Árcsökkenést hozott eddig 2024 az ingatlanpiacon

2023-ban több mint 300 ezer ingatlanhirdetést adtak fel az ország második legnagyobb ingatlankereső portálján, az otpotthon.hu-n. A legtöbb eladó ingatlan Budapesten található, majd Pest vármegye és Baranya vármegye következett a sorban.

Árcsökkenést hozott eddig 2024 az ingatlanpiacon

Árváltozás 2023-ban és 2024-ben

A 2023-as magyarországi átlagár családi házak esetében 71,6 millió forint volt, a lakásokat 56,9 millió forintos átlagáron hirdették meg. Az átlagárak igencsak szélsőséges értékeket is magukba foglalnak. A legdrágábbak a budapesti kerületek. A XII. kerületben átlagosan 578,7 millió forintért hirdették a családi házakat, a II. kerületben ugyanebben az időszakban 368,2 millió forintért lehetett eladó családi házakkal találkozni az otpotthon.hu adatai szerint, az I. kerületben pedig 368,1 millió forint volt az átlagos ára egy háznak. A III. kerület az átlagos 296,5 milliós eladó házakkal kimaradt a Top3-ból.

A legolcsóbb családi házakat Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében hirdették meg, ahol 25,3 millió forint volt 2023-ban az átlagos hirdetési ár. Ezután Nógrád vármegye következett 31,4 millió forinttal, majd a Tolna vármegyei házak a legolcsóbbak 36,7 millió forintos átlagos hirdetési árral.

A legdrágábban lakást átlagosan az V. kerületben lehetett vásárolni, ahol tavaly átlagosan 130,8 millió forintért hirdettek, a II. kerületi lakások átlagosan 125,9 millió forintba kerültek, ezután az I. kerület (100,4 millió) és a XII. Kerület következett, ahol pedig 100,3 millió forint volt 2023-ban a meghirdetett lakások átlagára. 

Ezzel szemben a legolcsóbb lakásokat Nógrádban és Békés vármegyében találni, ahol 2023-ban nem érte el az átlagos hirdetési ár a 20 millió forintot. Nógrádban 17,2 millió forint volt az átlagos hirdetési ár a lakásoknál, Békésben 19,98 millió forint. A legolcsóbb háromba bekerült még Borsod-Abaúj-Zemplén a 24,6 millió forintos átlagos lakásárral. 

Mit mutatnak a négyzetméterárak?

2023-ban négyzetméterár alapján a legdrágább régiók a következők voltak: a lakások négyzetméterára alapján Somogy vármegye vezet, elsősorban a Balaton-parti új építésű lakások magas árak miatt (1,250 millió forint), ezután 1,19 milliós négyzetméterrel Budapest következik, harmadik Pest vármegye (844 ezer forint) volt.

A családi házakért a legtöbbet négyzetméterenként Budapesten kellett fizetni (851 ezer) az otpotthon.hu ingatlankeresőn feladott hirdetések szerint. Ezután Veszprém vármegye (657 ezer forint) és Pest vármegye (618 ezer forint) következett.

2023-ban a legolcsóbb régiók négyzetméterár alapján a következők voltak: 

A január árcsökkenéssel kezdődött

Magyarországon 2023-ban átlagosan 504,4 ezer forint volt a családi házak négyzetméterára, míg a lakásoknál 909,1 ezer forint négyzetméterenként. Az idei év első hetei árcsökkenést mutatnak az otpotthon.hu-n eddig feladott hirdetések alapján. 2024-ben eddig átlagosan 500,1 ezer forint volt a családi házak, és 891,6 ezer forint a lakások átlagos négyzetméterára.

A legnagyobb mértékben a Békés vármegyei házak ára csökkent, a tavalyi átlagos 229 ezer forintos átlagos négyzetméterár 2024 januárjában 164,4 ezer forintra süllyedt, ami 38 százalékos csökkenés. Nógrádban ugyanez az ingatlantípus a tavalyi átlagos 325,4 ezerről 2024 januárjában 253,4 ezer forintra módosult, ami 28 százalékos csökkenés. A harmadik legnagyobb áresés a Veszprém vármegyei családi házaknál tapasztalható, 657 ,3 ezer forintról 14 százalékos esés csökkenés után 575,6 ezerre módosult, de még Fejér vármegyében is 9 százalékkal estek a házárak az idénre.

Somogy vármegye lakásáraiban is hatalmas csökkenés figyelhető meg az otpotthon.hu lakáshirdetései szerint: a tavalyi 1,250 millió forintos négyzetméterár 2024 januárjában 959 ezer forintra változott, ami 30 százalékos csökkenés. A legnagyobb áresés a tolnai lakásárakban tapasztalható, 41 százalékkal lejjebb vannak most az átlagos négyzetméterárak, mint tavaly, 531,6 ezerről 375,5 ezer forintra süllyedt az eladó lakások átlagos négyzetméterára. Hevesben pedig 611,6 ezer forintról 505,8 ezerre süllyedtek az átlagos négyzetméterárak, ami 21 százalékos esésnek felel meg.

Ezzel szemben számos régióban éppen emelkedést mutatnak a feladott ingatlanhirdetések bizonyos ingatlantípusoknál: Csongrádban 39 százalékkal magasabb a 2024-ben eddig feladott családiház-hirdetések átlagára, mint 2023-ban (a 364,3 ezer forintos négyzetméterár 507,3 ezerre nőtt). Békés vármegyében a házak radikális árcsökkenésével szemben a lakások ára 27 százalékkal emelkedett, 338 ezerről 431 ezer forintra négyzetméterenként. Zalában a családi házak most 21 százalékkal többe kerülnek, mint tavaly (424 ezerről 514 ezerre nőtt az átlagos négyzetméterár), Tolnában 13 százalékos emelés történt a házaknál (272,7 ezerről 308 ezer forintra), Vasban ugyanez az ingatlantípus 12 százalékos növekedést mutat (423,8 ezerről 473,7 ezerre) és Nógrádban is ugyanilyen arányban nőttek a családi házak négyzetméterárai, 259 ezer forintról 291 ezerre.

A 2023-as esztendőben – hónapról-hónapra - hektikusan változtak az ingatlanárak. A családi házak négyzetméterára a januári átlagos 493,3 ezer forintról december végére 529,5 ezer forintra emelkedett, ami közel 7 százalékos áremelkedésnek felel meg januártól decemberig. 

A lakások átlagos négyzetméterára 2023 januárjában 887,2 ezer forint volt, ami decemberre 917,4 ezer forintra nőtt a meghirdetett lakások négyzetméterára, ami 3-4 százalékos évközi emelésnek felel meg. A január viszont árcsökkenéssel kezdődött a decemberi átlagos árakhoz képest. 
 
Az alábbi táblázatban az egy év alatti változásokat mutatjuk meg:

A családi házak négyzetméterára a januári átlagos 493,3 ezer forintról december végére 529,5 ezer forintra emelkedett, ami közel 7 százalékos áremelkedésnek felel meg januártól decemberig.  A lakások átlagos négyzetméterára 2023 januárjában 887,2 ezer forint volt, ami decemberre 917,4 ezer forintra nőtt a meghirdetett lakások négyzetméterára, ami 3-4 százalékos évközi emelésnek felel meg. 

Az eladók csaknem harmada árat csökkentett

Magyarországon a tavalyi évben a hirdetések 30,1 százalékában csökkentettek árat az ingatlanjukat értékesíteni szándékozók, és mindössze a hirdetések 5 százalékában emeltek az eredeti áron. A tulajdonosok kevesebb mint kétharmada egyáltalán nem emelt és nem is csökkentett. Az árat módosítók körében az árcsökkenés átlagosan 9,6 százalékos, az emelés pedig 11,2 százalékos volt.

“Az otpotthon.hu adatai szerint a lakáshirdetések hosszának függvényében hajlandóak a lakástulajdonosok árat csökkenteni” - mondta Lipták Zsuzsa, az OTP Otthonmegoldások Kft. ügyvezetője. “A lélektani határ a fél év, általában ezután mérséklik az eredeti hirdetési árat.” 

Mely kerületekben és városokban található a legtöbb eladó ingatlan?

2023-ban a legtöbb ingatlanhirdetést Nyíregyházán adták fel, amit a XIII. kerület, aztán Pécs és a III. kerületi ingatlanpiac követett a feladott hirdetések száma alapján. Debrecen, a XI. és XIV. kerület követi őket a sorrendben. Ehhez képest 2024-ben Pécs ingatlanpiaca ocsúdott fel először, és az első két hétben már itt adták fel a legtöbb hirdetést, ezután a sorrend Nyíregyháza és a XIII. kerület, ami mögé felzárkózott Kecskemét is.

Digitap ($TAP) vs. 126 dolláros SOL: Melyik a legjobb kriptovaluta 2026-ra?

A <a href="https://presale.digitap.app?&utm_campaign=jan&utm_content=com&utm_medium=pr&utm_source=prof-pr&utm_term=2560a" target="_blank">Digitap ($TAP)</a> és a Solana (SOL) a kriptociklus nagyon eltérő szakaszaiban helyezkednek el. Az egyik egy nagy kapitalizációjú, Layer 1 (L1) blokklánc, amely hosszú éveken át tartó növekedés és elfogadás után jelenleg 126 dollár körül forog. A másik egy innovatív kripto előértékesítési projekt, amely célja, hogy egy új, úgynevezett „omni-bank” modell révén forradalmasítsa a globális pénzforgalmat.
2026. 01. 03. 22:00
Megosztás:

Eléri az ETH az 5 000 dollárt legközelebb? Az Ethereum legutóbb 120%-ot ralizott, amikor ez történt: a Digitap ($TAP) FOMO máris tetőfokra hágott

Az Ethereum ismét visszavonzza a kereskedőket abba a vitába, amely a nagy kapitalizációjú eszközökbe vetett meggyőződés és a korai fázisú lehetőségek között zajlik. Az ETH jelenleg 2 974 dollár körül forog, és az on-chain adatok egy olyan elmozdulást jeleznek, amely történelmileg sosem maradt észrevétlen. Az Ethereum staking várólistájára belépő ETH mennyisége most először meghaladja a kilépésre várakozó mennyiséget — ez a dinamika korábban erőteljes árfolyam-emelkedésekkel járt együtt.
2026. 01. 03. 20:00
Megosztás:

Az AAVE DeFi óriás újra trónra lép – Elérte a legmagasabb TVL-t 2026 elején

2026 erőteljes kezdést hozott a decentralizált pénzügyi (DeFi) szektor számára, és az AAVE protokoll újra magára irányította a reflektorfényt. Miközben sok projekt küzdött a medvepiaci nyomással, az AAVE nemcsak hogy megőrizte helyét, de immár a legnagyobb TVL-lel (Total Value Locked) rendelkező protokollként nyitotta az évet. Vajon ez előrevetíti a natív token, az AAVE árfolyamának fellendülését is? Nézzük a részleteket
2026. 01. 03. 19:00
Megosztás:

A BitMine óriási tétet tesz az Ethereumra – 544 ezer ETH staking és radikális részvénynövelési terv 2026 elején

A BitMine új stratégiát hirdetett: a spekuláció helyett a kiszámítható bevételre fókuszál az Ethereum staking révén. A vállalat 2025 végén indított offenzívája nemcsak az 544 ezer ETH lekötésével hívta fel magára a figyelmet, hanem azzal is, hogy elnökük, Tom Lee 50 milliárd részvény kibocsátására tett javaslatot – ami máris komoly vitát szült a befektetők körében. Vajon a BitMine új korszaka érkezik, vagy veszélyes vizekre evez?
2026. 01. 03. 18:00
Megosztás:

Válságálló vállalat 2026-ban: Miért az AI a legjobb biztosítás a politikai ciklusok ellen?

A politikai és gazdasági ciklusok váltakozása Magyarországon mindig magával hoz egyfajta vibrálást, egy nehezen megfogható bizonytalanságot, amely átszivárog a tárgyalótermekbe és a gyártósorok mellé is. Ebben a környezetben a „stabilitás” szó új értelmet nyer. Már nem azt jelenti, hogy minden marad a régiben, hanem azt, hogy a szervezet képes-e sértetlenül, sőt megerősödve átúszni a változások hullámai alatt.
2026. 01. 03. 17:00
Megosztás:

Közel ötven százalékkal növelte utasforgalmát a brassói nemzetközi repülőtér

Az előző évhez képest 2025-ben 48 százalékkal növelte utasforgalmát a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér - jelentette be Adrian Vestea Brassó megyei tanácselnök.
2026. 01. 03. 16:00
Megosztás:

Tovább folytatódik 2026-ban is a magyar vidék megerősítése

Tovább folytatódik 2026-ban is a magyar vidék megerősítése - közölte Nagy István agrárminiszter szombaton a Facebook-oldalán.
2026. 01. 03. 14:00
Megosztás:

A memecoinok berobbantották 2026 elejét: Dogecoin és PEPE vezetik az emelkedést

Erős ralival indult 2026 a memecoin-piacon. A Dogecoin és a PEPE pénteken vezették az emelkedést, miközben a kereskedők egyre hangosabban beszélnek egy újabb „meme seasonről”.
2026. 01. 03. 13:00
Megosztás:

Mire számíthatnak a kkv-k 2026-ban?

Adócsökkentésekkel, beruházási és tőketámogatásokkal, fix 3 százalékos hitellel, több mint 400 milliárd forintnyi kedvezményes finanszírozással, jelentős adócsökkentésekkel, egyszerűbb adminisztrációval és digitalizációs programokkal segíti 2026-ban a kormány a mikro-, kis- és középvállalkozásokat. A cél változatlan: kiszámítható működési környezet, több beruházás, több munkahely és versenyképesebb magyar vállalkozások - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szombaton az MTI-vel.
2026. 01. 03. 12:00
Megosztás:

Feszültség az Aave DAO-ban: Bevételmegosztással csillapítaná a kedélyeket az alapító

Az Aave ökoszisztémáján belüli kormányzási feszültségek új szintre léptek, miután a közösség egyre hangosabban követeli az átláthatóbb bevételmegosztást és a decentralizált irányítás megerősítését. Stani Kulechov, az Aave alapítója most kulcsfontosságú ígéretet tett: az Aave Labs kész megosztani a protokollon kívül generált bevételeket az AAVE token birtokosokkal. Vajon ezzel sikerül rendezni a decentralizált irányítás körül egyre jobban elmélyülő vitát?
2026. 01. 03. 12:00
Megosztás:

Újraéledő remények vagy újabb zuhanás? Így áll most az XRP a kriptopiacon 2026 elején

A 2025-ös év végén bekövetkezett piaci összeomlás után az XRP is jelentős veszteségeket szenvedett el. Most, 2026 elején halvány jelei mutatkoznak egy esetleges fordulatnak, de a technikai elemzések szerint továbbra is kritikus szintek határozzák meg a mozgásterét. Vajon sikerül az XRP-nek kitörnie a hosszú hónapok óta tartó lejtmenetből, vagy újabb mélypontok jönnek? A válaszhoz technikai és fundamentális oldalról is érdemes megvizsgálni a helyzetet.
2026. 01. 03. 11:00
Megosztás:

Részleges nap- és holdfogyatkozás, több bolygóegyüttállás is lesz idén

Részleges nap- és holdfogyatkozás, több bolygóegyüttállás, valamint meteorrajok is megfigyelhetők lesznek idén az égbolton.
2026. 01. 03. 10:00
Megosztás:

Mit tanít 50 év vállalkozói tapasztalat? Mark Dixon 10 üzleti szabálya

Mark Dixon, az International Workplace Group (IWG) alapítója és vezérigazgatója különböző gazdasági ciklusokon és a munkavégzés folyamatos átalakulásán keresztül épített, veszített el, majd épített újra vállalkozásokat. Az IWG alapítójaként Dixon hozta létre a világ vezető rugalmas és hibrid munkavégzési platformját, olyan márkákkal, mint a Regus, a Spaces és a HQ, amelyek ma már több mint 5 000 helyszínen, 122 országban vannak jelen.
2026. 01. 03. 06:00
Megosztás:

Extrém kriptómedvepiac jön 2026-ban? – Mit mondanak a szakértők

2026 jelentős bizonytalansággal indult a kriptopiacokon. Ennek fő oka, hogy 2025 élesen szembement a várakozásokkal: a kedvező politikai és monetáris környezet ellenére a piac veszteséggel zárt. A Bitcoin közel 6%-ot esett éves szinten, a negyedik negyedévben pedig több mint 23%-os zuhanást szenvedett el.
2026. 01. 03. 05:00
Megosztás:

A legmelegebb és a legnaposabb év volt 2025 Nagy-Britanniában

A brit meteorológiai intézet pénteki beszámolója szerint kettős rekordot döntött a tavalyi év: 2025 volt a legmelegebb és a legnaposabb esztendő a rendszeres feljegyzések 182 ével ezelőtti kezdete óta.
2026. 01. 03. 04:00
Megosztás:

A PR-szakma válasza az AI okozta tartalomáradatra: minőség, hitelesség, történetmesélés

A mesterséges intelligencia térnyerése alapjaiban alakítja át a tartalomgyártást: a szakma jelentős része drasztikus tartalommennyiség-növekedésre számít. A PR-szakemberek válasza azonban nem a fokozott jelenlét, hanem a minőség és az emberközpontú kommunikáció erősítése. Erre mutat rá a News Aktuell és a P.E.R. Agency 2025-ös PR-Trendmonitor felmérése.
2026. 01. 03. 03:00
Megosztás:

Bővülő kínálat és érezhetően lassuló áremelkedés jöhet 2026-ban a lakáspiacon

Míg 2025-ben a kereslet növekedésénél az árnövekedés sokkal látványosabb volt a hazai lakáspiacon, addig 2026-ban több új lakás építésére, ezáltal a kínálat bővülésére, a drágulás lassulására, és továbbra is stabil keresletre számítanak a zenga.hu ingatlankereső portálnál.
2026. 01. 03. 02:00
Megosztás:

Generali: több, mint 36 000 elemikár-bejelentés érkezett 2025-ben – a július volt az év „legviharosabb” hónapja

A változékony időjárás, a globális felmelegedés és a klímaváltozás hatásai egyre erőteljesebben befolyásolják a mindennapjainkat, ez pedig leggyakrabban szélsőséges időjárási körülmények formájában jelenik meg. 2024-hez képest 2025 nyugodtabb évnek bizonyult a viharkárok tekintetében. 2024-ben közel 40 000 lakással és társasházzal kapcsolatos kárbejelentés érkezett a Generali Biztosítóhoz, míg tavaly ez a szám nem sokkal haladta meg a 36 000-t. A károk összege viszont meghaladta az 5 milliárd forintot. Az elemi károk tekintetében a viharral kapcsolatos károk száma volt a legmagasabb 2025-ben (több, mint 24 000), ezt követték a tetőbeázással és villámmal kapcsolatos kárbejelentések. 2025-ben Debrecen és Szeged voltak a lakossági viharkárok tekintetében a leginkább érintett városok.
2026. 01. 03. 01:00
Megosztás:

Drámai visszaesés a SHIB égetésekben – mégis emelkedik az árfolyam és a forgalom

2026 elején a Shiba Inu (SHIB) piacán erősen ellentmondásos jelek jelentek meg: miközben a tokenek égetési aránya napok alatt 97%-kal zuhant, az árfolyam és a kereskedési volumen látványosan emelkedett. A helyzet zavarba ejti még a tapasztalt piaci elemzőket is – vajon átmeneti anomáliáról van szó, vagy mélyebb piaci átrendeződés zajlik?
2026. 01. 03. 00:01
Megosztás:

A Bitcoin árfolyama áttöri a 90 500 dollárt – Új bikafutam küszöbén a kriptopiac?

A Bitcoin váratlanul meghaladta a 90 500 dolláros szintet, újraélesztve a piacba vetett reményt – és ezzel együtt a kriptohívők optimizmusát is. Míg egyes befektetők még mindig a négyéves ciklus alapján várták a visszaesést, a piac ehelyett új erőre kapott. Vajon a medvék csapdába estek? És mit tartogat számunkra 2026 nyara? Nézzük, mi áll a legfrissebb emelkedés mögött – és mire számíthatunk az év hátralévő részében.
2026. 01. 02. 23:00
Megosztás: