Átfogó munkavállalói életciklus programot indít a Magyar Bankholding

A magyar munkaerőpiacon egyedülállónak számító kezdeményezést indít a Magyar Bankholding. Célja, hogy a munkavállalókat életpályájuk minden szakaszán, az igényeiknek megfelelően támogassa, így a komplex munkavállalói életciklus program elemei folyamatosan indulnak. A díjnyertes „Fusion” a szakmai pályafutás elején, a gyakornokoknak ad támogatást – idén pedig több új munkavállalói programot is bevezet a bankcsoport. Májusban startol az „Aktív+” kezdeményezés, kimondottan a 60 év feletti kollégák speciális elvárásainak, igényeinek megfelelő csomaggal. A Magyar Bankholding átfogó életciklus programjának elve, hogy minden munkavállaló egyformán hasznos tagja a munkatársi gárdának, szerepük megfelelő megtalálása, az igényeikhez igazított munkakör pedig a hatékony és kiegyensúlyozott munkavégzést segíti.

A Magyar Bankholding az Aktív+ elindítását megelőzően kíváncsi volt arra, hogy a 60 év feletti aktív és inaktív lakosság hogyan tekint a munkaerőpiaci lehetőségeire, milyen motivációik és tapasztalataik vannak, és milyen szempontokat vesznek figyelembe, ha munkahelyválasztásról van szó. A kutatás online formában, 315 fő megkérdezésével készült 2023 márciusában.

KUTATÁS: A nyugdíj mellett dolgozók fele nem tudja átadni a tudását

Magyarországon a nyugdíj mellett munkát vállalók közül tízből hatan (63 százalék) azt látják, hogy a jelenlegi és a nyugdíjazásukat megelőző munkájuk jelentősen különbözik. Döntő többségük szerint (73 százalék) a legfőbb különbséget a munka-, illetve feladatkör jellege jelenti. Minden második nyugdíjas dolgozó (51 százalék) úgy látja, nem tudja átadni az évtizedek során felhalmozott tudását – tízből hét dolgozó (67 százalék) szerint döntően épp amiatt, mert teljesen más munkakörben tudott elhelyezkedni.

A nyugdíj előtt álló 60 év felettiek ugyanolyan arányban tervezik, hogy dolgoznának a pihenésre szánt évek alatt, mint ahányan nem dolgoznának. Akik terveznek dolgozni (43 százalék), a legfőbb indokként azt emelték ki, hogy kiegészítsék a nyugdíjukat. A felmérésben résztvevő 60 év felettiek esetében tízből hatan (58 százalék) azonban úgy látják, hogy a nyugdíj mellett is dolgozni szándékozók számára az alacsony presztízsű, speciális szaktudást nem igénylő munkák érhetőek el, mint a portás, vagyonőr, árufeltöltő vagy takarító.

MAGYAR BANKHOLDING: Indul az Aktív+

A Magyar Bankholding ezekre a megállapításokra is reagálva alakította ki a többelemű Aktív+ programját, a 60 év feletti munkavállalóinak támogatására, akiknek a száma mintegy 400 fő.

„Az egyik legnagyobb munkáltató vagyunk, és ezzel már önmagában komoly felelősségünk van a munkaerőpiacon és minden munkatársunk felé egyaránt. Két éve dolgozunk azon az átfogó HR stratégiai programon, amelynek elemeit idén tesszük láthatóvá. A komplex életciklus programunkkal már a teljes munkavállalói karrierívet, a speciális belépési pontokon, az adott igényeknek megfelelően igyekszünk támogatni” – fogalmazott Dobi Kitti, a Magyar Bankholding emberi erőforrásért felelős vezérigazgató-helyettese.

A már jól ismert, országos Fusion gyakornoki programból tavaly kilencvenen tudtak átlépni főállású munkavállalóvá, amely jól mutatja a program sikerét. A komplex munkavállalói életciklus-program ezt folytatja és egészíti ki a teljes szakmai karrierpályára adott támogatással. Az első lépcsőfok a májusban induló, Start + frissdiplomás program, a Bébi+ a kisgyermekes családokat segíti és támogatja a szülők visszatérését a munkába, májusban pedig rajtol a teljesen új szemléletű Aktív+.

Az Aktív+ fő eleme a sajátos, 60 feletti életkorra szabott plusz juttatási csomag. A Magyar Bankholding a Munka Törvénykönyvén felüli plusz szabadnapot biztosít a programban résztvevők számára, és az életkornak megfelelőegészségszűrést és mentálhigiénés tanácsadásokat is igénybe tudnak venni a kollégák. A minőségi idő és az én-idő ugyancsak fókuszban lesz, a dolgozói jóllétet számtalan szabadidős kikapcsolódási lehetőség támogatja majd. Az unokákkal közös programokra, így akár egy közös nagyszülő-unoka fotózásra is biztosít keretet a Magyar Bankholding.

A szakmai munkavégzést képzések, köztük digitális készségfejlesztések kísérik. Folyamatosan alakulnak a vegyes életkorú csapatok, ami nem csupán egyirányú tudásmegosztást tesz lehetővé. Az Aktív+ szerves része amentorprogram, amelynek célja a 60 év feletti életkorú dolgozók bevonása a tudásátadásba.

Nagy hangsúlyt kap majd a közösség: a szenior kollégákat munkahelyi közösségi csoport várja rendszeres programokkal, amelyben aktívan részt vehetnek, hogy javaslataikkal, ötleteikkel hozzájáruljanak az Aktív+ folyamatos fejlesztéséhez.

Mire van igény a nyugdíj mellett? Juttatások, rugalmasság, kellemes munkakörnyezet

Az Aktív+ programelemei találkoznak a nyugdíj előtt állók elképzeléseivel. A Magyar Bankholding kutatásában a megkérdezettek számára a nyugdíj melletti munkavégzés során elsődleges fontosságúak a juttatások és a fizetés, de a rugalmas munkavégzés, a szakmai kompetenciák fejlesztése és a munka-magánélet egyensúlya egyaránt a legfontosabb nyolc szempont között szerepelnek.

A felmérés során a bankcsoport arra is kíváncsi volt, a dolgozók milyen nyugdíjazás előtti időszakot támogató, gondoskodó programokat látnának szívesen. Minden harmadik válaszadó az önkéntes nyugdíjpénztári és előtakarékossági hozzájárulást emelte ki, de a plusz juttatások és a fizetésemelés (21 százalék) mellett a szükséges jogi tájékoztatásra is igényük van (10 százalék).

A Magyar Bankholding Aktív+ programja a 60 év feletti munkavállalók egyedi igényeinek megfelelő támogatást nyújt. A teljes munkavállalói életciklus elején a Fusion ad belépőt a gyakornokoki létbe, a kisgyermekes családokat a Bébi+program, a frissdiplomásokat a májusban induló Start+ segíti.

Minden eddiginél több támogatás pörgeti fel a földhő hasznosítását

Minden eddiginél több támogatás pörgeti fel a földhő hasznosítását - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) csütörtökön az MTI-vel.
2026. 01. 22. 22:30
Megosztás:

Saylor a „nagyobb narancsra” figyel, miközben a Digitap ($TAP) integrálja a Solana hálózatot: A legjobb kripto 2026-ra?

A mélypontokon történő vásárlás továbbra is bevett és sikeres stratégia a nagybefektetők körében. Michael Saylor, a Strategy elnöke nemrégiben az X-en tett utalást következő nagy Bitcoin-vásárlásukra, miután a BTC újabb meredek esést szenvedett el $90 000 alá.
2026. 01. 22. 22:00
Megosztás:

Több mint 45 ezren fordultak tünetekkel orvoshoz a múlt héten

A múlt héten 45 700-an fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz - közölte honlapján a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) csütörtökön. Ez valamivel több, mint az azt megelőző heti 42 500 beteg.
2026. 01. 22. 21:30
Megosztás:

Enyhít szorításán a fagy és többfelé várható csapadék a hétvégén

A hétvégére megszűnnek a kemény éjszakai fagyok és napközben is általában fagypont felett alakulnak a maximum-hőmérsékletek, vasárnap akár plusz 9 Celsius-fok is lehet. Az enyhüléssel párhuzamosan csapadék is érkezik, többfelé kell ónos esőre, esőre, havas esőre számítani - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2026. 01. 22. 21:00
Megosztás:

Milyen csúcsokat érhet el a Cardano és a Solana ebben a negyedévben? A bálnák a Digitap felé fordulnak a 251%-os árfolyamemelkedés nyomán

Miközben a kereskedők próbálják megtippelni, hogy a Cardano és a Solana ára milyen szintre emelkedhet ebben a negyedévben, az on-chain adatok azt mutatják, hogy a bálnák már másfelé mozognak.
2026. 01. 22. 20:00
Megosztás:

Erősödött a forint csütörtök estére

Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben csütörtökön kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 01. 22. 19:30
Megosztás:

Az elektromos autó a magasabb jövedelműek járműve Németországban

Az elektromos autók és a plug-in hibridek németországi elterjedése továbbra is erősen jövedelemfüggő: minél magasabb egy háztartás nettó jövedelme, annál nagyobb az esélye annak, hogy elektromos meghajtású járművet tart - derül ki a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis kimutatásából.
2026. 01. 22. 19:00
Megosztás:

Ezek húzzák a GDP-t 2026-ban

Idén az első fél évben főként a fogyasztás, a második fél évtől kezdve pedig a beruházások támogatják majd a bruttó hazai termék (GDP) növekedését - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szóvivője az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány csütörtöki budapesti sajtóbeszélgetésén.
2026. 01. 22. 18:30
Megosztás:

Mezőgazdasági szempontból kedvező a hideg idő

Mezőgazdasági szempontból kedvező volt eddig a januári időjárás az országos, tartósan megmaradó hóval és komoly hidegekkel, de elősorban az Alföldön nagy területen továbbra is száraz a talaj, így ott további csapadékra lenne szükség - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. 01. 22. 18:00
Megosztás:

Az Európai Parlament elutasította az Európai Bizottság elleni bizalmatlansági indítványt

Elutasította az Európai Bizottság ellen benyújtott bizalmatlansági indítványt az Európai Parlament csütörtökön. A javaslatot 165 képviselő támogatta, 390-en ellene szavaztak, 10-en tartózkodtak.
2026. 01. 22. 17:30
Megosztás:

Nagy-Britannia egyelőre nem csatlakozik a Béketanácshoz

Nagy-Britannia is meghívást kapott a Béketanácsba, amelynek létrehozását Donald Trump amerikai elnök kezdeményezte, de a brit kormány egyelőre nem csatlakozik a formálódó szerveződéshez - közölte csütörtökön Yvette Cooper brit külügyminiszter.
2026. 01. 22. 17:00
Megosztás:

Új korszak az európai pénzmosás és terrorizmus-finanszírozás elleni harcban

Az Európai Unió új pénzmosás-ellenes rendelete, az Anti-Money Laundering Regulation (AMLR), alapjaiban alakítja át a pénzügyi szektor megfelelési környezetét. A cél, hogy a tagállamokban egységes, adatalapú és kockázati szemléletű rendszer jöjjön létre a pénzügyi bűncselekmények megelőzésére. A következő években több mint 100 határidő és megfelelési mérföldkő vár az érintett pénzügyi szervezetekre. A Deloitte szakértői szerint a legfontosabb feladat most az, hogy a cégek időben felkészüljenek az új követelményekre, kialakítsák a szükséges belső folyamatokat és technológiai hátteret, valamint biztosítsák a munkatársak képzését.
2026. 01. 22. 16:30
Megosztás:

Hollandia nincs felkészülve a heves esőzések következményeire

A korábbi intézkedések ellenére Hollandia még mindig nincs felkészülve a szélsőségesen nagy mennyiségű csapadék által okozott biztonsági kockázatokra, miközben a heves esőzések egyre gyakoribbá válnak az országban - közölte a Holland Biztonsági Tanács (OVV) jelentését ismertetve az NL Times című, angol nyelvű holland hírportál csütörtökön.
2026. 01. 22. 16:00
Megosztás:

Megnyitotta első romániai boltját a német drogérialánc, a BIPA

Január 22-én megnyitotta első romániai boltját a német drogérialánc, a BIPA - írja a profit.ro.
2026. 01. 22. 15:30
Megosztás:

Magyar cég erősíti meg Európa versenyképességét a drónszektorban

Miközben a kínai gyártók uralják a globális drónpiacot, az ABZ Európa vezető kihívójaként pozícionálja magát a nagy teherbírású szegmensben. Mindeközben európai gyártású alternatívát kínál, ellátásilánc-biztonsággal és adatbiztonság. A magyarországi, dinamikusan fejlődő robotikai klaszterben működő cég versenyképes árú hardvert ötvöz egy teljeskörű európai autonómia platformmal, hogy a drónok valódi automatizálási eszközökké váljanak. Az ABZ drónjait már több mint 25 országban használják, erős jelenléttel az Egyesült Államok piacán is.
2026. 01. 22. 15:00
Megosztás:

A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint Magyarország pénzügyei rendezettek

Magyarország pénzügyei rendezettek. Így a kormány 2025-ben is minden szükséges forrást előteremtett az olyan családokat, nyugdíjasokat, fiatalokat és vállalkozásokat támogató programokhoz, mint a fix 3 százalékos Otthon Start program, a fix 3 százalékos kkv-hitel, a családi adókedvezmény megemelése, a háromgyermekes anyák szja-mentessége, a nyugdíjasok 30 ezer forintos élelmiszer-utalványa, vagy a Demján Sándor Program - írta az államháztartás úgynevezett központi alrendszerének tavaly év végi helyzetéről csütörtökön kiadott részletes tájékoztatójában a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
2026. 01. 22. 14:30
Megosztás:

Újabb kerület tiltaná be az airbnb-zést Budapesten

Szigorítana az airbnb szabályokon a főváros első kerülete, ahol akár be is tilthatják a rövid távú lakáskiadást. Elsőként a VI. kerületben lépett érvénybe ilyen szigorítás, ahol a kiadó lakások átlagos bérleti díja 1 százalékkal csökkent egy év alatt.
2026. 01. 22. 14:00
Megosztás:

Hogyan változtatja meg a weboldal sebessége fizikailag a látogatók agyát és a bevételedet

A digitális gazdaságban a weboldal sebességét gyakran csupán technikai kényelmi funkciónak tekintjük. Egy "jó, ha van" tényezőnek, ami boldoggá teszi a Google algoritmusait. Az ember-számítógép interakció területén végzett legújabb kutatások azonban rávilágítanak, hogy a késleltetés (latency) sokkal több, mint egy technikai mérőszám: ez egy pszichológiai trigger, amely alapvetően megváltoztatja a felhasználó kognitív állapotát. Amikor egy potenciális ügyfél megérkezik az oldaladra, nem csupán információt keres. Egy kognitív munkafolyamatba lép be. Az weboldal válaszideje pedig eldönti, hogy az agya fókuszált állapotban marad-e, vagy átvált a stressz és a szkepticizmus állapotába.
2026. 01. 22. 13:30
Megosztás:

Baj van? Miért zuhan ilyen meredeken a Netflix részvény árfolyama?

A Netflix nehéz hónapokon van túl: az amerikai streamingóriás árfolyama több mint 30%-kal esett vissza a csúcsértékéhez képest, és a vállalat 2025-ös negyedik negyedéves eredményeinek közzététele után a Wall Street még intenzívebben kezdte eladni a részvényeket. Az okokat és a várható tendenciákat a globális, Magyarországon is elérhető befektetési szolgáltató, az XTB szakértői járták körbe.
2026. 01. 22. 13:00
Megosztás:

Törvényt sértett a Megasztár két adása

Megközelítőleg 17 millió forint bírságot szabott ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa a TV2 Zrt.-re a klasszifikációs rendelkezések megsértése miatt. A testület továbbá egy, az ATV-n sugárzott burkolt kereskedelmi közlemény közzétételét is szankcionálta.
2026. 01. 22. 12:30
Megosztás: