Fájdalomküszöbhöz ért a prémium ingatlanok piaca

A tavalyi év vége és 2025 eleje kifejezetten erősen alakult a prémium ingatlanok piacán, azonban mostanra az árak elérték azt a szintet, ahol érezhetően belassult a további érdeklődés. A potenciális vevők továbbra is a piacon vannak, de az akár 3-4 millió forintos négyzetméterárak mellett már alaposan megnézik, hogy mit vásárolnak meg. Ráadásul az árak emelkedése miatt a lehetséges kereslet egy része kiszorul a slágerterületekről, így máshol is nézelődnek a vásárlók.

Fájdalomküszöbhöz ért a prémium ingatlanok piaca

Budapesten mondhatni önálló piacuk van a luxuslakásoknak és prémium családi házaknak. Ezek olyan exkluzív, jó elhelyezkedésű, társasházak esetében kis lakásszámú ingatlanok, melyek a jóval magasabb ár mellett számos extra szolgáltatást is nyújtanak a tulajdonosoknak.

Ma már elengedhetetlen kelléke egy luxuslakásnak a legalább két garázs, a nagy terasz, a kertkapcsolat, a panoráma, de egyre elterjedtebb az úszómedence, az edzőterem vagy a portaszolgálat is. A potenciális vevők elvárják a prémium építőanyagot, illetve a gondos tervezést belsőépítész, lakberendező által.

Cserébe ezek az ingatlanok árfekvésben jóval a budapesti átlag felett helyezkednek el. Az általános ingatlanpiaci trendnek megfelelően a luxuslakások és házak esetében is egyre fontosabb lett az energiahatékonyság, kiemelt piacuk van az újépítésű vagy felújított villaépületeknek, melyek alacsony rezsiköltséggel bírnak.

„Az exkluzív ingatlanok hagyományos területe a budai oldal, ezen belül az I., a II. és a XII. kerületek. Az I. kerületben jellemzően alacsony a kínálat, így aki exkluzívabb lakást keres, az többnyire a másik két kerületben keresgél” – emelte kiHeinrich Krisztina, az OTP Ingatlanpont exkluzív kiemelt partnere.

A szakember szerint 2024 második fele és 2025 első hónapjai kifejezetten erősek voltak ezen a piacon, elsősorban a lakásokat keresték az újépítésű vagy felújított, kis lakásszámú társasházakban a vevők. A családi házak esetében a luxus nagyságrendileg 1,8-2 millió forintos négyzetméterártól indul, a népszerűbb lakások esetében azonban nem ritkák a 3-4 millió forintos, vagy azt meghaladó négyzetméterárak sem.

„Az árak utóbbi hónapokban látott emelkedése érdekes helyzetet idézett elő a piacon: előfordult, hogy egy budai prémium családi ház árából már nem lehetett hasonló környéken hasonló kategóriájú lakást vásárolni” – számolt be a tapasztalatairól Heinrich Krisztina. Egy másik trend pedig az volt, hogy a kínálat nehezen tartott lépést a kereslettel, ezért a vevők egy része az egyre magasabb árakat látva kiszorult a II. és XII. kerületekből. Ők elkezdtek a III. kerület egyes részein, a Remetehegyen vagy a Testvérhegyen ingatlanokat keresni, vagy akár a XI. kerület felé, de akár még Budaörs, Törökbálint felé is elmozdultak.

„Továbbra is azt látjuk, hogy a klasszikus budai kerületekben elsősorban saját lakás céljából vásárolnak prémium ingatlanokat, a befektetési céllal vásárlók nem elsősorban ezt a szegmenst keresik, mivel nem lehet annyival drágábban kiadni, amennyivel többe kerül. Így ők inkább több olcsóbb lakásban gondolkodnak, melyek adott esetben likvidebbek és hasznosítás esetén magasabb hozammal bírnak” – hangsúlyozta az OTP Ingatlanpont kiemelt partnere.

Hozzátette: a magyarok mellett a külföldi vevők is jelen vannak a piacon, azonban mostanra az árak olyan szintet érek el, ahol már kétszer meggondolják az érdeklődők, hogy mit és mennyiért vásárolnak meg. Ennek jele, hogy az elmúlt egy-két hónapban érezhetően lassult az érdeklődés, visszaesésről ugyan még nem lehet beszélni, de már nem töretlen a növekedés.

A budai kerületek mellett a luxuslakások külön piaca a pesti belváros, ami elsősorban a külföldiek számára lehet vonzó. Ezen a piacon is látszik egy kis megtorpanás, a VI. kerületben az Airbnb-célú lakáskiadás szigorítása miatt visszaesés volt tapasztalható, de továbbra is keresettek a belső kerületek luxus kategóriás lakásai. Ide sorolható az V. és a VII. kerület, illetve a XIII. kerület újlipótvárosi része, a Pozsonyi út környéke, de a külső kerületekben, például a XIV. és a XVI. kerületben is vannak luxus kategóriás ingatlanok, illetve a budapesti agglomerációban is akadnak olyan családi házak nagy telekkel, melyek ebbe a körbe sorolhatók – mondta Heinrich Krisztina.

Külön piacot jelentenek a nagyértékű ingatlanokon belül is a fejlesztési célú területek. A belvárosban például több nagy nemzetközi cég is érdeklődést mutat szállodák megvásárlása iránt, míg a külső kerületekben elsősorban a kínai vevők jelentek meg, akik telkeket keresnek logisztikai, raktározási vagy egyéb célra. Az ipari, kereskedelmi és vendéglátás kategóriájú ingatlanoknál a legfontosabb az elérhető hozam, ebben nagyon komoly elvárások vannak.

A fővároson kívül lényegesen kisebb a prémium ingatlanok piaca, talán a Balaton tudja felvenni a versenyt a budapesti árakkal. A tó északi partján Balatonfüred és környéke számít ebből a szempontból kiemelt lokációnak, de a déli parton is vannak luxus kategóriás lakóparkok, családi házak például Siófok környékén. Emellett Heinrich Krisztina még egy vidéki helyszínt emelt ki: Győrben is akadnak olyan több százmillió forintba kerülő házak, melyek a luxus szegmensbe tartoznak, bár ezek ára nem vetekszik a budapestiekkel. A kisalföldi város piacát a szakértő szerint a szlovák és az osztrák határ közelsége is pörgeti, a szlovák vásárlók például kifejezetten aktívak abban a régióban, emellett nagy világcégek működnek Győrben, melyek szintén piacot teremtenek az exkluzív ingatlanok iránt is.

„A 2025-ös év kapcsán kifejezetten optimista vagyok, hiszen folyamatosan jelennek meg új projektek a piacon, ami élénkíti a kínálatot. A vevők részéről látszik egy megtorpanás, de ennek elmúltával arra számítok, hogy egyre nagyobb érdeklődést tapasztalunk majd, különösen a kedvező ár-érték arányú ingatlanok iránt. Most egy olyan időszakot élünk, amikor az ingatlanbefektetés különösen jó döntés lehet, hiszen a piaci környezet ehhez kifejezetten kedvező feltételeket teremt” – foglalta össze Heinrich Krisztina.


Együttműködési megállapodást kötött a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara és a Magyarországi Logisztikai Szolgáltató Központok Szövetsége

Új szakmai együttműködés indul a Miskolci Egyetem logisztikai szakterülete és a vállalati háttér kapcsolatának erősítése érdekében: együttműködési megállapodást kötött a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara és a Magyarországi Logisztikai Szolgáltató Központok Szövetsége (MLSZKSZ).
2026. 06. 25. 20:30
Megosztás:

Az EU rászállhat a felhőpiac vezetőire: vizsgálat alatt az Amazon és a Microsoft

Az Európai Bizottság előzetes álláspontja szerint az Amazon és a Microsoft felhőalapú számítástechnikai szolgáltatásait - az Amazon Web Services (AWS) és a Microsoft Azure (Azure) - a digitális piacokról szóló törvény (DMA) értelmében kapuőrnek kell kijelölni - tájékoztatott a brüsszeli testület csütörtökön.
2026. 06. 25. 20:00
Megosztás:

Átutalta a 90 milliárd eurós hitel első részletét Ukrajnának az EU

Átutalta Ukrajnának a 90 milliárd eurós hitel első, 3,2 milliárd eurót kitevő részletét az Európai Unió - tájékoztatott az Európai Bizottság csütörtökön.
2026. 06. 25. 19:30
Megosztás:

Rekordmeleg és tragédiák Spanyolorszában

Spanyolországban több mint kétszáz haláleset hozható összefüggésbe a nyár első hőhullámával - derült ki a III. Károly Egészségügyi Intézet csütörtöki jelentéséből.
2026. 06. 25. 19:00
Megosztás:

Durva hőhullám és csapadékhiány várható a következő napokra

A következő napokra várható forróság már az aratásra is sok, a kapásnövények pedig nagyon megsínylik a várhatóan a jövő hét elején helyenként 40 Celsius-fok feletti csúcsértékekkel tetőző forróságot és a csapadékhiányt - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében. Hozzátették: csapadékra keddtől, enyhülésre szerdától van esély.
2026. 06. 25. 18:30
Megosztás:

Kilőtt a chipgyártó bevétele, optimista jövőképet fest a Micron

A Micron Technology amerikai memóriachip-gyártó növelte bevételét és nyereségét a május 28-ával zárult pénzügyi harmadik negyedévében, miközben derűlátó előrejelzést közölt a folyó negyedévre.
2026. 06. 25. 18:00
Megosztás:

Garantiqa: tovább él a garanciadíj-mentesség a beruházási hiteleknél

A Garantiqa Hitelgarancia Zrt. 2026. december 31-ig meghosszabbítja a beruházási célú hitelkonstrukciók mögé nyújtott, az első teljes üzleti év végéig érvényes garanciadíj-mentességet. A hitelt igénylő mikro-, kis- és középvállalkozások továbbra is kedvező feltételekkel kezdhetnek hozzá fejlesztéseikhez.
2026. 06. 25. 17:30
Megosztás:

A stabilitásra és a hatékonyságra fókuszálnak a hazai vállalkozások

A bizonytalan nemzetközi gazdasági környezetben továbbra is keresik a kitörési lehetőségeket a régió vállalkozásai, miközben nagy hangsúlyt helyeznek a stabilitásra – mutat rá az EY második alkalommal elkészített Vállalkozói Barométer kutatása. A Kelet-Közép- és Dél-Európa 16 országát lefedő, több mint 1000 vállalkozó megkérdezésével készült felmérésben 173 magyar válaszadó vett részt. A 2026 februárja és márciusa között kapott válaszok alapján a digitalizáció, a mesterséges intelligencia és a munkaerő fejlesztése is jelentősen javíthatja a cégek versenyképességét.
2026. 06. 25. 17:00
Megosztás:

72,6%-ot zuhant a MemeCore: bennfentes vádak rázták meg a tokent

A MemeCore árfolyama 24 óra alatt 72,6 százalékkal, 0,786 dollárra zuhant, miközben a token még az általánosan gyengélkedő kriptopiacot is jelentősen alulteljesítette. Az összeomlás hátterében elsősorban a bennfentes manipulációval, a rendkívül koncentrált tokenkínálattal és a kritikusan alacsony likviditással kapcsolatos félelmek újbóli felerősödése állhatott.
2026. 06. 25. 16:30
Megosztás:

Továbbra is nehéz itthon tartani a jövő autóipari mérnökeit

A műszaki felsőoktatási képzésben részt vevő hallgatók kiemelkedő mobilitási és karrier-tudatossági jellemzőkkel bírnak: a szakmai előmenetel érdekében közel 77 százalékuk kész belföldi költözésre, ám ezzel párhuzamosan 65 százalékuk a diploma megszerzését követően külföldi munkakereséssel is számol. A hazai elhelyezkedést célzók kétharmadának bérigénye meghaladja a nettó 650 ezer forintot, ami magasabb a junior mérnökök aktuális kezdő átlagfizetésénél – derült ki a Trenkwalder és az autopro.hu közelmúltbeli felméréséből.
2026. 06. 25. 16:00
Megosztás:

Bővül a WING irodaportfóliója: megvasárolta a Capital Square-t

A WING, Magyarország piacvezető és Közép-Európa egyik meghatározó ingatlanfejlesztő és -befektető vállalatcsoportja tovább erősíti jelenlétét a budapesti irodapiacon. A társaság megvásárolta a Váci úti irodafolyosó egyik meghatározó, modern irodaépületét, a Capital Square-t a CA Immótól. A tranzakcióval a WING irodaportfóliója egy kiváló adottságú komplexummal bővült a főváros legkeresettebb üzleti negyedében.
2026. 06. 25. 15:30
Megosztás:

Solanára építi stabilcoin-fizetéseit Dél-Korea legnagyobb online fizetési szolgáltatója

A dél-koreai KG Inicis a Solana blokkláncát választotta stabilcoin-alapú fizetési rendszerének kiépítéséhez. Az együttműködés nem egy szűk körű technológiai tesztet jelent: a vállalat évente több mint 400 millió tranzakciót dolgoz fel, kereskedői hálózata pedig mintegy 220 ezer elfogadóhelyet ér el. A megállapodás újabb jele annak, hogy a Solana egyre mélyebben épül be Dél-Korea hagyományos pénzügyi infrastruktúrájába.
2026. 06. 25. 15:00
Megosztás:

Csökkent a munkanélküliség májusban

2026. májusban 4 millió 654 ezer fő volt a foglalkoztatottak száma a 15-74 év közötti munkaképes korú népesség körében. Egy hónap alatt 35 ezer fővel nőtt a foglalkoztatottak száma, ugyanakkor a tavaly májusi adattól 15 ezerrel elmarad. A munkanélküliek száma májusban 7 ezer fővel 209 ezerre mérséklődött, a havi munkanélküliségi ráta 4,3%-ra jött le az áprilisi 4,5%-ról, ami kedvezőbb várakozásunknál és a piaci konszenzusnál is.
2026. 06. 25. 14:30
Megosztás:

Berobbanhat a használt autó lízing Európában: 390 milliárd eurós piac épül

A növekvő finanszírozási, energia- és járműköltségek miatt egyre több vállalat alakítja át flottastratégiáját Európában. A cégek akár 10–25%-kal is csökkenthetik teljes flottaköltségeiket (TCO) a használt autó lízing konstrukciók alkalmazásával, miközben a maradványérték-kockázat a szolgáltatónál marad – derül ki az Arval Mobility Observatory legfrissebb elemzéséből. A trend gyorsan terjed: a vállalatok 45%-a már használ használt járműveket flottájában, további 85% pedig tervezi ezek integrálását.
2026. 06. 25. 14:00
Megosztás:

Teljes körű klímatelepítést indít a MediaMarkt

Országos, minősített szolgáltatási csomaggal egyszerűsíti a lakossági klímavásárlást a MediaMarkt. Sokan szembesülnek azzal a problémával, hogy a megfelelő készülék kiválasztása után rendkívül nehéz szabad és megbízható szerelőt találni, a várakozási idő pedig akár hetekre is nyúlhat. Erre a piaci résre reagálva a vállalat egy olyan komplex megoldást vezetett be, amely a vásárlástól a beüzemelésig a teljes folyamatot lefedi.
2026. 06. 25. 13:30
Megosztás:

Diákmunka: akár bruttó 2500 forintos órabérrel is számolhatnak a fiatalok, az irodai munkák a legnépszerűbbek nyáron

Júniusban elindult a roham a diákmunkákért, de vannak olyan területek, ahol már tavasszal érdeklődnek a diákok a Job Force Iskolaszövetkezet szerint. Nyáron a legtöbb fiatalt a vendéglátásban, turizmusban, kereskedelemben várják, de futárnak is sokan állnak a nyári szünetben. A dolgozni vágyó fiatalok átlagosan bruttó 2000-2500 forintos órabérrel számolhatnak, de van olyan munkakör is, ahol ez elérheti a bruttó 5 ezer forintot is. Azok, akik a karrierjüket szeretnék beindítani a nyáron, leginkább a gyakornoki programokat keresik, amely mára a vállalatok számára fontos utánpótlási csatornává vált.
2026. 06. 25. 13:00
Megosztás:

NER cégkapcsolatok számokban: 1866 cég, a teljes hazai gazdaság profitjának 10%-a és több, mint 8400 milliárd forint közbeszerzés

Az elmúlt 16 évben felépült Magyarország egyik legdurvább üzleti-politikai hálózata. A kérdés ma már nem csak az, hogyan jutott idáig, hanem az, hogy mi történik vele egy új korszakban.
2026. 06. 25. 11:55
Megosztás:

Májusban a foglalkoztatottak száma 4 millió 654 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,3 százalék volt

Májusban a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 654 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 209 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 4,3 százalék volt - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. 06. 25. 11:30
Megosztás:

Csökkentek a fejlett piaci hosszú hozamok, tovább erősödött a dollár az euróval szemben

Az amerikai állampapírpiacon tegnap csökkentek a hozamok, amit elsősorban az olajárak esése okozott: a Brent jegyzése többhavi mélypontra süllyedt, miután enyhültek az ellátási zavarokkal kapcsolatos félelmek, és egyre több tartályhajó hagyta el a Hormuzi-szorost.
2026. 06. 25. 11:00
Megosztás:

Vegyesen zártak tegnap a tengerentúli indexek a félvezetőipari részvények korrekciója és az olajárak esése közepette

Vegyesen zártak tegnap az amerikai részvénypiacok: a hangulatot elsősorban a technológiai szektor gyengélkedése és a félvezetőipari kilátások körüli bizonytalanságok határozták meg.
2026. 06. 25. 10:30
Megosztás: