Csökkent a francia szolgáltatóipar teljesítménye

Mérsékelten csökkent júniusban a franciaországi szolgáltatóipar és a francia gazdasági teljesítmény is az S&P Global gazdaságkutató intézet beszerzésimenedzser-indexének (BMI) adatai szerint.

Csökkent a francia szolgáltatóipar teljesítménye

A franciaországi szolgáltatóipari BMI végleges értéke júniusban az előzetes becsléssel összhangban 48,0 pontra, 2021 februárja óta a legalacsonyabbra csökkent a májusi 52,5 pontról.

A szolgáltatóipari és feldolgozóipari adatokat összesítő franciaországi kompozit BMI pedig júniusra 47,2 pont lett, elmaradva a 47,3 pontos előzetes értéktől és a májusi 51,2 ponttól. A franciaországi kompozit BMI idén január óta először került 50 pont alá, a júniusi érték 2021 februárja óta a legalacsonyabb.

A BMI 50 pont feletti értéke a vizsgált gazdasági tevékenység teljesítményének növekedését, 50 pont alatti értéke pedig csökkenését jelzi. A szolgáltatóipari kibocsátás csökkenése a kompozit indexet zsugorodási tartományba billentette, bár a feldolgozóipari termelés visszaesése még meredekebb volt.

Júniusban az új megrendelések széleskörű visszaesését regisztrálták, a csökkenés üteme a szolgáltatóiparban és a feldolgozóiparban is gyorsult. Ennek eredményeként az összesített új megrendelések 2020 novembere óta a leggyorsabb ütemben estek vissza. A gyártók ismét a kapacitásnyomás jelentős enyhülését tapasztalták.

Júniusban a szolgáltatóipari foglalkoztatás szilárd növekedése támogatta a munkaerő-felvételt. Ennek ellenére az üzleti bizalom 32 havi mélypontra csökkent. Az árnyomás a második negyedév végén mérséklődött, az inputköltségek növekedése 27 havi, a kibocsátási árak inflációja 25 havi mélypontra esett.

Négy hónap folyamatos növekedés után a franciaországi BMI értéke a francia szolgáltatóipar zsugorodását mutatja. Az adatok alapján lehetséges, hogy a második negyedévben csökken a francia bruttó hazai termék, mivel a szolgáltatószektor adja a francia gazdasági teljesítmény legnagyobb részét.

A francia GDP-re vonatkozó jelenlegi prognózis szerint a francia gazdaság teljesítménye 0,9 százalékkal csökkenhet a második negyedévben, mind a feldolgozóipar, mind a szolgáltató szektor zsugorodik - kommentálta az eredményeket Norman Liebke, a Hamburg Commercial Bank közgazdásza.

Török ügynökség: az ország turizmusa zavartalanul működik

A közel-keleti régió egyes részein zajló konfliktusok nem érintik Törökországot, az ország turisztikai szolgáltatásai minden desztinációban a megszokott rendben, fennakadás nélkül működnek - tájékoztatta a Török Turizmusfejlesztési és Promóciós Ügynökség (TGA) csütörtökön az MTI-t.
2026. 03. 13. 02:30
Megosztás:

Házasság nélkül éltek együtt, élettársként? Komoly bajban lesztek így

Még ma is sokan bizonytalanok az élettársak közötti vagyonjogi szabályokkal kapcsolatban, noha becslések szerint jelenleg körülbelül egymillió magyar él élettársi kapcsolatban. Egy friss kutatás szerint, amelyet a Magyar Országos Közjegyzői Kamara készíttetett, az ilyen kapcsolatban élőknek csak kis része tudja pontosan, milyen jogi előírások vonatkoznak rájuk. Cikkünkben most összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
2026. 03. 13. 02:00
Megosztás:

Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát

Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről - közölte Czepek Gábor, a kőolajvezeték állapotát vizsgáló magyar küldöttség vezetője az ukrán fővárosból jelentkezve esti Facebook-videójában.
2026. 03. 13. 01:30
Megosztás:

Sokk az 5-ös lottónál: bizonyos számok eltűntek

Vajon léteznek „szerencsésebb” lottószámok? Több ezer magyar ötöslottó sorsolás adatainak elemzése után meglepő statisztika rajzolódik ki. Bár a lottó elvileg teljesen véletlen, az eddigi húzások mégis azt mutatják, hogy bizonyos számok feltűnően gyakran, míg mások megdöbbentően ritkán kerültek ki a sorsológömbből.
2026. 03. 13. 01:00
Megosztás:

Aranytoll díjjal ismert el sajtómunkatársakat a NAV

Harmadik alkalommal adta át a Nemzeti Adó- és Vámhivatal a NAV Aranytoll díjat a magyar sajtó napja alkalmából csütörtökön azoknak a médiaszakembereknek, akik munkájukkal segítik a hivatal üzeneteinek eljuttatását az adózókhoz - tájékoztatták az MTI-t.
2026. 03. 13. 00:30
Megosztás:

Spanyolországban 47 éve nem volt olyan csapadékos az év első két hónapja mint idén

Spanyolországban 47 éve nem volt olyan csapadékos az év első két hónapja, mint idén - közölte a spanyol meteorológiai szolgálat (Aemet) csütörtökön Madridban.
2026. 03. 12. 23:30
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 11. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 03. 12. 23:00
Megosztás:

Veszélyes termékek kiszűrése – hatodik helyen Magyarország az uniós rangsorban

2025-ben minden eddiginél több, összesen 4671 figyelmeztetést regisztrált az uniós termékbiztonsági riasztási rendszer. A magyar hatóságok 2025-ben 317 veszélyes termékről küldtek riasztást a Safety Gate rendszerbe, ezzel Magyarország a 6. helyet szerezte meg az európai országok között, többek között olyan országokat megelőzve, mint Lengyelország, Ausztria vagy éppen Románia.
2026. 03. 12. 22:30
Megosztás:

Sztrájkba lépett a szlovén rendőrszakszervezet

Sztrájkba lépett csütörtökön a nagyobb szlovén rendőrszakszervezet (PSS): a munkabeszüntetés kezdetén mintegy kétszáz rendőr tüntetett a ljubljanai kormánypalota előtt jobb munkakörülményeket követelve.
2026. 03. 12. 22:00
Megosztás:

Hollandia álláspontot nyújt be a hágai bíróságnak az Izrael elleni népirtási ügyben

Hollandia álláspontot kíván benyújtani a hágai székhelyű Nemzetközi Bíróságnak a Dél-Afrika által Izrael ellen indított, népirtás gyanújával kapcsolatos ügyben - közölte csütörtökön a holland külügyminisztérium.
2026. 03. 12. 21:30
Megosztás:

Vegyesen változott csütörtök estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal csütörtök estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 03. 12. 21:00
Megosztás:

Közel 61.000 lefoglalt Bitcoin sorsa a tét: jogi csata robbant ki az Egyesült Királyságban

Komoly nemzetközi jogi vita bontakozott ki az Egyesült Királyságban, miután egy hatalmas kínai befektetési csalás áldozatai követelik a lefoglalt bitcoinok közvetlen visszaszolgáltatását. A közel 61 ezer BTC sorsáról szóló ügy túlmutat egyetlen bírósági eljáráson: a döntés precedenst teremthet a jövő globális kriptoeszköz-visszaszolgáltatási gyakorlata számára.
2026. 03. 12. 20:30
Megosztás:

Az olasz elegancia találkozása a kerékpározásban

A kerékpározás egy olyan szenvedély, amely életstílussá válhat. Ha valaha is álmodoztál arról, hogy egy prémium bringán szinte súlytalanul suhanj, akkor itt az ideje megvalósítani ezt az élményt. Az olasz kerékpárok magukban hordozzák a designt, a teljesítményt és az évszázados hagyományt. Olaszországban a biciklizés többet jelent egyszerű sportnál, az emberek életének része.
2026. 03. 12. 20:00
Megosztás:

A több mint 10 fős cégek húzzák a kkv-szektort

Magyarországon a több mint 10 fővel működő cégek húzzák a kis- és középvállalkozói (kkv) szektort, ez a mintegy 34 ezres vállalkozói kör foglalkoztatja a munkavállalók nagy részét, és képes innovációs kutatás-fejlesztéseket megvalósítani - mondta Lukács Zsuzsanna, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) vállalkozások védelméért felelős helyettes államtitkára csütörtökön Gödöllőn, a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség konferenciáján.
2026. 03. 12. 19:30
Megosztás:

Tűzgyújtási tilalmat rendelt el a Nébih Borsod-Abaúj-Zemplén és Heves vármegyére

Tűzgyújtási tilalmat rendelt el Borsod-Abaúj-Zemplén és Heves vármegyére csütörtök éjféltől a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságával (BM OKF) egyeztetve - közölte honlapján a Nébih.
2026. 03. 12. 19:00
Megosztás:

Mutatjuk, mit érdemes megfontolni a lakásbiztosítás újrakötésénél

Az elmúlt év gazdasági döntései – köztük a biztosítási díjak stabilizálása vagy a 3 százalékos kamattámogatott lakáshitel bevezetése – olyan környezetet teremtettek a lakásbiztosítások piacán, ami kifejezetten fontossá teszi az ügyfelek számára, hogy felülvizsgálják meglévő lakásbiztosításukat. Ilyen értelemben az idei lakásbiztosítási kampány elsősorban arról szólhat, hogyan kaphatunk többet és jobbat a pénzünkért. De ugyanilyen lényeges, hogy minimalizáljuk az alulbiztosítottság jelentette kockázatokat – hívja fel a figyelmet az UNIQA Biztosító.
2026. 03. 12. 18:30
Megosztás:

Már a nyaralást is részletre fizetik a magyarok az interneten

Egyre több magyar vásárol úgy az interneten, hogy nem fizeti ki azonnal a teljes összeget: a „Buy Now, Pay Later” (BNPL) részletfizetés már nemcsak műszaki cikkeknél, hanem utazásoknál és szállásfoglalásoknál is megjelent. A modell lényege, hogy a vásárlók több részletben rendezik a kiadást, így nem egyszerre terhelik meg a havi költségvetést. A rendelkezésre álló adatok szerint a megoldás a kereskedők számára is komoly hatással jár: átlagosan 25–30 százalékkal növeli az online kosárértéket, a 100 ezer forint alatti átlagos kosárértékű boltoknál pedig akár 100 százalékos emelkedés is előfordulhat.
2026. 03. 12. 18:00
Megosztás:

Kijevben tárgyal a magyar delegáció

Kijevben tárgyal a magyar delegáció a Barátság kőolajvezeték újraindításáról - erről beszélt Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön, Kijevben készült Facebook-videójában.
2026. 03. 12. 17:30
Megosztás:

Méhbetegség miatt rendeltek el községi zárlatot Békéscsaba és Békés egy részén

Védőkörzetet rendelt el hétfőtől a Békés Vármegyei Kormányhivatal, miután egy békéscsabai méhészetben mézelő méhek nyúlós költésrothadása betegséget állapított meg a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal laboratóriuma – tájékoztatta a békési önkormányzat csütörtökön az MTI-t.
2026. 03. 12. 17:00
Megosztás:

A középső országrészben már most aszály van kialakulóban

A napos, száraz, az ilyenkor szokásosnál több fokkal melegebb időben nagyon kiszáradt a talaj felszínhez közeli része, és egyre jelentősebb a középső talajréteg vízvesztése is, az őszi vetésekre vonatkozóan a középső országrészben már most aszály van kialakulóban – írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. 03. 12. 16:30
Megosztás: