Csökkent az eladott új autók száma az EU-ban

Az EU négy vezető autópiacából háromban csökkentek az eladások. Olaszországban 6 százalékos, Németországban 4,6 százalékos, Franciaországban pedig 3,3 százalékos csökkenést jegyeztek föl. Ezzel szemben Spanyolországban az eladott új autók száma 8,4 százalékkal emelkedett éves összevetésben január-februárban.
A kizárólag akkumulátorról üzemelő elektromos autók (BEV) piaci részesedése az idei első két hónapban 15,2 százalékra ugrott az egy évvel korábbi 11,5 százalékról. A dízeles autók aránya 13,1 százalékról, 9,7 százalékra csökkent, a benzines autóké pedig 35,5 százalékról, 29,1 százalékra esett.
Idén az első két hónapban a legnagyobb szeletet az autópiacon a hibrid-elektromos autók (HEV) szerezték meg, 35,2 százalékos piaci részesedéssel, ami felülmúlja az egy évvel korábbi 28,8 százalékot, ami már akkor is a második legnagyobb volt. A hálózatról is tölthető, plug-in hibrid (PHEV) autók piaci részesedése ugyanakkor 7,6 százalékról, 7,4 százalékra csökkent.
Az ACEA honlapján szereplő adatok szerint Magyarországon 19 ezer 700 új autót adtak el az idei első két hónapban, 4,8 százalékkal többet az egy évvel korábbinál. A dízeles autók eladása 37,2 százalékkal, 2760-ra emelkedett, míg a benzineseké 17,7 százalékkal, 4797-re csökkent.
A BEV-autók eladása 12,4 százalékkal, 1253-ra emelkedett, a PHEV-autóké 29,9 százalékkal, 695-re esett, míg a HEV-autóké 14,5 százalékkal, 10 ezer 98-ra bővült.