A Vígszínház nyolc bemutatóval szolgál ebben az évadban

A Vígszínház 2023/24-es évadának első bemutatója szeptember 23-án Molnár Ferenc Az üvegcipő című vígjátéka lesz Mohácsi János rendezésében, míg a Pesti Színházban október 7-én Hanoch Levin, izraeli drámaíró Krum című tragikomédiáját láthatják a nézők Valló Péter rendezésében.

A Vígszínház nyolc bemutatóval szolgál ebben az évadban

Rudolf Péter, a Vígszínház igazgatója keddi évadnyitó sajtótájékoztatón kiemelte: a színház 2023/24-es évadára eddig több mint hétezer-kétszáz bérletet értékesítettek, ami meghaladja a 2019-ben, a járvány előtti utolsó évben eladott hétezer-nyolcvankilenc bérletek számát.

Az évadnyitó eseményt Molnár Ferenc Az üvegcipő című vígjátékának esküvői jelenetével nyitották meg, amely az évad első bemutatója lesz szeptember 23-án. Az üvegcipő ősbemutatója 1924-ben volt a Vígszínházban, most Mohácsi János rendezésében láthatja a közönség. Az élőzenével kísért előadás főbb szerepeiben Waskovics Andrea, Stohl András, Kovács Patrícia és Medveczky Balázs lesz látható.

A helyszínen kiosztott közlemény szerint a Pesti Színházban október 7-én a legismertebb izraeli drámaíró, Hanoch Levin Krum című tragikomédiájának magyarországi ősbemutatóját láthatják a nézők. A Valló Péter rendezte előadás főbb szerepeiben Wunderlich József, Nagy-Kálózy Eszter, Kövesi Zsombor, Ötvös András és Szilágyi Csenge lép színpadra.

Valló Péter rendező elmondta, hogy a Pesti Színházban már zajlanak a Krum próbái. Hanoch Levin életszeretettel és humorral teli, az 1970-es években írt művét az utóbbi időben újra felfedezték Európa-szerte, Barcelonától Brüsszelen át Marosvásárhelyig nagy sikerrel játsszák az előadást, amelynek középpontjában a fiatal generáció jövőkép nélkülisége és elmagányosodása áll.

Schiller Ármány és szerelem című drámája március 9-től látható a Vígszínházban Hegedűs D. Géza, Medveczky Balázs, Márkus Luca, Nagy-Kálózy Eszter, Horváth Szabolcs, Rudolf Péter, Hegyi Barbara és Hirtling István szereplésével, David Doiasvili rendezésében.

November 25-től Hegedűs D. Géza rendezésében lesz látható a Pesti Színházban Peter Shaffer Amadeus című drámája Ötvös András és ifj. Vidnyánszky Attila főszereplésével. Szintén a Pesti Színházban mutatják be február 24-én Goldoni A hazug című darabját Horváth Csaba rendezésében.

A Pinokkió bemutatóját Keresztes Tamás rendezésében, Sztevanovity Dusán dalszövegeivel és Presser Gábor zenéjével december 9-én láthatja a közönség a Vígszínházban. A darabban Dino Benjamin, Borbiczki Ferenc, Hegyi Barbara, Kern András, Seress Zoltán, Majsai-Nyilas Tünde, Halász Judit, Igó Éva, Méhes László, Antóci Dorottya, Szántó Balázs és Varga-Járó Sára (e.h.) szerepelnek. Keresztes Tamás elmondta, hogy Presser Gábor zenéje egy egészen különleges univerzumba röpíti a nézőket.

A sajtóeseményen elhangzott, hogy a Házi Színpadon a 2023/24-es évadban két bemutatót láthat a közönség. December 16-án a Magyar Elektrát mutatják be Valló Péter rendezésében; Schwajda György komédiája, a Csoda pedig március 22-től lesz látható Dino Benjamin rendezésében.

Görögországban is megjelent a ragadós száj- és körömfájás betegség

Ciprus után Görögországban is igazolták a ragadós száj- és körömfájás (RSZKF) betegséget. Az RSZKF Leszbosz szigetén egy szarvasmarhákat és kiskérődzőket tartó állományban jelent meg elsőként. Mostanra 5 állományban több, mint 1500 állat vált érintetté. A Nébih felhívja a figyelmet, hogy a Ciprusi Köztársaságból, valamint Görögországból érkező tej- és hústartalmú élelmiszereknél fokozott óvatosság indokolt, és lehetőség szerint kerüljék ezek hazahozatalát. Fontos, hogy a megelőzés érdekében a magyar gazdák az járványvédelmi előírásokat kiemelten tartsák be!
2026. 03. 29. 07:00
Megosztás:

A kertészkedés újra a mindennapok része lehet – elindult a Kertművelő, a Nébih új kertészeti programja

Elindult a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) új szemléletformáló kezdeményezése, a Kertművelő program, amely a növénytermesztés értékeinek és örömének újrafelfedezésére hívja a magyar lakosságot. A kezdeményezés közérthető és inspiráló formában ad át gyakorlati tudást a kertészkedésről, miközben ráirányítja a figyelmet a hazai vetőmagok jelentőségére és a fenntartható életmód előnyeire.
2026. 03. 29. 06:00
Megosztás:

Zelenszkij: az iráni konfliktus mellett se feledkezzen meg az USA Ukrajnáról

Volodimir Zelenszkij reméli, hogy az Egyesült Államok nem feledkezik meg Ukrajna háborújáról, miközben az iráni konfliktus köti le - az ukrán elnök erről a Fox News hírtelevíziónak Dubajban adott interjúban beszélt.
2026. 03. 29. 05:00
Megosztás:

A lakásvásárlások közel 40%-hoz kapcsolódhat Otthon Start hitel

Gulyás Gergely a kormányinfón elmondta, hogy eddig már 31 ezer esetben került sor az Otthon Start hitel folyósítására, és mintegy 45 ezer fiatalt támogatott saját lakásának megszerzésében. A támogatott hitelből egy igénylő átlagosan 35 millió forintot vesz fel 21,5 éves átlagos futamidő mellett. A Bankmonitor a kimondott statisztikák mögé nézett: a lakásvásárlók hány százaléka veszi igénybe a támogatást? Mekkora törlesztőt vállal egy átlagos igénylő? Miért növekedhet a házasságok száma a program miatt?
2026. 03. 29. 04:00
Megosztás:

Továbbra is jelentősen emelkedik a házasságkötések száma Magyarországon

2026 februárjában 20 százalékkal több pár kötött házasságot Magyarországon, mint egy évvel korábban. Ezzel már fél éve folyamatosan növekszik a házasságkötési kedv hazánkban, ami egyszerre mutatja a fiatal párok jövőbe vetett bizalmának erősödését, valamint a Kormány családtámogatási intézkedéseinek sikerét.
2026. 03. 29. 03:00
Megosztás:

Íme a törvényi döntés! Így változik a nyugdíj korhatár Magyarországon

Sokakat foglalkoztat, pontosan mikor lehet nyugdíjba menni Magyarországon, és kire milyen szabályok vonatkoznak. A hatályos törvény szerint az öregségi nyugdíj korhatára nem mindenkinél ugyanannyi, hanem a születési évtől függően emelkedett fokozatosan. A változás lényege, hogy a korhatár végül 65 évre nőtt, de nem egyszerre, hanem több lépcsőben.
2026. 03. 29. 03:00
Megosztás:

Elfogadták a nyugdíj törvényt! Az özvegyi nyugdíjak így változnak

Jelentős változások érkeznek az özvegyi nyugdíj szabályaiban 2026-tól, miután a Magyarország 2026. évi költségvetésének megalapozásáról szóló 2025. évi LI. törvény több ponton is módosította a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvényt.
2026. 03. 29. 01:00
Megosztás:

Elindult az eszközbeszerzési folyamat az Ózdi Kórházban a Health Bridge for Close Communities projekt keretében

Az Ózdi Kórház hivatalosan megkezdte az orvosi eszközök beszerzési folyamatát a Health Bridge for Close Communities projekt keretében, amely az Interreg VI-A NEXT Hungary-Slovakia-Romania Ukraine Program támogatásával valósul meg.
2026. 03. 28. 23:00
Megosztás:

Az NBSZ kiberbiztonsági szakértői külföldi konferenciákon bővítették ismereteiket

Középpontban a kiberbiztonsági kihívásokkal szembeni fellépés megerősítése, a szakemberek együttműködésének fokozása, valamint a legjobb gyakorlatok megosztása.
2026. 03. 28. 22:00
Megosztás:

Az elmúlt bő évtizedben 650 milliárd forintból újult meg a kultúra

Az elmúlt bő évtizedben több mint 650 milliárd forintból újult meg a magyar kultúra, újultak meg a magyar kultúra épületei szerte a Kárpát-medencében - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton, Visegrádon.
2026. 03. 28. 21:00
Megosztás:

300 millió forintnyi orvostechnikai berendezést kapott a kistarcsai kórház

Csaknem 300 millió forintnyi orvostechnikai berendezést kapott a Kistarcsai Flór Ferenc Kórház, köztük emlődiagnosztikai és laparoszkópos eszközöket - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton, Kistarcsán.
2026. 03. 28. 20:00
Megosztás:

BAHART: hagyományőrzés mellett az innováció is kulcsszerepet kap

A Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) számára ugyanúgy fontos az értékek megőrzése, mint az innováció és a fejlődés - jelentette ki a társaság vezérigazgatója szombaton Balatonfüreden, a 180. hajózási szezon megnyitóján.
2026. 03. 28. 19:00
Megosztás:

Két embert állítottak elő gazdasági és pénzügyi bűncselekmények elkövetése miatt a német és a spanyol hatóságok

Nemzetközi művelet során több tízmillió eurós kárt okozó gazdasági és pénzügyi bűncselekmények elkövetése miatt két embert állítottak elő a német és a spanyol hatóságok - tájékoztatott az Európai Unió tagállamai közötti igazságügyi együttműködésért felelős, hágai székhelyű ügynökség, az Eurojust pénteken.
2026. 03. 28. 18:00
Megosztás:

A Raiffeisen Bank felvásárolta a Garanti BBVA Romaniát

A Raiffeisen Bank megvásárolta a spanyol BBVA romániai érdekeltségeit - írja a profit.ro az osztrák pénzintézet közleménye alapján.
2026. 03. 28. 17:00
Megosztás:

Visszafejlődő digitalizáció, gyenge hatékonyság jellemzi a hazai kkv-szektort

Friss, átfogó kutatást készített a hazai kis- és középvállalatok helyzetéről és problémáiról a vezetési tanácsadással foglalkozó Helix Consulting. Mivel itthon ez a kör teszi ki az összes vállalkozás 99%-át és felel a foglalkoztatás 65%-áért, hogyléte minden szempontból kiemelten fontos. Jól jellemzi a szektor működését, hogy az említett, csaknem kétharmados foglalkoztatási arányhoz képest a hozzáadott értéknek csak mindössze 41%-a termelődik a kkv-knál, a digitalizáltság mértéke a nem kikényszerített területeken pedig még csökkent is az utóbbi években.
2026. 03. 28. 15:00
Megosztás:

Befejeződött a dél-balatoni vasútvonal szezonra történő felkészítése

A dél-balatoni fővonal Székesfehérvár és Lepsény közötti szakaszán már elvégezték a célzott karbantartást, az északi parton pedig március végétől kezdődnek az erősítést szolgáló munkálatok - közölte a Mávinform a vasúttársaság honlapján, megjegyezve: március 30-tól április 2-ig pótlóbuszokkal szállítják az utasokat Balatonfüred és Tapolca között.
2026. 03. 28. 14:00
Megosztás:

A MÁV-csoport és a BKK több járatát is érinti a vasárnapi óraátállítás

Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali kettőkor három órára állítják át, amihez az érintett belföldi és nemzetközi vonatok, valamint a BKK-járatok, a helyi és helyközi buszjáratok menetrendjei is igazodnak - közölte a MÁV-csoport és a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) az MTI-vel.
2026. 03. 28. 13:00
Megosztás:

Az elnök aláírta az üzemanyagárak csökkentéséről szóló törvénymódosításokat

Aláírta Karol Nawrocki lengyel elnök azokat a törvénymódosításokat, amelyek lehetővé teszik az üzemanyagárak jövedéki adójának és áfájának csökkentését, valamint a kötelező ársapka átmeneti bevezetését - közölte Rafal Leskiewicz elnöki szóvivő péntek este az X-en.
2026. 03. 28. 12:00
Megosztás:

Az MBH Bank 237 milliárd forintot meghaladó korrigált adózás előtti eredményt ért el 2025-ben

Az MBH Bank továbbra is erős piaci pozíciókkal, kimagasló jövedelmezőség mellett és a szabályozói elvárásokat meghaladó szilárd tőkemegfeleléssel zárta a 2025-ös évet. A Budapesti Értéktőzsdén közzétett pénzügyi jelentés alapján az MBH Bank 237 milliárd forintot meghaladó korrigált adózás előtti eredményt ért el tavaly, korrigált tőkearányos megtérülési mutatója pedig 17,5% volt 2025-ben. A Bank mérlegfőösszege 12 890 milliárd forint, saját tőkéje pedig 1 261 milliárd volt év végén, amelyek alapján az MBH Bank a második legnagyobb hitelintézet hazánkban. Emellett a Bank a szabályozói elvárásokat jelentősen meghaladó tőkemegfeleléssel és likviditási szintekkel zárta a tavalyi évet. A 2025-ös év egyben a lezárása volt az MBH Bank öt éves stratégiai ciklusának, amely során összesen több mint 1000 milliárd forint korrigált adózás előtti eredményt ért el a bankcsoport.
2026. 03. 28. 11:00
Megosztás:

A második Trump-adminisztráció mint stratégiai stresszteszt Európában

A második Trump-adminisztráció első évének tapasztalatai már egyértelműen beépültek az európai stratégiai gondolkodásba és kétséget kizáróan látszódnak a kormányzási realitások. Ha az első Trump-adminisztráció nem is feltétlenül, a második egyértelművé tette, hogy Donald Trump miért is annyira fontos Európának. Nem szabad elfelejteni, hogy Trump az üzleti életből jött a politika világába, így nem meglepő, hogy más stratégiák mentén cselekszik, amelyek olykor kissé kiszámíthatatlanok. Azonban éppen ezek teszik fontossá Trumpot Európának, mert láthatóvá teszi mindazt, amit az európai biztonsági rendszer eddig eltakart.
2026. 03. 28. 10:00
Megosztás: