Megint külön utakon jártak a piacok
Az öreg kontinens piacán Görögország EU-s megmentésének lehetősége vezette a papírokat felfelé, míg az Egyesült Államokban a kezdeti jó teljesítményre Ben Bernanke, a Fed elnökének bejelentése kontrázott rá.
A német kormány ülését követően felreppent a hír, hogy az EU vezetői csütörtöki ülésükön a gazdasági helyzet értékelésével egyidejűleg az adósság csapdába esett Görögország megmentéséről állapodjanak meg. A hírre elsősorban a bankok (BNP, Deutsche Bank, Banco Santander, HSBC 1-4% közötti) és a biztosítók árfolyama (Fortis, Aviva, Axa 2-5% között) emelkedtek.
Ben Bernanke azonban bejelentette, hogy itt az ideje annak, hogy a Fed lassan megkezdje kivonulását a gazdaságból, elkerülve azt, hogy a túlzott költekezés miatt az inflációs nyomás növekedésétől hajtva kamatemelésre kényszerüljön a jegybank szerepét betöltő hálózat. Az amerikai központi bank egyes számítások szerint immáron több mint 1000 milliárd dollárt, azaz a magyar bruttó hazai össztermék (GDP) közel hétszeresét költötte a gazdasági fellendülés visszaállítására.
A bejelentésre a dollár erősödött, aminek a részvények és a nyersanyagok itták meg a levét.
Az olaj ára emelkedett, de az arany iránti kereslet csökkent.
Érdekesség:
A Google bejelentette, hogy tervezgeti a Google Internet bevezetését. Az elgondolás mögött az áll, hogy a már mobiltelefonokat is gyártó vállalat reklámbevételeinek növekedését szeretné elérni a hipersebességű szélessávú Internet kapcsolat elterjesztésével. A korábbi vezeték nélküli tervekkel ellentétben a kaliforniai cég üvegszálas technológián juttatná el az 1 Gbit sebességű szélessávú kapcsolatot a fogyasztókhoz. Hogy a piacra lépés megvalósul el, és miként: akvizíciókon, saját hálózat építésen keresztül, vagy, hogy egyáltalán mennyibe fog kerülni a szolgáltatás még nem hangzott el, mindenesetre az Internet mogul története új fejezetet nyitna a cégfejlődés történetében.