Az OTP a románokkal üzletelt

Az OTP-csoport 347,5 millió euróért eladja román leányvállalatát, az OTP Bank Romániát a piacvezető Banca Transilvaniának (BT); a kötelező érvényű megállapodást pénteken írták alá a felek - tájékoztatta az MTI-t a pénzintézet pénteken.

Az OTP a románokkal üzletelt

A megállapodás értelmében eladják az OTP Bank Románia leányvállalatait is, ezzel 20 év után a magyar pénzintézet teljesen kivonul a román piacról - közölték.

A tranzakció zárása várhatóan a következő hónapokban lesz, az illetékes pénzügyi- és versenyhatóságok jóváhagyásainak függvényében.

A szabályozói engedélyek megszerzése után OTP Bank Románia egyesül a BT-vel. Az OTP Bank márkanevet átmenetileg megtartják annak érdekében, hogy biztosítsák az egyesülés befejezéséig az ügyfelek és a munkatársak számára a zökkenőmentes átmenetet.

Kiemelték: az OTP Bank Románia fenntartja a Bethlen Gábor Alapítvány felé a Szülőföldön magyarul programmal kapcsolatban fennálló kötelezettségvállalásait.

"Jelentős organikus növekedést értünk el az elmúlt években, mindamellett világossá vált, hogy stratégiai növekedési céljainkat nem tudjuk elérni akvizíciók nélkül, márpedig a belátható jövőben kis esély mutatkozik egy lehetséges felvásárlásra" - idézte a közlemény Csányi Sándort, az OTP Bank elnök-vezérigazgatóját.

Az OTP Bank Románia 2004-ben lépett a román piacra, részesedése eszközállomány alapján 2,64 százalék volt szeptember elején. Közel 420 ezer lakossági és több mint 22 ezer vállalati ügyfellel rendelkezik, és mintegy 100 fiókból álló hálózatában 1800 munkavállaló dolgozik.

A Banca Transilvania a legnagyobb bank Romániában és Dél-Kelet Európában. Univerzális bankcsoportként szolgáltatásai lefednek minden ügyfélkört és üzletágat a pénzügyi szektorban, kiterjedt fiókhálózattal és élvonalbeli online megoldásokkal rendelkezik. A hitelezés területén piaci részesedése 20 százalék, ügyfelei száma meghaladja a 4 milliót, munkavállalói száma a 10 ezret - áll a közleményben.

Az OTP a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján azt is közölte, az eladási ár (347,5 millió euró) alacsonyabb, mint a tranzakció keretében értékesítendő leányvállalatok konszolidált könyvekben szereplő nettó eszközértéke. Ezért a tavaly utolsó negyedévi eredményben a tranzakció kapcsán konszolidált szinten 59,5 milliárd forintos adózás utáni negatív eredményhatást könyveltek el, melyet a bank a 2023. negyedik negyedéves tőzsdei jelentésben a korrekciós tételek között mutat be.

A tranzakció hatására, annak zárásakor az OTP-csoport tőkemegfelelési mutatója várhatóan 52 bázisponttal fog javulni - áll a közleményben.

Ezekkel a számokkal nyerhettél az ötös lottón!

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:
2025. 09. 06. 23:00
Megosztás:

Nagy István: 13 ezer tonna vadhús került piacra és saját felhasználásra 2024/25-ben

A 2024/25. évi aktuális bevételi adatok szerint az értékesített és saját felhasználásra szánt hazai vadhús mennyisége 13 ezer tonna volt, ebből a nagyvad mennyisége 12,2 ezer, az apróvadé mintegy 800 tonna volt - mondta az agrárminiszter szombaton a Fejér vármegyei Soponyán, a 18. Nemzetközi Vadgasztronómiai Fesztiválon.
2025. 09. 06. 21:00
Megosztás:

Romániai céget vásárolt fel a Fidia olasz gyógyszeripari vállalat

Felvásárolta a román Meditrina Pharmaceuticals SRL-t az olasz gyógyszeripari vállalat, a Fidia Farmaceutici - írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
2025. 09. 06. 20:00
Megosztás:

Szijjártó Péter: Magyarország és Románia érdekei egybevágnak az energetika területén

Magyarország és Románia érdekei teljes mértékben egybevágnak az energetika területén, a két ország ezért ennek mentén a jövőben is szorosan együtt fog működni - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szombaton a Facebookon.
2025. 09. 06. 19:00
Megosztás:

Nevet vált a Pentagon - Mit gondolsz, mire?

Hadügyminisztérium (Department of War) néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, népszerű nevén Pentagon – a névváltásról pénteken írt alá rendeletet Donald Trump elnök.
2025. 09. 06. 18:00
Megosztás:

Negatívra rontotta a lengyel államadósosztályzat kilátását a Fitch

Leminősítés lehetőségére utaló negatívra rontotta az az eddigi stabilról Lengyelország hosszú távú devizaadósság-besorolásának kilátását a Fitch Ratings. A nemzetközi hitelminősítő mindenekelőtt a folyamatosan romló lengyel közfinanszírozási helyzettel indokolta a lépést.
2025. 09. 06. 17:00
Megosztás:

Trilliók érkezhetnek az XRP-be? Új SEC-szabály hozhatja el a kriptotőke aranykorát

Egy friss elemzés szerint az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) olyan szabályozási változtatásokat készül bevezetni, amelyek alapjaiban formálhatják át a kriptovaluták világát. A Wall Street intézményei előtt megnyílhat az út a tokenkibocsátások és blokklánc-alapú finanszírozási modellek felé – és mindez hatalmas tőkeáramlást indíthat el, különösen az XRP ökoszisztémájába. De valóban eljön az XRP ideje?
2025. 09. 06. 16:00
Megosztás:

A bankszektor történelmi fordulóponthoz érkezett

A pénzügyi szektor új növekedési ciklusba lépett – a K&H már ma is ezekre a kihívásokra építi stratégiáját.
2025. 09. 06. 15:00
Megosztás:

Dogecoin árfolyam újra emelkedik – érdemes most beszállni?

A kriptopiac egyik legismertebb mémcoinja, a Dogecoin (DOGE) pénteken ismét zöldbe fordult. A token árfolyama 3,7%-ot erősödött 24 óra alatt, miközben a Bitcoin csak 1,1%-kal, az Ethereum pedig 0,7%-kal kúszott feljebb.
2025. 09. 06. 14:00
Megosztás:

Szükség van az EU klímapolitikájának átalakítására

Át kell alakítani az Európai Unió klímapolitikáját, mégpedig úgy, hogy az ne veszélyeztesse a kontinens iparát - mondta Petr Fiala cseh kormányfő António Costának, az Európai Tanács elnökének pénteken a dél-morvaországi Brünnben (Brno).
2025. 09. 06. 13:00
Megosztás:

Kanadai kormányfő: új szankciókat készítenek elő Oroszországgal szemben

Új szankciós csomagot készítenek elő Oroszországgal szemben Ukrajna szövetségesei - jelentette ki pénteken Mark Carney kanadai miniszterelnök egy sajtótájékoztatón.
2025. 09. 06. 12:00
Megosztás:

50 millió ADA eladás két nap alatt – Óvatosság jellemzi a derivatív piacot

A Cardano (ADA) piacán erősödő eladói nyomás érzékelhető, miután a nagybefektetők – az úgynevezett „whale”-ek – rövid idő alatt 50 millió tokentől váltak meg. Ezzel párhuzamosan a derivatív piac aktivitása is csökken, miközben a túlzottan long-pozíciójú kereskedők egyre sebezhetőbbé válnak. Vajon egy nagyobb korrekció előszelét látjuk?
2025. 09. 06. 10:00
Megosztás:

Ha ezt a szezámolajat vetted, ne fogyaszd el!

A forgalmazó rákkeltő anyag jelenléte miatt Golden Lion szezámolajat vont ki a forgalomból - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) pénteken az MTI-vel.
2025. 09. 06. 09:00
Megosztás:

Megszólaltak az ingatlanvezérek: ekkora áremelkedést okozhat egy év alatt az Otthon Start

A hét elején elindult Otthon Start program alapjaiban határozhatja meg a következő negyedévek lakáspiacát. Az eladó lakások iránti rendkívüli kereslet az árakban is látszódni fog, ugyanakkor a kiadó lakások iránti kereslet mérséklődhet. A legnagyobb ingatlanhálózatok vezetői szerint azonban az Otthon Start mellett más folyamatok is alakíthatják még idén a lakáspiacot - derül ki a zenga.hu felméréséből.
2025. 09. 06. 08:00
Megosztás:

Átvette a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő a Dürer Park irodaházakat

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. megvásárolta a magyar állam nevében a Dürer Park irodaházakat az ingatlanegyüttest fejlesztő Dürer Befektetési Kft.-től, ezzel egyidőben megvalósult a korszerű, zöld irodaházak birtokbavétele is, ezáltal az ingatlanba költöző állami intézmények üzemeltetési költségei érdemben csökkennek - közölte az MNV pénteken az MTI-vel.
2025. 09. 06. 07:00
Megosztás:

Shopper Park Plus: 15%-kal nőtt a nyereség, 26%-kal a díjbevétel az első fél évben

A Shopper Park Plus Nyrt. (SPP-Csoport) adózott eredménye 15,1 százalékkal 15,1 millió euróra, míg díjbevétele 26,6 százalékkal ugyancsak 15,1 millió euróra nőtt 2025 első fél évében - közölte az ingatlanok bérbeadásával foglalkozó társaság pénteken a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
2025. 09. 06. 06:00
Megosztás:

Idén nyáron is verhetetlen volt a horvát tengerpart

Idén csak a tengerpartra vágytak a magyarok: Horvátország, Olaszország és Görögország volt a három legnépszerűbb úti cél a nyári hónapokban - derül ki a Bank360.hu oldalán utasbiztosítást kötők adatai alapján készült összesítéséből. A horvát tengerpart előnye azonban csökkent tavaly óta, egyre többen választják Olaszországot.
2025. 09. 06. 04:00
Megosztás:

Ön is visszakaphat 130.000 Ft-ot a NAV-tól az adójából! Mutatjuk hogyan kell csinálni!

Sokan nincsenek tisztában vele, hogy már hosszú ideje – egészen pontosan 2014. január 1-je óta – az adójogszabályok biztosítanak egy olyan lehetőséget, amelynek révén a befizetett adónk (jelenleg a 15%-os személyi jövedelemadó, azaz SZJA) gyakorlatilag visszakerülhet hozzánk. Nézzük meg, hogyan működik ez a gyakorlatban!
2025. 09. 06. 03:00
Megosztás:

Te is 40 fokon mosod a ruhát? Jó nagy hülyeséget csinálsz!

Ön milyen hőfokon indítja el általában a mosógépet? 40 fokot választ, ahogy a legtöbb magyar háztartásban szokás? Írásunkban szakértő segítségével bemutatjuk, miért nem feltétlenül ez a legjobb megoldás, és hogyan takaríthatunk meg számottevő villamos energiát azzal, ha a ruhákat, törölközőket vagy akár az ágyneműt a megfelelő hőfokon mossuk.
2025. 09. 06. 02:00
Megosztás:

Bajba kerülnek a gázzal és fával fűtők Magyarországon!

Bár az új építésű lakások egy része már az energiatermelés modern megoldásait is felmutatja, a magyar otthonok fűtése még mindig főként a gázra és a fára támaszkodik. Miért gond ez?
2025. 09. 06. 01:00
Megosztás: