Aranysárkány kínai részvény eszközalap HUF


Cél: Az eszközalap célja, hogy közép- és hosszútávon tőkenövekedést érjen el azáltal, hogy eszközeinek túlnyomó részét Kínában bejegyzett vagy tevékenységét túlnyomórészt Kínában végző vállalatok részvényeibe fekteti.

Megcélzott ügyfélkör: A követett befektetési politika a magas kockázatviselési hajlandóságú ügyfelek számára ideális, akik felkészültek arra, hogy rövid és középtávon befektetéseik értéke csökkenhet.

Befektetési stratégia: A gazdasági szektorok és vállalatok közötti diverzifikáció az egyedi értékpapír befektetéseknél jelentősen kisebb befektetési kockázatot eredményez.

Az eszközalap a jelentős diverzifikáció ellenére is magas kockázatú befektetésnek minősül, és a részvénypiaci kilengésekből fakadóan rövid és középtávon az eszközalap árfolyama csökkenhet, azonban hosszabb távon a kötvény és vegyes alapoknál nagyobb hozampotenciállal rendelkezik.

Az eszközalap befektetései túlnyomó részben az eszközalap devizájától eltérő devizákban történnek, ezért az eszközalap árfolyama függ a forint és a külföldi devizák árfolyamának változásaitól is. A devizaárfolyamok változása pozitívan és negatívan is befolyásolhatja az eszközalap árfolyamát.

A biztosító az eszközalapban lévő mögöttes befektetési alapok arányát változtathatja, illetve nullára csökkentheti, valamint új, az eszközalap fókuszába illő befektetési alapokat vásárolhat a jobb teljesítmény elérése érdekében.

Az eszközalapba történő befektetés minimum 5-10 éves időtávban ajánlott.

A rövid távú nyereségre törekvő, spekulatív befektetési politika idegen az eszközalap szemléletétől. Az Aranysárkány kínai részvény eszközalap nyílt végű eszközalap, és határozatlan időre jött létre, melynek referencia-indexe az MSCI China index.

Az Aranysárkány kínai részvény eszközalap bankbetét és készpénz formában tartja ideiglenesen szabad pénzeszközeit. Az eszközalap likvid eszközeinek (számlapénz, rövid lejáratú betét, 30 napon belüli lejáratú diszkont kincstárjegy vagy egyéb kötvény) minimális aránya az eszközérték 0%-a, maximális aránya az eszközérték 20%-a, a megcélzott középérték 5%. Az eszközalap által vásárolt befektetési jegyek minimális súlya 80%, maximális súlya 100%, a megcélzott középérték 95%.

Az alap árfolyama

Dátum '25.12.22 '25.12.23 '25.12.29
Árfolyam 2,2047 2,2172 2,2261

Az Alap múltbéli hozamai*

Időszak napi** féléves éves
Hozam 0,40% 11,51% 8,35%
* nem évesített hozamok
** az előző értékelési naphoz viszonyítva

Ajánlásunk

- Tartás

Különleges meteorraj érkezik január első napjaiban

Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton - közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.
2026. 01. 01. 05:00
Megosztás:

Újabb Revolut szigorítás Magyarországon - újabb funkciót vezet ki a szolgáltató

Lezárult a Revolut magyarországi készpénzbefizetési pilot programja, azonban a várt országos bevezetés helyett végül a szolgáltatás megszüntetése mellett döntött a fintech cég.
2026. 01. 01. 02:00
Megosztás:

A stabilcoin kamattilalom hátrányba hozhatja Amerikát a digitális versenyben Kínával szemben

Miközben Kína gőzerővel fejleszti digitális jegybankpénzét (e-CNY), az Egyesült Államokban komoly vita bontakozott ki a stabilcoinok kamatfizetésének tilalmáról. A Coinbase szabályozási igazgatója szerint a szigorú amerikai hozzáállás akár globális pénzügyi hátrányba is sodorhatja az USA-t, különösen, ha Kína megvalósítja terveit a digitális jüan kamatozóvá tételére 2026-tól. Vajon az amerikai dollár elsőbbsége veszélybe kerülhet a tokenizált jövő pénzügyi rendszerében?
2026. 01. 01. 03:00
Megosztás:

A Cardano Midnight új hardforkkal készül a mainnet indulására

Miközben egyre több figyelem irányul a blokkláncok adatvédelmi képességeire, a Cardano ökoszisztémájához tartozó Midnight hálózat újabb fontos mérföldkőhöz érkezett. A fejlesztők bejelentették a legújabb hardforkot, amely lehetővé teszi a jövőbeli frissítések zökkenőmentes kezelését – mindezt anélkül, hogy a hálózat működését meg kellene szakítani. A lépés nemcsak technikai előrelépés, hanem egyre erősebb üzenet is a blokkláncok adatvédelmi jövőjéről.
2026. 01. 01. 04:00
Megosztás:

Jön az XRP kínálati sokk? – Intézményi kereslet tarolhatja le a tőzsdei készleteket

Miközben a kriptovaluta-piac figyelme főként a Bitcoin ETF-ekre és a nagy altcoinok árfolyamára összpontosul, az XRP körül csendben kibontakozó jelenség új fejezetet nyithat a piac történetében. Chad Steingraber ETF-elemző szerint az intézményi alapok lassan, de biztosan szívják fel az XRP likviditást – és ha a trend folytatódik, a jelenlegi 15 milliárd darabos tőzsdei kínálat messze nem lesz elég a kereslet kielégítésére. A lehetséges supply shock komoly átalakulásokat hozhat az XRP piacstruktúrájában.
2025. 12. 31. 23:59
Megosztás:

Nyugdíj utalás 2026 időpontjai – mikor érkezik a nyugdíj a bankszámlára?

A nyugdíj utalás 2026 időpontjai sokakat érintenek, hiszen a havi kifizetések tervezhetősége kulcsfontosságú a családi költségvetésben. Az alábbi cikkünk összefoglalja a 2026. évi banki nyugdíjutalások várható havi dátumait, a hivatalos tájékoztató alapján.
2026. 01. 01. 01:00
Megosztás:

Kulcsdátumok az amerikai kriptoszabályozásban 2026-ban – „Közelebb vagyunk, mint valaha”

Az elmúlt év gyökeres fordulatot hozott az amerikai kriptopolitikában. Donald Trump második elnöki ciklusának első évében kifejezetten iparátbarát szabályozói környezet alakult ki: megszűntek több nagy kriptocég elleni vizsgálatok, a bankok előtt megnyílt az út a kriptoeszközök tartása felé, az alapkezelők pedig könnyebben indíthatnak kriptós ETF-eket.
2025. 12. 31. 23:00
Megosztás:

Energiaügyi Minisztérium: az otthonteremtést segítő beruházásokkal is csökkenthetik adóterheiket az áramelosztók

A vállalkozási adócsökkentési megállapodás részeként 2026-tól az energiaellátók egyes hálózati fejlesztéseik után új kedvezményt vehetnek igénybe jövedelemadójukból. Az adóterhek csökkentéséért elvégzendő beruházásokkal teljesítendő szakmai elvárásokat miniszteri rendelet rögzíti. Az adókedvezményt az elosztói engedélyesek például az Otthon Start Program keretében megépülő lakások csatlakoztatását vagy a zárolt körzetek feloldását szolgáló fejlesztések megvalósításával érvényesíthetik - ismerteti az Energiaügyi Minisztérium az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében.
2025. 12. 31. 19:00
Megosztás:

Hová utazik a legtöbb magyar szilveszterkor? Mutatjuk!

Eger, Pécs és Szeged a szilveszterezők körében legnépszerűbb hazai település a Szallas.hu friss adatai szerint. A vendégek zöme 2–3 éjszakára marad, és 170 ezer forint alatt fizet a szállásért. A szállástípusok versenyét az apartmanok nyerik.
2025. 12. 31. 13:00
Megosztás:

Lézershow és fényjáték lesz szilveszterkor több erdélyi városban

Tűzijáték helyett lézershow-val és fényjátékkal köszöntik a 2026-os évet több erdélyi városban szilveszterkor. Egyes önkormányzatok állatvédelmi szempontokkal indokolták a váltást, máshol anyagi okokból marad el a tűzijáték.
2025. 12. 31. 12:00
Megosztás:

Az EU aggodalmát fejezte ki a Tajvan körüli kínai hadgyakorlat miatt

Az Európai Unió aggodalmát fejezi ki a Tajvan körül tartott kínai hadgyakorlat miatt, amely tovább növeli a feszültséget a térségben, és veszélyezteti a nemzetközi békét és stabilitást - közölte kedden az Európai Unió külügyi szolgálata.
2025. 12. 31. 16:00
Megosztás:

A GVH 2025-ben 29 vállalkozással szemben több mint 3,7 milliárd forint bírságot szabott ki

Miközben több mint 3,3 milliárd forint bírságcsökkentést adott a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az együttműködő és jogkövetésre törekvő vállalkozásoknak 2025-ben, addig a hivatal versenytanácsa 29 vállalkozással szemben 3 milliárd 782,6 millió forint bírságot szabott ki - közölte a GVH kedden az MTI-vel.
2025. 12. 31. 15:00
Megosztás:

Román tulajdonba kerül a leállított vajdahunyadi kohászati kombinát

Az UMB Steel tulajdonába kerül a leállított vajdahunyadi kohászati kombinát - írta az economica.net a vállalat közleménye alapján.
2025. 12. 31. 14:00
Megosztás:

A naperőművekhez hasonló szintlépés kell az energiatárolásban is

"Napelem-forradalom után tárolói forradalom jön!" 2010-ben Magyarországon még alig 300 naperőmű működött, a számuk ma már 320 ezer felett jár, most hasonló szintlépés kell az energiatárolásban is - közölte Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden Facebook-oldalán.
2025. 12. 31. 18:00
Megosztás:

A Bitcoin 5%-os veszteséggel zárja 2025-öt – a türelmetlen befektetők veszteséggel szállnak ki

A Bitcoin árfolyama visszafogott mozgással búcsúzik 2025-től. Az év utolsó heteiben szűk sávban oldalazott a piac, ami ugyan csökkentette a hirtelen kilengések esélyét, de sok befektető számára komoly csalódást jelentett a várt lendület elmaradása.
2025. 12. 31. 17:00
Megosztás:

XRP vs. Digitap ($TAP): A harc 2026 legjobb banki tokenjének címéért

A banki fókuszú ökoszisztémák újra reflektorfénybe kerülnek, miközben a hagyományos szolgáltatók továbbra is számlákat zárnak be, magas díjakat számítanak fel, és megsértik az ügyfelek magánszféráját. Az alternatív megoldások közül a befektetők egyre inkább a <a href="https://presale.digitap.app?&utm_campaign=dec&utm_content=com&utm_medium=pr&utm_source=prof-pr&utm_term=2497a" target="_blank">Digitap ($TAP)</a> omni-bankot választják a Ripple (XRP) helyett.
2025. 12. 31. 22:00
Megosztás:

Lengyelországban több helyszínen tartottak tüntetéseket a Mercosur-megállapodás ellen

Közúti tiltakozásokat szerveztek a gazdák Lengyelország több pontján az Európai Unió (EU) és a dél-amerikai Mercosur-országok közötti szabadkereskedelmi megállapodás megkötése ellen.
2025. 12. 31. 11:00
Megosztás:

Gyengült a forint szerda reggelre

Gyengült a forint szerda reggelre a kedd esti jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben. A forint az idén összességében erősödött a főbb devizákkal szemben.
2025. 12. 31. 10:00
Megosztás:

Jóval többet költhetnek lakáshitelük kedvezményes törlesztésére az egészségpénztári tagok

Több mint tizedével nő 2026-ban a lakáshitelek törlesztésére, illetve a beiskolázásra fordítható egészségpénztári megtakarítások összege is, miután a minimálbér 11 százalékkal emelkedik – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója.
2025. 12. 31. 10:00
Megosztás:

Ethereum árfolyam-előrejelzés: Jön az 5 000 dollár? A Ripple küszködik, miközben a Digitap 219%-ot ralizik – Egy új csillag születőben

Az utóbbi időben az Ethereum és a Ripple árfolyama is ingadozást mutatott. Mindkettő esetében csökkenő mozgás volt tapasztalható, ami aggodalomra adott okot egyes kereskedők számára. Ugyanakkor ismert influenszerek, mint Don és Javon Marks úgy vélik, hogy ezek a tokenek hamarosan kilőnek. Don például azt gondolja, hogy az ETH akár 5 000 dollárig is emelkedhet.
2025. 12. 31. 20:00
Megosztás:

Az alap árfolyama

Dátum '25.12.22 '25.12.23 '25.12.29
Árfolyam 2,2047 2,2172 2,2261

Az Alap múltbéli hozamai*

Időszak napi** féléves éves
Hozam 0,40% 11,51% 8,35%
* nem évesített hozamok
** az előző értékelési naphoz viszonyítva

Ajánlásunk

- Tartás