Állást kaphatnak a tartósan munkanélküliek

A tartós álláskeresők elhelyezkedését segíti az 1,7 milliárd forint hazai forrásból megvalósuló program, amelyre hétfőtől lehet jelentkezni - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára kedden az M1 aktuális csatornán.

Állást kaphatnak a tartósan munkanélküliek

Czomba Sándor felhívta a figyelmet: az átlagosnál komplexebb segítségre van szükségük a munkaerőpiacon hátrányos helyzetben lévő álláskeresőknek, egyebek mellett az alacsony képzettségűeknek, a 24 év alattiaknak vagy az 50 év felettieknek, akik egy vagy két éve regisztrált álláskeresők.

Az államtitkár ismertette: az új pilot program első három hónapja a munka kipróbálása, amelynek során a résztvevők komplex segítséget kapnak a beilleszkedéshez. Ebben az időszakban a munkavállaló foglalkoztatásához havi 200 ezer forintig bértámogatás is igénybe vehető, ezen túl a munkavállaló havi 53 ezer forint munkában maradást ösztönző juttatásban is részesülhet.

Ha a munkáltató legalább öt hátrányos helyzetű álláskeresőt foglalkoztat, akkor a program keretében az őket segítő mentor bérköltségét is támogatják, 375 ezer forintig - tette hozzá.

Az álláskereső alkalmassága, illetve további foglalkoztatása esetén a munkaadó újabb 6 hónapig megkaphatja a bértámogatást, a munkában maradást ösztönző juttatás pedig 67 ezer forintra nő. Emellett a mentorok munkájának támogatásához is nyújtható minden munkavállaló után havi 100 ezer forint - közölte Czomba Sándor.

Az 1,7 milliárd forint 500-600 ember bevonását teszi lehetővé, de a program működésének értékelése után, annak sikeressége esetén szélesítik majd a lehetőséget - jelezte.

Az NGM államtitkára a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában hangsúlyozta: amíg van potenciális magyar munkavállaló, addig magyarokkal töltik be az üres álláshelyeket. Ha egy hazai munkaadó harmadik országbeli munkavállalót szeretne foglalkoztatni, akkor először megkeresik a regiszterben lévő magyarokat és nekik ajánlják fel a munka lehetőségét.

Sokan önhibájukon kívül kerültek olyan élethelyzetbe, hogy nem tudtak munkát vállalni; ez a program kifejezetten arról szól, hogy ezeket az embereket segítsék munkába - emelte ki Czomba Sándor.


Az áramot átalányként fizetők rosszul járnak, ha nem figyelnek

Kényelmes megoldásnak tűnik, hogy a villanyszámla minden hónapban nagyjából ugyanannyi legyen. Az úgynevezett átalányfizetés – hivatalos nevén éves elszámolásos, egyenletes részszámlázás – valóban kiszámíthatóbbá teszi a háztartás havi kiadásait.
2026. 07. 08. 01:30
Megosztás:

A fatüzelés előnyeiről és hátrányairól őszintén

A fatüzelésű kályha még ma is sok magyar háztartás alap fűtési eszköze. Népszerűségét a valódi tűz látványa, a kellemesen sugárzó hő, valamint a tűzifa széles körű elérhetősége miatt választják sokan.
2026. 07. 08. 01:00
Megosztás:

Ez okozza a tömeges kagylópusztulást a Tisza-tavon

Atka okozza a nem őshonos amuri kagylók tömeges pusztulását a Tisza-tó Abádszalóki medencéjében - közölte a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig) kedden a honlapján, megjegyezve: ez visszatérő jelenség kánikula idején.
2026. 07. 08. 00:05
Megosztás:

4,6 százalékra gyorsult az infláció az OECD-országokban

Tovább gyorsult az infláció a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) országaiban májusban különösen az energiaárak jelentős növekedése miatt - derül ki a párizsi székhelyű szervezet honlapjára fölkerült jelentésből.
2026. 07. 07. 23:30
Megosztás:

Mélységi rekordon a rossz hitelek rátája a közép- és kelet-európai gazdaságokban

Mélységi rekordra süllyedt a rossz hitelek rátája a közép- és kelet-európai bankrendszerekben az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) kedden Londonban bemutatott éves összesítése szerint, bár az átlagon belül eltérő irányú, egyenetlen folyamatok zajlanak. A magyarországi összkép a bank szerint vegyes, mindenekelőtt az előző kormány időszaka alatti gyenge gazdasági növekedés miatt.
2026. 07. 07. 23:00
Megosztás:

Három, már korábban bejelentett változtatásokat tartalmazó törvényjavaslatot nyújtottak be a parlamentnek

Három, már korábban bejelentett változtatásokat tartalmazó törvényjavaslatot nyújtott be a kormány kedden az Országgyűlésnek. A egészségügyi törvénymódosítás a szifiliszfertőzések adatkezelésével függ össze, a köznevelési törvény változtatatása egyebek mellett helyreállítja a pedagógusok sztrájkjogát, míg a rendészeti feladatellátással kapcsolatos előterjesztés a Terrorelhárítási Központnak (TEK) és az Országgyűlési Őrségnek a rendőrségbe történő beolvadását szabályozza.
2026. 07. 07. 22:30
Megosztás:

Uniós biztos: az európai autóipar életveszélyben van

Az európai autóipar életveszélyben van, már nemcsak az autógyártók és a beszállítók, hanem a teljes ellátási lánc óriási nyomás alatt áll, és több millió munkahely jövője forog kockán - jelentette ki Stéphane Séjourné iparstratégiáért felelős uniós biztos kedden Strasbourgban.
2026. 07. 07. 22:00
Megosztás:

Újabb kedvező magyar gazdasági adat

A KSH ma reggel a júniusi fogyasztói inflációs adatot tette közzé, mely szerint a fogyasztói árak – a várt enyhe növekedéssel szemben – havi szinten stagnáltak az év hatodik hónapjában. Az éves szintű infláció így 1,7 százalékra lassult a megelőző havi 1,8 százalékról. Az adat nagy meglepetés, hiszen az előrejelzések inkább az infláció kisebb gyorsulását várták, 1,9 százalékra. Alacsony maradt a maginfláció is, éves szinten 2 százalékon állt júniusban. Az adat alapján egyértelműnek tűnik, hogy nincs akadálya a további kamatcsökkentéseknek.
2026. 07. 07. 21:30
Megosztás:

Rendkívüli szárazság van Szlovéniában is

Országos, fokozott erdőtűzveszélyre figyelmeztető riasztást rendeltek el Szlovéniában a tartós hőség és csapadékhiány miatt, ezért szerdától az egész országban tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölték a szlovén hatóságok.
2026. 07. 07. 21:00
Megosztás:

Összeomlás veszélye miatt kiürítettek egy toronyházat New York belvárosában

Kiürítettek egy toronyházat New York belvárosában kedden, miután veszélyessé vált az épület, és a felső szintek leomlással fenyegetnek.
2026. 07. 07. 20:30
Megosztás:

Elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió

Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható. Az MTVA frissen megbízott ideiglenes vezérigazgatója, Horváth András, és az általa felkért, ideiglenes szakmai csapat azonnali hatállyal megszüntette a propagandát, leállította a hírszolgáltatást a közmédia minden felületén - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
2026. 07. 07. 20:00
Megosztás:

Az egyetemek fenntartóváltása csupán a kezdet

A magyar felsőoktatás ismét jelentős átalakulás előtt áll: a 2026. június 29-én hatályba lépett az a törvényi rendelkezés, amely értelmében a felsőoktatásért felelős miniszter mint az alapítói jogok gyakorlója a felsőoktatási tevékenységet közfeladatként ellátó közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokat (KEKVA) 2027. augusztus 1. napjáig megszünteti. Bár a közbeszédet jelenleg az alapítványi egyetemek sorsa körüli kérdések uralják, a felsőoktatás jövője szempontjából ennél mélyebb problémákra kell választ találni. A BDO Corporate Finance szakértői szerint a felsőoktatás hosszú távú versenyképességét nem önmagában a szervezeti forma, hanem az intézményi szerepek tisztázása és a finanszírozási rendszer újragondolása határozhatja meg.
2026. 07. 07. 19:30
Megosztás:

Trump: Törökország visszakerülhet az amerikai F-35-ös programba

Törökország visszakerülhet az F-35-ös amerikai vadászrepülőgépek beszerzéséről szóló programba, és mentesülhet az orosz légvédelmi rendszerek beszerzéséről szóló török döntés miatt hozott amerikai szankció alól - közölte Donald Trump amerikai elnök Ankarában, amikor kétoldalú megbeszélést folytatott Recep Tayyip Erdogan török elnökkel a NATO csúcstalálkozóját megelőzően.
2026. 07. 07. 18:30
Megosztás:

Kapitány István felmentette az MVM Zrt. vezérigazgatóját, és az igazgatóság elnökét

A gazdasági és energetikai miniszter kedden felmentette Mátrai Károlyt, az MVM Zrt. vezérigazgatóját, valamint Czepek Gábort, az igazgatóság elnökét - közölte Kapitány István tárcavezető a közösségi oldalán kedden.
2026. 07. 07. 18:00
Megosztás:

Szlovákiában a tavalyinál jelentősen alacsonyabb gabonatermésre van kilátás

Szlovákiában az idén a tavalyihoz képest csaknem ötödével, 17 százalékkal alacsonyabb gabonatermésre van kilátás főként a gyengébb terméshozam miatt - jelentette a szlovák statisztikai hivatal (SÚSR) kedden, a június 20-ig betakarított termények alapján kiadott becslésében.
2026. 07. 07. 17:30
Megosztás:

Aki jól árazza be a lakását, közel háromszor gyorsabban adja el - és kevesebbet enged az árból

Az eladó legfontosabb döntése nem az, hogy mennyit enged az alkunál, hanem hogy mennyiért hirdeti meg a lakását. A Duna House friss elemzése szerint azok a budapesti lakások, amelyeket reális áron indítottak, jellemzően 44 nap alatt gazdára találtak - míg azok, amelyeknél menet közben csökkenteni kellett az irányárat, átlagosan 125 napig, vagyis közel háromszor tovább álltak a piacon.
2026. 07. 07. 17:00
Megosztás:

A reptéri szállás egyre több családnak jelenthet praktikus megoldást a nyári szezonban

A nyári szünet indulásával családok ezrei készülnek repülős nyaralásra, de sokaknál nem maga az út, hanem az indulás előtti néhány óra okozza a legtöbb feszültséget. A hajnali járatok, a késő esti érkezések, a gyerekekkel, bőröndökkel, babakocsival járó logisztika könnyen próbára teheti a szülőket. Ilyenkor egy repülőtér melletti szállás egyszerű és kényelmes döntés lehet.
2026. 07. 07. 16:30
Megosztás:

Mit jelent az, hogy angol kanapé?

Angol kanapé vagy Chesterfield kanapé? A legfontosabb különbségek
2026. 07. 07. 16:00
Megosztás:

Egyre több magyar választ SUV-t: csaknem 30%-kal ugrott meg az érdeklődés

Élénkülést hozott a nyár első hónapja a hazai használtautó-piacon a Használtautó.hu legfrissebb, júniusi statisztikái szerint. Éves összevetésben közel 19 ezerrel nőtt az érdeklődések* száma, miközben a kínálat minőségi javulása mellett az átlagárak is megemelkedtek. Az üzemanyagtípusok versenyében a hibrid és elektromos autók mellett a benzines modellek is kimagasló hónapot zártak, a dízelmeghajtású járművek népszerűsége azonban tovább gyengült.
2026. 07. 07. 15:30
Megosztás:

Használt laptop vagy új készülék? Így hozhatod meg a legjobb döntést!

Egy laptopvásárlás előtt mindig felmerül a kérdés: a büdzséből kisebb teljesítményű, de új gépet, vagy erősebb használt laptopot vegyünk? A döntést mindig a vásárló igényei alapján kell meghozni: oda kell figyelni az ár mellett a teljesítményre, a várható élettartamra és a garanciára.
2026. 07. 07. 15:00
Megosztás: