A Samsung megelőzte az Apple-t

A Samsung dél-koreai cég lett a világ legnagyobb okostelefon-kiszállítója az első negyedévben, miután a tavalyi utolsó három hónapban még az amerikai Apple állt az élen - derül ki az amerikai International Data Corporation (IDC) informatikai és távközlési piackutató vállalat honlapjára hétfőn feltett jelentéséből.

A Samsung megelőzte az Apple-t

Az IDC-jelentés szerint világszerte 7,8 százalékkal, 289,4 millióra nőtt az okostelefonos kiszállítása az előző év azonos időszakához képest. Ez volt a harmadik egymást követő negyedév, amikor növekedést jegyeztek föl, ami kétéves csökkenés után a piac élénkülését jelzi.

A Samsung eladásai éves szinten 0,7 százalékkal, 60,1 millióra csökkentek, a piaci részesedése 20,8 százalékra mérséklődött a tavalyi első negyedévi 22,5 százalékról.

Az idei első negyedévi lista második helyére az Apple került, amelynek a piaci részesedése 20,7 százalékról, 17,3 százalékra esett 50,1 millió kiszállított készülékkel, ami 9,6 százalékos csökkenés.

A harmadik kínai Xiaomi az egy évvel korábbinál 33,8 százalékkal több, 40,8 millió készüléket szállított ki a március végén zárult három hónapban, ezzel a piaci részesedése 14,1 százalékra ugrott az egy évvel korábbi 11,4 százalékról.

A negyedéves lista negyedik helyére a főleg Afrikában, Dél-Ázsiában, a Közel-Keleten és Dél-Amerikában terjeszkedő kínai Transsion került 28,5 millió kiszállított készülékkel, ami 84,9 százalékos növekedés a tavalyi első negyedévhez képest, és ezzel a piaci részesedése 9,9 százalékra emelkedett a tavalyi első negyedévi 5,7 százalékról.

A lista ötödik helyén az OPPO állt az idei első negyedévében. A 25,2 millió kiszállított készülék 8,5 százalékos csökkenés éves összevetésben, a piaci részesedése pedig 8,7 százalékra zsugorodott az egy évvel korábbi 10,3 százalékról.

Az IDC elemzői arra számítanak, hogy a Samsung és az Apple továbbra is megtartja listavezető helyét, de erősíteni tudnak majd olyan márkák, mint a Huawei, a Xiaomi, a Transsion, az OPPO és a vivo, amelyek mind kínai gyártók.

Új kezdet kapujában a magyar-bajor agrárkapcsolatok

Nagyon tanulságos, hogy szinte minden kérdésben egyet tudtunk érteni. Az együttműködést kell keresni, valamint azt, hogy a felmerülő kihívásokra miként tudunk közösen hatékony válaszokat adni - fogalmazott Nagy István agrárminiszter Münchenben a tartomány élelmiszerügyi, mezőgazdasági, erdészeti és turisztikai miniszterével, valamint a Bajor Parasztszövetség elnökével folytatott megbeszélése után az Agrárminisztérium (AM) szerdai közleménye szerint.
2025. 05. 14. 21:00
Megosztás:

A VOSZ is csatlakozott a Gondosóra programhoz

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) is csatlakozott a Gondosóra programhoz; az erről szóló együttműködési megállapodást szerdán írták alá Budapesten.
2025. 05. 14. 20:30
Megosztás:

Nem változtatott idei és jövő évi olajkereslet-növekedési előrejelzésén az OPEC

Az Olajexportáló Országok Szervezete (OPEC) szerdán publikált havi rendszeres olajpiaci jelentésében nem változtatott a 2025-re és 2026-ra vonatkozó globális olajkereslet-növekedési becslésén és csak kevéssé módosította globális gazdaságnövekedési előrejelzését.
2025. 05. 14. 19:30
Megosztás:

Történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1340,64 pontos, 1,42 százalékos emelkedéssel 95 473,35 ponton, új történelmi csúcson zárt szerdán.
2025. 05. 14. 18:30
Megosztás:

Mérlegelik az elemzők a vámcsökkentés hatását

Több elemzőház is frissítette korábbi várakozásait az Egyesült Államok gazdaságát és a részvénypiacokat érintően a Kínával való 90 napos megegyezése miatt.
2025. 05. 14. 18:00
Megosztás:

A vártnál erősebben kezdte az évet a Magyar Telekom - szárnyal a részvénye

Az Erste szektorelemzője ma reggel tette közzé a Magyar Telekom első negyedéves eredményéről szóló angol nyelvű összefoglalóját. Az elemzés főbb megállapításai:
2025. 05. 14. 17:30
Megosztás:

Építőipari vállalkozások, figyelem! Lehet, hogy a projektek helyszínén is kell iparűzési adót fizetni?

Közeleg május 31-e, ami többek között az iparűzési adó bevallási határideje is. Ennek kiszámításakor és bevallásakor azoknak a vállalkozásoknak kell az átlagosnál is nagyobb gondossággal eljárniuk, amelyek működése nem egyetlen jól körülhatárolható helyszínen zajlik. „Az önkormányzatok ugyanis egyre tudatosabban vizsgálják például a hosszabb kivitelezési projektek időtartamát, és az átmenetileg területükön tevékenykedő vállalkozások helyszíni jelenlétét, hogy nincs-e helyi iparűzési adó fizetési kötelezettségük. Ezért az érintett építőipari cégeknek érdemes fokozottan ügyelni a bonyolult szabályok helyes értelmezésére és betartására.” – figyelmeztetett dr. Menczel-Kiss Gellért, a LeitnerLeitner partnere, vezető tanácsadója.
2025. 05. 14. 17:00
Megosztás:

NGM: tovább erősítjük a magyar kkv-kat

Tovább erősítjük a magyar kkv-kat, 183 vállalkozás kap 20 milliárd forintnyi támogatást első körben a Demján 1+1 Programban - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szerdán az MTI-vel.
2025. 05. 14. 16:30
Megosztás:

800 milliárd forintba kerülne Magyarországnak az EU embargója az orosz energiahordozókra

Magyarország energiaszámlája 800 milliárd forinttal emelkedne, ha az Európai Unió az orosz gáz, kőolaj és urán szolgáltatásra embargót vezetne be - hangsúlyozta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára szerdán a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2025. 05. 14. 16:00
Megosztás:

Tulajdonstop helyett új jogköröket kaptak az önkormányzatok

Benyújtották a Parlamentnek a helyi önazonosság védelméről szóló törvényjavaslatot, amely több ponton is enyhébb, mint a társadalmi egyeztetés során megismert változat. Kikerültek a tulajdonszerzést korlátozó elemek a szövegből, az önkormányzatok viszont így is jelentős új jogköröket kaphatnak.
2025. 05. 14. 15:30
Megosztás:

Sok tízezer forinttal csábítják a bankok a diákokat

Díjmentes számlavezetés, bankkártya mellé több tízezer forintos ajándékot kaphatnak azok a diákok, akik most nyitnak újonnan bankszámlát. A ballagási pénzeket megéri bankszámlán tartani, a fesztiválok is egyre inkább készpénzmentesek ma már - írja a Bank360.hu.
2025. 05. 14. 15:00
Megosztás:

Usik vs Joshua küzdelem a Parik24 fogadások középpontjában

A boksz, lényegében - egy összetett „sakkjátszma”. Minden ütés a ringben egy lépés, minden kitérés a király védelme.
2025. 05. 14. 14:42
Megosztás:

Ez a 10 legnépszerűbb kabrió Magyarországon 2025-ben

A 2025. január-áprilisi adatokat nézve jelentős átrendeződést láthatunk a magyarok által leginkább keresett használt kabriók piacán: a BMW és a Ford kedvelt modelljei átadták a helyüket a Volkswagen és a Fiat autóinak. A piac egészét hirdetésszámban és megtekintésben lefedő Használtautó.hu szakértői a január elejétől április végéig tartó időszakban vizsgálták, hogy melyik kabrió modellek a legnépszerűbbek az érdeklődők körében.
2025. 05. 14. 14:30
Megosztás:

Újabb alkuszcégek integrációjával folytatja piaci terjeszkedését az Insura

A Bilab Development Kft. csatlakozásával az egészségbiztosítások területére is kiterjeszti tevékenységet az Insura, Magyarország egyik piacvezető független biztosításközvetítő társasága. Egy éven belül a szegedi Mester Alkusz Kft. és a pécsi Benevolus Független Biztosításközvetítő csatlakozása mellett ez immár az Insura harmadik jelentős integrációs lépése, amelyek révén együttesen 20-25 százalékkal bővülhet a társaság alkuszi értékesítési potenciálja.
2025. 05. 14. 14:00
Megosztás:

Közel 3,5 tonna bor versenyez idén az Országos Borversenyen

Május 13-án Budapesten kezdetét vette a 44. Országos Borverseny, Magyarország legnagyobb múltú, legrangosabb szakmai bormustrája. A Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) által szervezett megmérettetés idén is teljes országos lefedettséggel zajlik: 22 borvidékről 239 pincészet összesen 890 bormintát nevezett – ez közel 2700 palack, vagyis csaknem 3,5 tonna bort jelent. A legtöbb tételt Villány, Szekszárd és a Kunság borvidékei nevezték, a mezőnyben pedig összességében a csendes fehérborok vannak elsöprő többségben.
2025. 05. 14. 13:30
Megosztás:

Európa legnagyobb családi adócsökkentési programját hajtja végre a kormány

Júliustól jön a CSED, a GYED, az örökebfogadói díj, októbertől a háromgyermekes anyák, januártól a 30 év alatti anyák, valamint a 40 év alatti kétgyermekes anyák adómentessége - az Országgyűlés döntésének értelmében hétfőn este a Magyar Közlönyben kihirdetésre kerültek azok a törvények, amelyek megalapozzák Európa legnagyobb családi adócsökkentési programjának végrehajtását. Brüsszel nyomásgyakorlása ellenére a kormány nem Ukrajnára, hanem a magyar gyermekes családok támogatására fordítja Magyarország forrásait.
2025. 05. 14. 13:00
Megosztás:

Hidratálás futóknak: a víz nem elég

A futás során a hidratálás elengedhetetlen az egészség megőrzése és a teljesítmény fenntartása érdekében. Ehhez bizonyos táplálékkiegészítőkre is szükség lehet. Ha azonban ezekre nem szeretnénk sokat költeni, érdemes minőségi, garantáltan hatásos termékeket beszerezni. 
2025. 05. 14. 12:30
Megosztás:

Így találj rugalmas munkaidős vagy távmunka lehetőséget, ha a munkádnak alkalmazkodnia kell az életedhez: A Jooble összefoglalója

Fedezd fel a Jooble segítségével a rugalmas munkaidős és távmunka lehetőségeket, amelyek alkalmazkodnak az életstílusodhoz. Találd meg az ideális állást még ma!
2025. 05. 14. 12:00
Megosztás:

Váratlanul csökkent az amerikai infláció

Az Egyesült Államokban a márciusi 2,4%-ról 2,3%-ra mérséklődött áprilisban az éves inflációs ráta a várt stagnálás helyett.
2025. 05. 14. 11:30
Megosztás:

Így kerülhetjük el a légkondis vitákat a munkahelyeken, avagy útmutató az optimális irodai klímahasználathoz

Az irodai klímaberendezések elengedhetetlenek a munkakörnyezet komfortosabbá tételéhez, különösen a nyári hónapokban. Azonban számos probléma merülhet fel a használatukkal kapcsolatban, amelyek negatívan befolyásolhatják a dolgozók közérzetét és teljesítményét. Az egyik leggyakoribb gond, hogy a munkatársak hőérzete eltérő. A hőmérséklet állítgatása pedig sokszor konfliktusokhoz vezethet a kollégák között. Íme a legjobb irodai klímamegoldások a Gree légkondicionálók szakértőinek segítségével!
2025. 05. 14. 11:00
Megosztás: