat

A Bagossy Brothers Company három kategóriában is elnyerte a Petőfi Zenei Díjat, amelyet a Duna Televízióban közvetített gálán adtak át szombat este.

Átadták a Petőfi Zenei Díjakat

A Petőfi Rádió és az M2 Petőfi TV névadóját, Petőfi Sándort formázó szobrokat immár ötödik alkalommal adták át, ezúttal tizenkét kategóriában. A 2016-os alapítás óta előbb a VOLT, majd a Strand Fesztivál adott otthont Magyarország egyik lerangosabb zenei díjátadónak, amelyet ezúttal a hagyományos, nyári időpont helyett biztonságos körülmények között, közönség nélkül, stúdióban rendeztek meg.
   
Az év férfi előadója Bagossy Norbert, az év női előadója Rúzsa Magdi lett. Az év zenekara díjat a Bagossy Brothers Company vehette át, amely a Visszajövök című dallal az év videoklipje elismerést is kiérdemelte. Az év akusztikus koncertje kategóriában Demjén Ferencet díjazták.
   
A Petőfi Zenei Díj ezen kategóriáinak jelöltjeit a Petőfi Rádió 2019. március 1. és 2020. március 1. között legtöbbet játszott száz magyar dala közül választotta ki egy száz tagú, zenészekből, producerekből, újságírókból, koncert- és fesztiválszervezőkből álló szakmai grémium. A közönség és a szakmai testület tavaly ebben az öt kategóriában szavazott együtt, a végeredménybe a voksok 50-50 százalékban számítottak bele.
   
A díjazottak közül néhány már ismert volt. A Dal 2020 adásában adták át az év dalának járó Petőfi Zenei Díjat Rácz Gergőnek és Orsovai Reninek, akik A Dal Akusztik győztesének járó különdíjat is megkapták és az év felfedezettjének, a Tortugának. Szintén korábban bejelentették a szervezők, hogy az életműdíjat Horváth Charlie énekes kapja.
   
A Petőfi Zenei Díj zenészeknek odaítélt szakmai díjai közül az év gitárosa Madarász Gábor lett, az év ütőhangszerese Bánfalvi Sándor, az év billentyűse pedig Lepés Gábor. Az év dalszövegírója elismerést pedig Molnár Tamás vehette át, aki már A Dal 2020-ban is örülhetett, hiszen ott is ő nyerte el a legjobb szövegírói különdíjat.
  
 A díjátadók között volt Kapás Boglárka világbajnok úszó, Marco Rossi labdarúgó szövetségi kapitány, Köbli Norbert forgatókönyvíró, Lobenwein Norbert és Fülöp Zoltán, a Petőfi Zenei Díj alapítói, valamint Medvegy Anikó, az M2 Petőfi TV csatornaigazgatója, Tiszttartó Titusz, a Petőfi Rádió csatornaigazgatója és Tomaj Balázs, az MVM ügyfél vezérigazgató-helyettese.
   
A különleges, erre az alkalomra készült produkciók között volt Presser Gábor és Rúzsa Magdi duettje. Az énekesnő a Bergendy Istvánról is megemlékező Halott Pénz vendégeként szintén színpadra lépett a zenekar legújabb dalával. A Bagossy Brothers Company is egy medleyt és a 15. születésnapját egy év csúszással ünneplő Irie Maffia a legnépszerűbb dalaiból összeállított válogatást adott elő, a Kelemen Kabátban Nagy Feróval együtt énekelt, a Random Trip Schoblocher Barbarával (Blahalouisiana), Molnár Tamással (Jetlag), Vitáris Ivánnal (Ivan & The Parazol) és Tanka Balázzsal (Turbo) egy Omega-klasszikusokból álló produkcióval tisztelgett a közelmúltban elhunyt Benkő László és Mihály Tamás életműve előtt. A Tóth Verával kiegészült Budapest Bár Balázs Fecóra emlékezett.
   
Idén először a díj mellé a közmédia minden díjazottnak egymillió forintot, az életműdíjasnak pedig hárommillió forintot ajánlott fel.


Mire számíthatnak a befektetők szerdán?

Többségében eséssel indították a ma reggeli kereskedést a mértékadó ázsiai-csendes-óceáni tőzsdék, melyek közül a korai nyereségeit tartani tudó HangSeng és a Shanghai Composite lógnak még ki felfelé.
2026. 07. 08. 09:30
Megosztás:

Erősödtek a kamatemelési várakozások a fejlett piacokon; gyengült a forint az euróval szemben

A fejlett kötvénypiacokon tegnap a Hormuzi-szoros felől érkező kedvezőtlen hírek alakították a hangulatot; az emelkedő olajárak nyomán erősödtek az inflációs aggodalmak, így a szeptemberi kamatemelés esélye a Fed és az EKB esetében is emelkedett. A piaci árazásban az év végéig továbbra is 25-25 bázispontnyi emelés szerepel az EKB és a Fed esetében egyaránt. A hosszú hozamok június első fele óta nem látott szintekre emelkedtek; az amerikai 10 éves 5 bázisponttal 4,53%-ig, a német 4 bázisponttal 3% közelébe kúszott. A 30 éves amerikai hozam a szimbolikusnak számító 5% fölött zárt kedden. A dollár kevéssel erősödött az euró ellenében, az EURUSD kereszt 1,1413-ig süllyedt.
2026. 07. 08. 09:00
Megosztás:

Pirosban zártak a Wall Street-i indexek; emelkedett a nyersolaj jegyzése

A Wall Streeten is pirosba fordultak a mértékadó indexek, ahol a kedvezőtlen hangulatért elsősorban Európához hasonlóan a technológiai szektor, azon belül is a félvezetőgyártók gyenge teljesítménye volt a felelős; a Micron (-4,7%) és a Sandisk (-7,3%) árfolyama jelentősen csökkent.
2026. 07. 08. 08:30
Megosztás:

Többségében eséssel zárták a keddi kereskedést a vezető európai indexek

A brit FTSE100 kivételével tegnap pirosba fordultak a vezető európai indexek. A páneurópai Stoxx600 0,7%-kal került lejjebb, melynek szektorindexei közül a technológia (-3,6%) mutatta a legnagyobb mínuszt. A befektetők az év során eddig felülteljesítő szektortól az utóbbi napokban elfordultak, ráadásul tegnap a Samsung részvényeinek gyenge teljesítménye is rányomta a bélyegét a kereskedésre.
2026. 07. 08. 08:00
Megosztás:

Solana árfolyam: erősödik a spot kereslet, miközben csökken a tőkeáttétel

A Solana árfolyama ismét 80 dollár fölé kapaszkodott, miközben a határidős piacon csökkent a spekulatív tőkeáttétel. A láncon belüli adatok alapján nem pusztán rövid távú kereskedői lendületről van szó: a Solana TVL öthetes csúcsra emelkedett, a hosszú távú befektetők pedig tovább vásárolják a visszaeséseket.
2026. 07. 08. 07:30
Megosztás:

Részletesebb, kibővített formában érhetők el a MÁV havi késési statisztikái

Vége a "lázári" titkolózásnak, mostantól részletesebb, kibővített formában érhetők el a MÁV havi késési statisztikái - hívta fel a figyelmet a közlekedési és beruházási miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2026. 07. 08. 07:00
Megosztás:

Az uniós biztos szernt Szerbia egyértelműen rendelkezik uniós csatlakozási perspektívával

Szerbia fontos partner a régióban, és egyértelmű európai uniós csatlakozási perspektívával rendelkezik, ezért az Európai Bizottság ezért továbbra is arra ösztönzi Belgrádot, hogy használja ki a jelenlegi lehetőséget az uniós tagság felé vezető úton - jelentette ki a bővítésért felelős uniós biztos kedden az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén.
2026. 07. 08. 06:30
Megosztás:

Egyre többen stresszelnek az ajándékvásárlás miatt – ez áll a háttérben

Az ajándékozás sokak számára ma már nem örömteli készülődést, hanem komoly stresszforrást jelent. A szakértők szerint a túl sok választási lehetőség, az időhiány és a rossz döntéstől való félelem miatt egyre többen élik meg nyomásként a szeretteik meglepését. A legfrissebb kutatások szerint az ajándékkeresés sokak számára már nem a figyelem kifejezéséről, hanem egy újabb megoldandó feladatról szól – erre a kihívásra nyújt modern és megnyugtató választ a digitális kényelem és a szakértői válogatás ötvözése.
2026. 07. 08. 06:00
Megosztás:

Kedvezőbb inflációs adat jött júniusban is

A fogyasztói árak júniusban is kedvezően alakultak, 1,7%-kal haladták meg az egy évvel korábbi szintet idehaza, ami 0,2 százalékponttal alacsonyabb várakozásunknál és a piaci konszenzusnál. Ezzel továbbra is a jegybanki toleranciasáv alatt mozog az infláció. Az előző hónaphoz képest stagnáltak az árak, várakozásunknak megfelelően. Az éves maginfláció 2,0%-on maradt.
2026. 07. 08. 05:30
Megosztás:

Uniós biztos: Ukrajna uniós csatlakozási folyamata továbbra is szigorú, méltányos és érdemeken alapuló marad

Ukrajna uniós csatlakozási folyamata továbbra is szigorú, méltányos és teljes mértékben az érdemeken alapuló marad, ez az elv nem képezheti vita tárgyát - jelentette ki a bővítésért felelős uniós biztos kedden Strasbourgban.
2026. 07. 08. 05:00
Megosztás:

Hogyan lehet felvenni a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatást, és kinek jár?

A 100 ezer forintos fejenkénti iskolakezdési támogatás automatikusan jár minden érintett gyermek után; az érintettek körébe tartoznak a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülők, a tartós betegség, súlyos fogyatékosság miatt magasabb összegű családi pótlékban részesülők, a sajátos nevelési igényű gyermekek, a Dobbantó Programban vagy a műhelyiskolai képzésben résztvevő fiatalok, az árvaellátásra jogosultak, az egyszülős családban, nevelőszülőknél vagy gyermekvédelmi intézményben nevelkedők - közölte a Pénzügyminisztérium (PM) az MTI érdeklődésére kedden.
2026. 07. 08. 04:30
Megosztás:

A mesterséges intelligencia megfelelő irányítás nélkül üzleti kockázatot jelent

A mesterséges intelligencia rohamos térnyerésével párhuzamosan egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy a nem megfelelő felügyelet jelentős szabályozási, pénzügyi és reputációs kockázatokat hordoz magában. Az ISO 42001 egy olyan irányítási rendszer, amely a szükséges kontrollt, elszámoltathatóságot és átláthatóságot biztosítja a vállalatok számára, hogy az AI-t kísérleti eszközből megbízható, skálázható üzleti eszközzé alakíthassák.
2026. 07. 08. 04:00
Megosztás:

A gyengülő forint korszakának vége új üzleti stratégiára kényszeríti a magyar vállalatokat

Új gazdasági környezetben kell működniük a magyar vállalatoknak. A 2026-os politikai fordulatot követően a forint többéves csúcsra erősödött, ezzel lezárva azt a közel két évtizedes időszakot, amelyben a folyamatosan gyengülő hazai fizetőeszköz jelentős versenyelőnyt biztosított az exportőrök számára. Az új helyzet egyszerre jelent komoly kihívást a kivitelre termelő cégeknek és kedvező lehetőséget az importőröknek, miközben a devizakockázatok tudatos kezelése minden eddiginél fontosabb üzleti feladattá vált – derül ki a nemzetközi fizetések és devizapiaci megoldások szakértője, az AKCENTA CZ ma közzétett elemzéséből.
2026. 07. 08. 03:30
Megosztás:

Fidelity: Itt a mega-cap cégek tőzsdei bevezetésének újabb hulláma - Mik lesznek a következmények?

A mega-cap vállalatok tőzsdei bevezetéseinek jelenlegi hulláma fontos kérdéseket vet fel a nyilvános piacok, az indexszolgáltatók és a befektetők számára egyaránt. A SpaceX tőzsdei bevezetése előtt – ez volt egyébként a történelem legnagyobb tőzsdei bevezetése – a figyelem az értékeltségre és a fundamentális mutatókra összpontosult. A fókusz azonban gyorsan az indexbe való felvétel mechanizmusára helyeződött át, főleg arra, hogy mely referenciaindexekre és passzív stratégiákra lesz majd szükség a tőzsdei bevezetést követő hetekben a tőkeallokációhoz.
2026. 07. 08. 03:00
Megosztás:

MTVA: elfoglalta helyét az új, ideiglenes vezetés a közmédiában

Megérkezett az általa kijelölt ideiglenes vezetéssel az MTVA székházába kedd délelőtt Horváth András, az MTVA ideiglenes vezérigazgatója - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
2026. 07. 08. 02:30
Megosztás:

Mitől és kitől függ a nyugdíjemelés mértéke Magyarországon?

A magyar nyugdíjemelésről szóló vitákban gyakran összekeveredik három különböző kérdés: mennyivel nő a havi nyugdíj, megőrzi-e az ellátás a vásárlóerejét, illetve javul-e a nyugdíjasok életszínvonala az aktív keresők helyzetéhez képest.
2026. 07. 08. 02:00
Megosztás:

Az áramot átalányként fizetők rosszul járnak, ha nem figyelnek

Kényelmes megoldásnak tűnik, hogy a villanyszámla minden hónapban nagyjából ugyanannyi legyen. Az úgynevezett átalányfizetés – hivatalos nevén éves elszámolásos, egyenletes részszámlázás – valóban kiszámíthatóbbá teszi a háztartás havi kiadásait.
2026. 07. 08. 01:30
Megosztás:

A fatüzelés előnyeiről és hátrányairól őszintén

A fatüzelésű kályha még ma is sok magyar háztartás alap fűtési eszköze. Népszerűségét a valódi tűz látványa, a kellemesen sugárzó hő, valamint a tűzifa széles körű elérhetősége miatt választják sokan.
2026. 07. 08. 01:00
Megosztás:

Ez okozza a tömeges kagylópusztulást a Tisza-tavon

Atka okozza a nem őshonos amuri kagylók tömeges pusztulását a Tisza-tó Abádszalóki medencéjében - közölte a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig) kedden a honlapján, megjegyezve: ez visszatérő jelenség kánikula idején.
2026. 07. 08. 00:05
Megosztás:

4,6 százalékra gyorsult az infláció az OECD-országokban

Tovább gyorsult az infláció a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) országaiban májusban különösen az energiaárak jelentős növekedése miatt - derül ki a párizsi székhelyű szervezet honlapjára fölkerült jelentésből.
2026. 07. 07. 23:30
Megosztás: