Elindult az állatvédelmi témahét

Kezdetét vette az Állatvédelmi Cselekvési Terv Kidolgozásáért és Végrehajtásáért Felelős Kormánybiztosi Titkárság által szervezett állatvédelmi témahét, melyhez több mint 307 ezer gyermek és közel 2400 oktatási és gyermekvédelmi intézmény csatlakozott - tájékoztatta az állatvédelemért felelős kormánybiztos hétfőn az MTI-t.

Elindult az állatvédelmi témahét

A programsorozat célja, hogy felhívja a figyelmet az állatokkal való felelős bánásmódra, a környezettudatosságra, valamint a természet védelmére - közölte Ovádi Péter.

Hozzátette: a regisztrált intézmények ingyenes oktatóanyagokhoz, előadásokhoz juthatnak hozzá a témahét weboldalán keresztül, ezáltal a gyerekek interaktív módon, játékos formában ismerhetik meg, hogyan bánjanak tisztelettel az állatokkal, és hogyan óvják a természetet.

Fontosnak nevezte, hogy minél korábban átadják azokat az értékeket, melyek révén a gyermekekből állatbarát, környezettudatos felnőttek válhatnak. Hisznek abban, hogy a témahét során szerzett ismeretek hosszú távon is hatással lesznek a gyermekek szemléletére.

A közleményben idézik Koska Hedviget, a témahét projektvezetőjét is, aki szerint az állatok iránti szeretet és tisztelet megtanítása nemcsak a gyerekek, hanem a társadalom egészének érdeke.

Közlése szerint létrehoztak egy prevenciós és terápiás programot pszichológusok bevonásával, mely kifejezetten a gyermekkori állatbántalmazás megelőzésére és kezelésére nyújt segítséget. Ez a program szülőknek, pedagógusoknak és gyerekeknek egyaránt segít majd abban, hogy felismerjék és kezeljék ezt a problémát.

A tájékoztatás szerint a prevenciós és terápiás program első lépéseként egy különleges mesekönyv készül, amely játékos, mégis mélyreható módon dolgozza fel a gyermekkori állatkínzás okait és következményeit. A mesekönyv történetei a gyerekek számára is könnyen érthető szituációkban mutatják be, hogy milyen érzelmi és fizikai hatásokkal járhat az állatok bántalmazása, illetve milyen szerepet játszik az empátia és az odafigyelés a mindennapi helyzetekben.

A könyv interaktív feladatokat is tartalmaz, amelyek segítenek a gyerekeknek abban, hogy jobban megértsék az állatok érzéseit és szükségleteit. Ezek a feladatok játékosan tanítják meg a felelős állattartás alapjait, és támogatják a gyerekeket abban, hogy az esetleges helytelen viselkedéseket időben felismerjék és elkerüljék.

Az idei állatvédelmi témahéten az oktatási intézmények mellett állatmenhelyek, állatkertek, erdészetek, nemzeti parkok és egyéb, állatvédelemhez köthető szervezetek is bekapcsolódnak a programba. Ennek köszönhetően a gyermekek első kézből ismerhetik meg az állatmentés és -gondozás mindennapjait, valamint találkozhatnak szakértőkkel, akik inspiráló történeteiken keresztül mutatják be az állatokkal való helyes bánásmódot - ismertették.

A témahét programjai egészen október 13-ig tartanak, és számos városban rendeznek nyilvános eseményeket, kiállításokat és workshopokat, amelyekhez a nagyközönség is csatlakozhat - fűzték hozzá.

A témahéttel kapcsolatos információk a https://allatvedelmitemahet.hu weboldalon érhetőek el - olvasható a közleményben.

Szándéknyilatkozatot írt alá az evopro felvásárlásáról a Navigator Investment Nyrt.

Kölcsönös szándéknyilatkozatot írt alá a Navigator Investments Nyrt. az evopro systems engineering Kft. tulajdonosaival az ipari automatizálási és összeszerelési tevékenységet végző evopro üzletrészeinek megvásárlásáról - közölte a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) Xtend kategóriájában jegyzett holding pénteken a tőzsde oldalán.
2026. 01. 23. 22:00
Megosztás:

Emelkedik a Tesco dolgozók bére

Megállapodott a szakszervezetekkel a Tesco az idei bérekről, az áruházlánc átlagosan 7,2 százalékkal emeli a munkatársak bérét - tájékoztatott a vállalat, valamint a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ) és az Egyenlő.hu - a modern szakszervezet közös közleményben pénteken.
2026. 01. 23. 21:00
Megosztás:

A VIBE Budapest kísérlet az étterem és az éjszakai szórakozás határán

A vendéglátásban ritkán jelenik meg olyan modell, amely tudatosan a megszokott kategóriák határán mozog. A VIBE Budapest egy olyan kísérletként indult, amely egy szervezeti és működési keretben kezeli az éttermi szolgáltatást és az esti szórakozást. Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján ma már jól látható, milyen üzleti és működési tanulságokkal jár egy ilyen típusú megközelítés a hazai piacon.
2026. 01. 23. 20:31
Megosztás:

Valami zavaros az étolaj piacán, a GVH vizsgálatot indított

Nagyobb mértékben drágult az étolaj Magyarországon, mint a környező országokban, ezért a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) gyorsított ágazati vizsgálatot indított. A GVH gyanúja szerint ágazati piaci jellemzők vezethettek ahhoz, hogy Magyarországon magasabb árszint alakult ki. A nemzeti versenyhatóság szorosan együttműködve a Magyar Nemzeti Bankkal (MNB) továbbra is minden rendelkezésére álló eszközével azon dolgozik, hogy megvédje a magyar fogyasztókat a versenyhiányból fakadó túlzó áremelésektől és a jogsértő gyakorlatoktól.
2026. 01. 23. 20:00
Megosztás:

Három új szervezetnek gyűjt adományt a MOHU

A MOHU Mosolyra váltó programjában a fogyasztók fél éven át három új szervezetet támogathatnak: a Peter Cerny Alapítványt, a Gyermekétkeztetési Alapítványt és az SOS Gyermekfalvakat.
2026. 01. 23. 19:00
Megosztás:

Megugrott az érdeklődés az amerikai XRP és Solana ETF-ek iránt – de hol vannak a hivatalos megerősítések?

Feltűnő tőkeáramlás XRP és Solana ETF-ekbe. 2026 január 22-én jelentős, de egyelőre meg nem erősített tőkeáramlást jelentettek az Egyesült Államokban elindított XRP és Solana spot ETF-ek esetében.
2026. 01. 23. 18:30
Megosztás:

Tartalékból élni: a fiataloknál nagy a szórás, meddig elég a félretett pénz

A fiatalok átlagos nettó jövedelme havonta 252 ezer forint és 55 százalékuk rendelkezik valamilyen megtakarítással a K&H ifjúsági indexe szerint. A megtakarítók körében ugyanakkor a „meddig elég a tartalék” kérdésnél már nagy a szórás: 40 százalékuk legfeljebb egy hónapra, 26 százalékuk pedig maximum három hónapra elegendő pufferrel rendelkezik, míg 34 százalékuk legalább 6 hónapig meg tudna élni a felhalmozott összegből, ha nem lenne semmilyen bevétele.
2026. 01. 23. 17:30
Megosztás:

A magyar kriptós vita közepén jött egy új nemzetközi whitepaper

A Bitget közzétette legújabb kutatási whitepaperét, amely az úgynevezett Univerzális Tőzsde (Universal Exchange – UEX) koncepcióján keresztül a globális kereskedés következő fejlődési szakaszát vázolja fel – közölte a vállalat.
2026. 01. 23. 16:00
Megosztás:

Ráfizetés is lehet a korlátlan mobilnet

Egyre többen használnak korlátlan mobilszolgáltatásokat kínáló tarifacsomagot, de az érintett fogyasztók mintegy felének valamilyen fix adatkeretes előfizetés is elég lenne - állapította meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss tanulmánya. A 2025-ben, több mint 1000 fő bevonásával készült online kutatás szerint a lakossági számlás mobilelőfizetők mintegy fele korlátlan belföldi hanghívást, egyharmaduk pedig korlátlan mobilnetet használ, sokan azonban nem mérik fel, valóban szükségük van-e limit nélküli adatcsomagra - közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága pénteken az MTI-vel.
2026. 01. 23. 15:00
Megosztás:

Munkaerő-kölcsönzés 2026-ban: ami megmenti a céget, az el is buktathatja

A 2026 elején is alacsony, közel 4,4 százalékos munkanélküliségi ráta mellett számos ágazatban – különösen az építőiparban és az élelmiszer-feldolgozó szektorban – továbbra is súlyos munkaerőhiány tapasztalható. Egyre több vállalat fordul munkaerő-kölcsönzéshez és külföldi munkavállalók foglalkoztatásához, ám ezek a megoldások csak akkor jelentenek valódi segítséget, ha a cégek nem gyors tűzoltásként, hanem tudatosan felépített, adózásilag- és jogilag rendezett modellként alkalmazzák őket – figyelmeztet a Niveus.
2026. 01. 23. 14:30
Megosztás:

Ennyi volt a bruttó átlagkereset novemberben

2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt. A bruttó átlagkereset 8,9, a nettó átlagkereset 10,2, a reálkereset pedig 6,2 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. 01. 23. 14:00
Megosztás:

Adventi ellenőrzések: tízből egy vállalkozás hibázott

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) revizorai tavaly decemberben mintegy 6 ezer kiemelt ellenőrzést végeztek az adventi vásárokon, piacokon, fenyőfaárusoknál, nagyobb bevásárlóközpontokban, illetve vendéglátóhelyeken. A vizsgálatok során minden tízediknél találtak valamilyen szabálytalanságot - jelentette be pénteken a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. 01. 23. 13:30
Megosztás:

A kormány által biztosított tüzelő kiosztását az önkormányzatok végzik

A kormány által biztosított tüzelő kiosztását az önkormányzatok végzik - közölte az operatív törzs péntek délelőtt az MTI-vel.
2026. 01. 23. 13:00
Megosztás:

Csalók élnek vissza a Magyar Vöröskereszt nevével

A Magyar Vöröskereszt úgy értesült, hogy ismeretlen személyek jogtalanul használják a szervezet nevét. A csalók telefonon keresztül kérnek pénzbeli adományt a hívott féltől, miközben a Magyar Vöröskeresztre hivatkoznak - közölte a humanitárius szervezet pénteken az MTI-vel.
2026. 01. 23. 12:30
Megosztás:

Csökken a foglalkoztatás, fogy a népesség

2025. decemberben 4 millió 624 ezer fő volt a foglalkoztatottak száma a 15-74 év közötti munkaképes korú népesség körében, ami 2021 május óta nem látott alacsony érték. Egy hónap alatt 14 ezer fővel, míg egy év alatt 55 ezerrel csökkent a foglalkoztattak száma. A háromhavi adatok alapján sem javult a kép: 2025. október-december között a foglalkoztatottak átlagos létszáma a 15–74 évesek körében 4 millió 642 ezer fő volt, ami 2021 közepén látott alacsony szint.
2026. 01. 23. 12:00
Megosztás:

Az intelligens szivattyúvezérlés előnyei: miért válasszon inverteres rendszert?

Érezte már valaha, hogy a vízellátás nagyban befolyásolja a mindennapjait? Napjaink modern otthonaiban a vízellátási rendszerek már sokkal fejlettebb megoldásokkal működhetnek, mint régen.
2026. 01. 23. 11:30
Megosztás:

A kiszámíthatatlanságot tartják a gazdaság egyik fő problémájának a kkv-k

A kkv szektor két éve tartós alkalmazkodási pályára állt, a kedvezőtlen makrofeltételek közepette a működőképesség fenntartására rendezkedtek be a vállalkozások, amelyek szerint a kiszámíthatatlanság vált az egyik legfőbb problémává saját vállalkozásuk üzletmenetét illetően – derül ki a VOSZ-tag kkv-k üzleti hangulatát, beruházási hajlandóságát és pénzügyi helyzetét negyedévente mérő VOSZ Barométer friss kutatásából.
2026. 01. 23. 11:00
Megosztás:

Mire számíthatnak péntek a befektetők?

A japán jegybank pénteken megemelte növekedési előrejelzését, és változatlanul fenntartotta szigorú hangvételű inflációs prognózisait, miközben nem változtatott az irányadó kamatokon.
2026. 01. 23. 10:30
Megosztás:

Megnyugodott az európai kötvénypiac Trump beszédét követően

Donald Trump szerdai beszéde után nyugodt kereskedés zajlott az európai kötvénypiacokon, a kötvényhozamokban nem volt érdemi és egyértelmű elmozdulás.
2026. 01. 23. 10:00
Megosztás:

Tovább emelkedtek az amerikai piacok az enyhülő feszültségek hatására

Trump enyhülő retorikáját az amerikai befektetők is értékelték: zsinórban második napja emelkedtek a tengerentúli piacok, így az S&P 500 és Dow fél százalékkal, a Nasdaq pedig 0,9%-kal zárt feljebb.
2026. 01. 23. 09:30
Megosztás: