Időtálló vállalkozás, 30 év a csavarok bűvöletében

Elszántsággal és kitartással még a gazdasági cunami is túlélhető: gazdasági válság, koronavírus-járvány, rekord infláció, az építőipar mélyrepülése – csak néhány olyan globális csapás, amelyet számtalan magyar vállalkozás nem élt túl.

Időtálló vállalkozás, 30 év a csavarok bűvöletében

Ilyen helyzetekben a környezet gyakran azt sugallja, hogy jobb feladni. Válság idején a kishitű munkatársak is könnyen továbbállnak, ha úgy gondolják, hogy a gödörből nem lehet kijönni. Az idén 30 éves Menet-Trend azonban épp olyan időtálló, mint rozsdamentes és saválló csavarjai.

„Nincs »varázssarok« a cégnél, ahová csak be kell ülni, és minden azonnal megoldódik, az a titok, hogy nem szabad feladni, jöjjön bármilyen válság, nehézség” – ezt vallja a Menet-Trend alapítója, Szöllősy András. „Kitartóan a legjobbat kell remélni, minden nap tenni érte, és a dolgok előbb-utóbb jóra is fordulnak!”

A teljes egészében magyar tulajdonban lévő vállalkozás a rozsdamentes és a saválló ipari kötőelemek specialistája. 

Egy panelház tűzfolyosójának 28 négyzetméteres irodahelyiségéből indultak, és egy öreg motorral szállították ki a megrendeléseket, ezért a ‘90-es években sokan csak “a motorosokként” ismerték őket.

Hogyan lehet fennmaradni egy folyton változó gazdasági környezetben?

Szöllősy András szerint egy vállalkozás hosszú távú életben maradásának egyik kulcsa, a munkatársak körültekintő kiválasztása és a bensőséges munkahelyi légkör kialakítása.

„Vannak olyan kollégáim, akik több mint 20 éve velünk dolgoznak, míg mások szintén 15-16 éve a munkatársaink. Nekik már a kisujjukban van a rutin, ezért nem futamodnak meg az összetettebb feladatok elől sem, partnereink pedig értékelik a velük kialakított bizalmi viszonyt. Mi még hiszünk az élő emberi kapcsolatokban, nálunk minden egyes munkatárs érdekelt a cég és a saját fejlődésében és a hatékony működésben” – hangsúlyozta a cégalapító.

Kocsmától a templomig…

„Több mint a fél életemet a csavarok bűvöletében töltöttem, számomra ezek nem csupán személytelen fémtárgyak, hanem annál sokkal többek, mivel kötőelemek tartják össze az ember alkotta világ nagy részét, amiket pedig ebből mi értékesítünk, azok a hazai ipar szinte minden területén visszaköszönnek ránk, ha arra járunk. 

“Ahányszor csak az évszakok változtak, majdnem annyiszor a gazdasági és politikai lapjárásban is fordulatok következtek be, de mi valahogy mindig maradtunk, és addig dolgoztunk nap nap után, amíg minden nehéz helyzet jóra nem fordult” – idézi fel az elmúlt 30 évet Szöllősy András.

A Menet-Trend elsősorban projektcégként működik, ipari beszállítóként céges megrendeléseket teljesít. 

„A multikkal különösebben nem zavarjuk egymás köreit. Amikor bevezettük az anyagában rozsdamentes és saválló csavarokat, a legnagyobb külföldi versenytársak még nem voltak jelen a magyar piacon. Speciális ipari kötőelemeinkre az élelmiszeripartól, a vegyiparon át, a gépgyártásig, az elektromos szolgáltatókig, továbbá a hajóépítéstől az építőiparig széles körben szükség van, de szállítottunk már templomnak és kocsmának is.”

A cégvezető a különleges megrendelések között említette a csepeli nagy szennyvíztisztító óriáscsavarjait, vagy a MÜPA és a Nemzeti Színház mellett húzódó Gizella sétány épületeinek márvány- és terméskő burkolatait rögzítő nagy mennyiségű dűbelt.

Ezekkel a korrózióálló, úgynevezett NONOX csavarokkal kapcsolatos hasznos információkat osztanak meg a NONOX világ blogban a nagyközönséggel, amit itt-ott huncut humorral és furfangos szóviccekkel tesznek könnyebben befogadhatóvá.

„Az a szemléletünk, hogy mi nem is csavarkötéseket adunk el, hanem inkább megoldásokat nyújtunk olyan problémákra, amiket talán mi tudunk a legjobban megoldani. Nagykereskedőként elért piaci pozíciónkat főként annak köszönhetjük, hogy már a kezdetektől fogva igaz ránk: amit megígértünk a megrendelőinknek, azt időre le is szállítottuk, és amit ki kellett fizetni a beszállítónak, azt időre kifizettük. Így mindkét irányból biztosított a jó viszony, mert csak a bizalom megalapozásával és fenntartásával lehet stabilan működni” - zárja gondolatait Szöllősy András.


Több mint 116 ezer beteget láttak el a mentők júliusban

A mentők júliusban több mint 116 ezer beteget láttak el, és mintegy ötmillió kilométert tettek meg az ország útjain - közölte az Országos Mentőszolgálat Facebook-oldalán szombaton.
2026. 08. 09. 12:00
Megosztás:

Több mint egymilliárd forinthoz jut a sármelléki repülőtér

A három vidéki nemzetközi repülőtér közül 1,2 milliárd forint állami támogatást kap működéséhez idén a sármelléki Hévíz-Balaton Airport - közölte a térség országgyűlési képviselője szombaton közösségi oldalán.
2026. 08. 09. 11:00
Megosztás:

24 órás várakozás a kriptóra? Brazília szigorítja a digitális átutalásokat

Brazília központi bankja új szabályozással lép fel a kriptovalutás csalások ellen: 2027. január 1-jétől bizonyos, 10 000 dollár feletti kriptoátutalásokat akár 24 órára visszatarthatnak a szolgáltatók.
2026. 08. 09. 10:00
Megosztás:

Történelmi mélypontra csökkent az Egyesült Államok legnagyobb víztározójának vízszintje

Történelmi mélypontra csökkent a Lake Mead, az Egyesült Államok legnagyobb víztározójának vízszintje szombaton – derül ki a vízügyi hatóságok adataiból.
2026. 08. 09. 09:00
Megosztás:

Keddig tartja fent az extrém hőség miatt bevezetett intézkedéseit a Posta

A Magyar Posta keddig tartja fent az extrém hőség miatt ideiglenesen elrendelt intézkedéseit - közölte a társaság a honlapján szombaton.
2026. 08. 09. 08:00
Megosztás:

185 tonna hal pusztult el Rétimajorban

A súlyos vízhiány következtében az Aranyponty Halászati Zrt. rétimajori és rétszilasi halastavain az elmúlt hetekben 185 tonna hal pusztult el, a közvetlen állományveszteség értéke megközelíti a 200 millió forintot - mondta Lévai Ferenc a társaság vezérigazgatója az MTI-nek szombaton.
2026. 08. 09. 07:00
Megosztás:

Már 100 szálláshely foglalható az Aktív Kalandor Kalandtárában

Az Aktív Kalandor foglalási felülete, a Kalandtár már 100 szálláshelyet kínál az erdei kulcsosházaktól a nagyobb társaságokat fogadó szállásokig az ország minden részén - közölte az Aktív Magyarország Fejlesztési Központ az MTI-vel.
2026. 08. 09. 06:00
Megosztás:

Véget ért az energiavészhelyzet – a magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kWh csúcsidei megtakarítást ért el

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) által indított Vállalkozói Energiaösszefogáshoz néhány nap alatt csaknem 350 vállalkozás csatlakozott az ország 202 településéről, és vállalásaik összesen több mint 145 000 kWh csúcsidei energiamegtakarítást jelentettek.
2026. 08. 09. 05:00
Megosztás:

Hardveralapú e-pénztárgép a piacon – újabb mérföldkő a digitális adózásban

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ma kiadta az első hardveralapú e-pénztárgép forgalmazási engedélyét. Az új megoldás a pénztárgéphasználatra kötelezett vállalkozásokat segíti már most, két évvel az online pénztárgépek végleges kivezetése előtt.
2026. 08. 09. 04:00
Megosztás:

Esővizet tegyünk a mosógépbe!

Esővízzel mosni vagy a WC-t öblíteni első hallásra szokatlannak tűnhet, pedig egy megfelelően kialakított esővízhasznosító rendszerrel egy családi ház vezetékesvíz-fogyasztásának akár 57 százaléka is kiváltható.
2026. 08. 09. 03:00
Megosztás:

100.000 forint is lehet a klíma otthoni költsége, ha rosszul van beállítva?

Egy korszerű háztartási légkondicionáló nem feltétlenül számít nagy energiafalónak, ám a helytelen használat könnyen több tízezer, szélsőséges esetben akár 100 000 forintot meghaladó felesleges kiadást okozhat.
2026. 08. 09. 02:00
Megosztás:

Törvényi döntés! Ennyi lesz a nyugdíjkorhatár 2027-ben

Egyetlen év különbség is komoly változást jelenthet annak, aki már a nyugdíjba vonulását tervezi.
2026. 08. 09. 01:00
Megosztás:

A szellemi hanyatlás kockázatának 45%-a befolyásolható a WHO szerint

A demencia világszerte több mint 57 millió embert érint, és ez a szám folyamatosan nő. Bár a betegség lefolyását megállító kezelés jelenleg nem áll rendelkezésre, a szellemi hanyatlás kockázatának csökkentése a tudományos közösség szerint már most is lehetséges.
2026. 08. 09. 00:30
Megosztás:

Másodfokúra csökkent a riasztás

Szombat hajnalban helyreállt a vízszolgáltatás Budapest III. kerületében a Jós utcában, ahol pénteken csőtörés történt - közölte a kormány a hőségriasztásról készült, szombaton közzétett jelentésében a kormany.hu oldalon. Szombattól az országos tisztifőorvos kedd éjfélig másodfokúra mérsékelte az ország egész területére vonatkozó harmadfokú hőségriasztást.
2026. 08. 09. 00:05
Megosztás:

Változik az állami földek átmeneti hasznosításának rendje

Megújította az Agrár- és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium a Nemzeti Földalapba tartozó földterületek megbízási szerződéssel történő átmeneti hasznosításának rendjét - tette közzé a tárca szombaton a kormány Facebook-oldalán.
2026. 08. 08. 23:00
Megosztás:

Kapitány István: a magyarok 84 százaléka csatlakozott az összefogáshoz

Példa nélkülinek nevezte a gazdasági és energetikai miniszter szombaton, hogy felmérések szerint a magyarok 84 százaléka csatlakozott az energiarendszer terhelésének csökkentéséhez.
2026. 08. 08. 22:00
Megosztás:

Újabb nagybank viszi 3 százalék alá az Otthon Start lakáshitel kamatát

Még egy nagybank kamatkedvezményt ad azért, hogy az igénylők nála vegyék fel a kedvezményes, maximum 3 százalékos kamatú Otthon Startot. 2026-ban az új lakáshitelek 80 százaléka valamilyen állami támogatásos kölcsön, túlnyomórészt Otthon Start. Augusztus 10-től az UniCredit is belép az ezt a hitelt 3 százalék alatti kamattal kínáló bankok közé – derül ki a BiztosDöntés.hu összegzéséből.
2026. 08. 08. 21:00
Megosztás:

Magyar Péter: Baka András elfogadta a felkérést

Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András - közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
2026. 08. 08. 20:00
Megosztás:

VOSZ: a magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kilowattóra csúcsidei megtakarítást ért el

A magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kilowattóra (kWh) csúcsidei megtakarítást ért el, köszönhetően olyan intézkedésnek, mint a klímahasználat csökkentése - közölte a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) szombaton az MTI-vel.
2026. 08. 08. 19:00
Megosztás:

Nyári ellenőrzések a Balatonnál – az első félidő végén

Félidőhöz érkezett a NAV idei balatoni nyári ellenőrzéssorozata. Július eleje óta a revizorok Somogy, Veszprém és Zala vármegyében vizsgálják a legforgalmasabb nyári szolgáltatókat. A kiemelt akcióban húsz igazgatóság munkatársai vesznek részt, az eddigi egyenleg: lehetne jobb is!
2026. 08. 08. 18:00
Megosztás: