Real Estate Ultra Short ETF Elemzés
Az ingatlan piaci mélypontokon már túl vagyunk, legalábbis az elemzői várakozások szerint. Az elmúlt hónapok gazdasági fejleményei alapján a fogyasztói bizalom kezd visszatérni a lakosság körében. Bár a megtakarítások nem növekedtek, a lakástulajdonosok inkább a jelzálog részletek visszafizetésére próbálják fordítani.
Az elmúlt napok folyamán újabb felmérések láttak napvilágot arról, hogy a bankok egyre kevesebb ingatlant foglaltak az ügyfelek fizetésképtelensége miatt. Augusztusban 76,134 hitelezett veszítette el ingatlanját, de ez már 12%-al alacsonyabb, mint az ezt megelőző hónap eredménye.
Biztató adatok láttak napvilágot az elmúlt hónapok ingatlan értékesítései kapcsán, miszerint az újonnan épített és a használt ingatlanok értékesítése túllépet a mélypontokon és emelkedő értékeket mutat.
Az alapba való befektetést nem javasoljuk, ugyanis további mély pontokat érhet el a közeljövőben, de hosszabb távon biztosan. Ezzel ellenben a Long irányra játszó alap sokkal nagyobb potenciállal szolgálhat. (Solar Capital)