Együttműködési megállapodást kötött a Delta és az evosoft

Több hónapos előkészítés után írt alá együttműködési céllal szándéknyilatkozatot a Delta Systems Kft. és az evosoft Hungary Kft. Az elmúlt időszakban a legmodernebb platformok és dobozos rendszerek integrációját igénylő megoldásokon túl egyedi fejlesztéseket is magukban foglaló megrendelések egyre gyakoribbá váltak a piacon. Magyarország egyik legnagyobb rendszerintegrátora és Magyarország egyik vezető ipari szoftverfejlesztője mostantól egymás támogatását élvezve sokkal magasabb hozzáadott értékű informatikai fejlesztéseket lesz képes végrehajtani, így növelve versenyelőnyüket a hazai és nemzetközi piacon.

Együttműködési megállapodást kötött a Delta és az evosoft

A járványhelyzet világszerte felpörgette az informatikai fejlesztéseket, a digitális transzformáció kényszerében egyszerre dolgozta le hátrányát, vagy éppen ugrott versenytársai elé minden közület vagy közintézmény. Legyen szó az oktatásról, az államigazgatásról, a kereskedelemről, az árumozgatásról, vagy éppen a termelő és szolgáltató szektorokról, gyorsabb átfutással döntöttek az informatikai fejlesztések megrendeléséről és kivitelezéséről, mint korábban.

A post-covid periódus új helyzetet teremt: összetettebb, előremutatóbb fejlesztések kerülnek terítékre, ráadásul a finanszírozási környezet nehézsége és a romló növekedési kilátások miatt megfontoltabbak a megrendelők, a beruházók eredményelvárásai pedig szigorúbbak. Mindeközben az innováció újabb lendületet vett: új fogalmakkal ismerkednek a döntéshozók, számos területen a prototípusok a hétköznapi fejlesztések közé kerültek át.

Ez a piaci környezet hívta életre a Delta és az evosoft együttműködését. Korábban a rendszerintegrátorok a beszállítói partnerek legszélesebb körének kialakítására törekedtek, abban a reményben, hogy egy adott ügyféligény kiszolgálásához biztosan akad megfelelő kész megoldás a palettáról.  Ma már a rendszerintegrátorok csak akkor tudnak a piacon sikeresek lenni, ha az ügyfelek igényeit a korábbinál alaposabban megismerik, és nem ódzkodnak a rendszerelemek helyes összerendezésén túl egyedi szoftverfejlesztést is javasolni, ehhez pedig szűkebb, de bizalmi partneri körrel érdemes inkább dolgozni. Eközben a fejlesztők azzal a problémával szembesültek, hogy szükségük van a megrendelők helyes kiszolgálásához olyan harmadik félre, aki interfészként szolgál, elvégzi a projektmenedzsmentet, kapcsolatot tart a megrendelővel, végigvezeti a fejlesztés rögös útján, és nem utolsósorban a további beszállítói partnerekkel is összehangolja a munkát.

A Delta Technologies Nyrt. révén a tőzsdén is képviselt Delta Csoport jelenleg az egyik legnagyobb informatikai rendszerintegrátor Magyarországon, mintegy 250 alkalmazottat foglalkoztat, és 300 beszállítói partnerrel áll kapcsolatban az ügyfelei legmagasabb szintű kiszolgálásához. A Delta vállalatmérettől függetlenül, teljes körű informatikai infrastruktúra megoldásokat kínál ügyfeleinek; ez magában foglalja a teljes architektúra tervezést, a hálózati megoldások és hardverkomponensek tervezését és telepítését, az alkalmazások integrációját és az infrastruktúra kezelését. Ügyfelei a magyar gazdaság széles skáláját ölelik fel, de az államigazgatás, az egészségügy és az oktatás területén is számos referenciaértékű projekttel büszkélkedhet, ráadásul ezek várhatóan jelentős növekedést fognak produkálni a következő években.

Az evosoft Hungary Kft. a hazai informatikai piac meghatározó szereplője. A Siemens Advanta stratégiai partnereként 28 éve dolgozik olyan világszínvonalú termékeken, amelyek az emberiség és a körülöttünk lévő világ kihívásaira adhatnak választ. Mindezt olyan területeken, mint az ipari automatizálás és hajtástechnika, az orvostechnika, az elektromos autók, az ipari rendszertesztelés, az energetika és digitalizáció terén. Dinamikus fejlődésének köszönhetően ma már több mint 1800 fő dolgozik budapesti székhelyén, valamint miskolci és szegedi telephelyén.

„A Delta célja, hogy a régióban meghatározó Ipar4.0 szereplővé váljon, ennek érdekében a világ legkiemelkedőbb technológiai megoldásokat kínáló cégeivel dolgozik együtt. A teljeskörű projekttervezési és megvalósítási feladatokat a kkv-k és nagyvállalatok számára is egyedi, komplex megoldásokkal érjük el. Bizakodva nézünk az evosofttal közös fejlesztések elé, hiszen olyan partnerre leltünk személyükben, akikkel sokkal magasabb színvonalon teljesülhetnek megrendelőink elvárásai” – mondta el az együttműködési megállapodás aláírása kapcsán Ujhegyi András, a Delta Systems Kft. üzletfejlesztési és stratégiai igazgatója.


Változatlanul hagyta az alapkamatot a Fed, a vártnál szigorúbb hangnem hatására csökkentek a piacok

A Federal Reserve szerdán a várakozásoknak megfelelően változatlanul hagyta a kamatlábakat, de a döntéshozók jelezték, hogy az év hátralevő részében várható egy kamatemelés, mivel egyre nagyobb aggodalmat kelt, hogy az infláció az amerikai jegybank 2%-os célja felett marad.
2026. 06. 18. 10:00
Megosztás:

Emelkedtek szerdán az európai piacok, 11,2%-kal növekedtek a keresetek Magyarországon

Az európai részvények szerdán enyhén emelkedtek, miközben a befektetők az Egyesült Államok és Irán közötti békemegállapodás részleteire, valamint a Federal Reserve monetáris politikai kilátásaira vártak. A páneurópai STOXX 600 index 0,5%-kal zárt magasabban, ezzel sorozatban az ötödik emelkedő napját könyvelhette el. A Dax és az FTSE 100 kisebb mértékben emelkedtek, míg a CAC 40 alulteljesítőnek bizonyult 0,1%-os csökkenéssel.
2026. 06. 18. 09:30
Megosztás:

Az energiapiacon a verseny már nem a termelésről, hanem a tárolásról és a gyors alkalmazkodásról szól

Magyarország hosszabb távon a közép-európai energiakereskedelem meghatározó szereplőjévé válhat, ha a tárolási és hálózati infrastruktúra fejlesztése lépést tart a termelés bővülésével - fejtette ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. legújabb elemzésében.
2026. 06. 18. 09:00
Megosztás:

Ez történt a forint árfolyamával csütörtök reggelre

Gyengült a forint csütörtökön reggel a főbb devizákkal szemben a szerda esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 06. 18. 08:30
Megosztás:

Megkezdte működését a Green Energy Investhor paksi energiatárolója

A Green Energy Investhor Zrt. (GEI) leányvállalata, az MB Sunissimo Primo Kft. sikeresen lezárta paksi energiatároló-fejlesztésének próbaüzemét, így a rendszer megkezdte kereskedelmi működését. A 21 MVA/48 MWh névleges teljesítményű energiatároló a GEI 2024-ben üzembe helyezett paksi naperőművéhez kapcsolódik, és annak működését támogatja a villamosenergia-rendszerhez való rugalmasabb alkalmazkodással.
2026. 06. 18. 08:00
Megosztás:

Közzétették a nem képviselő kormánytagok vagyonnyilatkozatát

Közzétették a kormany.hu-n a nem országgyűlési képviselő kormánytagok vagyonnyilatkozatát szerdán; Bóna Szabolcs agrárminiszter jelentős földtulajdonnal rendelkezik, Lannert Judit, az oktatási tárca vezetője értékpapírban több mint 100 millió forintot tart, Vitézy Dávid közlekedési miniszter pedig csökkentette magyarállampapír-állományát.
2026. 06. 18. 07:30
Megosztás:

Biztonságos nyaralás a digitális korban: még a pénzmosás elleni szakértőt is érhetik meglepetések

Nyaraláskor sokan hajlamosak lazítani a biztonsági rutinjaikon, pedig a digitális világban a vakáció sem ad felmentést az óvatosság alól. Dr. Tóth Judit Lenke adatvédelmi szakjogász és pénzmosás elleni szakértő arra figyelmeztet, hogy egy egyszerű szállodai bejelentkezés vagy egy ártatlannak tűnő közösségi média poszt is komoly adatvédelmi és anyagi kockázatokat rejthet.
2026. 06. 18. 07:00
Megosztás:

Közzétették a nem képviselő kormánytagok vagyonnyilatkozatát

Közzétették a kormany.hu-n a nem országgyűlési képviselő kormánytagok vagyonnyilatkozatát szerdán; Bóna Szabolcs agrárminiszter jelentős földtulajdonnal rendelkezik, Lannert Judit, az oktatási tárca vezetője értékpapírban több mint 100 millió forintot tart, Vitézy Dávid közlekedési miniszter pedig csökkentette magyarállampapír-állományát.
2026. 06. 18. 06:00
Megosztás:

Digitális előrendelés alakíthatja át az iskolai étkeztetést, hogy eltűnjön a pazarlás

Az online előrendelés a közétkeztetés egyik legnagyobb problémájára, az ételpazarlásra is választ adhat. Az A–B–C menürendszerben a diákok előre kiválasztják az ételt, így a konyhák pontosan annyi adagot készíthetnek, amennyire valóban szükség van. A szakértő szerint ezzel a módszerrel az ételhulladék mennyisége szinte nullára csökkenthető. A rendszer közben választási lehetőséget ad a gyerekeknek, és kiszámíthatóbbá teszi a napi konyhai működést. Az előrendelés így egyszerre lehet logisztikai megoldás, nevelési eszköz és a pazarlás visszaszorításának kulcsa.
2026. 06. 18. 05:00
Megosztás:

Háború, járattörlés, légtérzár? Az Emirates új biztosítása ezekre is kiterjed

Új, kibővített utasbiztosítási terméket vezet be az Emirates, amely a hagyományos utasbiztosítási fedezeteken túl olyan helyzetekre is kiterjed, amelyek az elmúlt évek geopolitikai és légiközlekedési kihívásai nyomán egyre nagyobb jelentőséget kaptak az utazók számára.
2026. 06. 18. 04:00
Megosztás:

A védett árnál 20 forinttal kedvezőbb áron lehet tankolni az Auchan töltőállomásokon 2026. június 17-től

A mindenkori védett árnál literenként 20 forinttal olcsóbban tankolhatják meg a vásárlók a magyar rendszámú járműveiket az Auchan Benzinkutakon. Az Auchan a 95-ös benzin esetében az 595 forintos benzinár helyett 20 forinttal olcsóbban, azaz literenként 575 forintért, míg a 615 forintos dízelár helyett pedig szintén 20 forinttal kedvezőbben, azaz literenként 595 forintért kínálja az üzemanyagot.
2026. 06. 18. 03:30
Megosztás:

AI a gyakorlatban: ezt érdemes tudniuk a vállalatvezetőknek 2026-ban

Hogyan válhat a mesterséges intelligencia (AI) a kkv-k mindennapi működésének részévé és versenyképességük javításának eszközévé – ezt a témát tűzte zászlajára a Joint Venture Szövetség (JVSZ) Country Ride rendezvénysorozatának első idei állomása. Az immár harmadik évében járó kezdeményezés debreceni eseményén a JVSZ számos helyi vállalkozás és nagyvállalat vezetőjét bevonva vitatta meg a szakértőkkel az AI-ban rejlő lehetőségeket és buktatókat. A rendezvényen bemutatták az AI Index Magyarország kutatást is.
2026. 06. 18. 03:00
Megosztás:

Úthasználati díjat vezettek be a városon áthaladó nehézgépjármű-forgalomra az erdélyi Nyárádszeredában

Úthasználati díjat vezettek be a városon áthaladó nehézgépjármű-forgalomra Nyárádszeredában az A8-as autópálya közelében zajló útépítési munkálatok miatt - jelentette be szerdán az erdélyi város önkormányzata.
2026. 06. 18. 02:30
Megosztás:

A kormány kezdeményezi a védett üzemanyagár kivezetését

Mivel a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon, a kormány szerdai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a vonatkozó jogszabályok megváltoztatását az Országgyűlésnél, és a védett ár kivezetését - írta szerdai Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök.
2026. 06. 18. 02:00
Megosztás:

A Legfőbb Ügyészség teljes kivizsgálást és tájékoztatást ígért az aranykonvojügyben

Az aranykonvojügy minden szálát kivizsgálja és a nyilvánosság elé tárja az ügyészség - írta szerdai közleményében a Legfőbb Ügyészség, azután, hogy Magyar Péter miniszterelnök úgy fogalmazott: "A legfőbb ügyész haladéktalanul szólaljon meg az ügyben!"
2026. 06. 18. 01:30
Megosztás:

Elmarad a JazzFest Budapest

A szervezők lemondták a JazzFest Budapest 2026 fesztivált, így elmarad a június 27-től július 5-ig tervezett idei rendezvény - közölte a fesztiváligazgató kedden Facebook-bejegyzésében.
2026. 06. 18. 01:00
Megosztás:

Amikor a számítás végre nem bonyolít, hanem segít választani

A pénzügyi világ sokak számára még mindig tele van bizonytalansággal és kérdőjelekkel, különösen igaz ez akkor, amikor hitelfelvételre kerül sor. Nem véletlen, hogy egyre többen keresnek olyan megoldásokat, melyek egyszerűbbé, átláthatóbbá és kiszámíthatóbbá teszik a folyamatot. A Cofidis is kiemelt szerepet tulajdonít a tudatos döntéshozatal támogatásának – lássuk, ez hogyan lehetséges.
2026. 06. 18. 00:01
Megosztás:

A Fed nem változtatott az irányadó dollárkamaton

Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) a piaci várakozásoknak megfelelően nem változtatott az irányadó dollárkamatok 3,50-3,75 százalékos sávján szerdán végződött kétnapos monetáris politikai ülésé
2026. 06. 17. 23:30
Megosztás:

Amikor a mosoly a befektetés része

Egy fontos tárgyalás, egy állásinterjú vagy akár egy első személyes találkozás során rengeteg apró benyomás alakul ki néhány perc alatt. A megjelenés részei sokszor észrevétlenül dolgoznak együtt: a testtartás, a hangszín, a tekintet és természetesen a mosoly is.
2026. 06. 17. 23:30
Megosztás:

Nyári diákmunkát támogató programot indított a Szociális és Családügyi Minisztérium

Nyári diákmunkát támogató programot indított a Szociális és Családügyi Minisztérium, amelynek keretében bértámogatást nyújtanak a munkáltatóknak a 16-25 év közötti, nappali tagozaton tanuló diákok és egyetemi hallgatók nyári foglalkoztatásához.
2026. 06. 17. 23:00
Megosztás: