Egész évben célérték felett a hazai gáztárolók töltöttsége

Február, május és július után szeptember elsején is meghaladta az uniós elvárást a magyarországi földgáztárolók töltöttségi aránya. Így a kötelezőnél korábban teljesült mind a négy idei köztes feltöltési célérték. A most mintegy 90 százalékos mutató azt jelenti, hogy a novemberre előírt szint is jóval határidő előtt valóra válik - jelentette be hétfőn az Energiaügyi Minisztérium (EM).

Egész évben célérték felett a hazai gáztárolók töltöttsége

A hazai családok a biztonságos ellátáson túl a rezsicsökkentésnek köszönhetően Európa legalacsonyabb árain jutnak a legfontosabb energiahordozókhoz - fűzték hozzá.

Először 2022-ben kötelezte uniós rendelkezés az érintett tagállamokat arra, hogy földfelszín alatti gáztárolóikat kapacitásuk legalább 80 százalékáig töltsék fel a fűtési szezon kezdetére. Tavalytól e közös célérték 90 százalékra emelkedett november elsejei határidővel. Ütemezett elérése érdekében a szabályozás országonként eltérő köztes célértékeket is rögzít - idézte fel az EM.

Magyarországon szeptember elsejére 86 százalékos szintet követel meg az uniós rendelet, ez idén már augusztus közepén teljesült. Az ősz eleji határidőre lényegében a két hónappal később esedékes, 90 százalékos feltöltési mutatónak is eleget tesz hazánk.

A megfelelő felkészülés, az április óta folyamatos betárolás a következő télen is megalapozza a hazai fogyasztók zavartalan kiszolgálását. A teljes elérhető készletmennyiség az 5,8 milliárd köbmétert közelíti, ezzel már most több földgáz áll rendelkezésre, mint amennyire a legutóbbi fűtési szezonban a lakosság és a gazdasági szereplők összesen igényt tartottak.

A belföldi tárolók fogyasztásarányos töltöttsége tartósan több mint duplája az uniós átlagnak, részletezte a minisztérium.

A tartalékok magas szintje az enyhe téli időjárás mellett az egyre tudatosabb fogyasztói magatartásnak is köszönhető. Magyarország egymást követő két időszakban teljesítette felül az uniós elvárást a gázfelhasználás visszafogásában.

A tagállamoknak az előző öt év átlagához képest 15 százalékos csökkenést kellett elérniük. A hazai megtakarítás mértéke a kötelező szintet jelentősen felülmúlva 20 százalékos volt tavaly után idén áprilisig is.

A magyar családok zökkenőmentes ellátása tehát az októberben kezdődő fűtési szezonban is nagy biztonsággal garantálható. A lakossági felhasználók a rezsicsökkentésnek köszönhetően változatlanul Európában a legolcsóbban jutnak földgázhoz és áramhoz.

A közlemény kitér arra is, hogy a júliusban indult otthonfelújítási programban a kormány kamatmentes kölcsönnel és vissza nem térítendő támogatással segíti a családi házak energetikai korszerűsítését.

A támogatott háztartások a legalább 30 százalékos energia-megtakarítást eredményező beruházások jóvoltából még könnyebben tarthatják fogyasztásukat a rezsivédett sávhatár alatt.


A Vajda-Papír a válsághelyzeti intézkedések egy részét hosszú távon is hasznosítani tudja

Vajda-Papír Csoport egy százalékkal mérsékelheti fajlagos áramfelhasználását azzal, hogy hosszú távon is alkalmazza az elmúlt héten ideiglenesen bevezetett takarékossági intézkedések egy részét - közölte a higiéniaipapír-gyártó cégcsoport szombaton az MTI-vel.
2026. 08. 09. 14:00
Megosztás:

Átvilágítják a Közép- és Kelet-európai Onkológiai Akadémia Alapítvány működését

Átvilágítják a Közép- és Kelet-európai Onkológiai Akadémia Alapítvány működését és gazdálkodását - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter a Facebook-oldalán szombaton.
2026. 08. 09. 13:00
Megosztás:

Több mint 116 ezer beteget láttak el a mentők júliusban

A mentők júliusban több mint 116 ezer beteget láttak el, és mintegy ötmillió kilométert tettek meg az ország útjain - közölte az Országos Mentőszolgálat Facebook-oldalán szombaton.
2026. 08. 09. 12:00
Megosztás:

Több mint egymilliárd forinthoz jut a sármelléki repülőtér

A három vidéki nemzetközi repülőtér közül 1,2 milliárd forint állami támogatást kap működéséhez idén a sármelléki Hévíz-Balaton Airport - közölte a térség országgyűlési képviselője szombaton közösségi oldalán.
2026. 08. 09. 11:00
Megosztás:

24 órás várakozás a kriptóra? Brazília szigorítja a digitális átutalásokat

Brazília központi bankja új szabályozással lép fel a kriptovalutás csalások ellen: 2027. január 1-jétől bizonyos, 10 000 dollár feletti kriptoátutalásokat akár 24 órára visszatarthatnak a szolgáltatók.
2026. 08. 09. 10:00
Megosztás:

Történelmi mélypontra csökkent az Egyesült Államok legnagyobb víztározójának vízszintje

Történelmi mélypontra csökkent a Lake Mead, az Egyesült Államok legnagyobb víztározójának vízszintje szombaton – derül ki a vízügyi hatóságok adataiból.
2026. 08. 09. 09:00
Megosztás:

Keddig tartja fent az extrém hőség miatt bevezetett intézkedéseit a Posta

A Magyar Posta keddig tartja fent az extrém hőség miatt ideiglenesen elrendelt intézkedéseit - közölte a társaság a honlapján szombaton.
2026. 08. 09. 08:00
Megosztás:

185 tonna hal pusztult el Rétimajorban

A súlyos vízhiány következtében az Aranyponty Halászati Zrt. rétimajori és rétszilasi halastavain az elmúlt hetekben 185 tonna hal pusztult el, a közvetlen állományveszteség értéke megközelíti a 200 millió forintot - mondta Lévai Ferenc a társaság vezérigazgatója az MTI-nek szombaton.
2026. 08. 09. 07:00
Megosztás:

Már 100 szálláshely foglalható az Aktív Kalandor Kalandtárában

Az Aktív Kalandor foglalási felülete, a Kalandtár már 100 szálláshelyet kínál az erdei kulcsosházaktól a nagyobb társaságokat fogadó szállásokig az ország minden részén - közölte az Aktív Magyarország Fejlesztési Központ az MTI-vel.
2026. 08. 09. 06:00
Megosztás:

Véget ért az energiavészhelyzet – a magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kWh csúcsidei megtakarítást ért el

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) által indított Vállalkozói Energiaösszefogáshoz néhány nap alatt csaknem 350 vállalkozás csatlakozott az ország 202 településéről, és vállalásaik összesen több mint 145 000 kWh csúcsidei energiamegtakarítást jelentettek.
2026. 08. 09. 05:00
Megosztás:

Hardveralapú e-pénztárgép a piacon – újabb mérföldkő a digitális adózásban

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ma kiadta az első hardveralapú e-pénztárgép forgalmazási engedélyét. Az új megoldás a pénztárgéphasználatra kötelezett vállalkozásokat segíti már most, két évvel az online pénztárgépek végleges kivezetése előtt.
2026. 08. 09. 04:00
Megosztás:

Esővizet tegyünk a mosógépbe!

Esővízzel mosni vagy a WC-t öblíteni első hallásra szokatlannak tűnhet, pedig egy megfelelően kialakított esővízhasznosító rendszerrel egy családi ház vezetékesvíz-fogyasztásának akár 57 százaléka is kiváltható.
2026. 08. 09. 03:00
Megosztás:

100.000 forint is lehet a klíma otthoni költsége, ha rosszul van beállítva?

Egy korszerű háztartási légkondicionáló nem feltétlenül számít nagy energiafalónak, ám a helytelen használat könnyen több tízezer, szélsőséges esetben akár 100 000 forintot meghaladó felesleges kiadást okozhat.
2026. 08. 09. 02:00
Megosztás:

Törvényi döntés! Ennyi lesz a nyugdíjkorhatár 2027-ben

Egyetlen év különbség is komoly változást jelenthet annak, aki már a nyugdíjba vonulását tervezi.
2026. 08. 09. 01:00
Megosztás:

A szellemi hanyatlás kockázatának 45%-a befolyásolható a WHO szerint

A demencia világszerte több mint 57 millió embert érint, és ez a szám folyamatosan nő. Bár a betegség lefolyását megállító kezelés jelenleg nem áll rendelkezésre, a szellemi hanyatlás kockázatának csökkentése a tudományos közösség szerint már most is lehetséges.
2026. 08. 09. 00:30
Megosztás:

Másodfokúra csökkent a riasztás

Szombat hajnalban helyreállt a vízszolgáltatás Budapest III. kerületében a Jós utcában, ahol pénteken csőtörés történt - közölte a kormány a hőségriasztásról készült, szombaton közzétett jelentésében a kormany.hu oldalon. Szombattól az országos tisztifőorvos kedd éjfélig másodfokúra mérsékelte az ország egész területére vonatkozó harmadfokú hőségriasztást.
2026. 08. 09. 00:05
Megosztás:

Változik az állami földek átmeneti hasznosításának rendje

Megújította az Agrár- és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium a Nemzeti Földalapba tartozó földterületek megbízási szerződéssel történő átmeneti hasznosításának rendjét - tette közzé a tárca szombaton a kormány Facebook-oldalán.
2026. 08. 08. 23:00
Megosztás:

Kapitány István: a magyarok 84 százaléka csatlakozott az összefogáshoz

Példa nélkülinek nevezte a gazdasági és energetikai miniszter szombaton, hogy felmérések szerint a magyarok 84 százaléka csatlakozott az energiarendszer terhelésének csökkentéséhez.
2026. 08. 08. 22:00
Megosztás:

Újabb nagybank viszi 3 százalék alá az Otthon Start lakáshitel kamatát

Még egy nagybank kamatkedvezményt ad azért, hogy az igénylők nála vegyék fel a kedvezményes, maximum 3 százalékos kamatú Otthon Startot. 2026-ban az új lakáshitelek 80 százaléka valamilyen állami támogatásos kölcsön, túlnyomórészt Otthon Start. Augusztus 10-től az UniCredit is belép az ezt a hitelt 3 százalék alatti kamattal kínáló bankok közé – derül ki a BiztosDöntés.hu összegzéséből.
2026. 08. 08. 21:00
Megosztás:

Magyar Péter: Baka András elfogadta a felkérést

Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András - közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
2026. 08. 08. 20:00
Megosztás: