Folytatódott a BUX emelkedése
A részvénypiac forgalma 15,3 milliárd forint volt, a vezető részvények a gyengülő Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. Varga Zoltán, a QUAESTOR elemzője szerint kiegyensúlyozott emelkedést mutattak csütörtökön a tőzsdeindexek. Hozzátette: a nap legfontosabb eseménye az Európai Központi Bank kamatmeghatározó ülése és az azt követő sajtótájékoztató volt. Jean-Claude Trichet, a leköszönő elnök beszédében elmondta, hogy továbbra is biztosítják az európai bankrendszer számára a szükséges likviditást, azonban a gazdasági növekedési kilátások kedvezőtlenek.
Amennyiben a pozitív befektetői hangulat a következő napokban is kitart, rövid távon trendfordulóról lehet beszélni - vélekedett Varga Zoltán. Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház határidős üzletkötője szerint a pozitív nyitást követően, nap közben enyhe elbizonytalanodás volt tapasztalható, a nap végére azonban ismét javult a hangulat. Az üzletkötő kiemelte azt a Svájcból érkező hírt, miszerint el tudnának képzelni egy magasabb svájci frank/euró árfolyamküszöböt a jelenlegi 1,20-nál.
Rámutatott, pozitívan reagáltak a piacok az Európai Bizottság elnöke, José Manuel Barroso nyilatkozatára. Összehangolt akciót javasol a bankok feltőkésítésére és a "mérgező aktíváktól" való megszabadulásra az Európai Bizottság. José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke a YouTube-on és az Euronews-on csütörtökön sugárzott tv-interjúban elmondta: összehangolt akciót javasolnak a tagországoknak.
A Mol 120 forinttal, 0,75 százalékkal 16.110 forintra erősödött, 2,7 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 120 forinttal, 3,81 százalékkal 3.270 forintra nőtt, forgalmuk 10,2 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 10 forinttal, 1,94 százalékkal 525 forintra emelkedett, forgalma 1,3 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 410 forinttal, 1,21 százalékkal 33.390 forintra csökkent, a részvények forgalma 772,5 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 74,2 millió forintos forgalom mellett 590 forinttal, 3,90 százalékkal 15.700 forintra növelte értékét. A BUMIX 1.377,08 ponton zárt csütörtökön, ez 29,35 pontos, 2,18 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva. (MTI)