Magyarország ne csüngjön az IMF emlőin!

A terv az, hogy Magyarország a finanszírozásban próbáljon meg elszakadni a Nemzetközi Valutaalaptól (IMF) - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter az Inforádió Aréna című műsorában kedden.

"Pillanatnyilag Magyarország magabiztosan finanszírozható a piacról", ebben szerepet játszik a befektetők megnövekedett kockázatvállalási hajlandósága, az, hogy Magyarország növelte a befektetői bizalmat, az elmúlt időszakban fegyelmezett költségvetési politikát folytatott, és az ország fontos eredményeket ért el a pénzügyi stabilitás megteremtésében - húzta alá Oszkó Péter.

 

Hozzátette: az adósság lejárata függvényében Magyarország újabb kötvénykibocsátást tervez 2010 első félévében a külföldi pénzpiacokon. A pénzügyminiszter kiemelte: a válságból le kell vonni azt a következtetést, hogy fegyelmezett költségvetési, államháztartási politikát kell folytatni. "Ebben a naptári évben már nem valószínű, hogy lesz újabb eurókötvény kibocsátás" - fűzte hozzá.

 

A jövő évi költségvetés alacsonyabb költési szintre szorítja az államháztartást - mondta a pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy 400 milliárd forinttal kevesebb pénz áll majd rendelkezésre az államháztartásban. Az euró bevetésével kapcsolatban aláhúzta: jó lenne, ha Magyarország minél előbb teljesíteni tudná a feltételeket, mert az euró bevezetésének egyszerre van hatása az ország pénzügyi stabilitására és versenyképességére. A pénzügyminiszter arról is szólt, hogy a kormány jelenlegi koncepciója szerint olyan törvényjavaslatot akarnak benyújtani a parlamentnek, amely a jelenleginél függetlenebb, önállóbb pénzügyi felügyelet felállítását irányozza elő.

 

Az idei költségvetési bevételek a prognózis szerint alakulnak - mondta Oszkó Péter. A pénzügyminiszter szerint az idei költségvetésben a bevételek a korábban eltervezett ütemben alakulnak, de egyes bevételeket, így a társasági adóból és az iparűzési adóból a büdzsébe érkező pénzeket nehéz előre meghatározni, tényleges összegüket csak decemberben lehet majd látni. A pénzügyminiszter elmondta: az idei évi költségvetés feszített, de a gond az, hogy az első félévben időarányosan az egészségügyben például többet költöttek mint tavaly.

Megalakult az új franca kormány, a miniszterek többsége a helyén maradt

Megalakult vasárnap este az új francia kormány, csaknem négy héttel azután, hogy Emmanuel Macron köztársasági elnök a korábbi védelmi minisztert, Sébastien Lecornut nevezte ki miniszterelnöknek. Az elnöki hivatal által közzétett listán szereplő 18 miniszter többsége már az előző, a centrista François Bayrou által vezetett kormánynak is tagja volt.
2025. 10. 06. 01:00
Megosztás:

A Bitcoin soha nem látott magasságokba emelkedett – áttörte a 125 000 dolláros határt

A világ legnagyobb kriptovalutája, a Bitcoin (BTC) új történelmi csúcsot ért el, miután vasárnap kora reggel 125 750 dollárig emelkedett. Ezzel a digitális eszköz megdöntötte az augusztusban felállított korábbi rekordját, és ismét a befektetői érdeklődés középpontjába került.
2025. 10. 05. 23:00
Megosztás:

Mi lesz a kriptovalutákkal, ha az amerikai kormányzati leállás elhúzódik?

Az Egyesült Államok szövetségi kormányának újabb leállása a kriptovaluták jövőjét is homályba borítja Washingtonban. Míg egy rövid szünet alig okozna fennakadást, egy elhúzódó válság könnyen megtörheti a lendületet a már folyamatban lévő szabályozási kezdeményezésekben – és ezzel együtt az intézményi kriptoadaptáció reményeiben is. A következő hetek kulcsfontosságúak lehetnek a kriptopiaci jogalkotás szempontjából.
2025. 10. 05. 21:00
Megosztás:

Andrej Babis egypárti kormány létrehozására készül

A csehországi választáson győzelmet arató ellenzéki Andrej Babis az eredmények közzététele utáni első sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy célja egypárti kormány létrehozása, amelynek támogatásáról a Szabadság és Közvetlen Demokrácia (SPD) mozgalommal, valamint az Autósok párttal kíván tárgyalni.
2025. 10. 05. 20:00
Megosztás:

A Solana az új Wall Street” – állítja a Bitwise befektetési igazgatója

A Solana szerepe a tokenizált piacokért folytatott versenyben új figyelmet kapott a héten, amikor Matt Hougan, a Bitwise CIO-ja úgy nyilatkozott: „A Solana az új Wall Street.”
2025. 10. 05. 19:00
Megosztás:

A Bitcoin új történelmi csúcsot ért el: 125 000 dollár fölé emelkedett az árfolyam

A Bitcoin története során először lépte át a 125 000 dolláros szintet, ezzel új történelmi csúcsot állított fel a 17 éves kriptovaluta.
2025. 10. 05. 18:00
Megosztás:

Fordulat a személyi hiteleknél – alig van már 10 százalék feletti kamat

Fordulóponthoz érkezett a hitelpiac: a személyi kölcsönök kamatait sorra mérséklik a bankok. Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője szerint várható volt a trendforduló, hiszen a tavaszi kamatemelkedés után júliustól láthatóan megindult a csökkenés. Ma már szinte minden nagybank 10 százalék körüli kamattal kínálja maga top ajánlatát, és nem csak nagy összegekre.
2025. 10. 05. 17:00
Megosztás:

Újabb milliárdos született Magyarországon

Több mint 1,5 milliárd forintot nyert egy szerencsés játékos az Ötöslottón. Idén ez a harmadik telitalálat az ország legismertebb lottójátékán. Nemcsak az Ötöslottón, hanem a Jokeren is telitalálat született, a szerencsés nyertes majdnem 42 millió forinttal gazdagodott.
2025. 10. 05. 16:00
Megosztás:

Az EU meghosszabbította a külföldön folytatott orosz destabilizáló intézkedésekre válaszul hozott szankcióit

Meghosszabbította az Európai Unió egy évvel, 2026. október 9-ig azokat a szankciókat, amelyeket azokkal szemben hozott, akik felelősök Oroszország "külföldi destabilizáló intézkedéseiért" - közölte Brüsszelben pénteken az uniós tagországok Tanácsa, amely a "folytatódó orosz hibrid tevékenységekkel" indokolta döntését.
2025. 10. 05. 15:00
Megosztás:

Bitcoin hírek: belső vihar a Bitcoin fejlesztői között a Core v30 változása kapcsán

A Bitcoin közösség ismét komoly belső konfliktussal néz szembe: a legújabb Bitcoin Core v30 frissítés komoly megosztottságot idézett elő a fejlesztők körében. A vitatott pont az OP_RETURN mező korlátozásának eltörlése – egy technikai módosítás, ami ideológiai törésvonalakat hozott a felszínre. Vajon a Bitcoin a szabad tranzakciók hálózata marad, vagy egy jobban szabályozott monetáris rendszer irányába mozdul el?
2025. 10. 05. 14:00
Megosztás:

Új korszak kezdődik a Solana blokkláncon: a Voidify és a Tornado Cash összefog a DeFi anonimitásért

A blokklánc világában egyre nagyobb figyelem irányul a felhasználói adatvédelemre. A Voidify és a hírhedt Tornado Cash új szövetsége most forradalmasíthatja a Solana ökoszisztémáját. A nemrég bejelentett Proposal 64 keretében megvalósuló együttműködés célja: a Tornado Cash által kínált szintű adatvédelmi funkciók bevezetése a Solana hálózaton. Ez a lépés nemcsak technológiai, hanem piaci szinten is komoly változásokat vetít előre.
2025. 10. 05. 13:00
Megosztás:

Megnyílt a Budapest-Belgrád vasútvonal teljes szerbiai szakasza

Megnyitották a Budapest-Belgrád vasútvonal teljes szerbiai szakaszát pénteken, az első Belgrád és Szabadka közötti járaton Aleksandar Vucic szerb elnök is fenn volt.
2025. 10. 05. 12:00
Megosztás:

Tüntetéseket tartottak Londonban

Palesztinpárti tüntetéseket tartottak szombaton Londonban, annak ellenére, hogy a rendőrség és a belügyminisztérium a manchesteri zsinagógánál elkövetett terrortámadás miatt a demonstrációk felfüggesztését kérte a szervezőktől. A szombati tüntetéseken jóval kevesebben vettek részt, mint az elmúlt hetek hasonló, gyakran többszázezres megmozdulásain, de a Scotland Yard több mint négyszáz embert őrizetbe vett.
2025. 10. 05. 11:00
Megosztás:

A KIA új, elektromos modell gyártását kezdte meg zsolnai üzemében

A KIA új, elektromos modell gyártását kezdte meg a szlovákiai Zsolnán, a tisztán elektromos EV4 gyártására az elmúlt év során 108 millió eurós beruházással készítette fel európai üzemét a dél-koreai autógyártó.
2025. 10. 05. 09:00
Megosztás:

Csökkenő forgalomban erősödött a BUX a héten

Csökkenő forgalomban erősödött a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, pénteken a BUX 100 462,96 ponton zárt, 1255,17 ponttal, 1,27 százalékkal magasabban, mint egy héttel korábban.
2025. 10. 05. 08:00
Megosztás:

Országos közlekedésbiztonsági ellenőrzést tart a rendőrség a jövő héten

Országos közlekedésbiztonsági ellenőrzést tart a rendőrség a jövő héten, elsősorban a vezetés közbeni telefonálást és a biztonsági öv használatát ellenőrzik - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon pénteken.
2025. 10. 05. 06:00
Megosztás:

Megérkeztek a Közúti Közlekedési Környezetvédelmi Akció eredményei

Négy nagyvárosban - Budapesten, Debrecenben, Győrben és Szegeden - 790 gépjármű állapotát mérték fel idén, a 29. alkalommal megrendezett Közúti Közlekedési Környezetvédelmi Akció keretében szeptember 15. és 19. között - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.
2025. 10. 05. 05:00
Megosztás:

Enyhén csökkent a FAO élelmiszerár-indexe szeptemberben

Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) pénteki jelentéseszerint szeptemberben enyhén mérséklődött az élelmiszer-alapanyagok világpiaci mutatója, elsősorban a cukor- és tejtermékek árának visszaesése miatt.
2025. 10. 05. 04:00
Megosztás:

A terveknek megfelelő gazdasági eredményekkel zárta az 2025 első fél évét a Vajda-Papír cégcsoport

A Vajda-Papír cégcsoport sikeres első félévet zárt 2025-ben is: az értékesítés nettó árbevétele 11,8%-kal, az adózás előtti eredmény pedig 17%-kal nőtt az előző év azonos időszakához képest. Az év első hat hónapjában elért 38 milliárd forintos konszolidált árbevétel az egy évvel korábbi 34 milliárd forint után és a tavaly fél évit megközelítő, 4,1 milliárd forint EBITDA a cég hatékonyságnövelő intézkedéseinek, valamint stabil piaci jelenlétének köszönhető. A konszolidált adózás előtti eredmény a 2024 első félévi 3,2 milliárd forintról 3,7 milliárd forintra emelkedett.
2025. 10. 05. 03:00
Megosztás:

Világcsúcs gyorsan gazdagodnak a magyarok!

„Nem az az izgalmas kérdés, hogy sokan lettek milliárdosok, hanem az, hogy milyen gyorsan” – hangsúlyozza Karagich István. A Forbes ma megjelent vagyonos listája igazolja a Blochamps Capital előrejelzéseinek pontosságát: a társaság már 2019-ben – egyedüliként a piacon – azt jelezte előre, hogy 2025-re legalább öt magyar átlépi a 300 milliárdos vagyonhatárt. A magyar elit vagyonosodásának üteme egyébként világcsúcstartó, s ez a folyamat a következő évben – a választások ellenére – sem tompul, átrendeződésre először 2027-től lehet számítani.
2025. 10. 05. 02:00
Megosztás: