A robotporszívó a ragyogó otthonok titka

A robotporszívó a modern világ valódi slágere. Ahogy berobbant a piacra, úgy hódította meg egymás után az otthonokat, és lopta be magát a szívekbe. Hiszen ez az eszköz rengeteg terhet levesz a vállunkról, és akár állandóan tiszta otthonunk is lehet a segítségével.

A robotporszívó a ragyogó otthonok titka

A robotporszívó sem való mindenhova?

Bár a robotporszívók piacán is hatalmas a fejlődés, és egyre újabb és újabb innovációknak lehetünk tanúi, mégis előfordulhatnak olyan körülmények, amelyek mellett nem a robotporszívó lesz a legjobb megoldás. Melyek ezek?

Az olyan helyiségekben, amelyek nagyon sok bútorral vannak telepakolva, nem lesz megfelelő tere a robotporszívónak a hatékony és eredményes munkához, hiszen folyamatosan az akadályok kikerülésével lesz elfoglalva. 

Ehhez hasonlóan kevésbé javasolt a robotporszívó használata olyan otthonokban, amelyekben sok a hosszú szálú szőnyeg, hiszen inkább a keményebb, egyenletes felületeken teljesítenek jól.

Azok sem fogják kedvelni a robotporszívót, akik nehezen tartanak rendet, nem pakolják el a különböző vezetékeket és más galibát okozó tárgyakat a porszívó útjából. Sajnos ezekben a gép mindig csak elakadna, így takarítani sem tudna.

Mire képes a robotporszívó?

A robotporszívó önállóan feltakarítja a padlót, miközben képes arra, hogy az előtte lévő bútorokat és más, akadályt képező dolgokat is észrevegyen és kikerüljön. A modernebb fejlesztésű készülékek már nemcsak a porszívózással boldogulnak, hanem szépen fel is mosnak. Ennek azért van nagy jelentősége, mert így sokkal hatékonyabban lehet megszabadulni mind a portól, mind más szennyeződésektől.

Ezenfelül gyakran választhatóak különböző takarítási módok is, ezeket egyes daraboknál távirányítóval vagy mobilapplikáción keresztül is szabályozhatjuk. A felhasználási színtér lehet az otthonunk, de rendszeres működtetéssel akár irodák padlójával is képes elboldogulni. 

Az időnkénti tartályürítésen felül nem nagyon akad más tennivalónk a robotporszívóval. Saját dokkolóállomására önállóan hazatér, amikor kifogy az energiából, majd újra feltölti magát.

Milyen egy ideális robotporszívó?

Az Alphafüles webáruház robotporszívója az Alpha K197 egy ideális modell azok számára, akik kedvező áron szeretnének jó minőségű terméket vásárolni. A szokásos oldalkefék és hengerkefe mellett az utóbbi gumilapokkal is rendelkezik a hatékonyabb munkavégzés érdekében. 

Ennek köszönhető az, hogy olyan lakásokban is remekül helytáll, ahol a kis kedvencek miatt egy bizonyos mennyiségű szőrrel is el kell bánni. 

Az Alpha robotporszívó is rendelkezik felmosófunkcióval, és a megfelelő szenzoroknak, ütközőknek köszönhetően egyetlen tárgyban sem okoz kárt neki, hiszen ügyesen kikerüli az akadályokat is. 

Választhatunk, hogy távirányító vagy a mobilunk segítségével szeretnénk irányítani, s ezeken keresztül minden funkció hatékonyan beállítható, valamint a robotporszívó munkaideje is időzíthető.

A robotporszívók ideális segítőtársak azoknak, akik ragyogóan tiszta otthonba szeretnének hazaérkezni minden egyes nap.


Ki jár rosszul az erős forint árfolyam miatt?

Kisebb ingadozásokkal, de kitart a forint hónapok óta tartó látványos erősödése, a 10 éves futamidejű állampapírkötvények referenciahozama csökken. Évek óta nem volt ilyen alacsony az állam finanszírozási költsége. Biztató hírek érkeztek a Magyarországnak járó befagyasztott uniós források felszabadításának esélyeiről, a külföldre készülő turisták örülhetnek, hogy évek óta nem volt ilyen olcsó az euró. Az öröm azonban nem teljes, mert nem mindenki osztozhat benne. Az erős forint ugyanis negatívan befolyásolja az exportra termelő, de költségeiket forintban elszámoló hazai cégeket. A nemzetközi fizetések és devizapiaci megoldások szakértője, az AKCENTA CZ friss elemzése erre is mutat példákat és megoldásokat.
2026. 05. 20. 15:30
Megosztás:

A stabilcoin-szabályozás a DeFi-t és a kriptotárcákat is elérheti – figyelmeztet a Consensys

A Consensys szerint az FDIC stablecoinokra vonatkozó javaslata túl szélesre nyithatja a szabályozói kaput, és akár olyan szereplőket is érinthet, amelyek nem bocsátanak ki stablecoint, nem kezelnek ügyfélpénzt, és csupán szoftveres hozzáférést biztosítanak a blokklánc-alapú szolgáltatásokhoz. A vita középpontjában a GENIUS Act végrehajtása, a DeFi-alkalmazások, a self-custody tárcák és az amerikai kriptopiaci szabályozás jövője áll.
2026. 05. 20. 15:00
Megosztás:

Jönnek a magyar Revolutos számlaszámok, mi a teendő?

Elkezdte kiküldeni a Revolut a magyarországi ügyfeleinek azokat a leveleket, amelyben arról tájékoztatja őket, hogy a számláikat áthelyezik az itteni érdekeltségükhöz. Ez ugyan új lehetőséget és magyar bankszámlaszámot is ad a revolutosoknak, de olyan díjakat i, aminek nem fognak örülni - hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu. A magyar bankok nem ölbe tett kézzel várják a konkurensük letelepedését: van amelyik teljesen megújította a számlacsomagjait, más pedig pont azokat a szolgáltatásait tette végleg ingyenessé, amit a revolutosok is szeretnek. Közben pedig szinte minden banktól hullik a pénzeső a számlát váltó ügyfelekre.
2026. 05. 20. 14:30
Megosztás:

Környezetkárosítás gyanúja miatt indult nyomozás a szegedi BYD-beruházás ügyében

Környezetkárosítás gyanúja miatt indult nyomozás a szegedi BYD-beruházás ügyében - közölte a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtószolgálata szerdán az MTI érdeklődésére.
2026. 05. 20. 14:00
Megosztás:

Az Algorand újra elérhető a Robinhood US-en: nagy lökést kaphat az ALGO amerikai lakossági piaca

Az Algorand (ALGO) ismét teljes értékűen kereskedhetővé vált a Robinhood amerikai felületén, ami fontos fordulópont lehet a token számára az Egyesült Államokban. A lépés nem csupán egy újabb tőzsdei elérhetőséget jelent, hanem azt is jelzi, hogy a 2023-as szabályozói nyomás után enyhülhet az ALGO körüli megfelelési kockázat megítélése.
2026. 05. 20. 13:30
Megosztás:

Megkezdődtek a tavaszi Erzsébet-táborok

Megkezdődtek a tavaszi Erzsébet-táborok; május 18. és június 12. között több mint 20 ezren érkeznek a zánkai Erzsébet-táborba, valamint az erdélyi táborhelyre kikapcsolódni, a hétfőtől szerdáig és szerdától péntekig tartó turnusokban teljes ellátással és alkalmanként 40 különféle programmal várják a résztvevőket - közölte a szervező Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány (Erzsébet Alapítvány) szerdán az MTI-vel.
2026. 05. 20. 13:00
Megosztás:

Zenei NFT-k: Megoldást jelentenek a művészek számára a nagyobb jövedelemre?

A zeneipar bevételi struktúrája évtizedek óta vitatott téma. A streaming platformok megjelenésével a művészek ugyan szélesebb közönséghez jutottak el, ám az egy lejátszásra jutó bevétel minimálisra csökkent. Ebben a környezetben merültek fel a zenei NFT-k, amelyek a blokklánc technológia segítségével ígérnek új jövedelemforrásokat az alkotók számára. De vajon ez az ígéret megállja a helyét, vagy csupán egy újabb átmeneti trendről van szó? A kérdés megválaszolásához érdemes mélyebben megvizsgálni a technológia működését, a piaci realitásokat és azokat a konkrét előnyöket, amelyeket a művészek már ma is tapasztalnak.
2026. 05. 20. 12:30
Megosztás:

Magyar Péter a lengyel kormányfővel tárgyal

Magyar Péter miniszterelnök megkezdte a tárgyalást Donald Tusk lengyel kormányfővel szerdán Varsóban.
2026. 05. 20. 12:00
Megosztás:

Hszi Csin-ping: mielőbb le kell állítani a közel-keleti harcokat

A közel-keleti harcok mielőbbi leállítását sürgette Hszi Csin-ping kínai elnök szerdán Pekingben, a Nagy Népi Csarnokban, ahol Vlagyimir Putyin orosz elnököt fogadta.
2026. 05. 20. 11:30
Megosztás:

Egyre kevesebbet ér a gyerekek zsebpénze

Vegyesen alakult a gyerekinfláció az elmúlt egy évben: miközben a K&H által követett gyerekkosár több eleme – például a gyümölcsjoghurt, a kakaós csiga vagy a narancslé – olcsóbb lett, a hamburger ára több mint 13 százalékkal emelkedett. Ez azt jelenti, hogy ugyanabból a zsebpénzből ma kevesebb népszerű terméket tudnak megvenni a gyerekek, mint egy évvel ezelőtt. A hat termékből álló kosár átlagos éves árváltozása 1,21 százalékos növekedést mutat.
2026. 05. 20. 11:00
Megosztás:

A magyar cégek 80 százaléka nincs felkészülve a munkahelyi AI-használatra

A mesterséges intelligencia már a magyar munkahelyeken is jelen van, de a terjedése sok esetben lehagyja a szervezett keretek vagy szabályozás bevezetését. A dolgozók több mint fele már munkában is használja, miközben egyre nagyobb gondot jelentenek a megtévesztő online tartalmak.
2026. 05. 20. 10:30
Megosztás:

Német vagyonkezelő: a Tether és a USDC nem valódi stabilcoin

A USDT és a USDC tartalékai első ránézésre rendkívül biztonságosnak tűnhetnek, különösen akkor, ha azokat rövid lejáratú amerikai állampapírok, készpénz és más likvid eszközök fedezik. Egy német vagyonkezelő digitális eszközökért felelős vezetője szerint azonban ez önmagában nem elég ahhoz, hogy ezeket az eszközöket valódi stabilcoinnak lehessen nevezni. A szakértő arra figyelmeztetett: egy hirtelen likviditási válság esetén még a hatalmas T-bill állomány sem garantálja, hogy a tokenek megőrzik dollárhoz kötött árfolyamukat.
2026. 05. 20. 10:00
Megosztás:

Folytatódott a hozamok emelkedése a fejlett gazdaságok kötvénypiacain

Folytatódott a fejlett gazdaságok kötvénypiacain a hozamok emelkedése, miután továbbra is zárva a Hormuzi-szoros, egyre égetőbb a fizikai olajhiány és az emelkedő infláció. A tízéves amerikai hozam közelíti a 4,7, a harmincéves az 5,2%-ot, az utóbbi majdnem két évtizedes csúcs.
2026. 05. 20. 09:30
Megosztás:

Erősödött a forint szerda reggelre

Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben szerda reggel a kedd esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 05. 20. 09:00
Megosztás:

Estek a részvényindexek a tengerentúlon

A vezető amerikai indexek 0,6-0,8%-kal gyengültek kedden. A technológiai és a kommunikációs szolgáltatások szektora húzta leginkább lefelé az indexeket. Európához hasonlóan a defenzív szektorok – így az egészségügy – teljesítettek jobban.
2026. 05. 20. 08:30
Megosztás:

Mérsékelt emelkedés Nyugat-Európában

Kedden a STOXX 600 0,2, a DAX 0,4%-kal zárt magasabban. A CAC 40 és az FTSE 100 közel stagnált. Az óvatosságot tükrözve a defenzív szektorok vezették az ágazati emelkedéseket. Az élelmiszer- és ital-, valamint az egészségügyi index egyaránt több mint 1,5%-kal nőtt. Az olajárak 1% körüli mértékben csökkentek. Utóbbival a Brent hordónkénti ára továbbra is 110 dollár felett maradt.
2026. 05. 20. 08:00
Megosztás:

Világszintű változások alakítják a tervezőszoftverek piacát belföldön is

Világszerte változik a tervezőszoftverek piaca, a Graphisoft is ennek megfelelően alakította át az értékesítési rendszerét - mondták az építészetben használt tervezőszoftvereket fejlesztő cég vezetői kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
2026. 05. 20. 07:00
Megosztás:

Tovább súlyosbodott a börtönök túlzsúfoltsága Európában

Tovább súlyosbodott a börtönök túlzsúfoltsága Európában, miközben emelkedik az idősebb és a női fogvatartottak aránya is - derül ki a 47 tagországot tömörítő, strasbourgi székhelyű Európa Tanács kedden közzétett éves börtönstatisztikai jelentéséből. A statisztika szerint Magyarországon is romlott a helyzet.
2026. 05. 20. 06:30
Megosztás:

Horvátország bemutatta integrált mikroműanyag-megfigyelő rendszerét

Horvátország kedden Sibenikben, az EU déli tagállamait tömörítő Med9-csoport környezetvédelmi minisztereinek találkozóján mutatta be a mikroműanyagok megfigyelésére szolgáló integrált rendszerét. A tanácskozás középpontjában a vízellátási rendszerek ellenálló képességének növelése, valamint a tengeri környezet és a mediterrán ökoszisztémák védelme állt.
2026. 05. 20. 06:00
Megosztás:

Magyar-szerb határ menti projekt segítette az élelmiszeripar szakember-utánpótlását

Az élelmiszeripar és az ehhez kapcsolódó szolgáltatások szakember-utánpótlását segítette a Tápláljuk a jövőt! (Feeding Future) című magyar-szerb határ menti projekt, amelynek eredményeit kedden mutatták be Szegeden.
2026. 05. 20. 05:30
Megosztás: