Bölcsőde épül Bátán és Sárszentlőrincen
2023. 01. 10. 09:05
Bölcsőde épül a Tolna vármegyei Bátán és Sárszentlőrincen a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz támogatásával.
Bátán 379 millió forintból hoznak létre 14 férőhelyes kisdedóvót - mondta Huszárné Lukács Rozália (Fidesz-KDNP) polgármester az MTI-nek. Az 1650 lakosú településen jelenleg az óvoda egy helyiségében működik bölcsődei ellátás.
A 300 négyzetméteres, új bölcsődét azért építik, mert nőtt a községben az újszülöttek száma: míg a korábbi években 5-10, 2022-ben 20 kisgyermek született Bátán - tette hozzá.
Sárszentlőrincen 343 millió forintos támogatással építenek hét férőhelyes minibölcsődét, a projekt részeként felújítják a falu óvodáját is, ahová 45 kisgyermek jár - mondta Sátor Géza, a 970 fős község független polgármestere.
Kátai-Németh Vilmos: az akadálymentesítés a szívügyem
A szívügyének nevezte a fizikai és a digitális akadálymentesítést a szociális és családügyi miniszter vasárnap a Facebook-oldalán, miután Békés vármegyei látássérült sorstársainak mutatta meg a minisztériumot Éliás Eszter esélyegyenlőségi és akadálymentesítési államtitkárral és Galambos Katalinnal, a fogyatékossággal élő emberek egyenlő esélyű hozzáféréséért felelős helyettes államtitkárral.
Mastercard: új korszak jöhet a stabilcoin-fizetésekben
A Mastercard és a Borderless új pilotprogramja azt vizsgálja, hogyan lehetne egyszerűbbé, gyorsabbá és biztonságosabbá tenni a határokon átnyúló stabilcoin-fizetéseket. A kísérlet középpontjában nem maga a pénzmozgás, hanem az a bizalmi és megfelelési infrastruktúra áll, amely nélkül a blokkláncos fizetések nehezen válhatnak a globális pénzügyi rendszer szerves részévé.
Ripple a Fed kapujában: új pénzügyi korszak jöhet
A Ripple látványosan előre készül az amerikai pénzügyi szabályozás következő korszakára. A vállalat már több mint 50 pénzforgalmi engedéllyel rendelkezik, miközben technológiai infrastruktúrája is egyre jobban illeszkedik azokhoz a szabványokhoz, amelyek az Egyesült Államok nagy sebességű fizetési rendszereiben meghatározóak. Ha a PACE Act tervezett szabályozási kerete megvalósul, a Ripple az egyik legjobb helyzetből induló kriptovállalat lehet.
A Vajda-Papír a válsághelyzeti intézkedések egy részét hosszú távon is hasznosítani tudja
Vajda-Papír Csoport egy százalékkal mérsékelheti fajlagos áramfelhasználását azzal, hogy hosszú távon is alkalmazza az elmúlt héten ideiglenesen bevezetett takarékossági intézkedések egy részét - közölte a higiéniaipapír-gyártó cégcsoport szombaton az MTI-vel.
185 tonna hal pusztult el Rétimajorban
A súlyos vízhiány következtében az Aranyponty Halászati Zrt. rétimajori és rétszilasi halastavain az elmúlt hetekben 185 tonna hal pusztult el, a közvetlen állományveszteség értéke megközelíti a 200 millió forintot - mondta Lévai Ferenc a társaság vezérigazgatója az MTI-nek szombaton.
Véget ért az energiavészhelyzet – a magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kWh csúcsidei megtakarítást ért el
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) által indított Vállalkozói Energiaösszefogáshoz néhány nap alatt csaknem 350 vállalkozás csatlakozott az ország 202 településéről, és vállalásaik összesen több mint 145 000 kWh csúcsidei energiamegtakarítást jelentettek.