A magyarok több mint fele megvalósította legalább egy gyerekkori álmát

Utazás, vagyonszerzés, karrier és hobbi. A legtöbb magyarnak ezeken a területeken vannak vágyai, melyeket még szeretne megvalósítani a jövőben – derült ki a Yettel friss, országos reprezentatív kutatásából. A mobilszolgáltató a ‘Mi Vagyunk Azahriah’ című film apropójából készített kutatásában a jelenlegi és gyerekkori álmokat térképezte fel, és kiderült, hogy minden tizedik húszas éveiben járó fiatal álmodozik hírnévről.

A magyarok több mint fele megvalósította legalább egy gyerekkori álmát

Az év utolsó hetei sokak számára a lezárás és a megújult tervezés, célkitűzés időszakát jelentik. Ilyenkor átértékelik az elmúlt év eseményeit, és friss tervekkel vágnak neki az új esztendőnek, hogy közelebb kerüljenek céljaikhoz. Az álmok és vágyak végtelenül sokfélék lehetnek: vannak, akik csendes, harmonikus életre vágynak, míg mások a kalandot, sikert vagy a világ megismerését keresik. A Yettel friss, országos reprezentatív kutatásában ezeket vizsgálta, melyet a napokban debütáló ’Mi Vagyunk Azahriah’ című film kapcsán készített. A most megjelenő film Baukó Attila, vagyis Azahriah történetét mutatja be, aki két év alatt robbant be a magyar könnyűzenei életbe. A róla, vele készült film 2023 nyarán indul, onnan követjük a főhőst a Puskás Arénába a három páratlan sikerű koncertig. A film egy valóságos és képzeletbeli utazás története, amelyben jobban megismerhetjük Azahriah útját.

A film apropóján készült kutatásból kiderül, hogy a legtöbbeknek jelenleg utazással kapcsolatos vágyaik vannak (48%), ezt követik szorosan a vagyoni jellegű (41%), és fej-fej mellett a munka és a hobbi terén meglévő tervek (28-28%). Érdekesség, hogy minden tizedik húszas éveiben járó fiatal álmodozik hírnévről. A legtöbben rövid távon – 1 vagy 2-5 éven belül – tervezik vágyaik megvalósítását, s csupán a válaszadók 5%-a nyilatkozott úgy, hogy jelenleg nincsen semmilyen álma, amit szeretne beteljesíteni a jövőben.

A gyermekkori álmokat az önmegvalósítás vezérli, nem az anyagiak

A válaszadóknál a gyerekkori álmok tekintetében is a karrier és az utazás köszön vissza legerősebben (37 és 35%), illetve mellettük még a párkapcsolat területét említették a legtöbben (27%). A vagyonszerzést csupán 23%-uk jelölte gyerekkori vágyként, a jelenlegi 41%-hoz képest. 

Minden tizedik ember, akinek volt valamilyen vágyakozása, úgy érzi, hogy az összes gyerekkori álmát meg tudta valósítani, illetve a válaszadók több mint fele számolt be arról, hogy több is volt, amit sikerült megvalósítania. Csupán 14% véli úgy, hogy nem valósította meg egyiket sem. További érdekesség, hogy a fiatalabb korosztály saját bevallása szerint gyerekként jobban vágyott hírnévre a többi korcsoporthoz képest: a 16-19 évesek körében ez 41%, a 20-29 évesek között 20%, míg a többieknél ez az érték csak 5-15% között mozog.

Új álmok, új kezdetek: ne a múlt határozza meg a jövőt!

A magyarok 67%-ának van olyan régi álma, amit sajnál, hogy nem valósított meg. Legtöbben anyagi okok miatt nem tudták beteljesíteni ezeket (63%), sokan családi kötelezettségek, korlátok miatt (30%), illetve a válaszadók negyede úgy nyilatkozott, hogy időközben más utat vett az életük. 

„Vágyaink, céljaink a mozgatórugóink, hiszen valamilyen öröm-, illetve értelemmel teli dolog véghezvitele adhat erőt az életünkben, motiválhat minket a mindennapjainkban. Ezzel ellentétben az értelemnélküliség idővel egy alapvető egzisztenciális alapszorongást indíthat be bennünk. Mindemellett látható a kutatásból, hogy az egyes életszakaszainkban jellemzően eltérőek a törekvéseink, és sokat tanulhatunk önmagunkról, ha ezekre tudatosan tekintünk - mondta el Dienes Angéla pszichológus. “Sokszor találkozom azzal, hogy egyes vágyak, célok valamikor az életünkben kialakultak, és csalódunk, ha nem valósulnak meg, miközben, ha részletesen elképzeljük azok valós kimeneteleit, illetve megfogalmazzuk a hozzájuk fűződő elvárásainkat, elképzelhető, hogy valójában mégsem feltétlenül adnák meg a kívánt beteljesülés-érzést. Amellett, hogy az adott életszakaszunkhoz, személyiségfejlődésünkhöz, autentikus érzéseinkhez illeszkedő célokat tűzünk ki, szintén fontos elgyászolni azokat, amelyek nem teljesültek be. Helyettük megfogalmazhatunk egyéb reális, akár kisebb részcélokat, melyek képességeinknek megfelelőek, elérhetőek, és ezáltal tovább inspirálnak minket.”

A szakértő hozzátette, hogy mások sikertörténetei gyakran inspirációként szolgálhatnak számunkra, emlékeztetve, hogy kitartással a saját álmaink is elérhetővé válhatnak. A kutatásból az is kiderült, hogy a magyarok több mint fele inspirálónak találja mások sikertörténetét. 

„Sokszor a közvetlen környezetünkben is találhatunk ösztönző történeteket, de természetesen ilyenek lehetnek a hírességek életútjai is. Azahriah berobbanása is lehet egy ilyen inspiráló példa: még fiatalabban, tudatosan, az online platformokat jól használva kezdte megosztani dalait, majd egyedi stílusával és elkötelezett építkezésével hamar magára vonta a széles közönség figyelmét. Bízunk benne, hogy a hálózatunk erejével mindenki képes lehet arra, hogy a saját útját járja, lehetőségeket és támogatást kapjon ahhoz, hogy az álmai valósággá válhassanak. Hiszünk abban, hogy mindenki képes beteljesíteni a céljait, ehhez viszont kellenek a példák és a támogatás, ezért is vagyunk büszkék, hogy mi vagyunk a film hivatalos telekommunikációs partnere” – mondta el Kovács András Péter, a Yettel márka- és marketingkommunikációs igazgatója.

Siess a Penny-be, most szinte ingyen adják a húsokat

Január 19-től tartósan csökkenti több sertés- és csirkehús árát a PENNY Magyarország. Így a vásárlók a mindennapi bevásárlás során a megszokott pénztárcabarát árakon felül extra megtakarítást is elérhetnek.
2026. 01. 19. 12:00
Megosztás:

Emelkedtek a hozamok Európában és a tengerentúlon

Bár a hét első felében megjelent decemberi inflációs adat kellemes meglepetést okozott a múlt héten és pénteken is emelkedtek az amerikai kötvényhozamok, amihez a vártnál erősebb amerikai ipari termelési adatok mellett és a Fed függetlensége miatti aggodalom is hozzájárult. Ez utóbbit erősítette, hogy a múlt héten kiderült, hogy Jerome Powell Fed elnök ellen büntetőeljárás indult, miközben a következő Fed elnöki pozícióra Kevin Warsh esélyei érdemben javultak. A Fedtől továbbra is két 25 bázispontos vágást vár a piac.
2026. 01. 19. 11:30
Megosztás:

Sorsfordító ponthoz ért a Cardano (ADA) árfolyama az Elliott-hullám elmélet szerint

A kriptopiac újra izzik, és most a Cardano (ADA) áll a reflektorfényben. Az egyik legismertebb technikai elemző friss előrejelzése szerint az ADA kulcsszinthez ért, amely eldöntheti: folytatódhat-e a felfelé tartó trend, vagy elindul az árfolyam a mélyebb korrekció útján. Az Elliott-hullám elméletre és Fibonacci szintekre épülő elemzés alapján a következő napok meghatározóak lehetnek a befektetők számára.
2026. 01. 19. 11:00
Megosztás:

Gyengüléssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Csökkenéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék hétfőn. A londoni tőzsde FTSE100 indexe 0,37 százalékkal, a frankfurti DAX index 1,31 százalékkal, a párizsi CAC-40 index pedig 1,60 százalékkal gyengült nyitáskor.
2026. 01. 19. 10:30
Megosztás:

Vegyesen mozgott a forint hétfő reggel

Vegyesen alakult a forint árfolyama hétfő reggel a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 01. 19. 09:30
Megosztás:

A legnépszerűbb kriptovaluták az online játékokban: melyiket, hogyan és mire érdemes használni?

A kriptovaluták az elmúlt évtizedben teljesen átalakították a digitális gazdaságot. Míg korábban ezek a digitális eszközök főként befektetési lehetőségnek számítottak, mára már világszinten elismert fizetőeszközzé nőtték ki magukat.
2026. 01. 19. 09:00
Megosztás:

Megkezdődik a téli egyetemi program a Pécsi Tudományegyetemen

A sikeres nyári egyetemi programok folytatásaként a Pécsi Tudományegyetem (PTE) idén is szervez téli egyetemet, ezúttal két kínai partneregyetem, a Shanghai Jiao Tong University Global College és a Shandong University hallgatói számára.
2026. 01. 19. 08:30
Megosztás:

Andrej Babis szerint Ukrajna finanszírozása többmilliárdos károkat eredményezett

Csehországnak követnie kell "a jó példákat, mint amilyen az Egyesült Államok, Magyarország vagy Lengyelország" - jelentette ki Andrej Babis cseh miniszterelnök a Mandiner Maxima csatornának adott exkluzív interjúban.
2026. 01. 19. 08:00
Megosztás:

Megerősített rendészeti együttműködés Magyarország és Észak-Macedónia között

Dr. Pintér Sándor belügyminiszter 2026. január 15-én fogadta a hivatalos látogatáson Magyarországon tartózkodó Panche Toshkovski Észak-macedóniai belügyminisztert. A Belügyminisztériumban folytatott kétoldalú tárgyaláson a miniszterek és kíséretük az illegális migráció, valamint a rendészeti oktatási együttműködésről egyeztettek.
2026. 01. 19. 07:00
Megosztás:

Amerikai képviselőházi elnök: nem számítok katonai intervencióra Grönlandon

Az Egyesült Államok képviselőházának elnöke kijelentette, hogy nem számít amerikai katonai intervencióra Grönlandon.
2026. 01. 19. 06:00
Megosztás:

Január a könyvelőváltás stratégiai időpontja

Januárban célszerű könyvelőt váltani – hívta fel a figyelmet Szabó Csaba, az ICT Európa Finance Zrt. szakmai igazgatója.
2026. 01. 19. 05:00
Megosztás:

Komoly hideg jön! Egész héten befagy a sejhajunk!

Folytatódik a hideg, télies idő a jövő héten is. A hét elején napos és - elsősorban az Alföldön - tartósan borult, ködös tájak is előfordulhatnak, a derült éjszakákon akár mínusz 21 Celsius-fok is lehet, és napközben az ország nagyobb részén alakul fagypont alatt a maximum-hőmérséklet. A hét második felében többnyire borult, felhős lesz az ég, de enged szorításából a fagy és számítani kell vegyes halmazállapotú csapadékra is - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 01. 19. 04:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 3. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 01. 19. 03:00
Megosztás:

Honnan lett ennyi aranya az oroszoknak 1 év alatt?

Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.
2026. 01. 19. 02:00
Megosztás:

Újdonság! - Részletfizetéssel is megvásárolható az éves autópálya matrica

Az autósok jelentős hányada továbbra sincs tisztában azzal, hogy az újonnan bevezetett M1 matrica mind a négy érintett vármegye fizetős útjaira érvényes. Az autopalyamatrica.hu szakportál statisztikái alapján rengetegen vesznek külön-külön vármegyei matricákat, miközben kettő lényegében ugyanannyiba kerül, mint az M1 matrica, három vásárlása esetén több mint 6 ezer forintos a ráfizetés, négynél pedig már 14 ezer forint a veszteség. Nem ez az egyetlen újdonság, amit nem ismernek: sok autós arról sem tud, hogy a 61 760 forintba kerülő, éves országos matrica már részletfizetéssel is elérhető.
2026. 01. 19. 01:00
Megosztás:

Tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport

A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát - írta Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója vasárnapi Facebook bejegyzésében.
2026. 01. 18. 23:00
Megosztás:

A Digitap ($TAP) 4 millió dolláros áttörése: a legjobb kriptó befektetés az XRP (2 USD) és a Solana (140 USD) mellett

2026 januárja egy minden kereskedőt foglalkoztató kérdéssel indult: hol lehet még valódi hozamot elérni? Az XRP brutális korrekció után 2 dollár körül oldalaz. A Solana 140 dollár közelében jár – technikailag erős, de az árfolyam már beárazta a sikert. Mindkettő mögött komoly rali áll. Mindkettő szűk sávban mozog. A „smart money” most máshová áramlik.
2026. 01. 18. 22:00
Megosztás:

Figyelmeztető jeleket küldenek a stabilcoin-mozgások: lassul a kriptópiaci aktivitás

A kriptopiac egyik legmegbízhatóbb valós idejű indikátora, a stabilcoinok on-chain forgalma egyre óvatosabb piaci hangulatról árulkodik. Miközben a Bitcoin és az altcoinok körüli érdeklődés csökken, a láncon zajló stabilcoin-tranzakciók is lassulnak, ami mérséklődő likviditásra és csökkenő kockázatvállalási hajlandóságra utal.
2026. 01. 18. 21:00
Megosztás:

Digitap ($TAP) 4 millió dolláros tőkebevonása túlszárnyalja a 140 dolláros Solanát: A $TAP a legjobb kriptovaluta befektetés 2026-ban?

A kriptopiac 2026-ban papíron egészségesnek tűnik, de a gyakorlatban frusztráló lehet. A hálózatok stabilak, a tranzakciós sebesség gyors, és az intézményi érdeklődés sem lankadt. Mégis, sok olyan befektető számára, aki nagy infrastruktúratokeneket tart, a kriptó egykor ikonikus, robbanásszerű árfolyam-emelkedése eltűnt a piac éléről, helyét pedig lassú, oldalazó ármozgás vette át.
2026. 01. 18. 20:00
Megosztás:

Solana jövője az állandó megújuláson múlik – figyelmeztet a társalapító

A Solana blokklánc egyik legismertebb alakja, Anatoly Yakovenko szerint a platform túlélése nem kevesebben múlik, mint a folyamatos technológiai fejlődésen. Míg az Ethereum a protokoll „megdermedését” tűzi ki célul, Solana inkább a megállíthatatlan innovációban látja a jövőt. Vajon melyik stratégia vezet hosszú távon sikerhez?
2026. 01. 18. 19:00
Megosztás: