Megnyugodtak a befektetők Ázsiában is
Mint ismert Görögország még pénteken hivatalosan is bejelentette, hogy igényt tart az EU/IMF által korábban összeállított közel 45 milliárd eurós segélycsomagra.
Japánban a Nikkei 225 index 2,2 százalékkal 11.154 pontra emelkedett, Dél-Koreában a Kospi index 1 százalékkal erősödött. Kínában a Shanghai Composite index a pénteki záróértéke körül alakul, míg Hong Kong-ban a Hang Seng index 1,6 százalékos emelkedést mutat. Az indiai Sensex index 0,4 százalékkal 17762 pontra javult. Az ausztrál piac ünnep miatt zárva tart.
Több, mint egy hétnyi spekulásció és feszült várakozás után, megnyugodhattak a pénzpiacok, azt követően, hogy Görögország a segélycsomag aktivizálását kérte még pénteken. A görög pénzügyminiszter, George Papaconstantinou szerint a mentőcsomag május elejére válik folyósíthatóvá.
A dollár 94,21 jenre erősödött a pénteki 94,06 jenes jegyzés után, míg az euró 1,3368 dollárra javult a korábbi 1,3345-ös árfolyamáról. Az olaj ára 16 centtel 85,28 dollárra emelkedett hordónként az ázsiai kereskedésben.