Ismét a bika vette át az uralmat Európában
A legnagyobb piaci tőkeértékű európai részvények FTSEurofirst 300-as mutatója 0,5 százalékos javulással kezdett, és előzetes adat szerint 0,36 százalékos napi emelkedéssel 1.116,42 ponton végzett, még mindig 0,47 százalékkal a tavaly év végi értéke alatt.
A hétfői, jelentős negatív átárazás után kedden az alacsonyabb szintekről jól teljesítettek a piacok, főleg a luxusipari vállalatok erős negyedévi beszámolói és a rájuk vonatkozó várakozások miatt. Segített az euróövezeti magángazdaság előzetes áprilisi teljesítménymutatója is, ismét szilárd javulást jelezve az előző hónaphoz képest. Az amerikai Goldman Sachs bankház 72 százalékos profitcsökkenést jelentett éves egybevetésben kedden - részben a jutalékbevétel csökkenése miatt -, de mivel így is meghaladta az elemzői előrejelzéseket, a beszámolója jót tett a bankrészvényeknek.
Előző nap 1,64 százalékkal esett az FTSEurofirst 300-as az általános bizalomvesztés miatt, amit az okozott, hogy az amerikai Standard and Poor's hitelminősítő példátlan módon negatívra rontotta stabilról az Egyesült Államok lehető legjobb, továbbra is fenntartott "AAA" szuverén adósosztályzatának kilátását.
FRANKFURT, PÁRIZS, VARSÓ, NEW YORK:
A londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 kedden 26,79 pontos, 0,46 százalékos javulással 5.896,87 ponton zárt. A frankfurti DAX-30 12,46 pontos, 0,18 százalékos plusszal 7.039,31 ponton végzett.
Párizsban a CAC-40 27,34 ponttal, 0,70 százalékkal 3.908,58 pontra nőtt. Varsóban a WIG20 0,54 százalékkal 2.888,09 pontra gyarapodott. A Mol 0,82 százalékos veszteséggel 363,30 zlotyn végzett. Napközben 355,00-366,30 zloty között alakult az ára.
A nyugat-európai tőzsdezárás után a New York-i részvénypiacok fő mutatói közül a Dow Jones ipari átlag (DJIA) 0,05 százalékkal volt a hétfői záró fölött, de az S and P-500-as 0,01 százalékkal, a Nasdaq piac összetett mutatója 0,22 százalékkal elmaradt attól.ménye 2007 óta.