Kapott egy pofont a forint, esett a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 15,62 pontos, 0,06 százalékos csökkenéssel, 25.307,34 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 22,8 milliárd forint volt szerdán, a vezető részvények a Richter kivételével csökkentek az előző napi záráshoz képest.

Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint természetesnek mondható a BÉT-en bekövetkezett enyhe korrekció.

 

 

Az amerikai jelzálogpiaci hiteligénylések 11 százalékkal csökkentek, s aggodalom alakult ki a piacon a görög események miatt. A nap "sztárja" a Richter volt, jelentősen, majdnem 2 százalékkal tudott emelkedni, egyedül a blue chipek között, a többi csökkent a korrekciós hangulatnak megfelelően.

 

 

Az Egyesült Államokban és Európában is fél százalékos csökkenés tapasztalható, Amerikában 0,6 százalékkal csökkent az ipari átlag index. Az amerikai aktivitás megnövekedésével általában a magyar piacon is növekszik a kereskedelmi aktivitás, a nap vége felé bővül a forgalom, így volt ez szerdán is - mondta a vezető elemző.

 

Kovács Krisztián, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője is arra hívta fel a figyelmet, hogy a magyar részvénypiacon a korrekció minimális volt, ez az irány az amerikai részvénypiacokon is érződik. Erősen túlvettek a piacok, ezért a korrekció a jó hangulat mellett is érthető lenne. Az elemző szerint kérdés, hogy a görög adósságválság felgyorsuló eseményei mennyire hagyják hidegen a piacokat, a görög állampapírokon kívül. A nap vesztesének egyik részvény sem nevezhető, ugyanis nem volt olyan mértékű esés egyik papírban sem, amely külön említésre lenne méltó - magyarázta az elemző.

 

A Mol árfolyama 100 forinttal, 0,47 százalékkal 21.100 forintra csökkent, 2,8 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 20 forinttal, 0,28 százalékkal 7.250 forintra esett, forgalmuk 11,2 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 10 forinttal, 1,23 százalékkal 805 forintra gyengült, forgalma 4,1 milliárd forint volt.

 

A Richter papírok árfolyama 875 forinttal, 2,00 százalékkal 44.680 forintra erősödött, a részvények forgalma 3,2 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 102,6 millió forintos forgalomban 285 forinttal, 1,31 százalékkal 21.405 forintra csökkent.

 

A forint jobban megsínylette a Görögország felől érkező negatív híreket, mert a hazai deviza egész nap fokozatos gyengülést mutatott, és délutánra a jegyzések már 266 fölött jártak.

 

Fogyasztóvédők a tudatos vásárlásra hívják fel a figyelmet a fogyasztóvédelem világnapján

Fontos a körültekintő, tudatos vásárlás mind a boltokban, mind az online térben, a döntés előtt mérlegelni kell pénzügyi lehetőségeinket és azt is, hogy a kiválasztott termékre valóban szükségük van-e - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) és a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ) a fogyasztóvédelem világnapja alkalmából, ami március 15-én lesz.
2026. 03. 14. 23:00
Megosztás:

Felminősítette Horvátországot az S&P

Felminősítette Horvátországot az S&P Global Ratings.
2026. 03. 14. 22:00
Megosztás:

Fogyasztóvédők a tudatos vásárlásra hívják fel a figyelmet a fogyasztóvédelem világnapján

Fontos a körültekintő, tudatos vásárlás mind a boltokban, mind az online térben, a döntés előtt mérlegelni kell pénzügyi lehetőségeinket és azt is, hogy a kiválasztott termékre valóban szükségük van-e - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) és a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ) a fogyasztóvédelem világnapja alkalmából, ami március 15-én lesz.
2026. 03. 14. 21:00
Megosztás:

Átadták a Keleti pályaudvar első megemelt, akadálymentes peronját

Átadták a Keleti pályaudvar első megemelt, akadálymentes peronját, és felújították a műemlék perontető korrodált tartószerkezetét - jelentette be a közösségi oldalán pénteken a MÁV vezérigazgatója.
2026. 03. 14. 20:00
Megosztás:

Már elérhetők az adóbevallási tervezetek

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idén is több mint 5,6 millió adózónak készítette el az szja-bevallási tervezetét, a dokumentumot az eSZJA-oldalon nézhetik meg azok, akik regisztráltak az Ügyfélkapu+-ra vagy a DÁP-ra - közölte a NAV az MTI-vel szombaton.
2026. 03. 14. 19:00
Megosztás:

Hogyan váljunk a kertészkedés mesterévé?

Eszedbe jutott már, hogy a saját kerted lehetne a nyugalom oázisa a város nyüzsgésében? Egy gondosan kialakított kert, ahol a sövények rendezett sora harmóniát és vonzó látványt biztosít, könnyen elérhető cél lehet.
2026. 03. 14. 18:00
Megosztás:

Deflációba váltott a Hyperliquid HYPE tokenje

Új szakaszba lépett a Hyperliquid ökoszisztémája: a platform natív tokenje, a HYPE immár nettó deflációs pályára állt. A HyperCore által végrehajtott agresszív token-visszavásárlások olyan ütemben csökkentik a kínálatot, hogy az már meghaladja a staking jutalmak révén kibocsátott új tokenek mennyiségét. Ez a modell jelentősen eltér a legtöbb nagy blokklánc inflációs tokenrendszerétől.
2026. 03. 14. 17:00
Megosztás:

Fenntartható reklámajándékok a környezettudatos marketingben

A reklámajándékok évek óta kiemelt szerepet töltenek be a marketingben, segítve a cégeket a márkaépítésben. A modern világban azonban a vállalkozásoknak egyre inkább figyelembe kell venniük, hogyan hatnak a környezetre.
2026. 03. 14. 16:00
Megosztás:

Ne váljunk adathalászat áldozatává!

Az online pénzügyi tranzakciók során egyre gyakoribbá válik az internetes csalás. Egy friss eset is rámutat arra, hogy mekkora jelentőséggel bír az éberség a digitális banki szolgáltatások használata közben. Habár sokan magabiztosan kezelik online pénzügyeiket, néha a csalók ügyessége mégis megzavarhatja őket, ahogyan ennek a jogesetnek a tanulságai is tükrözik.
2026. 03. 14. 15:00
Megosztás:

A BlackRock óvatos a kriptovaluta ETF-ekkel: „exotikus” termékek helyett megfontolt terjeszkedés

A világ legnagyobb vagyonkezelője tovább bővíti kriptokínálatát, de nem kíván kockázatos vagy túl bonyolult ETF-struktúrákba belemenni. A BlackRock új, staking alapú Ethereum ETF-et indított, miközben vezetői egyértelművé tették: a cég stratégiája továbbra is a stabil, intézményi befektetők számára is átlátható kriptoeszközökre épül.
2026. 03. 14. 14:00
Megosztás:

A változás ereje

Sokan megtapasztalhatták már azt az érzést, amikor egy hétfő egyszerűen nem akar beindulni. Látszólag minden a helyén van, mégis nehezen mozdulunk meg. Itt jön a képbe a keddi nap, amely egy igazán különleges alkalom lehet arra, hogy újra nekifogjunk annak, amit az előző nap nem sikerült. Egy szimpla hétköznap, mint a kedd, könnyen válhat a megújulás és az újrakezdés szimbólumává.
2026. 03. 14. 13:00
Megosztás:

Új biztonsági korszak a Sui blokkláncon: decentralizált kulcsszerver indul a teszthálózaton

A Sui blokklánc jelentős biztonsági fejlesztést jelentett be, amely alapjaiban változtathatja meg a kriptográfiai kulcskezelés modelljét. A Mysten Labs elindította a Decentralized Seal Key Server (DSKS) infrastruktúrát a Sui teszthálózatán, amely egy decentralizált, több résztvevős kriptográfiai rendszerrel igyekszik megszüntetni a blokklánc-alkalmazások egyik legnagyobb gyengeségét: az egyetlen hibapontból eredő kulcslopás kockázatát.
2026. 03. 14. 12:00
Megosztás:

Hogyan kristályosodik a méz?

Idővel minden méz tulajdonságai megváltozhatnak, ami sokunknak akár meghökkentő is lehet. Talán azon gondolkodtál-e már, miért válik az eddig folyékony mézed szilárddá vagy krémes állagúvá? A méz természetes kristályosodási folyamata sokak számára furcsának tűnhet, pedig valójában ez jelzi a valódi, természetes méz jelenlétét.
2026. 03. 14. 11:00
Megosztás:

Bitcoin villámgyors visszatérése 70 000 dollár fölé: makrogazdasági fordulat és ETF-tőke hajtja a piacot

A Bitcoin ismét a 70 000 dolláros szint közelében jár, miután több kedvező makrogazdasági és piaci tényező egyszerre kezdte támogatni az árfolyamot. Az inflációs adatok enyhülése, az energiapiachoz kapcsolódó stabilizáló lépések, valamint a spot Bitcoin ETF-ekbe érkező folyamatos tőkebeáramlás együttesen erősítették meg a piacot. Az intézményi kereslet és a derivatív piacok aktivitása szintén hozzájárult a gyors árfolyam-visszapattanáshoz, amely ismét reflektorfénybe helyezte a kriptovaluták vezető eszközét.
2026. 03. 14. 10:00
Megosztás:

Kreml: a szankciók enyhítésével Washington az energiapiaci helyzeten próbál javítani

Washington a világ energiapiacának helyzetén igyekszik javítani, ami egybeesik Moszkva érdekeivel - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője pénteken újságíróknak, amikor az orosz olaj elleni amerikai szankciók enyhítését kommentálta.
2026. 03. 14. 09:00
Megosztás:

Hogyan maradhat versenyben az EU a világ nagyhatalmai között?

Az Eurostat legfrissebb adatai alapján az EU csak mélyreható reformokkal őrizheti meg súlyát a globális versenyben.
2026. 03. 14. 08:00
Megosztás:

A lengyel parlament megválasztotta az alkotmánybíróság hat új tagját

A lengyel parlament alsóháza (szejm) megszavazta pénteken az alkotmánybíróság átalakításának szükségességéről szóló határozatot, a kormánykoalíciós képviselők pedig ezt követően megválasztották a kormány által eddig szabálytalan összetételűnek tartott taláros testület hat új tagját.
2026. 03. 14. 07:00
Megosztás:

11%-kal csökkent az elektromos autók ára egy év alatt, tovább tolódik a kínálat a középkategóriás autók felé

Megjelent a Használtautó.hu és a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb, februári közös statisztikája. Az adatok szerint egy év alatt több mint 11%-kal csökkent a használtautó-piacon meghirdetett elektromos autók átlagára, miközben kínálatuk tovább bővül. A piacon erősödik a középkategória szerepe, és egyre nagyobb súlyt képviselnek a magasabb értékű modellek. A hajtásláncok között továbbra is a hibridek átlagára a legmagasabb.
2026. 03. 14. 06:00
Megosztás:

1600 kilométernyi új optikai hálózatot épít a TARR

A digitális infrastruktúra manapság már a gazdasági fejlődés egyik meghatározó tényezője. A gigabitképes internet elérhetősége a vidéki térségekben ugyanúgy alakítja a közösségek jövőjét, mint a nagyvárosokban, a TARR Kft. pedig olyan térségekben is megerősíti ezt az infrastruktúrát, ahol eddig korlátozottabbak voltak a nagy sávszélességű kapcsolódás lehetőségei, becsatlakoztatva az ott élőket az ország és a világ digitális vérkeringésébe.
2026. 03. 14. 05:00
Megosztás:

39 évnyi extra fizetett szabadság egyetlen év alatt: mérlegen a Yettel Recharge programja

A Yettel Magyarország tavaly vezette be Recharge nevű munkavállalói jólléti programját, amely minden aktívan ledolgozott ötödik év után egy teljes hónap fizetett szabadságot biztosít a kollégáknak. A kezdeményezés célja, hogy a változatos és pörgős iparágban hosszabb feltöltődési lehetőséget biztosítson a munkatársaknak.
2026. 03. 14. 04:00
Megosztás: