Ilyen időnk lesz a jövő héten

A jövő héten is kora nyárias idő várható sok napsütéssel, gomolyfelhőkkel és 25 Celsius-fok körüli maximumokkal. Kedden többfelé, a hét többi napján elszórtan lehet zápor, zivatar - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Ilyen időnk lesz a jövő héten

Pünkösdhétfőn sok napsütésre lehet számítani gomoly- és fátyolfelhőkkel. Elszórtan lehet zápor, zivatar, a legkevésbé az Északi-középhegységben várható csapadék. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, csak záporok, zivatarok környezetében erősödhet meg a szél. A csúcshőmérséklet 23 és 29 fok között alakul.

Kedden erőteljesebb gomolyfelhő-képződés és fátyolfelhőzet mellett általában többórás napsütésre kell számítani, de több helyen előfordulhat záporeső, zivatar. Sokfelé megélénkül, helyenként megerősödik az északi, északkeleti szél. A hajnali 7-15 fokról 23 és 29 fok közé melegszik fel a levegő.

Szerdán a gomoly- és fátyolfelhők mellett általában sok napsütés várható, főleg az ország délkeleti felén fordulhat elő elszórtan zápor, zivatar. Az északi, északkeleti, majd keleti szél sokfelé megélénkül, zivatarban megerősödhet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 7 és 15, a legmagasabb nappali hőmérséklet 24 és 29 fok között alakul.

Csütörtökön a gomoly- és fátyolfelhők mellett általában sok napsütés valószínű, elszórtan lehet zápor, zivatar. A légmozgás többnyire mérsékelt lesz, a minimum-hőmérséklet 8-15, a maximum 25 és 30 fok között valószínű.

Pénteken a gomoly- és fátyolfelhők mellett általában sok napsütés várható, szórványosan kialakulhatnak záporok, zivatarok. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, csupán zivatarban lehet szélerősödés. Hajnalban 9-16, délután 25-30 fok valószínű.

Szombaton gomolyfelhős, napos időre van kilátás, helyenként kialakulhat záporeső, zivatar. Általában mérsékelt marad a légmozgás, hajnalban 9-16, a délutáni órákban 22-28 fok valószínű.

Vasárnap gomolyfelhős, napos idő valószínű, helyenként záporral, zivatarral. Sokfelé megélénkül, néhol megerősödik az északi, északkeleti szél. A hajnali 5-14 fokról 22 és 27 fok közé emelkedik a hőmérséklet.


Párizsban elhalasztják a Pride-ot és más tömegrendezvényeket

A rendkívüli hőség miatt elhalasztják Párizsban a szombatra tervezett Pride-felvonulást és más tömegrendezvényeket a fővárosi rendőrfőnökök kérésére - közölték a szervezők.
2026. 06. 27. 10:00
Megosztás:

A júniusi amerikai fogyasztói hangulat az előzetesen becsültnél erőteljesebben javult

Az előzetesen becsültnél lényegesen nagyobb mértékben javult júniusban a Michigani Egyetem (University of Michigan) amerikai fogyasztói hangulatindexe, egyben jócskán meghaladta a májusi értéket.
2026. 06. 27. 09:00
Megosztás:

Tüzek pusztítanak Bosznia-Hercegovinában

Narancssárga hőségriasztást adtak ki Bosznia-Hercegovina legnagyobb részére péntektől, mert a következő napokban a hőmérséklet helyenként elérheti a 38 Celsius-fokot, a tartós hőség és szárazság miatt pedig az ország számos területén csaptak fel erdőtüzek.
2026. 06. 27. 08:00
Megosztás:

Meghaladta a 10,5 milliárd eurót az Ukrajnának nyújtott EBRD-finanszírozások értéke

Félmilliárd eurós új pénzügyi csomagot hagyott jóvá Ukrajna számára az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD), és ezzel meghaladta a 10,5 milliárd eurót a londoni pénzintézet által Ukrajnának nyújtott finanszírozások értéke.
2026. 06. 27. 07:00
Megosztás:

MVM: stabil az energiaellátás

A hálózati adatok alapján az energiaellátás stabil, rendkívüli beavatkozásra nincs szükség; a kiegyensúlyozott működés érdekében ugyanakkor sokat tehetnek a fogyasztók is: akinek van rá módja, használja átgondoltan az energiaigényes berendezéseit a legnagyobb esti terhelés idején, lehetőség szerint ne egyszerre - közölte az MVM Csoport Facebook-oldalán pénteken.
2026. 06. 27. 06:00
Megosztás:

Az USDT bekapcsolódik Brazília Pix rendszerébe, 170 millió ember előtt nyílhat meg az út

Az Oobit kriptofizetési szolgáltató összekapcsolta az USDT stabilcoint Brazília rendkívül népszerű Pix azonnali fizetési rendszerével. Az integráció révén a dollárhoz kötött digitális eszköz elméletileg akár 170 millió brazil felhasználó számára is könnyebben hozzáférhetővé válhat, ami fontos lépést jelenthet a stabilcoinok mindennapi fizetési eszközzé válásában.
2026. 06. 27. 05:00
Megosztás:

Az egészségügyi kiadások megnyomják a magyar háztartások összköltségét - az optikai piacról érkezik rendhagyó megoldás

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb, 2024-es adatai szerint a háztartások egy főre jutó éves fogyasztási kiadása meghaladta a kétmillió forintot. Ebből a közteherviseléseken felül átlagosan 272 ezer forint ment el közvetlen egészségügyi kiadásokra. A tervezhetőség ezért ezen a területen is egyre fontosabb szemponttá válik, amire új, rugalmas konstrukcióval reagál a magyar piacvezető optikai szereplő, az Ofotért.
2026. 06. 27. 04:00
Megosztás:

Befejeződött a Paks II. Atomerőmű szimulátor instruktorainak oroszországi képzése

Négyezerórás oroszországi képzésük zárásaként 2026. június 26-án sikeres vizsgát tettek azok a magyar instruktorok, akik a Paks II. Atomerőmű üzemeltető személyzetének felkészítését végzik majd. A program elméleti része a Roszatom Műszaki Akadémiáján zajlott, a szakmai gyakorlat pedig a Paks II. Atomerőmű referenciájaként szolgáló Leningrádi Atomerőmű II. kiépítésén.
2026. 06. 27. 03:00
Megosztás:

Ennyibe kerül ha 1 napig megy a klíma a lakásban

Későn érkezett, de néhány nap alatt teljes erővel kapcsolt be a nyár Magyarországon, ami a klímák használatán is azonnal látszott.
2026. 06. 27. 02:00
Megosztás:

Törvényi döntés! A családi pótlék nem a jövedelemhez kötött

A családi pótlék az egyik legismertebb magyarországi családtámogatási ellátás, a jövedelmi szabályait azonban sokan félreértik. Gyakran felmerül például, hogy elveszítheti-e a család a támogatást, ha a szülő fizetésemelést kap, magasabb jövedelmű munkahelyre kerül, vállalkozást indít, vagy jelentősebb megtakarítással rendelkezik.
2026. 06. 27. 01:00
Megosztás:

Szombaton 1 percre se menjen ki a napra!

Az ország egész területén a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szombaton - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez eljuttatott pénteki közleményében.
2026. 06. 27. 00:05
Megosztás:

Szombaton megszűnik a közmédia vezetőinek megbízatása

Szombaton megszűnik a közmédia vezetőinek megbízatása, mivel megjelent a médiatörvény módosítása a Magyar Közlönyben pénteken.
2026. 06. 26. 23:00
Megosztás:

Több mint 300 ezren vettek részt a Múzeumok éjszakáján

A június 20-án megrendezett Múzeumok éjszakáján idén összesen 311 358 belépést regisztráltak; a jövő évi, immár 25. alkalommal megrendezett esemény 2027. június 26-án lesz - közölték a szervezők az MTI-vel pénteken.
2026. 06. 26. 22:00
Megosztás:

Szúnyoggyérítési programot fogadtak el a fővárosi képviselők

A főváros egészére kiterjedő szúnyoggyérítési programot fogadott el pénteken a Fővárosi Közgyűlés.
2026. 06. 26. 21:00
Megosztás:

A rögzített üzemanyagár miatti veszteségeik ellentételezését és a törvényi szabályozás átdolgozását követeli a benzinkutas szervezet

A rögzített üzemanyagár miatti veszteségeik ellentételezését és a törvényi szabályozás átdolgozását követeli a Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ) - hangzott el a szervezet pénteki tiltakozó akciójáról tartott sajtótájékoztatón, Inárcson.
2026. 06. 26. 20:00
Megosztás:

Erősödött a forint árfolyama péntek estére

Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben pénteken estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 06. 26. 19:00
Megosztás:

Rendkívüli állapotot vezettek be a Krímben és Szevasztopolban

Rendkívüli állapotot vezettek be pénteken a Krím és Szevasztopol hatóságai.
2026. 06. 26. 18:30
Megosztás:

48 óra alatt megduplázódott a klímahasználat

Június 19-től mindössze 48 óra alatt megduplázódott a hűtési üzemmódot használó otthonok aránya a Daikin klímákat és hőszivattyúkat vezérlő Onecta alkalmazás anonim, országos használati adatai szerint.
2026. 06. 26. 18:00
Megosztás:

Ki dönt ma a munkahelyeden: a vezetőd – vagy az adatok?

A vállalatok egyre nagyobb része már nem megérzésekre, hanem adatvezérelt rendszerekre és mesterséges intelligenciára bízza a HR-döntéseket, ami alapjaiban írja át a munka világát. Csendben, de gyökeresen alakul át, hogyan vesznek fel embereket, hogyan mérik a teljesítményt, és hogyan döntenek a jövő munkaerejéről. A háttérben egy mély átalakulás zajlik, ami nemcsak annyit jelent, hogy digitalizálják az adminisztrációt, hanem azt is, hogy a döntések mögött mérhető, valós idejű adatok állnak. A vállalatok ma már képesek előre jelezni a fluktuációt, pontosan látni, hol vannak kritikus készséghiányok, és azt is mérni, hogy egy-egy képzési program vagy toborzási kampány milyen üzleti eredményt hoz.
2026. 06. 26. 17:30
Megosztás:

Az Indotek Group kizárólagos tulajdonába került az Auchan Magyarország

Az Indotek Group ma bejelentette, hogy az Auchan Retail Internationaltől (ARI) megvásárolta az Auchan Magyarország Kft. fennmaradó 53 százalékos tulajdonrészét, és ezzel kizárólagos tulajdonosa lett a kereskedelmi láncot üzemeltető és az ingatlanjait birtokló társaságnak. Az Indotek Group 2024 végén – az Auchan Magyarország 47 százalékos tulajdonrészének a megszerzésével egy időben – átvette a társaság irányítását is. A mostani lépés az elmúlt másfél év eredményeire épül: ez idő alatt a vállalat nyereségessége javult, beszállítói kapcsolatai megerősödtek, és elkészült hosszú távú hazai stratégiája. A kivásárlást követően az üzletlánc a jelenlegi menedzsment irányításával, Auchan márkanévvel, a márka nemzetközi beszerzési és termékfejlesztési együttműködéseiből profitálva működik tovább.
2026. 06. 26. 17:00
Megosztás: