Hitelt szeretnél? Várj picit és milliókat spórolhatsz, ha figyelsz!

Még gyermekbetegségekkel küzd a munkáshitel a bankoknál, ám látható: a jogszabály adta szűk lehetőségek ellenére a bankok igyekeznek egyedivé tenni saját ajánlataikat.

Hitelt szeretnél? Várj picit és milliókat spórolhatsz, ha figyelsz!

Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője szerint épp ezért egyelőre érdemes kivárni az igényléssel – a szakértő szerint komoly akciókat hozhat a tavasz.
 
Egyelőre az alaptermék rendszerbe állítása zajlik a kereskedelmi bankoknál, így - ahogy azt a BiztosDöntés.hu szakértői korábban jelezték – még nem indult el az akció-dömping a munkáshitellel kapcsolatban. 

Jelenleg csak a Gránit Bank kínál jóváírást a náluk munkáshitelt igénylőknek: a bankkal a hiteligénylés kapcsán kapcsolatba kerülők 100 ezer, a már Gránit bankszámlával rendelkező ügyfelek 50 ezer forintos jóváírást kapnak a hitelösszegen felül, ha a pénzintézeten keresztül igénylik a Munkáshitelt. 

Akár 500 ezer forinttól

A BiztosDöntés.hu munkáshitel kalkulátor szerint a megfontoltabb hitelfelvevők, akár 500 ezer forintos kölcsönt is igényelhetnek az Erste és a K&H Banknál. A CIB, a Gránit és az OTP Bank 1-1 millió forintban húzza meg az igényelhető minimum összeget, míg a Raiffeisen Banknál 1,05 millió forint a legkisebb igényelhető munkáshitel összege. A legmagasabb beszállási összeg az MBH Banknál van: ott 2 millió forinttól igényelhető munkáshitel, amelynek maximuma a törvény szerint 4 millió forint lehet. 

hitel munkáshitel összege és törtlesztőrészletei

Eltérő költség számítások

A szigorúan megkötött kondíciók nem csak a hitel kamatmentességét, de a kezességvállalás évi 0,5 százalékos díját is beégették a kondíciókba, ám a számítási metódus alapján a hitel teljes futamideje alatt visszafizetendő összegben vannak eltérések a banki ajánlatokban. 

Gergely Péter szerint az összevetést nehezíti, hogy a bankok eltérő reprezentatív példákat alkalmaznak: van bank, ahol 5, máshol 10 évre mutatják ki a hitel költségeit – az OTP reprezentatív példája 64 hónapról szól, ami szinte teljesen.

A fellelhető és valamiképp összehasonlítható adatok alapján a 3 milliós példát alkalmazó bankok szerint 10 év alatt a kamattámogatás feltételeinek végig megfelelő ügyfelek 

- az MBH Banknál 3 082 385,

- az OTP Banknál 3 083 580,

- az Erste Banknál 3 121 310,

- a CIB Banknál 3 081 250,

- a K&H Banknál 3 177 900 forintot kell, hogy visszafizessenek a futamidő végéig.

A 4 milliós példával elérhető kondíciók esetében a hitel 

- a CIB Banknál 4 108 334,

-  a Gránit Banknál 4 110 000,

- az OTP Banknál 4 111 516,

- az Erste Banknál 4 148 674,

- míg a K&H Banknál 4 205 836 forintos 10 éves teljes törlesztéssel jár.

Gumiszabály miatt komoly eltérések a jövedelem-elvárásban

A másik komoly eltérés a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője szerint az, hogy melyik bank, milyen minimális jövedelmet vár el az ügyfeleitől. A jogszabály itt nem egyértelműen fogalmaz, hiszen ma Magyarországon nem vezetnek hivatalos kimutatást a „heti húsz órás munkaviszonyban foglalkoztatottak átlagos jövedelméről”, amelynek igazolása a munkáshitel nyújtásának feltétele. Épp ezért a bankok zöme a 8 órás nettó átlagkeresetből számít valamilyen mutatót. 

Alkalmazottak esetében jelenleg a 2024-es 177 422 forintos minimálbér volt az irányadó az OTP és a Raiffeisen Bank esetében – előbbi 177 000, utóbbi 177 420 forintos jövedelem igazolását várja el az induláskor. A K&H az alkalmazottak esetében 193 382 forintos jövedelem igazolását várja el, az MBH Bank ugyanakkor mindössze nettó 150 ezer forint jövedelem igazolását kéri az alkalmazott ügyfelektől.

A vállalkozók számára a bankok zöme a 2024. január-szeptember időtávra a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által kimutatott 8 órás munkaidős 421 275 forintos nettó átlagkereset 50%-át, 210 638 forintot vár el. Így tesz a BiztosDöntés.hu kalkulátora szerint a K&H, a Raiffeisen és az OTP Bank is. A Gránit Bank mind az alkalmazotti, mind a vállalkozói ügyfeleinél ekkora összeget kér, míg a CIB Bank ennél alig magasabb, 218 050 forintos nettó összegben húzza meg a határt.

A vállalkozói ügyfelek az MBH-nál minimum havi nettó 250 ezer forintos jövedelem utáni közteher befizetés igazolása után remélhetnek Munkáshitelt, míg az Ersténél 260 ezer forintos a határ munkavállalók és vállalkozók részére egyaránt.

Érdemes kivárni

Gergely Péter szerint a következő hetekben egész biztos változnak majd a kondíciók – elvárt jövedelem terén például a 2025-ös minimálbér lehet majd a viszonyítási alap -, de a BiztosDöntés.hu szakértője szerint más pontokon is várható változás. 

Jó eséllyel például az OTP-kondíciókból törlődik az a kitétel, amely alapján a bank ma még csak legalább 6 hónapos OTP-s számlamúlttal rendelkező ügyfeleknek ad munkáshitelt, hiszen a kölcsön kifejezetten a fiatalokat szólítja meg, akiknek még korántsem biztos, hogy volt bankkapcsolata. 

Emellett pedig Gergely Péter szerint a tavasz több munkáshitel akciót is hozhat a bankoknál – szerinte ezért még érdemes kivárni a hiteligényléssel. 

240 tűzoltói beavatkozás történt szilveszterkor

Az év utolsó napján országszerte 240 helyszínre riasztották a tűzoltókat, 123 esetben tűz miatt, 117 alkalommal pedig műszaki mentést igénylő helyzethez - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője csütörtökön az MTI-vel.
2026. 01. 01. 14:00
Megosztás:

Különleges meteorraj érkezik január első napjaiban

Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton - közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.
2026. 01. 01. 13:00
Megosztás:

Vigyázz a havas utak miatt, ha útnak indulsz az Újév napján!

Bár a meteorológiai prognózisokban van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint óév utolsó időszakában, illetve az újév első napjaiban többször várható kisebb havazás, 2026 első hétvégéjén pedig akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat a fővárosban.
2026. 01. 01. 12:00
Megosztás:

Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően

Az elmúlt négy hónapban 20 ezer fiatal tudta megvásárolni első otthonát az Otthon Start Programnak köszönhetően - mondta a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára a Facebookra feltöltött videónyilatkozatában.
2026. 01. 01. 11:00
Megosztás:

Energiaügyi Minisztérium: az otthonteremtést segítő beruházásokkal is csökkenthetik adóterheiket az áramelosztók

A vállalkozási adócsökkentési megállapodás részeként 2026-tól az energiaellátók egyes hálózati fejlesztéseik után új kedvezményt vehetnek igénybe jövedelemadójukból. Az adóterhek csökkentéséért elvégzendő beruházásokkal teljesítendő szakmai elvárásokat miniszteri rendelet rögzíti. Az adókedvezményt az elosztói engedélyesek például az Otthon Start Program keretében megépülő lakások csatlakoztatását vagy a zárolt körzetek feloldását szolgáló fejlesztések megvalósításával érvényesíthetik - ismerteti az Energiaügyi Minisztérium az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében.
2026. 01. 01. 10:00
Megosztás:

Kié lett a 7 milliárdos lottó főnyeremény Szilveszterkor?

Sajnos nem született telitalálat az Ötöslottón január elsején, így a Szilveszteri Szuperlottó extra nyereménye nem talált gazdára. Az átlagosnál több volt viszont a négytalálatos szelvény, amelyek egyenként 2.347.060 millió forintot érnek.
2026. 01. 01. 09:00
Megosztás:

A Cardano Midnight új hardforkkal készül a mainnet indulására

Miközben egyre több figyelem irányul a blokkláncok adatvédelmi képességeire, a Cardano ökoszisztémájához tartozó Midnight hálózat újabb fontos mérföldkőhöz érkezett. A fejlesztők bejelentették a legújabb hardforkot, amely lehetővé teszi a jövőbeli frissítések zökkenőmentes kezelését – mindezt anélkül, hogy a hálózat működését meg kellene szakítani. A lépés nemcsak technikai előrelépés, hanem egyre erősebb üzenet is a blokkláncok adatvédelmi jövőjéről.
2026. 01. 01. 08:30
Megosztás:

A stabilcoin kamattilalom hátrányba hozhatja Amerikát a digitális versenyben Kínával szemben

Miközben Kína gőzerővel fejleszti digitális jegybankpénzét (e-CNY), az Egyesült Államokban komoly vita bontakozott ki a stabilcoinok kamatfizetésének tilalmáról. A Coinbase szabályozási igazgatója szerint a szigorú amerikai hozzáállás akár globális pénzügyi hátrányba is sodorhatja az USA-t, különösen, ha Kína megvalósítja terveit a digitális jüan kamatozóvá tételére 2026-tól. Vajon az amerikai dollár elsőbbsége veszélybe kerülhet a tokenizált jövő pénzügyi rendszerében?
2026. 01. 01. 03:00
Megosztás:

Újabb Revolut szigorítás Magyarországon - újabb funkciót vezet ki a szolgáltató

Lezárult a Revolut magyarországi készpénzbefizetési pilot programja, azonban a várt országos bevezetés helyett végül a szolgáltatás megszüntetése mellett döntött a fintech cég.
2026. 01. 01. 02:00
Megosztás:

Jön az XRP kínálati sokk? – Intézményi kereslet tarolhatja le a tőzsdei készleteket

Miközben a kriptovaluta-piac figyelme főként a Bitcoin ETF-ekre és a nagy altcoinok árfolyamára összpontosul, az XRP körül csendben kibontakozó jelenség új fejezetet nyithat a piac történetében. Chad Steingraber ETF-elemző szerint az intézményi alapok lassan, de biztosan szívják fel az XRP likviditást – és ha a trend folytatódik, a jelenlegi 15 milliárd darabos tőzsdei kínálat messze nem lesz elég a kereslet kielégítésére. A lehetséges supply shock komoly átalakulásokat hozhat az XRP piacstruktúrájában.
2025. 12. 31. 23:59
Megosztás:

Kulcsdátumok az amerikai kriptoszabályozásban 2026-ban – „Közelebb vagyunk, mint valaha”

Az elmúlt év gyökeres fordulatot hozott az amerikai kriptopolitikában. Donald Trump második elnöki ciklusának első évében kifejezetten iparátbarát szabályozói környezet alakult ki: megszűntek több nagy kriptocég elleni vizsgálatok, a bankok előtt megnyílt az út a kriptoeszközök tartása felé, az alapkezelők pedig könnyebben indíthatnak kriptós ETF-eket.
2025. 12. 31. 23:00
Megosztás:

XRP vs. Digitap ($TAP): A harc 2026 legjobb banki tokenjének címéért

A banki fókuszú ökoszisztémák újra reflektorfénybe kerülnek, miközben a hagyományos szolgáltatók továbbra is számlákat zárnak be, magas díjakat számítanak fel, és megsértik az ügyfelek magánszféráját. Az alternatív megoldások közül a befektetők egyre inkább a <a href="https://presale.digitap.app?&utm_campaign=dec&utm_content=com&utm_medium=pr&utm_source=prof-pr&utm_term=2497a" target="_blank">Digitap ($TAP)</a> omni-bankot választják a Ripple (XRP) helyett.
2025. 12. 31. 22:00
Megosztás:

Ethereum árfolyam-előrejelzés: Jön az 5 000 dollár? A Ripple küszködik, miközben a Digitap 219%-ot ralizik – Egy új csillag születőben

Az utóbbi időben az Ethereum és a Ripple árfolyama is ingadozást mutatott. Mindkettő esetében csökkenő mozgás volt tapasztalható, ami aggodalomra adott okot egyes kereskedők számára. Ugyanakkor ismert influenszerek, mint Don és Javon Marks úgy vélik, hogy ezek a tokenek hamarosan kilőnek. Don például azt gondolja, hogy az ETH akár 5 000 dollárig is emelkedhet.
2025. 12. 31. 20:00
Megosztás:

Hideg idővel indul az új év

A jövő év hideg, főként az ország déli felén csapadékos idővel kezdődik - írta a HungaroMet Zrt. szerdai agrometeorológiai elemzésében.
2025. 12. 31. 19:00
Megosztás:

A naperőművekhez hasonló szintlépés kell az energiatárolásban is

"Napelem-forradalom után tárolói forradalom jön!" 2010-ben Magyarországon még alig 300 naperőmű működött, a számuk ma már 320 ezer felett jár, most hasonló szintlépés kell az energiatárolásban is - közölte Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden Facebook-oldalán.
2025. 12. 31. 18:00
Megosztás:

A Bitcoin 5%-os veszteséggel zárja 2025-öt – a türelmetlen befektetők veszteséggel szállnak ki

A Bitcoin árfolyama visszafogott mozgással búcsúzik 2025-től. Az év utolsó heteiben szűk sávban oldalazott a piac, ami ugyan csökkentette a hirtelen kilengések esélyét, de sok befektető számára komoly csalódást jelentett a várt lendület elmaradása.
2025. 12. 31. 17:00
Megosztás:

Az EU aggodalmát fejezte ki a Tajvan körüli kínai hadgyakorlat miatt

Az Európai Unió aggodalmát fejezi ki a Tajvan körül tartott kínai hadgyakorlat miatt, amely tovább növeli a feszültséget a térségben, és veszélyezteti a nemzetközi békét és stabilitást - közölte kedden az Európai Unió külügyi szolgálata.
2025. 12. 31. 16:00
Megosztás:

A GVH 2025-ben 29 vállalkozással szemben több mint 3,7 milliárd forint bírságot szabott ki

Miközben több mint 3,3 milliárd forint bírságcsökkentést adott a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az együttműködő és jogkövetésre törekvő vállalkozásoknak 2025-ben, addig a hivatal versenytanácsa 29 vállalkozással szemben 3 milliárd 782,6 millió forint bírságot szabott ki - közölte a GVH kedden az MTI-vel.
2025. 12. 31. 15:00
Megosztás:

Román tulajdonba kerül a leállított vajdahunyadi kohászati kombinát

Az UMB Steel tulajdonába kerül a leállított vajdahunyadi kohászati kombinát - írta az economica.net a vállalat közleménye alapján.
2025. 12. 31. 14:00
Megosztás:

Hová utazik a legtöbb magyar szilveszterkor? Mutatjuk!

Eger, Pécs és Szeged a szilveszterezők körében legnépszerűbb hazai település a Szallas.hu friss adatai szerint. A vendégek zöme 2–3 éjszakára marad, és 170 ezer forint alatt fizet a szállásért. A szállástípusok versenyét az apartmanok nyerik.
2025. 12. 31. 13:00
Megosztás: