Hogyan pályázzunk esélyesen egy állásra?

Álláskeresőként lehetőségünk van több helyre is pályázatot benyújtani, annak függvényében, hogy mik az igényeink, a végzettségünk, tapasztalataink és képességeink. Nem előnyös egy-két munkáltatóra koncentrálni, ha képbe kerül több lehetőség is, hiszen nem tudhatjuk, hány ember közül fogják kiválasztani a jövőbeni dolgozójukat.

Hogyan pályázzunk esélyesen egy állásra?

Hiába van megfelelő kvalitásunk, másnak lehet, hogy még jobbak a referenciái, tehát előfordulhat, hogy bizony sok önéletrajzot el kell küldenünk, mire kiválasztanak bennünket. Addig pedig nem árt tudnunk, hogy mire figyeljünk oda az álláskeresés során.

Ha körülnézünk a VeszprémÁllás portálon, számos munkaadó hirdetését találhatjuk, akik ezen a környéken toboroznak munkavállalókat. Nézzük meg, mit érdemes elöljáróban tudni a cégekről, az álláshirdetésekről ahhoz, hogy sikeresen pályázhassunk adott pozícióra!

Találjuk meg a közös pontokat az elvárások és értékeink között!

Ha kiválasztottunk egy nekünk tetsző, valamint testhezálló vagy annak tűnő álláshirdetést, vizsgáljuk meg először az elvárásokat. Itt fontos kiemelni, hogy nem kell 100%-ban megfelelnünk mindennek, 70-80%-os aránynál már akár esélyesek is lehetünk. Viszont azt vegyük figyelembe, hogy reális legyen ezeknek a feltételeknek a szűrése is, tehát például ha nincs jogosítványunk, nyilvánvalóan ne jelentkezzünk sofőrnek.

Nézzük meg, a cég szempontjából pontosan melyek azok az értékek, amelyek a legfontosabbak a munkavállalókkal szemben és ehhez mérten alakítsuk az önéletrajzunkat, illetve a motivációs levelet is. Úgy írjuk meg ezeket, hogy kifejeződésre juttatjuk bennük a vállalat legfőbb elvárásait.

Emeljük ki azokat a tulajdonságainkat, amelyek az álláshirdetésben és a vállalati kultúra értékrendjében is megfogalmazódnak. Ez egy nagyon jó módszer arra, hogy felhívjuk magunkra a figyelmet és kitűnjünk a többi jelölt közül.

Az önéletrajz és a motivációs levél

Az önéletrajz és a motivációs levél is legyen kifogástalan mind tartalmilag, mind szerkezetileg. Minden egyes pályázathoz fogalmazzuk újra a leírtakat, igazítsuk mindig az adott munkakörhöz, vállalathoz és irányelveihez mindkét dokumentumot.

Nem minden esetben kérnek motivációs levelet is, de eredményesebbek lehetünk ennek birtokában, hisz ebben részletesebben kifejthetjük személyiségünket és a feladatra való alkalmasságunkat is. Beleírhatunk olyan dolgokat, amiket az olvasó nem tudhat meg csupán az önéletrajzból. 

Arra vigyázzunk, ha valamilyen készséget tulajdonítunk magunknak, azt mindig támasszuk alá tapasztalatunkkal, vagy hogy milyen módon járultunk hozzá a célok eléréséhez a korábbi munkáltatóinknál.

Videós álláspályázat

Ha lehetőség van videós álláspályázat küldésére, mindenképpen éljünk vele! Nagyon jó módszer ez arra, hogy a hagyományos írásos formánál hatékonyabban tudjuk megmutatni jellemvonásainkat is. 

A testbeszédünkből, hangunkból, szavainkból jóval pontosabb információkhoz jut rólunk a munkáltató és látja, hogy elhivatottak vagyunk, komolyak a szándékaink. 


Stratégiai akvizícióval erősít Magyarországon a Promise Group az AI-korszakban

A mesterséges intelligencia néhány év alatt az üzleti informatika egyik legfontosabb hajtóerejévé vált. A vállalatok ma már nem csupán licenceket keresnek, hanem olyan technológiai partnereket, amelyek a felhőszolgáltatásoktól az AI-megoldásokon át a kiberbiztonságig képesek támogatni digitális fejlődésüket. Erre a piaci átalakulásra reagál a Promise Group is, magyarországi jelenlétét a Kontron Partner Kft. akvizíciójával erősítette, amely jelenleg Promise Enterprise Hungary Kft. néven folytatja működését.
2026. 07. 27. 20:00
Megosztás:

Egy kiadó raktár logisztikai jelentőségéről

A raktárak elsősorban a kereskedelem és logisztika területén működő cégek számára kínálnak költséghatékony, de alapvetően nélkülözhetetlen fejlesztési lehetőséget a folyamatok optimalizálására. Jelentőségük tehát semmiképpen sem alábecsülhető.
2026. 07. 27. 19:00
Megosztás:

Honlap, technológia, gondozás — három döntés, ami eldönti, meddig szolgál egy weboldal

Sok cégvezető úgy gondol a saját weboldalára, mint egy egyszeri beszerzésre: megrendelik, egyszer kifizetik, aztán évekig nem foglalkoznak vele. Pedig egy weboldal nem egy tárgy, amit egyszer megveszünk és utána a polcra teszünk — sokkal inkább egy folyamatosan működő rendszer, amelynek karban kell maradnia ahhoz, hogy tényleg hozza az ügyfeleket.
2026. 07. 27. 18:00
Megosztás:

Használt laptop garanciával? A megfelelő forrásból lehetséges

A garancia a műszaki cikkek vásárlása kapcsán is fontos kritérium, hiszen mindenki szereti bebiztosítani magát a váratlan helyzetekre. A használt eszközök esetében ugyanakkor már más a helyzet, de természetesen ezek esetében sem lehetetlen, hogy szavatolják a minőséget.
2026. 07. 27. 17:00
Megosztás:

A második nyelv tanulásának előnyei

Egy új nyelv elsajátítása napjainkban nemcsak divat, hanem valódi befektetés a jövőbe. A globalizáció, a nemzetközi munkaerőpiac és a digitális kapcsolatok korában egyre többen ismerik fel, hogy az anyanyelven kívül legalább egy idegen nyelv ismerete komoly előnyt jelent.
2026. 07. 27. 16:30
Megosztás:

A regionális és külföldi repterekről egyre több magyar utazik nyáron

A magyar utazók egyre rugalmasabbak, a regionális és külföldi repülőterekről egyre többen indulnak útnak nyáron, elsősorban az árkülönbségek, és a szélesebb kínálat miatt - közölte az Invia.hu online utazásszervező foglalási adatai alapján az MTI-vel hétfőn.
2026. 07. 27. 16:00
Megosztás:

Hogyan fejlődtek az online nyerőgépek a klasszikus játékoktól a videó slotokig

Az online nyerőgépek az elmúlt évtizedekben óriási utat jártak be. Ami egykor néhány egyszerű, mechanikus tárcsával működő játék volt, mára látványos grafikával, összetett bónuszfunkciókkal és magával ragadó történetekkel teli élménnyé vált.
2026. 07. 27. 15:21
Megosztás:

Rekordösszegű, 290 millió eurós refinanszírozást kapott a Westend

A Gránit Pólus csoport 290 millió euró összegű zöld hitelmegállapodással újította meg a Westend épületkomplexum finanszírozását - közölte a csoport hétfőn az MTI-vel.
2026. 07. 27. 15:00
Megosztás:

Kockázatkezelés a digitális térben: a kriptótól az online szerencsejátékig

A digitalizáció alapjaiban változtatta meg a pénzügyeink kezelését. Ma már néhány kattintással vásárolhatunk részvényeket, fektethetünk kriptovalutákba, intézhetjük banki tranzakcióinkat vagy akár online kaszinókban is játszhatunk. Az internet gyorsabbá és kényelmesebbé tette ezeket a szolgáltatásokat, ugyanakkor a felhasználóknak egyre nagyobb figyelmet kell fordítaniuk a biztonságra és a tudatos döntéshozatalra.
2026. 07. 27. 14:12
Megosztás:

A héten több vármegyében is végeznek szúnyoggyérítést

A héten Baranya, Fejér, Pest és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében végeznek szúnyoggyérítést, Pest és Szabolcs-Szatmár-Bereg egyes területein biológiai lárvagyérítéssel is - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) hétfőn az MTI-vel.
2026. 07. 27. 14:00
Megosztás:

Rekordot döntött a fiatalok személyes jövedelme

Tovább emelkedett a fiatalok személyes jövedelme: a 19–29 évesek becsült átlagos havi bevétele nettó 294 ezer forintra nőtt a második negyedévben, ami történelmi rekordot jelent a K&H ifjúsági index több mint egy évtizedes idősorában. A javulást jól mutatja, hogy a fiataloknak már csak 8,5 százaléka nem rendelkezik saját jövedelemmel, miközben egyre többen jelennek meg a magasabb jövedelmi kategóriákban.
2026. 07. 27. 13:00
Megosztás:

CBD-olajok a hatóság fókuszában: a célzott ellenőrzések súlyos hiányosságokat tártak fel

A CBD-tartalmú termékek hazai piacának célzott ellenőrzése során az NKFH összesen 15 terméket, valamint egy kannabisz tematikájú vendéglátóhely kínálatát vizsgálta. Az ellenőrzések középpontjában az élelmiszerként forgalmazott termékek CBD- és THC-tartalma, a laboratóriumi vizsgálati eredmények és a jelölések összhangja, valamint a fogyasztók számára nyújtott tájékoztatás jogszerűsége állt.
2026. 07. 27. 12:00
Megosztás:

Új akotmánybírót választhat a parlament

A miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés kétnapos rendkívüli ülése hétfőn. A parlament új alkotmánybírót is választhat.
2026. 07. 27. 11:30
Megosztás:

Enyhültek a légicsapások a Közel-Keleten, mínuszban zárták a hetet a főbb indexek a tengerentúlon

Az amerikai részvénypiacok vegyes teljesítménnyel zárták a pénteki kereskedést. A távközlési, pénzügyi és egészségügyi szektorok erősödése támogatta a piacot, miközben a technológiai, közmű- és energiavállalatok részvényei gyengébben szerepeltek.
2026. 07. 27. 10:30
Megosztás:

Miért esik ma a kriptopiac? Két tényező nyomja lefelé az árfolyamokat

A kriptovaluta-piac hétfőn gyengüléssel kezdte a hetet: a teljes piaci kapitalizáció közel 1%-kal csökkent, miközben a részvénypiacok stabilak maradtak. Az elemzők szerint a visszaesés mögött elsősorban két tényező áll: az amerikai kriptoszabályozás késlekedése és a Bitcoin ETF-ekből kiáramló tőke.
2026. 07. 27. 10:00
Megosztás:

Ismét pluszban zárta a hetet Európa, emelkedett a gazdasági aktivitás az eurózónában

Az európai részvénypiacok pénteken emelkedéssel zártak, miután az előző kereskedési napon az elmúlt két hét legnagyobb egynapos visszaesését szenvedték el. A befektetői hangulatot javították a vállalati gyorsjelentések, miközben a piacok azt is mérlegelték, hogy a magasabb olajárak milyen hatással lehetnek a monetáris politikára.
2026. 07. 27. 09:30
Megosztás:

Erősödött a forint a hét végén

Erősödött a hét végén a forint a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 07. 27. 08:30
Megosztás:

Pánik a tőzsdén: százmilliárdokat égetett el a Big Tech mesterségesintelligencia-láza

Elképesztő összegeket fordítanak mesterséges intelligenciára a világ legnagyobb technológiai vállalatai, a befektetők azonban egyre idegesebben figyelik a kiadások növekedését. Az Alphabet és a Tesla részvényeinek zuhanása azt mutatja, hogy a piac már nem éri be az AI ígéretével: látni akarja, mikor és hogyan termelnek nyereséget a dollármilliárdos beruházások.
2026. 07. 27. 08:00
Megosztás:

Évek óta nem léptek be annyian az önkéntes nyugdíjpénztárakba, mint az idén

Kezdenek észbe kapni a magyarok, hogy nem lesz nekik elég az állami nyugdíj. 2026 első hónapjaiban annyian léptek be az önkéntes nyugdíjpénztárakba, amire már rég nem volt példa – derül ki a BiztosDöntés.hu által összegyűjtött adatokból.
2026. 07. 27. 07:18
Megosztás:

Ezzel a trükkel felére csökkentheted a hűtőszekrényed áramfogyasztását

A hűtőszekrény az otthon egyik legkitartóbb energiafogyasztója: a nap 24 órájában működik, ezért már néhány apró hiba is látványosan megemelheti a villanyszámlát. Van azonban egy egyszerű módszer, amely különösen egy rosszul elhelyezett vagy elhanyagolt készüléknél akár drasztikusan, szélsőséges esetben közel a felére csökkentheti a fogyasztást.
2026. 07. 27. 01:00
Megosztás: