Folytatódik a napos, tavaszias idő

Napos, tavaszias idő várható a héten: folytatódik a felmelegedés, megszűnnek a hajnali fagyok és pénteken akár 22 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban. Péntektől felhősebb időre kell készülni, szórványosan előfordulhat eső, záporeső és megélénkül a nyugati szél, de továbbra is 20 fok közelében várhatók a maximumok - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez vasárnap eljuttatott középtávú előrejelzéséből.

Folytatódik a napos, tavaszias idő

Hétfőn reggel, kora délelőtt még országszerte erősen felhős idő várható, majd északnyugat felől lassan szakadozni, csökkenni kezd a felhőzet. Jelentéktelen eső, futó zápor csak néhány helyen alakulhat ki. Az északnyugati szél többnyire mérsékelt marad. A legmagasabb nappali hőmérséklet 12 és 17 fok között valószínű.

Kedden hajnalban főleg északkeleten foltokban köd, illetve rétegfelhőzet is lehet. Napközben általában sok napsütésre lehet számítani fátyol- és gomolyfelhőkkel, inkább csak északkeleten fordulhat elő néhol gyenge eső, zápor. A légmozgás többnyire mérsékelt marad. A minimum-hőmérséklet 0 és plusz 6 fok között alakul, a szélcsendes, derült részeken lesz hidegebb. Délután 14, 19 fok valószínű.

Szerdán hajnalban északkeleten foltokban köd, illetve rétegfelhőzet is képződhet. Napközben általában sok napsütés várható gomoly- és fátyolfelhőkkel, de csapadék nem valószínű. A déli, délnyugati szelet sokfelé élénk lökések kísérhetik. A minimum-hőmérséklet 1 és 7, a maximum 16 és 21 fok között alakul.

Csütörtökön északnyugat felől erősen megnövekszik, megvastagszik a felhőzet, de az ország délkeleti felén délutánig inkább fátyolfelhős, napos időre lehet számítani. A nap második felében elvétve előfordulhat kisebb eső, zápor. A déli, délnyugati szelet élénk, néhol erős lökések kísérik. A hőmérséklet hajnalban 3 és 8, délután 16 és 22 fok között várható.

Pénteken nagyrészt közepesen vagy erősen felhős lesz az ég, és szórványosan előfordulhat eső, zápor, néhol zivatar is kialakulhat. A délnyugati, nyugati szelet többfelé erős lökések kísérik. A hajnali 5, 10 fokról 15 és 22 fok közé melegedhet fel a levegő.

Szombaton jórészt közepesen vagy erősen felhős lesz az ég, több helyen eleredhet az eső, záporeső. A nyugati szelet élénk, több helyen erős lökések kísérhetik. Hajnalban 5, 10, délután 13, 18 fok valószínű.

Vasárnap változóan felhős időre van kilátás, szórványosan előfordulhat eső, zápor. A nyugati, majd a délire forduló szél többfelé megélénkül, helyenként megerősödik. A minimum-hőmérséklet 1 és 7, a csúcsérték 13 és 19 fok között valószínű.


Meginogtak az ingatlanárak, de az eladók többsége továbbra sem hajlandó szembenézni a megváltozott helyzettel

A tavalyi nagymértékű emelkedést követően idén több lokációban, illetve számos ingatlantípus esetében mérséklődtek már mind a hirdetési, mind az értékesítési árak. Az ingatlanközvetítők szerint az eladók jelentős része azonban nem hajlandó alkalmazkodni a változásokhoz, ami megnehezíti, sőt sok esetben lehetetlenné teszi az értékesítést.
2026. 07. 29. 14:00
Megosztás:

Újabb növényvédő szer szabályozását szigorítja az Európai Unió

Az Európai Unió augusztustól szigorítja egy fontos, a mezőgazdaságban használt vegyület megengedett maradékanyag-határértékeit. Az etefon nem a kártevőket vagy a gombákat pusztítja, hanem a növény természetes fejlődését segíti. Akkor miért kell csökkenteni az alkalmazását a kimutathatósági szintig? Hogyan lehet ilyen alacsony koncentrációkat detektálni? És mit jelent mindez a termelőknek, a forgalmazóknak és a fogyasztóknak? A Laborhírek független laboratóriumi szakértők segítségével járt utána a kérdéseknek.
2026. 07. 29. 13:00
Megosztás:

Lightyear: elhárulhat az utolsó akadály a kriptovaluták magyarországi bevezetése elől

A parlament ma jóváhagyta a kriptovaluta-tőzsdékre vonatkozó kötelező validátori rendszer eltörlését. A jogszabály köztársasági elnöki aláírását és kihirdetését követően a Lightyear is közvetlen hozzáférést biztosíthat majd kriptovalutákhoz Magyarországon.
2026. 07. 29. 12:00
Megosztás:

Vegyesen zártak a vezető amerikai indexek; a technológiai szektor egyes részvényei felől a hagyományos iparágakba áramlott a tőke

A vezető amerikai indexek kedden vegyesen teljesítettek. A Dow Jones emelkedett, amit elsősorban az erős vállalati gyorsjelentések, az olajárak jelentős csökkenése és a technológiai részvényekből a hagyományosabb szektorokba történő tőkekiáramlás támogatott. Az S&P 500 szintén pluszban zárt, míg a technológiai túlsúlyú Nasdaq Composite gyengült.
2026. 07. 29. 11:00
Megosztás:

Többnyire emelkedéssel zártak az európai indexek; a vártnál jobb eredményről számolt be a Mercedes és az Unilever

Az európai tőzsdék kedden zsinórban harmadik napja emelkedtek, a STOXX 600 index 0,4%-kal került feljebb. A pozitív hangulatot elsősorban a fogyasztási szektor támogatta, miután a vártnál jobb vállalati eredmények érkeztek több jelentős fogyasztási cég részéről. Ugyanakkor a bank- és technológiai részvények gyengébben teljesítettek.
2026. 07. 29. 10:00
Megosztás:

Gyengült a forint reggel

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben szerda reggel a kedd esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 07. 29. 09:00
Megosztás:

Drágább lesz taxival utazni Budapesten

Szombattól drágább lesz taxival utazni Budapesten, miután hatályba lép a taxirendelet legutóbbi módosítása.
2026. 07. 29. 08:00
Megosztás:

Tizenhárom új elektromos autóbusz érkezett Kaposvárra

Tizenhárom új elektromos autóbusz érkezett Kaposvárra, ezzel új korszak kezdődik a város közösségi közlekedésben - közölte Szita Károly (Fidesz-KDNP), a somogyi vármegyeszékhely polgármestere a Facebook-oldalán kedden.
2026. 07. 29. 07:00
Megosztás:

Erős fél évet zárt a SEAT & CUPRA

A SEAT & CUPRA erős fél évet zárt: 2026 első hat hónapjában 122 millió euró üzemi eredményt ért el, ami 84 millió euróval haladja meg a 2025 azonos időszakában elért 38 millió eurót - tájékoztatta a Volkswagen csoport tagjaként tevékenykedő cég az MTI-t kedden.
2026. 07. 29. 06:00
Megosztás:

Már rövid távon strukturális változásokra kényszerül az agrár ágazat

A tartósan száraz időjárás és a súlyosbodó vízhiányos állapot, a forint elmúlt hónapokban tapasztalt erősödése miatti új külkereskedelmi kihívások, és az alapanyagárak iráni konfliktus nyomán végbemenő emelkedése is növekvő kockázati környezetet eredményezett a magyar mezőgazdasági és élelmiszeripari termelésben – derül ki az MBH Bank Agrár- és Élelmiszeripari Üzletágának legfrissebb negyedéves ágazati elemzéséből. A bank szakértői szerint mindez a gazdálkodás megtérülésének kiszámíthatóságára és tervezhetőségére is hatással van az agrárvállalkozások körében, így a jelenlegi volatilis termelési és piaci környezetben ismét felértékelődik a stabilitás, és újból előtérbe kerülhet a forgóeszközfinanszírozás.
2026. 07. 29. 05:00
Megosztás:

Költségsokk után: Fogy a vendéglátóhelyek száma, miközben a forgalom alig nő

Az utóbbi időben tapasztalt drasztikus költségsokkok kiemelten érintették a vendéglátást, gondoljunk akár a munkaerőköltségek erőteljes növekedésére, az elszálló inflációra, vagy az energiaárak megugrására. Ezeket a költségeket a vendéglátóipar ugyan igyekezett áthárítani, de a 2021-es felpattanást követő majd minden évben, így - az előzetes adatok szerint - 2025-ben is veszteséget produkált. A gazdasági pangás, az alacsony fogyasztói bizalom egyaránt erősen befolyásolta a vendéglátóipari fogyasztást. A forgalom lényegében stagnált, az ágazat nem tudott érdemi növekedést produkálni a covid óta. Mindezek eredőjeként az elmúlt években a magyar vendéglátóipari egységek száma folyamatosan és szembetűnően csökkent.
2026. 07. 29. 04:00
Megosztás:

Reklám, élő élmények, verseny a figyelemért: így nő megállíthatatlanul a globális szórakoztató- és médiaipar

A globális szórakoztató- és médiaipar (E&M) bevételei 2030-ra elérhetik a 4,2 ezer milliárd dollárt, az iparág éves átlagos növekedési üteme pedig 3,4% lehet. A bővülést elsősorban a digitális ökoszisztémák, az AI által támogatott reklámozás, valamint az élő és immerzív élmények – például a sportesemények, koncertek és szakkiállítások – iránti erős fogyasztói kereslet táplálja. A PwC Global Entertainment & Media Outlook 2026–30 előrejelzése szerint a reklámbevételek 2030-ra meghaladhatják az 1,4 ezer milliárd dollárt, mivel a márkák egyre célzottabban próbálják elérni a fogyasztókat a tartalomfogyasztás és a vásárlói döntések digitális felületein.
2026. 07. 29. 03:00
Megosztás:

Olaszországban történelmi mélypontra esett a születések száma

Tavaly 355 ezer gyermek született, ami a legalacsonyabb adatnak számít a második világháború óta, és az olaszok többsége anyagi okokból mond le a családalapításról - hangzott el a legfrissebb népesedési statisztika bemutatóján Rómában kedden.
2026. 07. 29. 02:00
Megosztás:

Több spanyol településre hazatérhettek az erdőtüzek miatt kitelepítettek

Több spanyol településére hazatérhettek az erdőtüzek miatt korábban kitelepített lakók kedden.
2026. 07. 29. 01:00
Megosztás:

Beruházási támogatásra pályázhatnak bortermelők

Az innováció új lendületet adhat a magyar borászatnak, ezért augusztus 1-től a bortermelők 20 millió és 250 millió forint közötti támogatásra pályázhatnak olyan beruházásokhoz, amelyek korszerű megoldásokkal segítik a fejlődést – olvasható az Agrár- és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium közösségi oldalán.
2026. 07. 29. 00:05
Megosztás:

Szerény növekedést ért el a német gazdaság a második negyedévben

Szerény növekedést ért el a német gazdaság a második negyedévben - írta a Bundesbank júliusi havi konjunktúra jelentésében.
2026. 07. 28. 23:00
Megosztás:

Kína tagadja az ipari túlkapacitás vádját

Tagadta Kína az ipari túlkapacitási vádakat kedden, amelyekre hivatkozva az Amerikai Egyesült Államok vizsgálatot indított.
2026. 07. 28. 22:00
Megosztás:

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában. A cég legújabb járműgyárának termelése gyors ütemben fut fel 2025 ősze óta, jelezve a Neue Klasse modellgeneráció első sorozatgyártású típusa iránti aktív keresletet is - közölte a BMW Group kedden az MTI-vel.
2026. 07. 28. 21:00
Megosztás:

Ketyeg az óra: így tudnak felkészülni a hazai cégek az MI-alapú kibertámadásokra

A mesterséges intelligencia (MI) gyors fejlődése még veszélyesebbé teszi a kiberfenyegetéseket, miközben a vállalati eszközök jelentős része szinte védtelen a digitális betörésekkel szemben – állapítja meg az EY friss, globális kutatása. Az online bűnözők könnyen kihasználhatják a cégek sebezhetőségét, a döntéshozóknak legfeljebb 1,5 éve maradt arra, hogy felkészüljenek az új generációs támadásokra.
2026. 07. 28. 20:00
Megosztás:

Megnőtt az első fél évben a Csehországon áthaladó migráció

Megnőtt az első fél évben a Csehországon áthaladó migráció - derült ki a cseh rendőrség kedden nyilvánosságra hozott statisztikájából.
2026. 07. 28. 19:00
Megosztás: