A vámfenyegetések árnyékában estek az európai részvények

Csütörtökön csökkentek az európai részvények, különösen az autógyártók, miközben a befektetők Donald Trump beszéde alapján az amerikai vámok Európai Unióra gyakorolt hatását próbálták felmérni.

A vámfenyegetések árnyékában estek az európai részvények

Az Európai Bizottság kijelentette, hogy határozottan és azonnal reagál az indokolatlan kereskedelmi akadályokra. A pán-európai STOXX 600 index 0,5%-kal zárt alacsonyabban. Az európai autó- és alkatrészgyártók indexe több mint 3,7%-kal esett. A Stellantis 5,2%-kal, a BMW 3,8%-kal, a Porsche pedig 3,3%-kal csökkent. A Ferrari 7,9%-kal esett vissza, miután az Exor 3 milliárd euróért eladta a luxusautógyártóban fennálló mintegy 4%-os részesedését.

A technológiai részvények 2,2%-kal estek; az SAP és az ASML húzta le őket, miután az Nvidia negyedéves eredményei nem nyűgözték le a befektetőket. A STOXX 600 legtöbb szektora mínuszban zárt, de az energiarészvények emelkedtek az olajárak növekedése miatt. Eközben az Európai Központi Bank rendszere, amely napi 1,9 billió dollár értékű tranzakciót kezel a régióban, váratlanul leállást, ami késleltetheti a kifizetések elszámolását. A Rolls-Royce közel 16%-os emelkedést ért el, miután a brit autógyártó megemelte középtávú céljait és felülmúlta a 2024-es nyereségnövekedési várakozásokat. A STOXX 600 tegnapi sereghajtója, az Ocado 18%-kal esett, mivel a piac aggódott a robotikai helyszínek globális bevezetésének lassúsága miatt.

A régiós tőzsdék vegyesen zártak: a BUX 0,3%-kal tudott növekedni. A hazai blue chipek közül a Mol és a Richter a zöld tartományban zárt, az OTP és az MTelekom csökkent.

A Richter gyorsjelentése szerint a gyógyszergyártás árbevétele 9%-os növekedéssel elérte a 218 milliárd forintot 2024 IV. negyedévében, ami 13%-os emelkedéssel 845 milliárd forintos (2,14 milliárd EUR) gyógyszergyártási árbevételt eredményezett 2024-ben.

A CER (árfolyamszűrt) bevétel növekedés 10%-os volt 2024-ben, maradt az előrejelzési tartomány alsó határán; a gyengébb forint adott 3,1 százalékpontos hátszelet az elszámolt bevételeknek. A bruttó profit (gyógyszergyártás) 14%-kal 586 milliárd forintra nőtt, míg a fedezeti hányad 0,5 százalékponttal, 69,3%-ra emelkedett 2024-ben.

A tisztított EBIT (gyógyszergyártás) 19%-kal, 71 milliárd forintra nőtt 2024 IV. negyedévében, ezzel elérve a 280 milliárd forintot 2024-ben, ami 18%-os növekedés éves szinten. A CER (árfolyamszűrt) tisztított EBIT 15%-kal, 712 milliárd euróra emelkedett, ami jelentősen az előrejelzési tartomány alatt maradt, elsősorban az M&A tranzakciók becsültnél nagyobb kezdeti negatív hatása miatt.

(Forrás: OTP Ébresztő)

1,4 millió SOL ömlött a tőzsdékre: fokozódhat az eladói nyomás a Solana piacán

Az elmúlt 72 órában mintegy 1,4 millió darab Solana (SOL) érkezett kriptotőzsdékre, ami hozzávetőleg 110 millió dollárnyi tokenmozgást jelent. A láncon belüli adatok és a technikai kép együtt arra utalnak, hogy a piac rövid távon fokozott nyomás alá kerülhet, miközben a SOL árfolyama kulcsfontosságú támaszszintek közelében mozog.
2026. 04. 05. 09:00
Megosztás:

Húsvéti produkcióval és körhintával várja a nézőket a Fővárosi Nagycirkusz

Szombattól április 12-éig húsvéti előadással és a cirkusz előtt felállított ingyenes körhintával várja nézőit a Fővárosi Nagycirkusz.
2026. 04. 05. 08:00
Megosztás:

Donald Trump: a "pokol fog Iránra szabadulni"

Donald Trump szerint a "pokol fog Iránra szabadulni", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.
2026. 04. 05. 07:00
Megosztás:

Már 126 ezer levélszavazatot leadtak a választópolgárok

A Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat délutáni adatai szerint már 126 ezer levélszavazatot leadtak a választópolgárok az április 12-i parlamenti választásra. 2022-ben az országgyűlési választás előtt egy héttel közel 65 ezer levélszavazatot adtak le a választópolgárok.
2026. 04. 05. 06:00
Megosztás:

Olcsó benzin, dráguló jövő: az árstop visszafogja a klímacélokat

Miközben Magyarország közlekedési szektorának 2050-re legalább 90 százalékkal kellene csökkentenie kibocsátását, a kormány által bevezetett és jelenleg is érvényben lévő üzemanyagárstop épp az ellenkező irányba hat. Sipos Vera, a Green Policy Center klímapolitikai tanácsadója szerint az árak mesterséges lenyomása rövid távon enyhíti a terheket, de közben növeli a fogyasztást, erősíti a fosszilis függőséget, és hátráltatja a fenntartható közlekedési módokra való átállást. A tapasztalatok azt mutatják: amikor az üzemanyag olcsóbbá válik, a kibocsátás nő, a csökkenés pedig inkább kényszerű takarékosságból fakad, nem tudatos zöld fordulatból.
2026. 04. 05. 05:00
Megosztás:

Mi történik, ha több száz kutató ugyanazt az adatot elemzi?

Meglepő tanulsággal szolgált egy, a Nature-ben most megjelent nemzetközi kutatás: közel ötszáz elemző ugyanazt az adatállományt vizsgálva gyakran eltérő következtetésekre jutott. A tanulmány szerint az eredményeket jelentősen befolyásolják az elemzés során hozott módszertani döntések.
2026. 04. 05. 04:00
Megosztás:

Megérkezett a magyar piacra a BAIC kínai autómárka

Megérkezett a magyar piacra a BAIC autómárka, a kínai autóipar egyik meghatározó szereplőjének modelljeit áprilisban kezdik forgalmazni Magyarországon - tájékoztatta a hivatalos magyarországi importőr BAIC Magyarország az MTI-t.
2026. 04. 05. 03:00
Megosztás:

Nyugdíj összeomlás jöhet Magyarországon

Az elmúlt években egyre gyakrabban hangzik el szakértők, közgazdászok és nemzetközi szervezetek részéről a figyelmeztetés: a magyar nyugdíjrendszer hosszú távú fenntarthatósága komoly veszélyben van.
2026. 04. 05. 02:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! Kerítésadó minden méter kerítésre

A 2015 óta hatályban lévő jogszabály lehetőséget ad az önkormányzatoknak arra, hogy egyedi települési adókat vezessenek be olyan adótárgyakra, amelyeket nem terhel központi adó, és amelyeket jogszabály sem zár ki az adóztatás lehetőségéből.
2026. 04. 05. 01:00
Megosztás:

16 évesnél idősebb kocsid van? Akkor gondban leszel

A magyar autósok csaknem fele (49 százaléka) legalább 16 évesnél idősebb járművet használ.
2026. 04. 05. 00:05
Megosztás:

Drágultak a nemzetközi élelmiszerárak a közel-keleti konfliktus energiaár-felhajtó hatása miatt

Két hónapja drágulnak az élelmiszer-alapanyagok a nemzetközi piacokon a közel-keleti konfliktussal összefüggésben – adta hírül az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO).
2026. 04. 04. 23:00
Megosztás:

Az ötös lottót ugyan nem, de a Joker-t elvitték ezekkel a számokkal

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 14. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 04. 04. 22:00
Megosztás:

Folytatódott a forgalom erősödése a magyarországi szállodákban

A magyarországi szállodákban folytatódott a forgalom erősödése februárban: a belföldi és külföldi vendégek 1,55 millió vendégéjszakát töltöttek el a hazai szállodákban, ami 8 százalékkal több az egy évvel korábbinál - derül ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ) honlapján közzétett februári Trendriportból.
2026. 04. 04. 20:00
Megosztás:

Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest

A Varsovia Egyetem kutatása szerint hamar megtérülhet a tanulásba fektetett összeg a munkaerőpiacon, Magyarországon az érettségizettek átlagkeresetéhez képest havi szinten egy alapdiploma (BA/BSc) átlagosan 200 000 forintos (40 százalékos), egy mesterdiploma (MA/MSc) 450 000 forintos (mintegy 97 százalékos) kereseti előnyt jelenthet.
2026. 04. 04. 19:00
Megosztás:

Heti három közvetlen légi járatot indít az Asiana Airlines Budapest és Szöul között

A Korean Air után a Dél-Koreai Köztársaság második legjelentősebb légitársasága, az Asiana Airlines is közvetlen járatokat indít Budapest és Szöul között. Az új járatokkal a nyári időszakban már heti hét "közvetlen összeköttetés" áll majd az utasok rendelkezésére a két főváros között - közölte az MTI-vel a Nemzetgazdasági Minisztérium szombaton.
2026. 04. 04. 18:10
Megosztás:

Újra fellángolt az XRP-vita: David Schwartz tisztázta, mit jelent valójában, hogy az XRP „nem lehet olcsó”

Új lendületet kapott az XRP körüli egyik legrégebbi vita, miután David Schwartz, a Ripple technológiai igazgatója pontosította egy sokat idézett kijelentésének értelmét. A szakember szerint az a megállapítás, hogy az XRP „nem lehet olcsó”, nem a token birtokosainak ígért árfolyam-emelkedésről szólt, hanem kizárólag a fizetési és elszámolási felhasználás logikájáról. A pontosítás ismét reflektorfénybe helyezte az XRP és a stablecoinok közötti versenyt, különösen az intézményi fizetési infrastruktúrák szempontjából.
2026. 04. 04. 17:00
Megosztás:

Stabil keresletre számíthatnak a magyar juhtartók

Stabil keresletre számíthatnak a magyar juhtartók, a külföldi piacok nagyobb exportot is felvennének – mondta a Juh és Kecske Ágazatért Szakmaközi Szervezet ügyvezető igazgatója az MTI-nek.
2026. 04. 04. 16:00
Megosztás:

Bitcoin Fear & Greed Index: mit üzen valójában a 11 pontos extrém félelem?

A Bitcoinhoz kapcsolódó piaci hangulat ismét a mélybe zuhant: a Fear & Greed Index mindössze 11 ponton áll a 100-ból, ami egyértelműen az extrém félelem zónáját jelzi. Első ránézésre ez pánikhangulatot sugallhat, a valóság azonban ennél összetettebb. A mutató fontos kapaszkodó lehet a kereskedők és befektetők számára, de csak akkor, ha helyesen értelmezik – és nem keverik össze egy konkrét vételi vagy eladási jelzéssel.
2026. 04. 04. 14:00
Megosztás:

Lakásbiztosítás: sokan hagyták a kampány végére a váltást

Véget ért a 2026-os lakásbiztosítási kampány, amely ideje alatt a lakásbiztosítással rendelkező ügyfelek a meglévő szerződésük évfordulójától függetlenül mondhattak fel a biztosítójuknak. A korábbi évekhez hasonlóan az idei évben is megfigyelhető volt, hogy a kampány végén megnőtt a keresések és a szerződéskötések száma is, sokan az utolsó napokra hagyták a váltással kapcsolatos teendőket. Az előző évhez képest viszont úgy tűnik, megkopott a kampány vonzereje, legalábbis erre utal, hogy 2025-höz képest a keresések és a szerződéskötések száma is megcsappant.
2026. 04. 04. 13:00
Megosztás:

Saylor kontra BlackRock: Tényleg 7-szer több Bitcoint vásárolt a Strategy?

Egy gyorsan terjedő piaci állítás szerint Michael Saylor cége 2025-ben hétszer több Bitcoint vásárolt, mint a BlackRock spot ETF-je. A hivatalos adatok alapján azonban ez a kép messze nem ennyire egyértelmű. A történet jól mutatja, hogyan válhat egy erős narratíva pillanatok alatt piaci beszédtémává, még akkor is, ha a tényleges számok ennél jóval kiegyensúlyozottabb képet festenek.
2026. 04. 04. 12:00
Megosztás: