Folytatódik a nyugodt, napsütéses, őszi idő

A jövő héten is folytatódik a nyugodt, száraz őszi időjárás: a reggeli pára, köd feloszlása után általában többórás napsütés várható, és bár a hajnalok csípősek lesznek, délutánonként 15-20 Celsius-fokra emelkedik a hőmérséklet. Szerdán, a nemzeti ünnepen több lesz a felhő, de érdemi csapadékra ezen a napon sem kell számítani - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Folytatódik a nyugodt, napsütéses, őszi idő

Hétfőn a pára és a köd feloszlása közben délelőtt még fátyolfelhők lehetnek az égen, de a nap második felében szinte zavartalan napsütésre lehet számítani. A délkeleti szél főként az Észak-Dunántúlon időnként megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 14 és 19 fok között alakul.

Kedden is túlnyomóan derült vagy gyengén felhős, napos, száraz idő várható, a légmozgás többnyire mérsékelt marad. A minimumhőmérséklet általában 1 és 8 fok között lesz, de a szélvédett, hidegre hajlamos részeken mínusz 3 fokig is lehűlhet a levegő. A maximum 14 és 21 fok között várható.

Szerdán, az október 23-ai nemzeti ünnepen általában változóan felhős idő várható több-kevesebb napsütéssel, de helyenként erősebben felhős tájak is lesznek, az északnyugati országrészben nem kizárt egy-egy zápor. Néhol megélénkül az északi, északkeleti szél. Hajnalra általában 2 és 9 fok közé hűl le a levegő, de a szélvédett vidékeken fagypont alatti értékek is előfordulhatnak. Délutánra 15 és 20 fok közé emelkedik a hőmérséklet.

Csütörtökön nagyrészt gyengén felhős idő valószínű, általában többórás napsütéssel. Helyenként megélénkül az északkeleti, keleti szél. A minimumhőmérséklet általában 2 és 8 fok között alakul, de a szélvédett helyeken fagypont alá hűlhet le a levegő. A csúcsérték 14 és 19 fok között várható.

Pénteken általában gyengén felhős időre lehet számítani, többórás napsütéssel, de nyugaton maradhatnak erősebben felhős területek. Csapadék nem valószínű, többfelé megélénkül a keleti, délkeleti szél. A minimum általában 3 és 8 fok között alakul, de a szélvédett tájakon fagypont alatt maradhat a hőmérséklet. A maximum 14 és 20 fok között alakul.

Szombaton a pára, a köd, illetve a rétegfelhőzet feloszlása után nagyrészt derült vagy gyengén felhős idő várható, de főleg nyugaton maradhatnak erősebben felhős körzetek. Többfelé megélénkül a délkeleti, keleti szél. Hajnalban 0-9, a délutáni órákban 15-20 fok várható.

Vasárnap általában gyengén felhős időre van kilátás, többórás napsütéssel, de főleg nyugaton maradhatnak erősebben felhős vidékek. Csapadék nem valószínű, de néhol megélénkül a keleti, délkeleti szél. A hajnali 0-9 fokról 15 és 19 fok közé emelkedik a hőmérséklet.


Az ukrán kormány kinevezte a megbízott védelmi és külügyminisztert

Az ukrán kormány Volodimir Zelenszkij elnökkel egyeztetve Jevhenyij Hmarát ideiglenesen a védelmi miniszteri, Andrij Szibihát pedig ideiglenesen a külügyminiszteri feladatok ellátásával bízta meg - közölte Szerhij Koreckij miniszterelnök pénteken a Facebookon.
2026. 07. 18. 10:00
Megosztás:

Hiába drágultak tovább a lakások, öt nagyvárosban mégis könnyebb lett a vásárlás

A lakások 2026-ban sem lettek olcsóbbak, az országos nettó átlagkereset azonban olyan ütemben emelkedett, hogy a vizsgált hat nagyvárosból ötben kevesebbet kell dolgozni, hogy lehessen megvásárolni egy 50 négyzetméteres lakást, mint egy évvel korábban. Budapesten egy 50 négyzetméteres lakás becsült kínálati ára közel hat havi nettó átlagkeresettel kevesebbnek felelt meg, mint egy évvel korábban.
2026. 07. 18. 09:00
Megosztás:

A jövő héten tárgyalhat a kormány a szombathelyi azbesztszennyezés felszámolásáról szóló javaslatokról

A vidék- és településfejlesztési miniszter a jövő héten a kormány elé viszi a szombathelyi azbesztszennyezés felszámolásáról szóló javaslatokat, amelyek alapján döntés fognak hozni - közölte a város polgármestere a közösségi oldalán posztolt videójában péntek este, miután a tárcavezetővel tárgyalt.
2026. 07. 18. 08:00
Megosztás:

Forint és euró ugyanabban a digitális térben: a royalsea kaszinó devizagazdaságtana

Egy online felületen a pénz egyszerű számnak látszik. A háttérben azonban árfolyamok, átváltási szabályok, banki költségek és eltérő elszámolási időpontok alakítják, hogy ugyanaz az összeg végül mennyit ér forintban vagy euróban.
2026. 07. 18. 07:30
Megosztás:

Még több italcsomagolás kap új életet: újabb automatizált DRS hulladékfeldolgozó üzemmel erősít az ALTEO Csoport

Az ALTEO Csoport 2026 nyarától jelentősen, a tervek szerint évi 28 ezer tonnára növeli a visszagyűjtött italcsomagolások feldolgozási kapacitását, biztosítva ezzel a PET-palackok és fém italosdobozok körforgásos gazdaságban tartását. A cél elérése érdekében az ALTEO Nyrt. leányvállalata, az ALTEO Circular Kft. kistarcsai telephelyén a szükséges hatósági engedélyek birtokában elindult az új, DRS hulladékfeldolgozó üzem próbaüzeme.
2026. 07. 18. 07:00
Megosztás:

Több mint háromszorosára nőtt Belgium népessége

Belgium lakossága több mint háromszorosára, 3,8 millióról közel 11,9 millióra nőtt az ország 1830-as függetlenné válása óta - derül ki a belga statisztikai hivatal, a Statbel pénteken közreadott jelentéséből, amelyet a The Brussels Times szemlézett.
2026. 07. 18. 06:00
Megosztás:

Megtört a panelláz: már nem ezek a lakások drágulnak a leggyorsabban

Miközben a májusi árcsökkenés után júniusban ismét emelkedtek a lakásárak Magyarországon, a panellakások ezúttal lemaradtak a drágulási versenyben – derül ki a legfrissebb Zenga Ingatlan Radarból. A fő kérdés, hogy valóban véget ért-e a panelőrület vagy csak átmeneti megtorpanásról van szó.
2026. 07. 18. 05:00
Megosztás:

Netrisk: 3 millió forint az átlagos hitelösszeg a személyi kölcsönöknél

Majdnem 3 millió forint volt idén június közepéig a Netrisktől igényelt személyi kölcsönök átlagösszege. A hitelek négyötödét szabad felhasználási céllal igényelték, a hitelkiváltás aránya 14 százalék volt, a felújításé vagy korszerűsítésé pedig mindössze 3 százalékot tett ki. Tízből négy kölcsönnél a futamidő 49–60 hónap, azaz 4-5 évre rúgott, míg az igénylések 35 százalékánál pedig 60 hónapnál hosszabb időre vállaltak törlesztést az érintettek.
2026. 07. 18. 04:00
Megosztás:

Hőhullám a tőzsdén? Ezek a vállalatok profitálhatnak leginkább a nyári fogyasztásból

A nyári hónapokban a fogyasztási szokások jelentősen átalakulnak: nő a fagylaltok, jeges italok és más szezonális termékek iránti kereslet. A helyzetet a Magyarországon is elérhető globális befektetési alkalmazás, az XTB szakértői elemezték, akik szerint a befektetők számára nem csupán az értékesítési adatok érdekesek, hanem azok a globális vállalatok is, amelyek ezek mögött a jól ismert márkák mögött állnak. Bár egy forró nyár önmagában nem határozza meg a részvények teljesítményét, a szezonális kereslet fontos szerepet játszhat a negyedéves eredmények alakulásában.
2026. 07. 18. 03:00
Megosztás:

Jön az EURÓ a forint helyett? Mi lesz a nyugdíjakkal és a bankbetétekkel?

Sok magyar számára az euró bevezetése egyszerre jelent reményt és félelmet. Az egyik oldalon ott van a stabilabb pénz, az egyszerűbb külföldi vásárlás és az árfolyamkockázat eltűnése, a másikon pedig a kérdés: elveszhet-e a nyugdíj, csökkenhet-e a bankbetét, megugorhat-e a hiteltartozás?
2026. 07. 18. 02:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! A nyugdíjba nem számítanak be sokmindent

Sokan csak a nyugdíjigénylés előtt szembesülnek azzal, hogy a munkaviszonyban vagy más jogviszonyban eltöltött évek közül nem minden időszak növeli automatikusan a nyugdíjhoz figyelembe vehető szolgálati időt.
2026. 07. 18. 01:00
Megosztás:

Független benzinkutak: az import üzemanyagok beszerzési ára meghaladja a kiskereskedelmi árakat

A Független Benzinkutak Szövetsége Egyesület szerint péntekre az elérhető import üzemanyagok beszerzési ára meghaladta a magyarországi kiskereskedelmi árakat, ami rendkívül kedvezőtlen piaci helyzetet teremt, ezért a szervezet az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint arra kérte a kormányt, hogy tegyen intézkedéseket az üzemanyagellátás biztonságának fenntartása érdekében.
2026. 07. 18. 00:05
Megosztás:

Fokozott figyelmet kér az utakon közlekedőktől az őzek párzási időszakában

Fokozott figyelemre van szükség az utakon az őzek július második felétől augusztus közepéig tartó párzási időszakában - írta a az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter közösségi oldalán pénteken.
2026. 07. 17. 23:00
Megosztás:

Lezárják a "Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja" című programot

A kormány lezárja a "Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja" elnevezésű programot, új pályázatokat a határozat közzétételét követően már nem fogadnak be és a program második ütemében nem vállalhatók új kötelezettségek - derül ki a pénteki Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározatból.
2026. 07. 17. 22:00
Megosztás:

Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az Európai részvénypiacok veszteséggel zártak, a közel-keleti feszültség hajtotta az olaj- és gázárakat.
2026. 07. 17. 21:00
Megosztás:

A globális okostelefon-szállítások 6,7 százalékkal estek a második negyedévben

Globálisan 277,5 millió okostelefont szállítottak ki az idei második negyedévben, ami 6,7 százalék csökkenés a tavalyi azonos időszakhoz képest - áll az International Data Corporation (IDC) informatikai és távközlési piackutató vállalat honlapjára fölkerült jelentésben.
2026. 07. 17. 20:00
Megosztás:

A magyar szélenegia program új mérföldkőhöz érkezett

Új mérföldkőhöz érkezett a magyar szélenegia program, amelyben az Európai Unió felé vállalt 700 megawatt helyett csaknem 1000 megawattnyi új szélerőművi kapacitás számára tudnak majd hálózati csatlakozási lehetőséget biztosítani - tájékoztatott a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
2026. 07. 17. 19:00
Megosztás:

Federal Reserve: nőtt az Egyesült Államok ipari termelése júniusban

Az elemzők által vártnál némileg kisebb mértékben nőtt az ipari termelés az Egyesült Államokban júniusban havi összevetésben, míg éves szinten az előző havinál lassabb ütemű bővülést jegyeztek fel - derült ki az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) pénteken közzétett adataiból.
2026. 07. 17. 18:00
Megosztás:

Stabilcoinnal erősít a Visa: saját platformot kapnak a bankok és fintechcégek

A Visa új vállalati platformjával a bankok, fintechcégek és fizetési szolgáltatók saját blokkláncos infrastruktúra kiépítése nélkül bocsáthatnak ki, tárolhatnak és mozgathatnak stabilcoinokat. A Visa Stablecoin Platform indulásakor az OUSD, az USDC és az USDG használatát támogatja, miközben egyetlen rendszerben kapcsolja össze a digitális tárcákat, a kibocsátást, a visszaváltást és a vállalati likviditáskezelést.
2026. 07. 17. 17:00
Megosztás:

Rekordméretű BNB-égetés jött: 647 dollár lehet a következő célár

A Binance közel 932 millió dollár értékű BNB-t vont ki véglegesen a forgalomból, miközben a token árfolyama 577 dollár közelében mozgott. A csökkenő kínálat, a BNB Chain bővülő ökoszisztémája és egy kedvező technikai alakzat alapján az elemzők már a 647 dolláros szintet figyelik. A folytatáshoz azonban előbb egy fontos ellenállási zónát kell áttörnie a BNB-nek.
2026. 07. 17. 16:00
Megosztás: