A 6%-os lakáshitel már jónak számít, de van annál jobb is?

Tovább csökkent az államilag nem támogatott, piaci lakáshitelek kamata, amihez a bankok további egyedi kamatkedvezményeket is adhatnak. Ez jó hír lehet azoknak az ingatlanvásárlást tervezőknek, akik nem jogosultak a kamattámogatott hitelekre. Budapesten nőttek, a vármegyeszékhelyeken stagnálnak a lakásárak.

A 6%-os lakáshitel már jónak számít, de van annál jobb is?

A lakáshitelek között jelenleg a legkedvezőbb kamat 5,85 százalék, ami a hitelköltségek jelentős csökkenését mutatja az egy évvel ezelőtti, 9 százalék körüli kamatokhoz képest – mondta el Korponai Levente, a money.hu vezetője. A kamatkörnyezet ilyen mértékű csökkenésére, mint amire az elmúlt hónapokban volt példa, nyilvánvalóan nem lehet a jövőben számítani. Ha folytatódik is a bankok kamatcsökkentése, lényegesen olcsóbb hitelekre, vagyis nagyságrendekkel alacsonyabb törlesztőkre már nem alapozhatjuk a lakásvásárlás finanszírozását.

A jelenlegi kamatok a bankok egyedi kamatkedvezményei miatt is alacsonyak, amiket általában bankszámlanyitáshoz, minimum havi jövedelemátutaláshoz vagy egyéb banki szolgáltatások igénybevételéhez kötnek. További kedvezményeket lehet elérni, ha az igénylés közvetítőn keresztül történik.

A hitelintézetek többsége akció keretében a kezdeti költségek egy részét is elengedi vagy visszatéríti, így legalább részben megspórolhatóak a tulajdoni laphoz, a térképmásolathoz, az értékbecsléshez vagy a közjegyzőhöz kapcsolódó, egyébként együttesen több tízezres díjak.

20 éves futamidővel egy tízmilliós lakáshitel jelenleg már havi 73 ezer forintos törlesztőrészlettel igényelhető. Húszmilliónál 143 ezer, harmincmilliónál 214 ezer forintra emelkedik havonta a törlesztő.

Mekkora a törlesztője most egy átlagos használt lakásnak?

A szűkülő lakáskínálat nem egyformán hajtja fel az árakat az egyes régiókban – mondta el Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője. Budapesten 13 százalékkal, országosan 10 százalékkal kevesebb az eladásra kínált 45-55 négyzetméteres használt ingatlan 2023 februárjához képest. A fővárosban ez 7 százalékos drágulást jelentett egy év alatt a szóban forgó lakásoknál, a vármegyeszékhelyeken viszont nem változtak az átlagárak, ami reálértékben csökkenést jelent.

Az említett lakástípusnak a 48 milliós budapesti átlagárát tekintve 274 ezer forinttól indulna a havi törlesztője, amihez legalább 548 ezer forint havi jövedelemre lenne szükség az eladósodást szabályozó és a bankok számára kötelezően alkalmazandó JTM mutató értelmében. A vármegyeszékhelyek átlagárát tekintve a törlesztő 171 ezer forintnál kezdődik, amihez minimum 342 ezer forintos jövedelem kell. Természetesen mindenhol rendelkezni kell a hitelhez 20 százalék önerővel is, kivéve ha megfelelünk a 10 százalékos saját erővel igényelhető lakáshitel feltételeinek, és a jövedelem is elegendő a nagyobb hitelhez.

Budapest legdrágább kerületében (V.) 427 ezer, a legolcsóbb kerületben (XXIII.) 191 ezer forint lenne a legalacsonyabb törlesztőrészlet, ha az ottani, 75 és 33 milliós átlagárakat vesszük alapul. A vármegyeszékhelyek közül Debrecenben a legmagasabbak a lakásárak, ahol havi 306 ezer forintos törlesztő a beszálló egy 45-55 négyzetméteres használt lakásba, ha a 80 százalékát hitelből finanszírozza a vevő. Salgótarjánban ugyanerre havonta 85 ezer forint is elegendő az ingatlan.com adatbázisa és a money.hu lakáshitel-kalkulátora szerint.

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 14. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 04. 02. 22:00
Megosztás:

Csökkenti a gázolaj jövedéki adóját a román kormány

Csökkenti a gázolaj jövedéki adóját a román kormány – írja az Agrpres.
2026. 04. 02. 21:00
Megosztás:

Megalakult a magyar Design & Build Klaszter

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK), valamint a Magyar Tervezői és Építészeti Szövetség Klaszter (HDBA) együttműködésével megalakult a magyar Design & Build Klaszter, a tervezést és a kivitelezést is összefogó tömörülés célja, hogy a magyar tervezői, építészeti, kivitelezési és kapcsolódó iparági kompetenciák szervezett formában jelenjenek meg a nemzetközi piacokon, különösen a Perzsa-öböl, a Közel-Kelet és Észak-Afrika dinamikusan fejlődő régióiban - közölte az MKIK csütörtökön az MTI-vel.
2026. 04. 02. 20:00
Megosztás:

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

Kellemes tavaszi idő várható számottevő csapadék nélkül a húsvéti hosszú hétvégén, de a szél többször is élénk, olykor erős lehet. Húsvétvasárnap a napos időben 18 és 22 Celsius-fok közé emelkedik a hőmérséklet - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2026. 04. 02. 19:30
Megosztás:

Franciaország nem szenved üzemanyaghiányban

Franciaország "nem szenved üzemanyaghiányban" a közel-keleti háború miatt - jelentette ki a francia kormányszóvivő csütörtökön, miután Marine Le Pen, a legnagyobb ellenzéki párt, a Nemzeti Tömörülés nemzetgyűlési frakcióvezetője bírálta a kormány stratégiáját.
2026. 04. 02. 19:00
Megosztás:

A magyar turizmus az elmúlt években történelmi rekordokat ért el

A magyar turizmus az elmúlt években történelmi rekordokat ért el, és ma már világosan látszik, hogy növekedés fenntartása nem pusztán az emelkedő vendégszámokban rejlik, hanem abban, hogy milyen élményt adunk, hogyan segítjük az eligazodást, és milyen minőségben találkozik a vendég Magyarországgal - fogalmazta meg a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatója csütörtökön Zalakaroson.
2026. 04. 02. 18:30
Megosztás:

Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban

Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) Északkelet-Magyarország közúti és vasúti közlekedésének fejlesztéséért felelős miniszteri biztosa csütörtökön Nyíradonyban.
2026. 04. 02. 18:00
Megosztás:

A MOHU megnövelt kapacitással készül a REpont automatáknál

A MOHU megnövelt logisztikai kapacitással készül a húsvéti ünnepekre, mivel nagyobb forgalomra lehet számítani ilyenkor a REpont automatáknál. A társaság felhívja a figyelmet arra is, hogy a visszaváltás előtt érdemes megnézni az üzletek ünnepi nyitva tartását, valamint számolni kell a hosszabb várakozási idővel is - közölte a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2026. 04. 02. 17:30
Megosztás:

Stabil fundamentumok és erősödő nemzetközi jelenlét mellett folytatja portfólióátalakítását az Appeninn

Az Appeninn Nyrt. 2025-ben következetesen haladt portfólióoptimalizálási stratégiájának végrehajtásával, miközben kiegyensúlyozott finanszírozási pozíciójának fenntartásával stabil működési teljesítményt nyújtott. A stratégia megvalósítása 2026 elején új lendületet vett: a társaság lengyelországi akvizícióval bővítette portfólióját és további régiós tranzakciók megvalósításán dolgozik. Az üzleti jelentés mai közzétételével egy időben a Scope Ratings megerősítette az Appeninn B+/Stable hitelminősítését, visszaigazolva a cégcsoport erős fundamentumait és prudens működését.
2026. 04. 02. 17:00
Megosztás:

Agrometeorológia: optimálisan fejlődhetnek az őszi vetések, de fagy veszélyezteti a gyümölcsfákat

Az őszi vetések többnyire optimálisan fejlődhetnek a megázott talajban, de a szokásosnál korábban virágzó gyümölcsfákat a fagy veszélyezteti - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. 04. 02. 16:30
Megosztás:

A magyar munkavállalók riasztó állapotára figyelmeztet a szakértő az Egészség Világnapján

Az Országos Mozgásszervi Állapotfelmérés adatai rávilágítanak arra, hogy a mozgásszervi panaszok ma már nem csupán egyéni egészségügyi problémát jelentenek, hanem súlyos teljesítménybeli és gazdasági kockázatot hordoznak a vállalatok számára. A 21. században a mozgásszervi megbetegedés a szív- és érrendszeri betegségek után a leggyakoribb orvoshoz fordulási ok. A jövő gerincbetegei pedig azok, akik a jelenben még a TikTokot pörgetik.
2026. 04. 02. 16:00
Megosztás:

Váratlanul megtorpant a lendület: az olcsóbb területek felé fordultak az ingatlankeresők

Az év eleji élénkülés után március közepétől ismét lassulni kezdett a lakáspiaci kereslet a zenga.hu legfrissebb, márciusi adatai szerint, ami azt jelzi, hogy a tavaly megfigyelt hullámzó trend 2026-ban is folytatódik. A január–februári lendület megtorpant, és bár nem beszélhetünk drasztikus visszaesésről, a piac egyértelműen visszavett a tempóból.
2026. 04. 02. 15:30
Megosztás:

6,25 milliárd forint a tét szombaton

Még mindig rekordnyeremény várja a játékosokat az Ötöslottón. Ezen a hétvégén szombaton már 6,25 milliárd forinttal gazdagodhat a szerencsés nyertes.
2026. 04. 02. 15:00
Megosztás:

Korlátozza a nyereségrés nagyságát az üzemanyagoknál a cseh kormány

Korlátozza a nyereségrész maximális nagyságát, és csökkenti a gázolaj fogyasztási adóját a cseh kormány - közölte Andrej Babis miniszterelnök csütörtökön Prágában a cseh kormány rendkívüli ülése után. Az intézkedések április 8-án lépnek hatályba.
2026. 04. 02. 14:00
Megosztás:

Hatékonysággal igyekszik elodázni az áremelést a Foxpost

Amíg teheti nem emel árat a FOXPOST. A vállalat szerint az iráni háború hatására emelkedő energiaárak miatt a piacon jelenleg nem egy hirtelen, általános áremelés látszik, hanem egy fokozatos költségnyomás, amely elsősorban az üzemanyagárakon keresztül jelenik meg. A szolgáltatók egyelőre kivárnak, de ha a jelenlegi trendek tartósak maradnak, a következő hónapokban elkerülhetetlenné válhat a díjak korrekciója a házhozszállítás esetében.
2026. 04. 02. 13:30
Megosztás:

Újabb rekordév az AKKO Investnél: tovább növekvő árbevétel és EBITDA

Újabb rekordévet zárt a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájában jegyzett AKKO Invest, miután konszolidált szinten árbevétele 46 milliárd forint fölé, míg az üzleti működés eredményét mutató EBITDA 4 milliárd forint közelébe emelkedett. A társaság adózott eredményét egyszeri tételek terhelték, ugyanakkor a társaság fő tulajdonosa, a WING Csoportba tartozó Mevinvest tavaly első félévi 10 milliárd forintos tőkeemelésének köszönhetően jelentősen csökkent az AKKO Invest kötelezettségállománya, így a működés során megtermelődött nyereség és forrás akvizíciókra, üzletfejlesztési lehetőségekre is fordítható.
2026. 04. 02. 13:00
Megosztás:

Kiemelkedő évet zárt a lízingpiac és az Euroleasing

Az MBH Csoporthoz tartozó Euroleasing Zrt. 2025-ben minden jelentős szegmensben erősödni tudott, így piaci részesedése meghaladta a 25 százalékot. A vállalat ügyfélportfóliója meghaladja a 600 milliárd forintot, mellyel stabilan őrzi a piacvezető pozícióját. Az eredményekhez a rugalmas és versenyképes finanszírozási forrást az MBH Csoport stabil pénzügyi háttere biztosította.
2026. 04. 02. 12:30
Megosztás:

67 ezer dollár alá bukott a Bitcoin Trump bejelentése miatt

A geopolitikai feszültségek ismét brutálisan rázták meg a kockázatos eszközöket. Donald Trump szerda esti, főműsoridős beszéde pillanatok alatt kifújta a levegőt a globális piacokból, és ezzel együtt a kriptoszektor kétnapos fellélegzésének is véget vetett. A Bitcoin 67 ezer dollár alá szakadt, az Ethereum is lefordult, a befektetők pedig újra a háborús eszkaláció lehetőségét árazzák.
2026. 04. 02. 12:00
Megosztás:

Trump vámjai valóban kiszorítják a német autóexportot

Az amerikai piac hosszú ideig a német autóipar egyik legstabilabb exportcélpontja volt. Azonban a 2025-ben Trump elnök által bevezetett újabb vámintézkedések látványos törést okoztak ebben a kapcsolatban. A friss adatok alapján ma már nem kérdés: a német autóexport ténylegesen visszaszorult az Egyesült Államokban.
2026. 04. 02. 11:30
Megosztás:

Erős negyedévet zárt a magyar tőzsde

Bár az eltelt időszakban mérséklődő tendencia rajzolódott ki, a BUX index – a Budapesti Értéktőzsde első számú mutatója – mégis 9,3%-kal emelkedett az első negyedévben, míg március végén 121 380,56 ponton zárt. A részvénypiac összforgalma számottevően emelkedett februárhoz képest, napi átlagban 30,08 milliárd forintot tett ki. A három legnagyobb forgalmú részvény, az OTP Bank, a MOL és a Richter Gedeon sorrendben 452,4, 83,7 és 56,6 milliárd forintos értéket ért el a havi kereskedés során. A vezető brókercégeknél ismét szoros verseny alakult ki a WOOD & Company és a Concorde között, végül a WOOD & Company végzett az első helyen, míg a harmadik helyen az ERSTE szerepelt.
2026. 04. 02. 11:00
Megosztás: