A Mercedes-Benz egy globális ösztöndíjprogram támogatásával segíti a fiatalok fenntarthatósági törekvéseit Magyarországon is

A márka egy Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupé árveréséből származó bevételt a beVisioneers: The Mercedes-Benz Fellowship ösztöndíjprogram támogatására ajánlja fel. A kezdeményezés egy globális ösztöndíjprogram, amely évente akár 1000 fiatalnak nyújt támogatást olyan projektek kidolgozásához és elindításához, amelyek mérhető előnyökkel járnak a környezet és a társadalom számára. Az ösztöndíjprogram első szakasza három régióban – Indiában, Dél-Afrikában és több európai országban, köztük Magyarországon – kerül bevezetésre, az ott élő fiatalok programba való jelentkezése mai naptól elérhető. A programot a The DO School Fellowships független német nonprofit szervezet dolgozta ki és valósítja meg.

A Mercedes-Benz egy globális ösztöndíjprogram támogatásával segíti a fiatalok fenntarthatósági törekvéseit Magyarországon is

A Mercedes-Benz egy olyan globális ösztöndíjprogramot finanszíroz, amely a világ több ezer fiataljának nyújt képzéseket és ösztöndíjat, hogy a környezeti fenntarthatóság és a szén-dioxid-mentesítés területén megvalósíthassák projektjeiket. Az ösztöndíj induló tőkéjének biztosítása érdekében a Mercedes-Benz rekordáron, 135 millió euróért árverezte el a világ legértékesebb autóját, egy 1955-ös SLR Uhlenhaut Coupét.

„Globális vállalatként és luxusmárkaként a felelősségünk nem ér véget a gyárkapuknál. A 300 SLR Uhlenhaut Coupé – a történelem legértékesebb autójának – árveréséből származó bevétel felajánlása lehetőséget ad számunkra, hogy valami még értékesebbet támogassunk: a fenntartható változást. A beVisioneers célja, hogy releváns hatást érjen el, amely a fiatal résztvevők, a helyi közösségek és a környezet javát szolgálja. Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy az egyedülálló kezdeményezés mögé állhatunk, amely az innovátorok új és sokszínű generációját támogatja. Minden ösztöndíjasnak sok sikert kívánunk, hogy elképzeléseiket valósággá formálhassák” – mondta Renata Jungo Brüngger, a Mercedes-Benz Group AG igazgatótanácsának integritásért és jogi ügyekért felelős tagja.

Az ösztöndíjprogramról

A Mercedes-Benz évről évre adományokból finanszírozza majd a programot és emellett főszponzorként is fellép. A beVisioneers koncepcióját a The DO School Fellowships német nonprofit szervezet dolgozta ki és valósítja meg. A beVisioneers – a 2023. januári, első ösztöndíjpályázati felhívást követően – 2023 júniusában indul és kezdetben három régióból várják a jelentkezőket: India, Dél-Afrika és néhány európai ország (Németország, Lengyelország, Magyarország, Dánia, Svédország, Spanyolország, Svédország, Egyesült Királyság).

Jelentkezni a www.bevisioneers.world weboldalon keresztül lehet.

Az elkövetkező években a beVisioneers évente akár 1000 fiatalt is támogatni fog. A program ösztöndíjasai olyan 16-28 éves innovátorok lesznek, akik ígéretes fenntarthatósághoz kapcsolódó ötleteket tudnak prezentálni. A különböző háttérrel rendelkező támogatottak a The DO School által kerülnek kiválasztásra. A programba való bekerüléshez a pályázóknak olyan megvalósítható projektötletet kell bemutatniuk, amely mérhető pozitív hatást gyakorol a környezetre és ideális esetben a pályázó helyi közösségére.

A The DO School szakértői egy átfogó, 12 hónapos intenzív képzési és készségfejlesztési programot biztosítanak az ösztöndíjasoknak, amelynek középpontjában a vezetői készségek, a vállalkozói szellem és a fenntarthatóság állnak. A 12 hónapos hibrid tanulási időszak alatt a programban résztvevőket egy személyes mentor is segíti, míg a The DO School által kiválasztott szakértők egyéni vagy csoportos találkozókon adják át tudásukat és szakmai tapasztalataikat. Az ösztöndíj magában foglalja a projektfinanszírozáshoz való hozzáférést és szükség esetén pénzügyi támogatást is nyújt.

A mentorálás és a szakértői támogatás az első év után is folytatódik az ösztöndíjasok folyamatos projekt- és vezetői fejlődésének részeként. A beVisioneers hosszú távú célja a világ minden tájáról származó ösztöndíjasok, mentorok és szakértők befogadó és hatékony globális közösségének kiépítése, akik egyenrangú félként és partnerként dolgoznak együtt a pozitív környezeti változások eléréséért.

A Mercedes-Benz társadalmi szerepvállalásának stratégiája

Tudatos vállalati szereplőként a Mercedes-Benz világszerte kézzelfoghatóan szeretne hozzájárulni a társadalmi ügyek támogatásához. 2022-ben a vállalat tovább fejlesztette közösségi szerepvállalásnak stratégiáját, és a társaság alapelvein alapuló holisztikus megközelítést dolgozott ki. A beVisioneers ösztöndíjprogram a fenntarthatóságot és a társadalmi kohéziót fogja előmozdítani az oktatáson keresztül – és így kifejezve a Mercedes-Benz társadalmi szerepvállalás stratégiájának elemeit.

300 SLR Uhlenhaut Coupé árveréséből származó induló tőke

2022 májusában a vállalat a Mercedes-Benz Classic Collection két rendkívül ritka 300 SLR Uhlenhaut Coupéjának egyikét 135 millió euróért árverezte el egy magángyűjtőnek. A sportautó eladásáról szóló döntést alapos indokkal, egy jó ügy: a beVisioneers ösztöndíjprogram érdekében hozták meg. A 300 SLR Uhlenhaut Coupé-t, amelyet alkotójáról és főmérnökéről, Rudolf Uhlenhautról neveztek el, az autóipar szakértői és rajongói világszerte az autógyártás és tervezés egyik legkiemelkedőbb példájaként tartják számon.

A hétvégén is folytatódott a háború, új vezetőt választottak Iránban

A hétvége folyamán több iráni forrás is jelezte, hogy előrehaladott állapotban van az utódlás. A jelölést vezető Hosseinali Eshkevari vallási vezető például videóüzenetben utalt arra, hogy Khamenei ajatollah utódjául fiát, Mojtabát választhatják, és ezt hétfő reggelre hivatalosan meg is erősítették.
2026. 03. 09. 11:00
Megosztás:

Jelentős indexveszteség az európai tőzsdék nyitásakor

Nagy indexveszteséggel indult a kereskedés hétfőn a főbb európai értékpapírpiacokon. Az olajár megugrott, az arany ára pedig a dollár erősödését tükrözve csökkent.
2026. 03. 09. 10:30
Megosztás:

Jelentősen csökkentek a részvények a Wall Streeten, tovább emelkedett az olaj ára

A Wall Street három fő indexe eséssel zárt pénteken, miután hirtelen romlás mutatkozott az amerikai munkaerőpiacon, és az Egyesült Államokban az olajárak jelentősen megugrottak a közel-keleti konfliktus eszkalálódása miatt. A Dow 0,9%-kal, az S&P 500 1,3%-kal, a NASDAQ 1,6%-kal csökkent, ezzel mindhárom index jelentős negatívban zárta a hetet, a Dow 3%-kal, az S&P 2%-kal, a Nasdaq pedig 1,2%-kal zárt alacsonyabban a hét egészét tekintve. A bankszektor 2,0%-ot esett, melyhez hozzájárult a BlackRock 7,1%-os esése, miután a vagyonkezelő korlátozta a pénzkiutalásokat.
2026. 03. 09. 10:00
Megosztás:

Régóta az egyik legrosszabb hetüket zárták az európai indexek

Egy százalékos pénteki esését követően a STOXX 600 index közel egy éve nem látott heti esést produkált pénteken, miután 5,5%-kal csökkent a hét egészében, köszönhetően a fokozódó közel-keleti bizonytalanságnak, illetve a negatív meglepetésnek az amerikai foglalkoztatottsági adatokban, mely árnyalja a Fed kamatpályáját. Pénteken a DAX 0,9%-kal, a CAC 40 0,7%-kal, az FTSE 100 1,2%-kal csökkent.
2026. 03. 09. 09:30
Megosztás:

Elérte a 300 000 felhasználót a Wordy, a magyar fejlesztésű nyelvtanuló app

Wordy alkalmazás 300 000 felhasználót ért el világszerte – a magyar startup filmek és sorozatok klipjeivel tanít idegen szavakat, és 2026 végére egymillió felhasználót céloz meg.
2026. 03. 09. 08:30
Megosztás:

Beindult a fagylaltturizmus

Ahogy kisüt a nap, éled a természet és a Balaton, lassan ébrednek téli álmukból a fagylaltozók is. Sokakat várnak a március 15-i hétvégére a tó környékére, és hogy az első tavaszi napsugaraknak legyen mit felolvasztani, lássuk, milyen jeges édességekkel készülnek a cukrászmesterek!
2026. 03. 09. 08:00
Megosztás:

Gyengült a forint hétfő reggelre

Gyengült a forint hétfő reggelre a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 03. 09. 07:30
Megosztás:

Gyakorlatilag megállt a horvát orvosok külföldre vándorlása

Gyakorlatilag megállt a horvát orvosok külföldre vándorlása, miután az utóbbi években közel kiegyenlítődött a távozók és a hazatérők száma - írta vasárnap a Vecernji List című horvát napilap a Horvát Orvosi Kamara (HLK) adataira hivatkozva.
2026. 03. 09. 06:00
Megosztás:

Hol lehet a Bitcoin 2036-ban?

A Bitcoin árfolyama jelenleg nyomás alatt áll: a 2025 októberi csúcs óta közel 46%-ot esett. A rövid távú mozgások azonban nem feltétlenül tükrözik a hosszabb távú trendeket. Az elmúlt tíz évben a Bitcoin értéke több mint 16 000%-kal nőtt, ami jól mutatja, milyen erős növekedést produkált a digitális eszköz.
2026. 03. 09. 05:00
Megosztás:

Az orosz külügyminiszter szerint össze kell hívni az ENSZ BT állandó tagjainak csúcstalálkozóját

Legfőbb ideje összehívni az ENSZ Biztonsági Tanácsa öt tagjának csúcstalálkozóját - jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a Rosszija 1 televízió Moszkva. Kreml. Putyin vasárnapi magazinműsorában.
2026. 03. 09. 04:00
Megosztás:

Telefonon egyeztetett a brit kormányfő és az amerikai elnök az elmúlt napok vitái után

Telefonon egyeztetett vasárnap Keir Starmer brit miniszterelnök és Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke az iráni hadműveletekről. Ez volt a két vezető közötti első közvetlen kapcsolatfelvétel az elmúlt napok ismétlődő, nem egyszer éles hangvételű személyes vitái után.
2026. 03. 09. 03:00
Megosztás:

8200 ajánlóívet nem vittek vissza a jelöltek, jelölőszervezetek

Országosan több mint 8200 ajánlóívet nem vittek vissza a jelöltek, jelölőszervezetek az áprilisi országgyűlési választásra szóló ajánlásgyűjtés után - derül ki a Nemzeti Választási Iroda (NVI) tájékoztatásából.
2026. 03. 09. 02:00
Megosztás:

Megérkezett Brüsszelbe a Közel-Keletről hazatérőket szállító első repülőjárat

Vasárnap reggel a Brüsszeli Zaventem nemzetközi repülőtéren landolt az első repülőjárat, amely belgákat és más uniós országok állampolgárait szállította a Közel-Keletről. Amszterdamban péntek éjjel érkezett a hazatérőket szállító első járat a régióból.
2026. 03. 09. 01:00
Megosztás:

Egy váratlan csomag érkezése is lehet internetes csalás

Az internetes bűnözők egyre többször csalnak váratlan csomagokkal, s bár először szerencsés véletlennek is tűnhet egy meg nem rendelt csomag érkezése, a háttérben gyakran kifinomult online csalás, az úgynevezett brushing scam állhat - figyelmeztetnek az ESET kiberbiztonsági szakértői.
2026. 03. 08. 23:00
Megosztás:

Olaszországban általános sztrájk lesz hétfőn

A közlekedés kivételével minden állami és magán ágazatot érint az olasz szakszervezetek által hétfőre meghirdetett általános sztrájk, amelyet a nemzetközi nőnap alkalmával a nemek közötti egyenlőségért tartanak.
2026. 03. 08. 22:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 10. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 03. 08. 21:00
Megosztás:

Új fejlesztésekkel bővült a Gondosóra applikáció

Új fejlesztésekkel bővült az ingyenes Gondosóra applikáció - közölte Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója vasárnap a Facebook-oldalán.
2026. 03. 08. 20:00
Megosztás:

Figyelmeztetnek a biztosítók: még mindig sok az alulbiztosított ingatlan

A márciusi lakásbiztosítási kampány nemcsak arra jó alkalom, hogy olcsóbb biztosítást találjunk, számos más szempont alapján is érdemes felülvizsgálni a meglévő szerződéseket. Az ingatlant érintő változások lekövetése és az alulbiztosítottság elkerülése legalább ugyanilyen fontosak - hívják fel a figyelmet a Bank360 szakértői, akik arról kérdezték a biztosítókat, hogy mire érdemes odafigyelni a kampány során.
2026. 03. 08. 19:00
Megosztás:

Szlovákia kész blokkolni az Ukrajnának szánt háborús kölcsönt, ha szükséges

Szlovákia kész blokkolni az Ukrajnának szánt háborús kölcsönt, és átvenni a stafétát Magyarországtól ebben, ha szükséges - jelentette ki Robert Fico szlovák miniszterelnök a közösségimédia-profilján vasárnap közzétett videóbejegyzésében, hozzátéve: ezt az álláspontot Ursula von der Leyennel is ismertetni fogja a kedden Párizsban sorra kerülő találkozóján.
2026. 03. 08. 18:00
Megosztás:

13 százalékra csökkent a férfiak és a nők közötti bérkülönbség

Tavaly tovább csökkent a férfiak és a nők közötti bérkülönbség aránya: a teljes munkaidőben foglalkoztatott nők átlagos bruttó bére 649 700 forint volt, ami 13,4 százalékkal marad el a férfiak 750 200 forintos értékétől. Ez az arány érezhető csökkenést jelent a 2024-ben tapasztalt 14,4 százalékos mértéktől – derül ki a Trenkwalder munkaerőpiaci szolgáltató társaságnak a nemzetközi nőnap alkalmából kiadott elemzéséből.
2026. 03. 08. 17:00
Megosztás: