A biztosítás is zsebre vágható, Kate segít

Váratlan események bármikor okozhatnak kellemetlenséget életünkben. A K&H mobilbankjában ezért egyre több biztosítási szolgáltatás érhető el: kockázati életbiztosítás, kárbejelentés és a kárügyintézés is nyomon követhető, valamint az összes, már megkötött biztosítást könnyen, egyszerűen és gyorsan át lehet tekinteni. Kockázati életbiztosítást már minden ötödik ügyfél a K&H mobilbankban köt, melyben akár Kate, a K&H személyes digitális asszisztense is segítséget nyújt.

A K&H Csoport az éllovasok közé tartozik a mindennapi pénzügyek intézését megkönnyítő digitális megoldások terén Magyarországon, amelyhez felhasználja belga anyabankja, a KBC tapasztalatait és fejlesztéseit is. A pénzintézet most újabb innovatív digitális megoldásokat mutatott be, melynek köszönhetően már köthetünk a mobilunkon kockázati életbiztosítást, kárbejelentést tehetünk és a kárügyintézést is nyomon követhetjük, valamint áttekinthetjük a K&H mobilbankban egy felületen az összes biztosításunkat is.

„Szinte nincs is az életnek olyan területe, amelyre ne kínálnánk védőhálót.” – jelentette ki Kaszab Attila, a K&H Biztosító vezérigazgató-helyettese, hozzátéve, hogy többek között kockázati életbiztosítási és nyugdíjbiztosítási ügyekben is érdemes hozzájuk fordulni. Ráadásul a biztosításkötés soha nem volt ennyire egyszerű: a szerződéskötés, a kárbejelentés, a kárügyintézés nyomon követése, illetve a szükséges dokumentumok kezelése immár könnyedén elérhető a K&H mobilbanki applikációján keresztül is. Az ügyfelek tájékozódását nagyban segíti Kate, a K&H-nál tavaly bevezetett személyes digitális asszisztens is. A tapasztalatok kedvezőek: az új kockázati életbiztosítások 20 százalékát már a mobilbankban kötik az ügyfelek.

Versenyben az ügyfelekért

A biztosítási szakma lényegében minden kockázatra fejlesztett már valamilyen biztosítási megoldást. Új biztosítási termékkel tehát nehéz előállni. Viszont az ügyfelek magasabb színvonalú kiszolgálása meghatározza, hogy melyik biztosítóhoz érdemes pártolni. „Az innováció a versenyképesség kulcsa” – jelentette ki Németh Balázs, a K&H Csoport innovációs vezetője. Hozzátette: „az a cég, amely nem vezet be új terméket, szolgáltatást vagy technológiát, előbb-utóbb lemarad a piaci versenyben. Az innovatív cégek versenyelőnye egyértelmű – ez derül ki a K&H innovációs indexből is, amelyet a közepes- és nagyvállalatok körében félévente mérünk itthon. A K&H maga is folyamatosan újít, fejleszt.”

Németh Balázs elmondta: a prognózisok szerint 2024-re több mint 7,1 milliárd mobiltelefon-felhasználó lesz a Földön, vagyis tízből 9 embernek lesz mobiltelefonja – ezek elsöprő többsége okostelefon. A pénzügyek intézése egyre inkább a digitális térbe, a számítógépekről és a laptopokról az okoseszközökbe költözik. A K&H célja, hogy a legfejlettebb digitális megoldásokat nyújtsa ügyfelei számára, minél több szolgáltatást elérhetővé téve egyetlen platformon. A fogyasztói preferenciák világtendenciája ugyanis ezt diktálja. Vagyis az az igény, hogy a banki- és biztosítási szolgáltatások beköltözzenek az emberek zsebébe. A K&H-nál pedig mindig kéznél van Kate, a személyes digitális asszisztens is, aki segít akár eligazodni a sok funkció között, akár magát a szolgáltatást is elindítja.

Vezet a K&H mobilbank applikációja

A digitális csatornák népszerűségét támasztják alá a K&H számai is: a pénzintézet ügyfeleinek 88 százaléka használja a digitális csatornákat, összesen 670 ezer digitálisan aktív ügyfelük van, ezen belül a mobilbankot mintegy félmillió ügyfél használja. Havonta mintegy 3,2 millió érintésmentes fizetési tranzakciót bonyolítanak le, melyek ötöde immár valamilyen okoseszközön (okostelefonon, okosórán) bonyolódik le. Az appstore-okban a K&H mobilapplikációja a legjobb értékelést kapta: mind az iOS, mind az Android 4,7 pontot kapott a lehetséges ötből.

A K&H mobilbankban elérhető biztosítási szolgáltatások közül az egyik legnépszerűbb az utasbiztosítás, mely 2021-ről 2022-re több mint 5 százalékkal növekedett, több mint 12 ezren a mobiljukon kötik meg ezt a fajta biztosítást, de szintén nagy ugrást ért el a törlesztő biztosítás is, melynek a K&H mobilbankban történő kötése egy év alatt közel 20 százalékot emelkedett. A mobilon bejelentett kárügyek száma is növekszik, a funkció K&H mobilbanki megjelenése óta a bejelentések 7 százaléka ezen a csatornán keresztül érkezett.

Kaszab Attila, a K&H Biztosító vezérigazgató-helyettesének meggyőződése, hogy a jövőbe mutató innovatív digitális megoldások révén mind az ügyfelek elégettségét, mind pedig piaci pozíciójukat tovább fogják erősíteni.


A szja-bevallások leggyakoribb hibáira figyelmeztet a NAV

Az adóhatósághoz eddig beérkezett személyi jövedelemadó bevallásokban a leggyakoribb hibák a gyermekek után járó kedvezményeknél merülnek fel - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az MTI-hezk kedden eljuttatott közleményében.
2026. 05. 12. 16:30
Megosztás:

Hamarosan indul az Agrárium 2026 összeírás

Május 15-től indul az Agrárium 2026, a KSH több tízezer gazdaságot érintő országos adatfelvétele, az összeírás a teljes agrárszektort érinti - közölte a Központi Statisztikai Hivatal kedden az MTI-vel.
2026. 05. 12. 16:00
Megosztás:

A legtöbb online visszaélést 2025-ben is gyermekek ellen követték el

Gyermekekkel szembeni online szexuális visszaélés, engedély nélkül közzétett tartalom és internetes pénzügyi csalás. Ezek vezették tavaly a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) jogsegélyszolgálata, az Internet Hotline (IH) által kezelt ügyek listáját – derül ki éves beszámolójukból. A megalakulásának tizenötödik évfordulóját ünneplő szolgálatnak egyre több szülő és gyermek szavaz bizalmat. Az IH fennállásának tizenöt éve alatt több mint 21 ezer bejelentést kezelt, és ezzel hozzájárult az online tér biztonságosabbá tételéhez.
2026. 05. 12. 15:30
Megosztás:

Bank360 Koin: a csatlakoztatott számlák több mint fele revolutos

A csatlakoztatott bankszámlák jelentős többségét a Revolutnál vezetett számlák alkotják a Bank360 Koin applikáció adatai alapján - írja közleményében a Bank360. A mobilbank aggregátor alkalmazás felhasználói között egyértelmű fölénybe kerültek a neobank ügyfeleinek a számlái az indulást követő első időszakban.
2026. 05. 12. 15:00
Megosztás:

Kármán András: senki nem kaphat 120 ezer forintnál kevesebb nyugdíjat Magyarországon

Az első dolga lesz megemelni a legalacsonyabb nyugdíjat, senki nem kaphat 120 ezer forintnál kevesebb nyugdíjat Magyarországon - jelentette ki Kármán András pénzügyminiszterjelölt képviselői kérdésre kedden, kinevezés előtti meghallgatásán az Országgyűlés pénzügyi és költségvetési bizottságának ülésén.
2026. 05. 12. 14:30
Megosztás:

Hogyan profitálhat a tőkepiac az új világrendből?

A világ alapjaiban változott meg, és ezzel együtt a befektetési lehetőségek is új irányt vettek. A COVID csak az első jel volt, azóta azonban egymást követik a globális sokkok, miközben a geopolitikai feszültségek és a nagyhatalmak közötti verseny teljesen új korszakot nyitott. Egy dolog viszont nem változott: ahol átalakulás van, ott lehetőség is születik. Az új világrend legfontosabb tőkepiaci trendjeit, valamint kilátásait a Magyarországon is jelen lévő globális befektetési szolgáltató, az XTB szakértője, Szitás Lóránt vizsgálta meg.
2026. 05. 12. 14:00
Megosztás:

A modern iroda egyik legfontosabb eszköze: a jól megválasztott nyomtató

A digitalizáció ellenére a dokumentumkezelés továbbra is a vállalkozások mindennapi működésének egyik alapja. Szerződések, számlák, riportok, szállítólevelek, HR-anyagok vagy prezentációk – a legtöbb cég napi szinten nyomtat. Éppen ezért egy rosszul megválasztott készülék nemcsak bosszúságot, hanem komoly idő- és költségveszteséget is okozhat.
2026. 05. 12. 13:30
Megosztás:

Rejtett milliárdokat mozgat a rehabilitációs hozzájárulás Magyarországon

A hazai vállalatok jelentős része rutinszerűen fizeti be a rehabilitációs hozzájárulást. Sok esetben észre sem veszik, hogy évente akár több tízmillió forintot hagynak az asztalon egy olyan kötelezettség miatt, amely valójában tudatos döntéssel optimalizálható lenne. A Jobtain HR Szolgáltató tapasztalatai szerint a cégek jelentős része a mai napig automatikus költségként kezeli ezt a tételt, holott a jogszabály logikája nem befizetésre, hanem ösztönzésre épül. A cél a megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatása, amely teljes mértékben kiválthatja a fizetési kötelezettséget.
2026. 05. 12. 13:00
Megosztás:

Nőtt a KBC Csoport profitja az első negyedévben éves szinten

A Magyarországon a K&H Bankban érdekelt KBC Bank belga biztosító és bankcsoport adózott eredménye 557 millió euróra emelkedett az idei első negyedévben az egy évvel korábbi 546 millió euróról, részvényarányosan a nyereség 1,32 euró maradt - derült ki a cég honlapjára kedden felkerült jelentésből.
2026. 05. 12. 12:10
Megosztás:

Németországban 2,9 százalékra gyorsult az infláció

Németországban 2,9 százalékra, 2024 januárja óta a legmagasabbra emelkedett az éves infláció áprilisban az egy hónappal korábban jegyzett 2,7 százalékról a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis kedden ismertetett végleges adatai szerint.
2026. 05. 12. 11:30
Megosztás:

Tovább emelkedett a nyersolaj ára, felfelé kúsztak a kötvényhozamok hétfőn

Miután Donald Trump visszautasította a legutóbbi iráni békejavaslatot, az energiahordozók ára és a kötvényhozamok ismét emelkedtek, a dollár pedig erősödött.
2026. 05. 12. 11:00
Megosztás:

Hétfőn újabb csúcson zárt az S&P és a Nasdaq, a geopolitikai helyzet romlása fékezte az emelkedést

Csekély emelkedéssel indították a hetet tengerentúli részvényindexek, ami az S&P500 és a Nasdaq Composite esetében újabb történelmi csúcsot jelentett. A Dow és az S&P 0,2%-os pluszban zárt, a Nasdaq 0,1%-kal araszolt feljebb. A hangulat ezzel együtt nyomott volt, az amerikai-iráni békekötés esélye csökkent miután a felek álláspontja nem közeledett.
2026. 05. 12. 10:30
Megosztás:

Az Ondo Finance tokenizált részvényeket visz a Hyperliquidre a LayerZero hídján keresztül

Az Ondo Finance újabb fontos lépést tett a valós eszközök tokenizációja felé: a vállalat több tucat tokenizált részvényt és ETF-et tett elérhetővé a Hyperliquid ökoszisztémájában. A fejlesztés nemcsak a hagyományos pénzügyi piacok és a DeFi közötti átjárást erősítheti, hanem a LayerZero számára is fontos piaci visszaigazolást jelenthet egy nehéz időszak után.
2026. 05. 12. 10:00
Megosztás:

Pénteki szintjük közelében zártak a vezető nyugat-európai indexek hétfőn, a közel-keleti béke vagy a szoros megnyitása sem került közelebb

Óvatos hangulat jellemezte az európai részvénypiacokat, miközben a befektetők a közel-keleti geopolitikai fejleményeket, az amerikai–iráni tárgyalások elakadását értékelték. A Stoxx600 index 0,1%-kal emelkedett az előző napi záráshoz képest, a szektorok teljesítménye azonban vegyes képet mutatott. A védelmi részvények kifejezetten gyengélkedtek, miután a piacok számára kedvezőbbnek tartott béketárgyalások megtorpanni látszanak, és az amerikai vezetés elutasító nyilatkozatai növelték a bizonytalanságot. A Rheinmetall, a Renk, a Leonardo és a Hensoldt is markáns esést szenvedett el, miközben a befektetői hangulatra az is hatással volt, hogy az ukrajnai háború lezárásával kapcsolatos nyilatkozatok vegyesen értékelhetők.
2026. 05. 12. 09:30
Megosztás:

Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek

A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. 05. 12. 08:30
Megosztás:

Orbán Anita: a magyar külpolitika első feladata a bizalom helyreállítása

A magyar külpolitika első feladata a bizalom helyreállítása, visszaépítjük Magyarország tekintélyét az EU-ban és a NATO-ban is - mondta Orbán Anita külügyminiszter-jelölt kinevezés előtti meghallgatásán az Országgyűlés európai ügyek bizottsága előtt hétfőn.
2026. 05. 12. 08:00
Megosztás:

Válságban a hazai kkv-benzinkutak

A Független Benzinkutak Szövetsége Egyesület (FBSZ) felhívja a figyelmet a hazai üzemanyag-ellátás kritikus helyzetére. Az import ellehetetlenülése és a stratégiai készletek kimerülése miatt a szektor működése fenntarthatatlanná vált. A független kutak - amelyek évi 400 milliárd forint adóbevételt generálnak - jelenleg veszteséget finanszíroznak, miközben a beígért támogatások nem érkeztek meg. Sürgetjük a szakmai egyeztetést és a piaci torzulásokat okozó átmeneti szabályozás mielőbbi lezárását a vidéki ellátásbiztonság és a tisztességes piaci verseny megőrzése érdekében.
2026. 05. 12. 07:30
Megosztás:

Megalakul az új kormány, ülést tart a parlament, esküt tesznek a miniszterek

Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
2026. 05. 12. 07:00
Megosztás:

Sok vállalkozás megbukna egy kéthetes teszten

Sok magyar vállalkozás stabilnak tűnik kívülről, mégis egyetlen ember folyamatos jelenlététől függ a működése. Szakértők szerint ezt mutatja meg a „kéthetes teszt”: mi történik, ha a cégvezető két hétre teljesen kiesik a napi működésből. A tapasztalat szerint ilyenkor derül ki, hogy valódi rendszerről vagy személyfüggő működésről van-e szó.
2026. 05. 12. 06:00
Megosztás:

A Reklámszövetség a reklámadó eltörlését szorgalmazza

A Magyar Reklámszövetség és társszervezetei üdvözlik, hogy a Tisza-kormány első intézkedési között a veszélyhelyzeti rendeletek törvényi szintre emelésével fenntartotta a reklámadó nulla százalékos mértékét, a szervezet egyúttal az adónem eltörlését szorgalmazza - közölte az MTI-vel a Magyar Reklámszövetség hétfőn.
2026. 05. 12. 05:30
Megosztás: