Bank360: Őrült iramban fogy a 16 százalékos állampapír

Alig egy hét alatt több mint 330 milliárd forintnyi fogyott el az inflációt követő hozamú Prémium Magyar Állampapírból (PMÁP). Már csaknem 4600 milliárd forint van ebben a befektetésben, amely egyértelműen az új szuperállampapírrá vált – írja a Bank360.hu.

Január 19-től kapható a kiemelkedő hozamú, akár 16 százalékos kamatot fizető Prémium Magyar Állampapír (PMÁP) a forgalmazóknál. Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) tájékoztatása szerint a kötvényből a múlt héten több mint 175 milliárd forintnyit értékesítettek, az azt megelőző héten is már 156,1 milliárd forint volt az eladott mennyiség. Az első napokban olyan nagy volt a kereslet az új állampapírra, hogy lefagyott a Magyar Államkincstár értékpapírszámláit kezelő internetes oldala, a Webkincstár.

Az új PMÁP-sorozatokat a tavalyi inflációs adat publikálása után nem sokkal hirdette meg az ÁKK. A 2030-ban lejáró kötvény az előző évi infláció plusz 1,5 százalékpont, a 2027-ben lejáró az átlagos áremelkedés üteme fölött 0,75 százalékos kamatot fizet. Ez azt jelenti, hogy a 2030/I kötvény kamata most 16 százalék, a 2027/K állampapír kamata pedig 15,25 százalékos a tavalyi 14,5 százalékos átlagos infláció miatt.

Jelenleg ezek a legmagasabb kamatot fizető lakossági állampapírok. Az ÁKK honlapja szerint a múlt hét elején PMÁP-ban már több mint 4400 milliárd forintnyi megtakarítás volt, ez mostanra már megközelítheti a 4600 milliárdot. Egyelőre nem is valószínű, hogy csökkeni fog egyhamar ez a mennyiség. Legközelebb február 15-én lesz egy kisebb lejárat PMÁP-ból, 48,5 milliárd forintnyi van most a 2023/K kötvényben, amely akkor fut ki.

A többi állampapír népszerűsége messze elmarad a PMÁP-étól. A három hónapos diszkontkincstárjegyek hozamát követő Bónusz Magyar Állampapírból (BMÁP) az elmúlt héten csak 16,1 milliárd forintnyit adtak el, az azt megelőzőn pedig 22,7 milliárdot, bár a kamata ennek a kötvénynek is kiemelkedő, 14,6 százalékos most.

Az Egyéves Magyar Állampapírból (1MÁP) az elmúlt két hétben 21,2 milliárd forintnyi fogyott el összesen, a Kincstári Takarékjegyből - ez a postákon kapható - 15,3 milliárd forintnyit adtak el a múlt héten is, és az azt megelőző héten is. A hajdan szuperállampapírként beharangozott Magyar Állampapír Pluszból (MÁP+) már jóformán semennyit sem tudnak eladni, a múlt héten is csupán 59 millió forint volt az értékesített mennyiség. A Bank360.hu értékelése szerint helyette mostanra egyértelműen a PMÁP vált szuperállampapírrá a vásárlási adatok alapján.

50 milliárd dollárt fektet az Amazon az OpenAI-ba

Az OpenAI és az Amazon hosszú távú stratégiai partnerséget jelentett be idén február végén azzal a céllal, hogy világszerte felgyorsítsák a mesterséges intelligencia innovációk terjedését a vállalatok, startupok és az egyéni felhasználók számára. Ennek alapján az Amazon 50 milliárd dollárt fektet be az OpenAI-ba. 15 milliárdot első részletként, további 35 milliárdot pedig meghatározott feltételek teljesülése esetén.
2026. 03. 05. 02:30
Megosztás:

A magyar nyugdíjkorhatár hol tart európai mércével?

Dolgozunk-e többet vagy kevesebbet, mint Európa többi országa? A nyugdíjkorhatár kérdése ma az egyik legfontosabb társadalmi vita Európában.
2026. 03. 05. 02:00
Megosztás:

A készpénzt és annak meglétét vizsgálja az Adóhatóság 2026-ban nagy erőkkel

Az adóhatóság idén egy célzott, algoritmusok által támogatott ellenőrzési programot indított, amelynek középpontjában a mérlegben szereplő készpénz tényleges meglétének vizsgálata, valamint a házipénztárhoz kapcsolódó pénzmozgások részletes feltárása áll. A NAV az ellenőrzések során a pénztár záróegyenlegét összeveti többek között az árbevétellel, a bankszámlaforgalommal, az osztalékfizetéssel, továbbá a tagi és munkáltatói kölcsönökkel is.
2026. 03. 05. 01:00
Megosztás:

Az Air France felfüggeszti járatait Havannába a kubai üzemanyaghiány miatt

Az Air France felfüggeszti járatait Havannába a kubai üzemanyaghiány miatt, március végétől legalább június közepéig - jelentette be szerdán a francia légitársaság.
2026. 03. 05. 00:05
Megosztás:

Stabil növekedés turbulens piacon: portfólió-bővítéssel és technológiai fejlesztésekkel erősít a Terrán

A Terrán a kihívásokkal teli építőipari környezetben is növekedési pályán maradt: a vállalat nettó árbevétele 2024-hez képest több mint 14%-kal emelkedett, miközben portfólió-bővítéssel, technológiai fejlesztésekkel és komplex ernyőmárka kialakításával erősítette tovább piaci pozícióját. A tetőcserepek és a Generon napelemes tetőrendszer mellett KészTető és térkőgyártásba is belefogott a vállalat.
2026. 03. 04. 23:30
Megosztás:

Több mint félmillió négyzetméternyi energetikailag korszerű ingatlan a Baross Gábor Tőkeprogramban

Mintegy 630 ezer négyzetméternyi ingatlan válik a korszerű energetikai követelményeknek megfelelővé a Baross Gábor Tőkeprogram Ingatlanalapok alprogramjának köszönhetően. A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) és a Nemzeti Tőkeholding (NTH) közös kezdeményezése révén 2023 óta 149 milliárd forintnyi forrás jutott hazai ingatlanok zöld célú fejlesztésére, amelyek között kereskedelmi, logisztikai és lakóépületek egyaránt megtalálhatók.
2026. 03. 04. 23:00
Megosztás:

Elektromos autókat adtak át a DRV. Zrt.-nél

Tizenhat elektromos kishaszongépjárművet vásárolt 200 millió forintos beruházással a Dunántúli Regionális Vízmű Zrt. (DRV), a járműveket a cég szerdán vette át zamárdi telephelyén.
2026. 03. 04. 22:30
Megosztás:

A 4iG Csoport az Ericssonnal épít zöldmezős 5G hálózatot Észak-Macedóniában

A 4iG Csoport tagvállalata, a One Macedonia Telecommunications DOOEL (One Macedonia) és az Ericsson négy évre szóló szerződést írtak alá Észak-Macedónia zöldmezős 5G Standalone hálózatának kiépítésére.
2026. 03. 04. 22:00
Megosztás:

Idén is 25 millió forinttal támogatja az E.ON a legjobb intézményi zöldprojekteket

Idén is 25 millió forinttal támogatja az E.ON Föld bajnokai pályázata a legjobb intézményi zöldprojekteket, a felhívásra április 11-ig lehet jelentkezni a cég weboldalán.
2026. 03. 04. 21:30
Megosztás:

Tripláztak a hibridek, jönnek fel a villanyautók, de a benzineseké a főszerep

Masszív fölényben vannak a benzinesek az autóval rendelkező középkorúak táborában, hiszen 66 százalékuk ilyen meghajtású gépkocsival rendelkezik. A dízelmotoros autók aránya 27 százalékos, a hibrid aránya megháromszorozódott, de így is csak 6 százalékos részesedést értek el derül ki a K&H biztos jövő felméréséből.
2026. 03. 04. 21:00
Megosztás:

Ripple áttörés: a stabilcoin-alapú fizetési platform már átlépte a 100 milliárd dolláros forgalmat

A Ripple új szintre emeli a vállalati digitális pénzügyi infrastruktúrát. A cég bejelentette, hogy stabilcoin-alapú fizetési platformja már meghaladta a 100 milliárd dolláros feldolgozott tranzakciós volument. Az új funkciók révén a vállalatok immár egyetlen integrált rendszeren keresztül kezelhetik a fiat pénzeket és a stabilcoinokat – a gyűjtéstől kezdve a váltáson át egészen a kifizetésekig.
2026. 03. 04. 20:30
Megosztás:

Erősödött szerdán a forint

Erősödött szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
2026. 03. 04. 20:00
Megosztás:

Csaknem 630 ezer négyzetméter ingatlan energetikai korszerűsítéséhez járul hozzá a Baross Gábor Tőkeprogram

A Baross Gábor Tőkeprogram Ingatlanalapok alprogramjának köszönhetően mintegy 630 ezer négyzetméternyi ingatlan felelhet meg a korszerű energetikai követelményeknek – közölte a Nemzeti Tőkeholding (NTH) szerdán az MTI-vel.
2026. 03. 04. 19:30
Megosztás:

Gigabitképes optikai hálózatfejlesztéseket indít a ViDaNet

Gigabitképes optikai hozzáférési hálózatok fejlesztését indítja hat járásban a ViDaNet Zrt. a Széchenyi Terv Plusz keretében, a Gigabit Magyarország program támogatásával, a fejlesztésekhez a távközlési vállalat összesen 6,385 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyert el.
2026. 03. 04. 19:00
Megosztás:

3 magyar női topvezető őszintén életük legrosszabb pénzügyi döntéseiről

A statisztikák szerint a nők jellemzően később kezdenek el befektetni, mint a férfiak, és hajlamosabbak alacsonyabb kockázatot vállalni. A kutatások azonban rávilágítanak arra is, hogy hosszú távon sokszor stabilabb és fegyelmezettebb hozamokat érnek el.1 A nemzetközi nőnap alkalmából a Lightyear idén a bérszakadék helyett a konkrét pénzügyi döntésekre fókuszál. Három olyan meghatározó női topvezetőt - Gyarmati Fannit, Liptay Gabriellát és Pistyur Veronikát -, akiknek a neve a Forbes legbefolyásosabb nőket és sikeres vállalkozókat bemutató listáiról is ismerős lehet, arról kérdezték, hogyan viszonyulnak a kockázatokhoz, mibe fektetnének ma, és mi volt életük legrosszabb pénzügyi húzása.
2026. 03. 04. 18:30
Megosztás:

Járatokat töröl a Wizz Air - Dubaj is érintett

Jövő vasárnapig biztosan nem indít járatot a Wizz Air Izraelbe, Dubajba, Abu-Dzabiba és Ammánba sem - közölte a Wizz Air szerdán az MTI-vel.
2026. 03. 04. 18:00
Megosztás:

Ripple-vezér a kriptoszabályozás mellett: Garlinghouse szerint a CLARITY Act az amerikaiak érdekeit védi

Fokozódik a politikai és pénzügyi nyomás Washingtonban a kriptoszektor szabályozásának ügyében. A Ripple vezérigazgatója, Brad Garlinghouse ismét nyilvánosan kiállt az úgynevezett CLARITY Act mellett, amely szerinte kulcsfontosságú lépés lenne a kriptovaluta-piac jogi kereteinek tisztázásában az Egyesült Államokban. A vállalatvezető szerint az új törvény nemcsak a kriptoipar fejlődését segítené, hanem az amerikai fogyasztók érdekeit is védené.
2026. 03. 04. 17:30
Megosztás:

A Mol és a Slovnaft formális panaszt nyújtott be a Janaffal szemben az Európai Bizottságnál

A Mol és szlovákiai vállalata, a Slovnaft monopolhelyzettel való visszaélés vádjával formális panaszt nyújtott be a Janaf ellen az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, továbbá kifogásolják a horvát kőolajvezeték üzemeltetőjének árképzési gyakorlatát is - közölte a Mol szerdán az MTI-vel.
2026. 03. 04. 17:00
Megosztás:

Jönnek a virtuális páciensek a betegségbiztonság érdekében

A digitális egészségügy új korszakában a mesterséges intelligencia már nem csupán elemzésre alkalmas eszköz, hanem a precíziós orvoslás motorja, amely a diagnosztikától a predikcióig minden szinten felülírja a korábbi korlátokat. A technológia legnagyobb fegyverténye a ritka betegségek elleni küzdelemben a szintetikus adatok és virtuális modellek alkalmazása, ahol a kevés mintaszám ellenére is megbízható szimulációk születhetnek. Ez a folyamat közvetlenül fokozza a betegbiztonságot és felgyorsítja, hatékonyabbá teheti a terápiákat.
2026. 03. 04. 16:30
Megosztás:

Az Ethereum jövője a digitális szabadság és a magánszféra védelme lehet

Az Ethereum társalapítója szerint a blokklánc jövője nem csupán a pénzügyekről szól. Vitalik Buterin legfrissebb megszólalásaiban arra figyelmeztette a kriptoközösséget, hogy az Ethereum fejlesztési irányának nagyobb hangsúlyt kellene fektetnie a digitális autonómiára, a magánszféra védelmére és a felhasználói szabadságra.
2026. 03. 04. 16:00
Megosztás: