OPEC - nem változott a kitermelési kvóta
A Kőolaj-exportáló Országok Nemzetközi Szervezete (OPEC) a termelési kvóta érvényességi idejét hat hónapra hosszabbította meg, azt a legközelebbi találkozón, 2014. június 11-én vizsgálja felül újra. Az OPEC-tagországok jelenleg kiegyensúlyozottnak tartják a kereslet-kínálati viszonyokat, elégedettek a kialakult árszinttel.
Rafael Ramirez közölte, amennyiben a következő találkozóig megszűnik az iráni olajexportra kivetett szankciók hatálya, lépéseket tesznek a túltermelés korlátozása érdekében. Az iráni olajminiszter bejelentette, országa a szankciók feloldását követően a lehető leghamarabb vissza kívánja emelni olajexportját a szankciók előtti szintre még akkor is, ha az lenyomja a világpiaci olajárat. A konferencián Irak és Líbia is termelésnövelési szándékot jelentett be. (MTI)