Béremelést terveznek jövőre a vállalatok

A magyarországi vállalatok 53 százalékánál szerepel a 2024-re vonatkozó tervek között a bérfejlesztés: az érintett cégek átlagosan 12 százalékkal emelnék a fizetéseket - közölte a Profession.hu a HR Körkép felmérése alapján kedden az MTI-vel.

Béremelést terveznek jövőre a vállalatok

A június és szeptember között zajlott, online kutatásban 449 vállalatot kérdeztek meg.

A munkaerőpiaci trendek sürgetik a fizetések és a kapcsolódó egyéb juttatások mielőbbi rendezését.

Az idei HR Körkép felmérés szerint szinte minden második cégnél van cafeteria rendszer. Ez a juttatási forma az átlagosnál nagyobb arányban érhető el a legalább 1 milliárd forint éves bevételű cégeknél és a gyártó szektorban működőknél, miközben elmarad ettől a kereskedelemben és a vendéglátásban tevékenykedő szereplőknél.

A leggyakrabban kiosztott béren kívüli juttatás havonta 16-20 ezer forint közötti, valamint az 50 ezer forintot meghaladó összeg, amelyek a vállalatok 18-18 százalékánál vannak érvényben; a legalacsonyabb csomag, a 10 ezer forintot meg nem haladó összeg a cégek 10 százalékánál fordul elő.

Hozzátették, hogy béren kívüli juttatást a cégek 80 százaléka nyújtott vagy fog nyújtani még idén munkavállalóinak. A legelterjedtebb formája ennek a mobiltelefon biztosítása, amely a vállalatok csaknem felénél elérhető, ezt követi a munkába járás költségeinek megtérítése, a laptop/notebook biztosítása és a juttatási összeg SZÉP-kártyára történő utalása. Jutalmat a vállalatok harmadánál, prémiumot pedig negyedénél adnak, a 13. havi fizetést a cégek egy hatoda említette, a 14. havi kifizetés viszont százból már csak két céget érint.

Azonban arra is rámutattak, tízből három munkaadó 2024-es tervei között nem szerepelnek béren kívüli juttatások. Ugyanakkor azok körében, akik élnek ezzel a lehetőséggel, továbbra is népszerű a mobiltelefon, a laptop, a jutalom, a munkába járással kapcsolatos költségek (céges autó, saját autó, parkolás, helyi közlekedés) megtérítése, valamint a SZÉP-kártya is.

A HR körképből az is kiderült, hogy a megkérdezett cégek 45 százaléka jövőre javulásra számít pénzügyi eredményeit tekintve, harmada pedig az idei évhez hasonló helyzetet prognosztizál. Csökkenésre az építőipar, élelmiszeripar és az oktatás képviselői számítanak magasabb arányban, növekedésre viszont az adminisztratív szektor válaszadói.

A Jeep növekedési lehetőséget lát a magyarországi újautó-piacon

A speciális minőségi igényeknek való megfelelésben látja a növekedés lehetőségét a Stellantis konszern rétegmárkája, a Jeep, amely bővülni tudott 2025-ben a magyarországi újautó-piacon - mondta Krupp Tünde márkaigazgató az MTI-nek.
2026. 04. 18. 10:00
Megosztás:

Trump: Irán vállalta, hogy soha többé nem zárja le a Hormuzi-szorost

Irán beleegyezett abba, hogy soha nem zárja le újból a Hormuzi-szorost - írta Donald Trump amerikai elnök közösségi oldalán pénteken.
2026. 04. 18. 09:00
Megosztás:

Új törvénnyel lépne fel Horvátország az illegális turisztikai szálláskiadás ellen

Az illegális és szürke gazdaság visszaszorítását célozza a horvát vendéglátási tevékenységről szóló új törvényjavaslat, amely kötelező regisztrációs számot ír elő minden rövid távra kiadott szállásegység számára - mondta pénteken Zágrábban Tonci Glavina turisztikai és sportminiszter.
2026. 04. 18. 08:00
Megosztás:

Történelmi mélypontra süllyedt a Dacia részesedése a román autópiacon

Az első negyedévben a Dacia részesedése 18,2 százalék volt a román autópiacon - írja a profit.ro az autógyártók és importőrök egyesületének (APIA) adatai alapján.
2026. 04. 18. 07:00
Megosztás:

GVH: átláthatóbban kommunikál a jövőben a Nestlé a közös európai fogyasztóvédelmi fellépés eredményeként

Átláthatóbban kommunikál a jövőben a Nestlé a környezetbarát jelleget mutató zöld állításairól a közös európai fogyasztóvédelmi fellépés eredményeként - közölte a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) pénteken az MTI-vel.
2026. 04. 18. 06:00
Megosztás:

Hol, mennyiért vehetünk nyaralót 2026-ban?

Ahogy megérkezik a jó idő, egyre többen kezdenek el játszani a gondolattal, milyen lenne egy saját nyaraló a vízparton. A legtöbbek fejében ilyenkor automatikusan a Balaton képe ugrik be, de Magyarország ennél jóval több lehetőséget kínál azoknak, akik vízparti kikapcsolódásra vágynak. A zenga.hu adatai alapján megnéztük, mely vízparti települések voltak a legkeresettebbek 2025-ben és 2026 eddigi részében, és azt is, hol, mennyibe kerül ma egy ilyen álom.
2026. 04. 18. 05:00
Megosztás:

Új törvénnyel lépne fel Horvátország az illegális turisztikai szálláskiadás ellen

Az illegális és szürke gazdaság visszaszorítását célozza a horvát vendéglátási tevékenységről szóló új törvényjavaslat, amely kötelező regisztrációs számot ír elő minden rövid távra kiadott szállásegység számára - mondta pénteken Zágrábban Tonci Glavina turisztikai és sportminiszter.
2026. 04. 18. 04:00
Megosztás:

Változnak a nyugdíjak, de változik-e a teljes nyugdíj rendszer is Tisza Kormánnyal?

A nyugdíjrendszer kérdése a szűkös magyar költségvetés és a mind inkább indokolttá váló korhatáremelés árnyékában az egyik legérzékenyebb politikai területnek számít. Felmerül a kérdés: milyen kézzelfogható változásokat hozhat a Tisza-kormány programja a jelenlegi és a jövőbeni nyugdíjasok számára?
2026. 04. 18. 03:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! A nyugdíj korhatárról döntöttek

A nyugdíjkorhatár nem pusztán egy szám a törvényekben – sokkal inkább a társadalom, a gazdaság és a politika lenyomata. Magyarországon az elmúlt évtizedekben többször is átalakult, és minden változás mögött komoly gazdasági kényszerek, demográfiai folyamatok és politikai döntések álltak. Nézzük meg, honnan indultunk, hol tartunk ma, és mit mondanak a friss, hatályos szabályok.
2026. 04. 18. 02:00
Megosztás:

Használt autó adásvétel 2026 – már szinte semmi sem kell hozzá

Forradalom zajlik a használtautó-piacon! Ami korábban napokig tartó papírmunkát, sorban állást és idegeskedést jelentett, ma már akár a kanapéról, egyetlen mobiltelefon segítségével elintézhető. 2026-ra a magánszemélyek közötti autóadásvétel gyakorlatilag teljesen digitalizálódott – de mit jelent ez a gyakorlatban?
2026. 04. 18. 01:00
Megosztás:

Egy rosszindulatú daganatos elváltozás, amely sok férfit érint

A prosztatarák az egyik leggyakoribb daganatos megbetegedés a férfiak körében, különösen idősebb életkorban. Magyarországon is évente több ezer új esetet diagnosztizálnak, ami azt jelenti, hogy rengeteg férfi érintett a problémában.
2026. 04. 18. 00:01
Megosztás:

Megfordult az eredmény a nyírbátori választókerületben

Megfordult az országgyűlésiképviselő-választás eredménye Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye 6. számú, nyírbátori székhelyű egyéni választókerületében is: a külképviseleteken és átjelentkezéssel szavazók szavazatainak összeszámlálása után Barna-Szabó Tímea, a Tisza Párt jelöltje szerzett mandátumot.
2026. 04. 17. 23:00
Megosztás:

Spanyolország egy nap alatt több mint tízezren kezdeményezték illegális státuszuk rendezését

Spanyolországban több mint tízezren kezdeményezték illegális helyzetük rendkívüli rendezését aznap, amikor az erről szóló rendelet hatályba lépett - közölte a befogadásért, szociális biztonságért és bevándorlásért felelős minisztérium pénteken.
2026. 04. 17. 23:00
Megosztás:

A hitelminősítők az ősszel vizsgálhatják felül Magyarország adósságbesorolását

A hitelminősítők várhatóan csak ősszel vizsgálják felül Magyarország adósságbesorolását, amelynek alakulásában az európai uniós pénzek felszabadítása döntő tényező lehet - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt. pénteken az MTI-vel.
2026. 04. 17. 22:00
Megosztás:

Kerékpáros felvonulás miatt forgalomkorlátozások lesznek szombaton

Kerékpáros felvonulás miatt forgalomkorlátozásokra kell számítani szombat délután a fővárosban - hívta fel a figyelmet a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-hez eljuttatott közleményében.
2026. 04. 17. 21:00
Megosztás:

Új törvénnyel lépne fel Horvátország az illegális turisztikai szálláskiadás ellen

Az illegális és szürke gazdaság visszaszorítását célozza a horvát vendéglátási tevékenységről szóló új törvényjavaslat, amely kötelező regisztrációs számot ír elő minden rövid távra kiadott szállásegység számára - mondta pénteken Zágrábban Tonci Glavina turisztikai és sportminiszter.
2026. 04. 17. 20:05
Megosztás:

A KOPINT-TÁRKI 2 százalékos GDP-növekedést valószínűsít 2026-ra

A GDP 2 százalékkal nőhet, az infláció 3,5 százalékra gyorsulhat az idén a KOPINT-TÁRKI elemzői szerint - mondta Palócz Éva vezérigazgató pénteken Budapesten sajtótájékoztatón.
2026. 04. 17. 19:00
Megosztás:

EURASIAN BUSINESS EXCELLENCE AWARD 2026: MI A KÖZÖS A MAI ÜZLETI VEZETŐKBEN

Éveken át a növekedés határozta meg a sikert a globális üzleti világban. A vállalatok agresszíven terjeszkedtek, új piacokra léptek be, és a gyorsaság mentén versenyeztek. A méret volt a fő jelző.
2026. 04. 17. 18:30
Megosztás:

Döntött a kormány! A benzin és a dízel ára a jövőben...

A kormány döntött a védett üzemanyagár fenntartásáról szerdai ülésén, az erről szóló rendeletet a miniszterelnök aláírta - jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteki Facebook-bejegyzésében.
2026. 04. 17. 18:00
Megosztás:

Kétszámjegyű növekedés a hazai piacon, duplázódó kínai részesedéssel

Jelentős mértékben bővült a hazai autópiac 2026 január és március között. A kishaszonjárművek terén azonban éppen ezzel ellentétes folyamatok zajlottak le a Datahouse adatai szerint. „A magyarok figyelme egyre jobban a távol-keleti márkák felé fordul, ami megerősít bennünket abban, hogy érdemes volt belevágni április elején a Geely értékesítésébe” – emelte ki Schiller Márk, a Schiller Autó Család schtratégiai & marketing igazgatója.
2026. 04. 17. 17:00
Megosztás: