Emelkedő forgalomban erősödött a BUX a héten

Emelkedő forgalom mellett erősödött a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 58 010,99 ponton zárt pénteken, 1919,62 ponttal, 3,42 százalékkal magasabban, mint egy héttel korábban.

Emelkedő forgalomban erősödött a BUX a héten

A részvénypiac heti forgalma 66,37 milliárd forint volt az előző heti 34,75 milliárd forint után, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek.

Az Equilor Befektetési Zrt. az MTI-hez eljuttatott heti értékelésében a blue chip részvényekkel kapcsolatban kiemelte, hogy céláremelés érkezett az OTP-re és a Magyar Telekomra. Az OTP 12 havi célárfolyamát 13 ezer forintról 18 250 forintra emelte a Societe Generale, az ajánlásuk változatlanul vétel. A Magyar Telekom esetében csak kisebb változtatásra került sor, a Santander 711 forintról 723 forintra módosított, az ajánlás továbbra is felülteljesítő.

Hozzátették, hogy a HSBC követni kezdte az OTP papírjait. Az ajánlás vétel, a célárfolyam pedig 23 150 forint részvényenként. Ez a célárfolyam számottevően magasabb a Bloomberg elemzői konszenzusánál, ami 18 ezer forint körül van.

Hétfőn a kedvezőtlen nemzetközi hangulat miatt kis csökkenéssel zárt a BUX, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek. Kedden az OTP felminősítése húzta a hazai részvényindexet, a magyar tőzsde magas forgalom mellett felülteljesítette a nyugat-európai piacokat, és a jó hangulat átragadt a többi papírra is.

Szerdán kisebb emelkedéssel zárt a BUX, a vezető részvények az OTP kivételével csökkentek az előző napi záráshoz képest; a nemzetközi tőzsdéken jelentős emelkedés volt, ezt a folyamatot azonban nem követte a magyar tőzsde. Csütörtökön viszont kedvezően alakult a nap a Budapesti Értéktőzsdén, a forgalom átlag feletti volt és a magyar tőzsde felülteljesített nemzetközi társaihoz képest. A BUX emelkedését elsősorban az OTP és a Richter jó teljesítménye segítette.

A hetet kis emelkedéssel zárta a magyar részvényindex pénteken, a vezető részvények változatos irány mutattak a kereskedés során, végül az OTP, a Richter és a Magyar Telekom pluszban fejezte be a napot, a Mol árfolyama változatlan maradt.

A héten a vezető részvények közül a legnagyobb mértékben, 5,63 százalékkal az OTP árfolyama emelkedett, a papír 14 545 forinton zárt pénteken, 37,38 milliárd forintos heti forgalom mellett. A Richter 3,22 százalékkal erősödött a héten, a részvény 8820 forinton fejezte be a kereskedést pénteken, heti forgalma meghaladta a 7,88 milliárd forintot.

A Mol árfolyama 1,83 százalékkal emelkedett a héten, pénteken 2780 forinton fejezte be a kereskedést, heti forgalma több mint 11,76 milliárd forint volt. A Magyar Telekom 0,49 százalékkal gyengült a héten, pénteken 604 forinton fejezte be a kereskedést, a részvény a héten 1,36 milliárd forintos forgalmat ért el. A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 5125,15 ponton zárt a héten, ami 67,46 ponttal, 1,33 százalékkal magasabb az előző hetinél.

Az ország nyugati felén másfél havi csapadék eshet péntek estig

Péntek estig az ország nyugati felén akár másfél havi csapadék is eshet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.
2026. 03. 25. 21:00
Megosztás:

Varga Mihály: az élelmiszeripar fejlesztése erősíti az ország stabilitását

Az élelmiszergyártás terén végrehajtott minden beruházás Magyarország egészének szuverenitását és stabilitását erősíti - jelentette ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke szerdán Karcagon, a Kun-Malom Grain Kft. hántoló-és őrlőüzemének átadó ünnepségén.
2026. 03. 25. 20:30
Megosztás:

Új vezérigazgató-helyettes az ALTEO-nál

Az ALTEO Energiaszolgáltató Nyilvánosan Működő Részvénytársaság (székhely: 1117 Budapest, Dombóvári út 25.; cégjegyzékszám: Cg.01-10-045985; a továbbiakban: „ALTEO” vagy „Társaság”), a tőkepiacról szóló 2001. évi CXX. törvény, valamint a 24/2008. (VIII. 15.) PM rendelet alapján fennálló rendkívüli tájékoztatási kötelezettségének az alábbiakban tesz eleget:
2026. 03. 25. 20:00
Megosztás:

Új szabályok vonatkoznak a GloBe június 30-i kötelezettségeire – ne várjon tovább a felkészüléssel!

A globális minimumadó azokat a multinacionális cégcsoportokat terheli, ahol a végső anyavállalat konszolidált éves bevétele az adóévet közvetlenül megelőző négy adóév közül legalább kettőben eléri vagy meghaladja a 750 millió eurót. A szabályokat 2024-től kell alkalmazni, egy még mindig formálódó jogszabályi környezetben. 2025 végén és 2026 elején több új végrehajtási rendelet is született, amelyeket 2026. június 30-áig már élesben kell alkalmazni.
2026. 03. 25. 19:30
Megosztás:

Változik a BKK-járatok menetrendje az óraátállítás miatt

Változik a BKK-járatok menetrendje az óraátállítás miatt – közölte a Budapesti Közlekedési Központ szerdán az MTI-vel.
2026. 03. 25. 19:00
Megosztás:

Technológiai innovációiért kapott rangos elismerést a Knorr-Bremse Budapest

A tehervonati közlekedés jövőjét formáló mérnöki megoldások hozták el a sikert a Knorr-Bremse Budapest számára a Joint Venture Szövetség idei Companies for the Future Award versenyén. A zsűri a Best Technology Investment kategóriában díjazta a vállalatot két olyan fejlesztésért, amelyek a digitalizáció és az automatizáció mentén gondolják újra az európai vasúti áruszállítás működését.
2026. 03. 25. 18:30
Megosztás:

Az online csalásokkal szemben is nélkülözhetetlen a tudatos felhasználói attitűd

A hazai internetezők több mint kétharmada találkozott már adathalászattal és más online veszélyekkel, miközben nagy részük alapvető online biztonsági ismeretekkel sem rendelkezik - egyebek mellett erre hívja fel a figyelmet friss kutatásai nyomán a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH), azt hangsúlyozva: a digitális csalásokkal szembeni jogszabályi eszközökön túl továbbra is elengedhetetlen a fogyasztói tudatosság.
2026. 03. 25. 18:00
Megosztás:

A SWIFT blokkláncos lépése felrobbantotta az XRP-közösséget – közeledik a Ripple pillanata?

Újra felpörgött az XRP körüli spekuláció, miután a SWIFT bejelentette, hogy több mint 25 bank már júniusban élesben indulhat el blokklánc-alapú, 0–24 órás nemzetközi fizetésekkel. A hír önmagában is komoly jelentőségű, de az igazán érdekes rész az, hogy a technikai irányvonal sokak szerint meglepően közel áll ahhoz az infrastruktúrához, amelyet a Ripple és az XRP Ledger (XRPL) évek óta épít.
2026. 03. 25. 17:30
Megosztás:

Milyen juttatásokra vágynak a magyarok?

Az OTP Bank felmérése* szerint a cafeteriában részesülő munkavállalók átlagosan évi 245 ezer forint juttatást kapnak, ami a 2024-es enyhe csökkenés után a 2023-as szinthez való visszatérést jelenti. Ez arra utal, hogy a vállalatok juttatási rendszere a gazdasági környezet bizonytalanságai és az inflációs nyomás utáni korrekció ellenére stabilizálódni látszik a havi nettó 20 ezer Ft-os szinten. A kutatás megerősítette, hogy a SZÉP-kártya továbbra is a cafeteria-rendszer leggyakrabban választott eleme, a munkavállalók 67%-a részesül ilyen juttatásban. A kártyakibocsátó kiválasztásakor a dolgozók számára továbbra is az elfogadóhelyek száma a legfontosabb szempont, vagyis, hogy minél több helyen tudják felhasználni a juttatást. A kártyatechnológia önmagában keveseket befolyásol, azonban a digitalizált bankkártyával fizetők körében már átlag feletti, fontos tényező lett.
2026. 03. 25. 17:00
Megosztás:

Új korszak a vállalati finanszírozásban: érkeznek a kölcsönnyújtó befektetési alapok

A vállalati finanszírozás világa az elmúlt években látványosan átalakult. A klasszikus banki hitelezés továbbra is meghatározó külső forrás maradt a vállalkozások számára, ugyanakkor egyre nagyobb szerepet kapnak azok az alternatív, tőkepiaci finanszírozási csatornák is. Ebbe a trendbe illeszkedik a 2026 áprilisától megjelenő új szereplő: a kölcsönnyújtó befektetési alap, amely olyan vállalkozások részére teremti meg a forrásbevonási lehetőséget, amelyek a klasszikus banki piacon nem tudnának hitelhez jutni. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda munkatársa ismerteti a részleteket.
2026. 03. 25. 16:30
Megosztás:

Óriási támogatással jöhet az Aave V4: kulcsfontosságú mérföldkőhöz ért a DeFi-hitelezési óriás

Újabb fontos állomásához érkezett az Aave, miután a protokoll közösségi irányítási rendszere, a DAO, szinte teljes egyetértéssel támogatta az Aave V4 Ethereumra történő bevezetését. A döntés nem csupán egy technikai frissítésről szól: a V4 egy új, moduláris architektúrával érkezik, amely alapjaiban alakíthatja át a decentralizált hitelpiacok működését.
2026. 03. 25. 16:00
Megosztás:

Jelentős vállalásokat tett az ásványvíz-palackozó cég a GVH eljárásának eredményeként

Komoly hatást gyakorolhat a PET palackokkal kapcsolatos zöld állítások kommunikációjára a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) most lezárt eljárása. Az ásványvizeket palackozó Fonte Viva Kft. – illetve a céget 2018 óta tulajdonló MOL Nyrt. –komplex vállaláscsomagot ajánlottak fel a GVH Versenytanácsának. Ennek végrehajtása nem csak a vállalkozások belső megfelelését és jogszerű kommunikációját biztosítja majd a jövőben, hanem a fogyasztók általános tájékozottságát is támogatja a palackozott italtermékek környezeti hatásait illetően. Mindezekre tekintettel a GVH nem állapított meg jogsértést az ügyben.
2026. 03. 25. 15:30
Megosztás:

Hat év után újranyitják az élményfürdőt Gyopárosfürdőn

Hat év után pénteken újranyitják az élményfürdőt Gyopárosfürdőn. Az önkormányzat három hónapos üzemeltetésre kötött bérleti szerződést az egyik helyi szálloda üzemeltetőjével; közben előkészítik a hosszú távú üzemeltetésről szóló közbeszerzési eljárást - tájékoztatta Tatár Zoltán jegyző szerdán az MTI-t.
2026. 03. 25. 15:00
Megosztás:

A TAO árfolyama kilőtt: négyhavi csúcsra ugrott a Bittensor tokenje a felezés után

Látványos raliba kapcsolt a Bittensor (TAO), miután a piac egyre nagyobb figyelemmel kezdte követni a hálózat ökoszisztémájának bővülését, a subnet staking felfutását és a projekt első halving, vagyis felezési eseményének hatását. A token árfolyama március 25-én négyhavi csúcsra emelkedett, miközben több piaci szereplő szerint a mostani mozgás még csak a kezdet lehet, ha a subnetekbe áramló tőke tovább gyorsul.
2026. 03. 25. 14:30
Megosztás:

Montenegró kormánya a 4iG Csoportot választotta digitalizációs fejlesztési projektjeinek megvalósítására

Montenegró kormánya a 4iG Csoportot választotta a rendvédelmi szervek technológiai fejlesztését, valamint a kormányzati adatközpont és kapcsolódó infrastruktúra kialakítását célzó projektek megvalósítására, a beruházások a csoport első nagyszabású külföldi kormányzati megbízását jelentik a digitális infrastruktúra-fejlesztés területén - közölte a 4iG Nyrt. az MTI-vel szerdán.
2026. 03. 25. 14:00
Megosztás:

Panelpiac 2026: Árban óriási a szórás a lakótelepeken, Budapest elhúzott a vidéki városoktól

Az év első hónapjaiban tovább nyílt az árolló a hazai panelpiacon. Míg Budapesten már csak a lakótelepek negyedén találni egymillió forint alatti átlagos négyzetméterárat, addig a vidéki nagyvárosokban a 700–900 ezer forintos ár a jellemző – derült ki a a Duna House friss elemzéséből.
2026. 03. 25. 13:30
Megosztás:

Bitcoin árfolyam elemzés: merre tart a kriptovaluta? – friss BTC technikai árfolyam előrejelzés

A Bitcoin (BTC) technikai képe jelenleg egyértelműen fordulópont közeli állapotot mutat. A korábbi hónapok erős lejtmenete után az árfolyam már nem esik impulzívan, inkább stabilizálódik és oldalazó-konszolidációs szakaszba lépett. Ez a piaci állapot gyakran azt jelzi, hogy a befektetők új irányra várnak: vagy megerősített emelkedés következik, vagy újabb lefelé kör indulhat.
2026. 03. 25. 13:00
Megosztás:

Elhalasztja áramszünettel járó fejlesztései legtöbbjét az E.ON a tavaszi szünetben

A lehető legkevesebb ügyfelet érint a tavaszi szünet alatt tervezett üzemszünettel járó munka az E.ON Hungária Csoport szolgáltatási területén. Ezekre a kikapcsolásokra azért van szükség, mert biztonsággal csak így végezhetők el az ügyfelek igényeiből eredő fejlesztések, új bekapcsolások, illetve a szükséges áramhálózati karbantartások.
2026. 03. 25. 12:30
Megosztás:

A Wall Streeten elfogyott a hétfői lendület

A tengerentúlon viszont már elfogyott a lendület. Az S&P 500 0,4%-kal, a Dow Jones 0,2%-kal, a Nasdaq Composite 0,8%-kal csökkent kedden.
2026. 03. 25. 12:00
Megosztás:

A magyar vállalkozások 43%-a romló gazdasági környezetre számít

A magyar vállalkozások továbbra is óvatosan tekintenek a gazdasági kilátásokra: a cégek 43%-a romló gazdasági környezetre számít, miközben közel kétharmaduk már vizsgálja a mesterséges intelligencia alkalmazását – derül ki aNiveus legfrissebb, közel 600 fős mintán végzett felméréséből. A kutatás eredményei szerint bár a vállalkozások gazdasági várakozásai továbbra is bizonytalanok, a technológiai fejlesztések iránti nyitottság egyértelműen erősödik.
2026. 03. 25. 11:30
Megosztás: