Itt a friss magyar inflációs adat! Lássuk mennyi volt a drágulás a hivatalos adat szerint

2024. februárban a fogyasztói árak átlagosan 3,7 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Januárhoz viszonyítva átlagosan 0,7 százalékkal emelkedtek az árak, a járműüzemanyagok 6,7 százalékkal drágultak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Itt a friss magyar inflációs adat! Lássuk mennyi volt a drágulás a hivatalos adat szerint

2023. februárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 2,2 százalékkal nőtt, ezen belül leginkább a cukoré (32,8 százalék), a csokoládéé és a kakaóé (14,4 százalék), az alkoholmentes üdítőitaloké (12,7 százalék), a büféáruké (12,2 százalék), valamint a sertéshúsé (9,4 százalék). A termékcsoporton belül a liszt ára 19,6, a tojásé 19,1, a sajté 15,6, a vaj és vajkrémé 15,3, a száraztésztáé 13,4, a tejé 11,2 százalékkal csökkent.

A jelentés szerint a háztartási energia 9,0 százalékkal olcsóbb lett, ezen belül a vezetékes gázért 19,3, az elektromos energiáért 3,3, a tűzifáért 1,9 százalékkal kellett kevesebbet fizetni.

A szolgáltatások ára 10,0 százalékkal nőtt, ezen belül a lakbér 14,4, a járműjavítás és -karbantartás 10,8, az autópályadíj, gépjárműkölcsönzés, parkolás 10,8, a sport- és múzeumi belépők 9,5, az üdülési szolgáltatás 9,7 százalékkal drágult, az utazás munkahelyre, iskolába 21,7 százalékkal olcsóbb lett.

A szeszes italok, dohányáruk ára 5,3, ezen belül a szeszes italoké 5,9 százalékkal emelkedett.

A KSH adataiból kiderül, hogy az állateledelek ára 11,9, a mosó- és tisztítószereké 11,0, a gyógyszer, gyógyáruké 7,3, a testápolási cikkeké 4,7 százalékkal növekedett.

A tartós fogyasztási cikkekért 2,0 százalékkal kevesebbet kellett fizetni, ezen belül a használt személygépkocsik ára 10,5 százalékkal csökkent, a konyha- és egyéb bútoroké 6,9, a fűtő- és főzőberendezéseké 2,3, a szobabútoroké 2,1, az új személygépkocsiké 1,3 százalékkal nőtt. A járműüzemanyagok 2,4 százalékkal olcsóbbak lettek.

2024. januárhoz viszonyítva a fogyasztói árak átlagosan 0,7 százalékkal emelkedtek. Az élelmiszerek egy hónap alatt, átlagosan 0,2 százalékkal drágultak, ezen belül az idényáras élelmiszerek (burgonya, friss zöldség, friss hazai és déli gyümölcs) 1,1, a csokoládé és kakaó 1,5, az alkoholmentes üdítőitalok 1,1, a büféáruk 0,7, a péksütemények 0,6, a kenyér 0,5 százalékkal többe, a cukor 3,4, a kávé 2,0, a tojás 1,5, a baromfihús 1,3, a vaj és vajkrém, illetve a sertéshús 1,2-1,2, a tejtermékek pedig 1,1 százalékkal kevesebbe kerültek.

A háztartási energia 0,6 százalékkal drágult egy hónap alatt, ezen belül a vezetékes gázért 1,7 százalékkal többet, a tűzifáért 2,2 százalékkal kevesebbet kellett fizetni.

A szolgáltatások 0,6 százalékkal drágultak januárhoz képest, ezen belül a járműjavítás és -karbantartás 1,5, a lakbér, illetve a lakásjavítás és -karbantartás 1,0-1,0 százalékkal.

A járműüzemanyagok ára egy hónap alatt 6,7 százalékkal nőtt - jelentette a KSH.


Üzleti sikerek és gasztronómiai élmények: hogyan kapcsolódik a kettő?

Az üzleti életben a döntések meglepően nagy része sokszor nem is a tárgyalótermek steril falai között születik meg, hiszen a közös étkezések vagy a hasonló, kötetlenebb gasztronómiai programok olyan hangulatot teremtenek, ahol a partnerek könnyebben megnyílnak egymás felé. Egy kellemes helyszínen eltöltött reggeli vagy akár csak egy közös kávészünet is átlendítheti a feleket a holtponton, és alapjaiban határozhatja meg a jövőbeli együttműködés sikerességét.
2026. 08. 27. 18:00
Megosztás:

A fenntartható megoldások jelentik a logisztika növekedésének motorját

A logisztikai piac versenyképességében a költséghatékonyság és a szolgáltatás minősége mellett az is meghatározó szerepet játszik, hogy a vállalatok milyen fenntartható megoldásokat tudnak kínálni ügyfeleiknek. A Waberer's ezért a következő években a zöld logisztikai szolgáltatások fejlesztésére, fenntartható logisztikai ingatlanok létesítésére, a digitalizáció felgyorsítására, az alternatív járműpark növelésére és a kibocsátáscsökkentésre helyezi a hangsúlyt a fenntarthatóság fejlesztése érdekében. A logisztikai üzletág árbevételre vetített, helyi alapú ÜHG-intenzitása 2025-ben 6%-kal csökkent 2024-hez képest, miközben 2030-ig olyan fejlesztéseket indít, amelyek a teljes logisztikai szolgáltatási portfólióban bekövetkező zöld átállást segítik elő.
2026. 08. 27. 17:00
Megosztás:

Szeptembertől hat új igazgató a PwC Magyarország vezetői között

Szeptember 1-től hat munkatárs lép igazgatói pozícióba a PwC Magyarországnál. Borbély Anna, Gódor Marianna és Lénárd-Bujnóczki Beáta az adó- és jogi tanácsadás, Madar Norbert és Oltyán Gábor az üzleti tanácsadás, Nagy Dániel pedig a kibervédelmi tanácsadás területén kap új vezetői szerepet. Borbély Anna jelenleg a PwC Magyarország Indirekt Adók csoportjának egyik áfa-tanácsadási csapatát vezeti. Főként áfával, valamint pénzügyi folyamatok automatizálásának adózási támogatásával foglalkozik. Hazai és multinacionális ügyfelekkel dolgozik több iparágban, kiemelten az energetikai és az ingatlanpiaci szektorban.
2026. 08. 27. 16:00
Megosztás:

A rugalmasság lett az egyik legfontosabb szempont a diákmunkában

Erős munkáltatói kereslet, emelkedő bérek és egyre határozottabb munkavállalói elvárások jellemezték az idei nyár diákmunkaszezonját. A Job Force tapasztalatai alapján a diákok elsősorban a jól fizető és rugalmasan végezhető munkákat keresték, a kereskedelmi és szellemi pozíciók voltak a legnépszerűbbek, miközben az átlagos órabér bruttó 2200–2400 forint körül alakult. A nyár végével pedig nem áll meg a piac, ősszel a kereskedelem és a gyakornoki munkák mellett a logisztikai, a gyártási és a termelési szektorok is kínálnak lehetőségeket a fiataloknak.
2026. 08. 27. 15:00
Megosztás:

Minősített és fokozott biztonságú aláírás - Mi a különbség?

Minősített és fokozott biztonságú aláírás - Mi a különbség?
2026. 08. 27. 14:00
Megosztás:

A nemzetgazdaságilag kiemelt beruházások felülvizsgálatáról

A nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházások körüli legújabb szabályozói változások és felülvizsgálatok érdemben átrendezhetik a hazai újépítésű lakáspiacot. Az OTP Ingatlanpont elemzése szerint a kiemelt státuszok felülvizsgálata nem csupán a kínálati szerkezetre lehet hatással, hanem fenntarthatóbb várostervezési környezetet és új lehetőségeket is teremt.
2026. 08. 27. 14:00
Megosztás:

Tízezreket spórolhatnak a szülők a tanévkezdésen

A napokban az iskolás gyerekek szüleire záporoznak a kiadások. Miközben a tanszerek és a tanévkezdési feladatok listáját pipálgatják, ezekre olyan forrásból is szerezhetnek pénzt, amiről sokan nem is tudnak. Az iskolakezdésre felhasználhatják az egészségpénztári megtakarításukat, a gyermeküknek nyitott bankszámlával pedig további tízezreket zsebelhetnek be a bankoktól – derül ki a BiztosDöntés.hu összeállításából.
2026. 08. 27. 13:00
Megosztás:

Kismértékben emelkedtek a fejlett piaci hozamok az amerikai inflációs adatok megjelenése után, itthon estek a hosszú hozamok

Az amerikai inflációs adatok megjelenéséig alig mozdultak a hozamok a fejlett kötvénypiacokon a számottevő keddi csökkenést követően: a német tízéves hozam 3,2% környékén maradt, az amerikai tízéves hozam 4,65% környékén ingadozott.
2026. 08. 27. 12:00
Megosztás:

Megérkezett a Revolut euróalapú stabilcoinja: az EURR elindult a Polygonon

A Revolut újabb nagy lépést tett a blokkláncalapú pénzügyi szolgáltatások felé: az európai fintechóriás megkezdte első saját, euróhoz kötött stabilcoinja, az EURR bevezetését. A token elsőként az Ethereum és a Polygon hálózatán jelenik meg, miközben a vállalat fokozatos európai terjeszkedést és később további blokkláncok bevonását tervezi.
2026. 08. 27. 11:00
Megosztás:

Oldalaztak az európai részvényindexek, miközben az Irán és Omán közötti diplomáciai tárgyalások hírére lefelé araszolt a nyersolaj ára

Alig mozdultak az irányadó részvényindexek a szerdai kereskedés során Nyugat-Európában, a Stoxx600 keddi záróára közelében fejezte be a napot, miközben az Irán és Omán közötti, a Hormuzi-szorosról szóló tárgyalások újraindulása enyhítette az olajpiaci aggodalmakat, és a nyersolaj ára tovább araszolt lefelé.
2026. 08. 27. 10:00
Megosztás:

Az MFB meg kíván győződni az MKIK Tőkealap-kezelő jogszerű működéséről

A Magyar Fejlesztési Bank az MKIK Tőkealap-kezelő Zrt. vezetőváltása után meg kíván győződni a közösen kialakított befektetési stratégia folytatásáról és a társaság jogszerű működéséről - közölte a pénzintézet szerdán az MTI-vel.
2026. 08. 27. 08:00
Megosztás:

Új korszakot hoz az aszály a magyar szántóföldeken

Az egyre gyakoribb hőhullámok és a tartós csapadékhiány miatt átalakulóban van az öntözés szerepe a magyar szántóföldi gazdálkodásban. Egy több mint 70 öntöző szántóföldi gazdaság tapasztalatait vizsgáló hazai felmérés szerint a vízpótlás már nemcsak a klasszikusan vízigényes kultúráknál, hanem olyan hagyományos növényeknél is megjelenik, mint a napraforgó vagy a búza. A Wienerbergerhez tartozó Pipelife Hungária megbízásából készült kutatás rámutat, hogy az öntözés egyre kevésbé az extra terméshozam érdekében történik.
2026. 08. 27. 07:00
Megosztás:

Háromszintes parkolóházat adtak át Mohácson

Háromszintes, 86 autó és 7 motorkerékpár befogadására alkalmas parkolóház épült Mohács belvárosában. A Mohács 500 program keretében megvalósult, szerdán átadott létesítményt egy kihasználatlan barnamezős terület, a korábbi helyi kenyérgyár újrahasznosításával alakították ki - közölte az évfordulós fejlesztéseket összefogó Mohács 500 NKft. az MTI-vel.
2026. 08. 27. 06:30
Megosztás:

Fenntartható vízgazdálkodási akciótervet fogadott el a kormány

A kormány elfogadta a fenntartható vízgazdálkodásról szóló cselekvési tervet, amelynek célja, hogy természetalapú megoldásokkal és a természetes vízvisszatartási intézkedésekkel növelje a vízhasználat hatékonyságát minden érintett szektorban - közölte az Élő Környezetért Felelős Minisztérium a kormany.hu oldalon szerdán.
2026. 08. 27. 05:00
Megosztás:

Nem támogatta a közmédia-testület ellenzéki jelöltjeit a művelődési bizottság

Nem támogatta az Országgyűlés művelődési bizottsága a Független Közmédia Testület ellenzéki képviselőcsoportok által javasolt tagjainak jelölését szerdán. A KDNP jelezte: fenntartják jelölésüket.
2026. 08. 27. 04:00
Megosztás:

Balatoni Agroturisztikai Együttműködési Hálózatot hoztak létre Keszthelyen

Balatoni Agroturisztikai Együttműködési Hálózatot hoztak létre a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) kezdeményezésére, önkormányzatok és szakmai szervezetek együttműködésével - az erről szóló keretmegállapodást kedden írták alá Keszthelyen.
2026. 08. 27. 03:00
Megosztás:

Állami meglepetés! Mit kap egy nyugdíjas ha 90. évét eléri Magyarországon?

Keveseknek adatik meg, hogy kilenc évtizednyi emlékkel, tapasztalattal és történettel a hátuk mögött ünnepelhessék a 90. születésnapjukat. Ez a rendkívüli évforduló azonban Magyarországon nem csupán a család számára fontos esemény. Az állam is számon tartja azokat, akik elérik ezt a különleges életkort, és olyan meglepetéssel készül számukra, amelyről sok érintett és családtag sem tud.
2026. 08. 27. 02:00
Megosztás:

Felrobbant a gáz ára - mi lesz így a téli fűtésszámlával Magyarországon?

Három hónap alatt mintegy 43 százalékkal drágult az irányadó európai földgáz-kontraktus. Mit jelent mindez a hazai gázárakra? Mennyibe fog kerülni a gáz a téli fűtés-időszakra? Elemzésünk ennek jár utána.
2026. 08. 27. 01:00
Megosztás:

Kapitány István: a hatóságoknak tisztázniuk kell az EXIM ügyeit

Az EXIM számos ügyét tisztázniuk kell a hatóságoknak, felmerült a hűtlen kezelés, a hanyag kezelés és a hivatali visszaélés gyanúja is - írta Facebook-oldalán szerdán a gazdasági és energetikai miniszter.
2026. 08. 26. 22:30
Megosztás:

A CATL vizsgálja a dolgozóknál kimutatott fokozott nikkelterhelés forrását

A CATL Debrecen vizsgálja a több dolgozójánál kimutatott fokozott nikkelterhelés forrását és szigorítja a munkavédelmi szabályokat debreceni gyárában - tájékoztatta a vállalat szerdán az MTI-t.
2026. 08. 26. 21:00
Megosztás: