Az MVM megkezdte árvízvédelmi intézkedéseit

Az MVM Csoport áram- és gázhálózati szolgáltatási területén megkezdte és megteszi a szükséges árvízvédelmi intézkedéseket. A vízszinttől függően néhány helység árterében nem lesz gázszolgáltatás és Bács-Kiskun vármegye Duna-parti településeinek egyes részein az MVM Démász Áramhálózati Kft. az áradás levonulásáig szüneteltetheti az áramszolgáltatást - közölte a csoport szerdán az MTI-vel.

A Duna teljes magyarországi szakaszát érintő árvízhelyzet az MVM Csoport gázhálózati társaságait és dél-magyarországi áramhálózati társaságát is érinti. Az árhullám a folyó felső szakaszait már elérte, de a további területeken a következő napokban fog tetőzni a vízállás - áll a közleményben.

Az MVM szakemberei az árvízi védekezést irányító hatóságokkal, a helyi önkormányzatokkal és a katasztrófavédelemmel együttműködve kezelik a kialakult krízishelyzetet, folyamatos egyeztetések alapján határozzák meg azokat a helyszíneket, ahol szükséges a gáz- vagy áramhálózati beavatkozás, biztonsági kikapcsolás - írták.

Kiemelték: a Duna felső szakaszán a gázhálózatot üzemeltető MVM Égáz-Dégáz, illetve a fővárosban az MVM Főgáz gázmérőket és nyomásszabályozókat szerel le azokon a helyszíneken, ahol az árvíz elérné ezeket az eszközöket. Eddig Győrben, Esztergomban és Komáromban történtek ilyen intézkedések, a vízszint emelkedésétől függően hasonló beavatkozás várható még Neszmély, Nyergesújfalu és Baja területén.

Az MVM Démász Duna-menti szolgáltatási területén várhatóan 11 település árterében szünetelhet az áramellátás, a pontos helyszínekről weboldalukon folyamatos tájékoztatást adnak - tették hozzá.

Az érintett területeken az MVM egészen addig biztosítja az energiaellátást, ameddig az biztonságosan megtehető, azonban azonnal kikapcsolja a szolgáltatást, ha a víz veszélyesen megközelíti az áramhálózati berendezéseket. Amennyiben az elárasztott területen zárlat következtében egy áramkörön megszűnik a szolgáltatás, az áramellátást csak akkor tudják visszakapcsolni, amikor már az árvíz levonult, és a hiba okát biztonságosan elhárították.
Szakembereik munkáját drónok is segítik majd az áramhálózat ellenőrzésében - közölték.

Kitértek arra is: időleges kikapcsolásokra a nagyobb veszélyhelyzet elkerülése miatt lehet szükség, ezzel az intézkedéssel elkerülhető egy nagyobb üzemzavar kialakulása is. Felelős vállalatként kiemelt prioritást kap működésükben az élet védelme, és amennyiben szükséges megtenni az óvintézkedéseket, azok mindig az élet- és vagyonbiztonságot szolgálják.

Az MVM mindent megtesz a zavartalan energiaellátás mielőbbi visszaállítása érdekében. Az árhullám levonulása után az érintett területeken a hálózat rendkívüli ellenőrzése szükséges, az MVM a biztonságot szem előtt tartva a lehető leghamarabb újraindítja szolgáltatását - áll a közleményben.

Az árvízhelyzet változásáról és az aktuális intézkedéseikről folyamatosan tájékoztatják ügyfeleiket az mvmhalozat.hu oldalon.


Az OTP Bank támogatja az agrárvállalkozások likviditását segítő kezdeményezés végrehajtását

Az Agrár és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium átmeneti pénzügyi könnyítést jelentő kezdeményezésének hátterében az idei év rendkívüli kihívásai állnak: az aszály, a tavaszi fagykárok, a járványhelyzetek, az egyes ágazatokban tapasztalható alacsony felvásárlási árak, valamint a költségnövekedés és a nemzetközi piaci bizonytalanságok. A nehézségek számos termelő likviditási helyzetét megnehezítették.
2026. 08. 29. 09:00
Megosztás:

Nemcsak fogyasztóként, befektetőként is tehetünk a vízhiány ellen

A vízhiány Magyarország egyik legégetőbb problémája, és egyre többen keresik azokat a megoldásokat, amelyekkel hozzájárulhatnak a helyzet javításához. Cselekedni pedig nemcsak önkéntes munkával vagy adományokkal tudunk, de a megtakarításainkat is a jó cél szolgálatába állíthatjuk. Gyura Gábor, a Magyar Fenntartható Befektetési és Pénzügyi Egyesület igazgatója szerint befektetéseink is szerepet játszhatnak abban, hogy több forrás jusson a fenntarthatóbb vízgazdálkodási megoldásokhoz, és elősegíthetik a hosszú távon hatékony vízhasználatot.
2026. 08. 29. 08:00
Megosztás:

Szerdán találkozik Magyar Péterrel az Európai Tanács elnöke Budapesten

Uniós körútja során szeptember 2-án, szerdán találkozik Magyar Péter miniszterelnökkel António Costa, az uniós tagországok vezetőit tömörítő Európai Tanács elnöke Budapesten.
2026. 08. 29. 07:00
Megosztás:

Feljelentést tett a Belügyminisztérium a Fradiváros-projekt ügyében

Feljelentést tett a Belügyminisztérium a Ferencvárosi Torna Club Fradiváros-projektjéhez kapcsolódó, csaknem 25 milliárd forint állami támogatás felhasználása miatt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bűnügyi Főigazgatóságán - közölte a tárca sportért felelős államtitkársága az MTI-vel pénteken. Kubatov Gábor, a Ferencváros elnöke tudatta: nyugodt szívvel állnak minden, jogállami keretek között lefolytatott vizsgálat elé.
2026. 08. 29. 06:00
Megosztás:

Létrejött a megállapodás a Mol Új Európa Alapítvány megszűnéséhez kapcsolódó elszámolásról

A Mol Nyrt. és a Mol Investment Kft. megállapodott az állammal a Mol Új Európa Alapítvány megszűnéséhez kapcsolódó elszámolásról – közölte a cég a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
2026. 08. 29. 05:00
Megosztás:

Újabb NAV-tutorial: webes nyugtaadat-szolgáltatás lépésről lépésre

Újabb videóval segíti a NAV a vállalkozások felkészülését a szeptember 1-jén induló nyugtaadat-szolgáltatásra. A most megjelent tutorial azoknak mutatja be lépésről lépésre az adatok kézi rögzítését, akik továbbra is klasszikus, kézzel kitöltött nyugtatömbös papírnyugtát szeretnék használni. A videó a belépéstől egészen az adatok beküldéséig, képernyőről képernyőre vezeti végig a felhasználót a Pénztárgép Portálon szeptember 1-jén élesedő nyugtaadatok rögzítése menüponton.
2026. 08. 29. 04:00
Megosztás:

Hatmilliárd forintból fejlesztik a naperőművek kibervédelmét

Hatmilliárd forint uniós támogatásból fejlesztik a naperőművek kibervédelmét - közölte a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat (NBSZ) pénteken az MTI-vel.
2026. 08. 29. 03:00
Megosztás:

Lakossági villamos energia áremelés - mennyire emelkedhet az ár a tőzsdei árak miatt?

A magyar áramtőzsde idei drágulása valóban növeli a lakossági áremelés kockázatát, de a magasabb HUPX-ár nem jelenik meg automatikusan a villanyszámlákban.
2026. 08. 29. 02:00
Megosztás:

Törvényi döntés! A nyugdíjak emelése nem lehet több, mint...

Sokan csak az év elején automatikusan érkező nyugdíjemelésről hallanak, pedig létezik egy másik lehetőség is azok számára, akik különösen nehéz anyagi helyzetbe kerültek. Ez az emelés azonban nem jár automatikusan, kérelmet kell benyújtani érte, és a megítélhető összegnek szigorú felső határa van.
2026. 08. 29. 01:00
Megosztás:

Tovább terjeszkedik a Kifli.hu

Tovább terjeszkedik az online kereskedelmi szolgáltatást kínáló Kifli.hu, mostantól a Bakony és Külső-Somogy 94 településén is elérhető a szolgáltatásuk - közölte a cég pénteken az MTI-vel.
2026. 08. 29. 00:05
Megosztás:

Javult a balatoni vonatok menetrendszerűsége nyáron

A MÁV intézkedéseinek köszönhetően a nyári főszezonban 7 százalékkal javult a Balaton északi partján a vonatok menetrendszerűsége - írta a közösségi oldalán pénteken a vasúttársaság vezérigazgatója.
2026. 08. 28. 23:00
Megosztás:

Öt százalékkal nőtt a szlovén GDP a második negyedévben

Szlovénia hazai összterméke (GDP) 5,0 százalékkal nőtt éves összevetésben az idei második negyedévben az első negyedévi, felülvizsgált 3,2 százalékos bővülés után - közölte a szlovén statisztikai hivatal pénteken.
2026. 08. 28. 22:00
Megosztás:

A stabilcoin-fizetések áttörhetik a határokat: a cégek a gyorsabb elszámolást keresik

A stabilcoinok felhasználása egyre látványosabban lép túl a kriptotőzsdék és a digitális eszközökkel aktívan kereskedők világán. Egyre több vállalat azért fordul a blokkláncalapú fizetések felé, mert gyorsabb nemzetközi elszámolást, alacsonyabb devizaváltási költségeket és hatékonyabb likviditáskezelést szeretne. A következő növekedési hullámot pedig már nem feltétlenül a technológiai lelkesedés, hanem a versenykényszer indíthatja el.
2026. 08. 28. 21:00
Megosztás:

Tovább erősítette refinanszírozási és tőkepiaci szerepét az MBH Jelzálogbank az első fél évben

Jelentős mérlegfőösszeg-növekedés és erősödő refinanszírozási aktivitás a hitelintézetnél Jelentősen növelte refinanszírozási aktivitását az MBH Jelzálogbank 2026 első fél évében: a refinanszírozott hitelállomány június végére 603,2 milliárd forintra emelkedett, ami éves összevetésben 48,6 százalékos növekedést jelent.
2026. 08. 28. 20:00
Megosztás:

Vegyes képet mutat a munkaerőpiac

Vegyes kép bontakozott ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők szerint a munkaerőpiac júliusi mutatóiból: a népességfogyással szemben aktivizálódott a munkaképes lakosság, és egyszerre nőtt a foglalkoztatottak és munkanélküliek száma. Az adatokat szezonális tényezők is befolyásolták és a jövőt illetően semmiféle trendre nem lehet következtetni belőlük.
2026. 08. 28. 19:00
Megosztás:

Az S&P megerősítette Kína adósi besorolását

Az S&P Global Ratings nemzetközi hitelminősítő intézet megerősítette Kína hosszú lejáratú "A plusz" és rövid lejáratú "A-1" deviza- és helyi valutában kibocsátott szuverén adósságának minősítését. A hosszú lejáratú minősítési kilátások "stabilak" maradtak a pénteken ismertetett jelentés szerint.
2026. 08. 28. 18:00
Megosztás:

Csaknem megduplázták a lakáshitel-törlesztésre fordított pénzt az egészségpénztárak tagjai

Az első félévben 3,7 milliárd forint egészségpénztári megtakarítást fordítottak lakáshitelek törlesztésére a tagok, ami közel a duplája az egy évvel korábbinak – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből. Nagyot nőtt az önkéntes nyugdíjkasszák vagyona, a pénztáraknak pedig összesen 77 ezerrel több tagja van, mint tavaly ilyenkor.
2026. 08. 28. 17:00
Megosztás:

Tovább mélyül a demográfiai gödör: több mint 8 százalékkal esett vissza a születésszám júliusban

Az előzetes adatok szerint 2026 júliusában 6197 gyermek született, és 8896 ember halt meg. Az előző év azonos hónapjához képest a születések száma 8,2, a halálozásoké 2,9 százalékkal csökkent, a házasságkötéseké pedig 3,6 százalékkal nőtt - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken az MTI-vel.
2026. 08. 28. 16:00
Megosztás:

Júliusban 69 millió euró volt a külkereskedelmi többlet

Júliusban az export euróban mért értéke 11 százalékkal, az importé 15 százalékkal nőtt, 69 millió euró volt a külkereskedelmi többlet, az egyenleg 434 millió euróval romlott az egy évvel korábbihoz mérten - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. 08. 28. 15:00
Megosztás:

Így változott a nyugdíj, és így változik januártól

Január 1-jétől 120 ezer forintra nő az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege - ismertette Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön a kormány előző napi döntését a Facebook-oldalán.
2026. 08. 28. 14:00
Megosztás: