Ismét csalók próbálnak „közgyűlést” szervezni a Dunaferrnél!

A bíróságot is megtévesztette egy Maksym Nelin nevezetű személy, akiről a nemzetközi sajtóban olvasható, hogy néhány évvel ezelőtt nemzetközi csalásba keveredett, ami miatt Olaszországban őrizetbe is vették az ukrán rendőrség által kiadott nemzetközi elfogatóparancs alapján.

Ismét csalók próbálnak „közgyűlést” szervezni a Dunaferrnél!

A névazonosság szerint ez a személy most egy ciprusi aláírást tanúsító előtt adta ki magát az ISD DUNAFERR Zrt. 99,6 %-os tulajdonosa, azaz a STEELHOLD Ltd igazgatójának. Ez természetesen nem igaz, de azt használta ki, hogy a ciprusi aláírástanúsító úgy tanúsította az ő személyes aláírásának megtételét, hogy nem ellenőrizte azt, hogy Maksym Nelin tényleg képviselheti-e a STEELHOLD Ltd-t. Ezt ugyan a ciprusi aláírástanúsító rá is írta a dokumentumra angol nyelven, de ezt nem fordították le magyarra a bíróság részére.

Ezen a módon tehát Maksym Nelin a STEELHOLD Ltd képviselőjének kiadva magát egy ügyvédi meghatalmazást írt alá a ciprusi aláírástanúsító előtt Dr. Bencze Bálint magyar ügyvéd részére, aki beadta a bírósághoz Maksym Nelin hamis meghatalmazását, és saját magát a STEELHOLD Ltd képviselőjeként tüntette fel ez alapján. A láncolat folytatódott, hiszen ez alapján a bíróság felhatalmazta a STEELHOLD Ltd-t az ISD DUNAFERR Zrt. közgyűlésének összehívására, de csak akkor, ha a bíróság döntése jogerőre emelkedik.

Ugyan ez a döntés még nem emelkedett jogerőre, és a STEELHOLD Ltd-nek továbbra sincs tényleges, eljárásra feljogosított képviselője, de Dr. Bencze Bálint, aki magát ugyancsak a STEELHOLD Ltd képviselőjének adja ki, közgyűlési meghívót küldött ki az ISD DUNAFERR Zrt. részvényeseinek 2022. november 21. napjára. Az is feltehető, hogy még az összehívott gyűlést is megpróbálja megtartani, sőt ott akár szavazni próbál, azaz megpróbálja átvenni az ISD DUNAFERR Zrt. irányítását, mint ahogy ezt már korábban is megpróbálták álképviselők is megtenni mindenféle jogtalan módon, akár fizikai erőszak útján is, amit csak a rendőrség tudott megállítani. 

Ezúton is felhívom mindenkinek a figyelmét arra, hogy Dr. Bencze Bálint nem jogosult a STEELHOLD Ltd-t képviselni, és nem volt jogosult az ISD DUNAFERR Zrt. közgyűlésének összehívására sem, valamint a továbbiakban sem tehet semmit a STEELHOLD Ltd képviseletében!

Aki e figyelemfelhívás ellenére mégis segíti őt, annak súlyos jogi következményekkel kell számolnia a későbbiekben!

A STEELHOLD Ltd-re vonatkozóan a tulajdonosok között zajló ciprusi, 797/21. számú bírósági per miatt az eljáró ciprusi bíró egy nagyon szigorú tiltást bocsátott ki 2021.03.31-én, mely tiltás mind a mai napig érvényes. Ez a tiltás megtiltja, hogy a STEELHOLD Ltd az ISD DUNAFERR Zrt. ügyeiben bármit tegyen a ciprusi bíró engedélye nélkül. 

A STEELHOLD Ltd tényleges bejegyzett igazgatója a ciprusi cégjegyzék szerint jelenleg is Michael Michael, bejegyzett titkára pedig Symeon Pogosian 2020. május 5. óta, akik Maksym Nelint és természetesen Dr. Bencze Bálintot sem ismerik, őket semmire nem hatalmazták fel. Egyébként, ha ezt megtették volna, akkor teljes vagyonukkal és büntetőjogilag személyes szabadságukkal is feleltek volna, felelnének ezért. 

Maksym Nelin a STEELHOLD Ltd ciprusi cégjegyzékben sem szerepel és nem is szerepelt soha, semmilyen minőségben. Maksym Nelin soha nem képviselhette a STEELHOLD Ltd-t, ahhoz semmi köze nincs. 

Maksym Nelin azonban csak a ciprusi aláírástanúsító előtt kiadta magát a STEELHOLD Ltd képviselőjének, tudva, hogy a tanúsító ezt nem ellenőrzi és nem is ellenőrizheti, hiszen ez nem feladata, tehát Maksym Nelin személyes aláírásának előtte történő megtételét enélkül fogja tanúsítani Dr. Bencze Bálint ügyvédi meghatalmazásán. Dr. Bencze Bálint ügyvédi meghatalmazása tehát nem a STEELHOLD Ltd-től származik, és egyébként is hemzseg a hibáktól és szabálytalanságoktól. Például a magyar nyelvű szövegben Maksym Nelin neve mellett már nem tüntették fel, hogy igazgatóként jár el, ez csak az angol nyelvű szövegben olvasható.

Dr. Bencze Bálint tehát, aki egyébként az ISD DUNAFERR Zrt. több milliárd forint értékű pereiben (melyek alapján a Nemzeti Nyomozóiroda ma is nyomozást folytat úgy, hogy az eljárás alá vont személyek kapcsán is feltűnt ügyvédként!) az ellenfelet, tehát a Hungaro Invest Kft-t képviseli, aki korábban már próbálta elérni az ISD DUNAFERR Zrt. felszámolását is, aki számtalan hatósági bejelentéssel próbálta ellehetetleníteni a Dunaferr működését, aki az ügyekben eljáró bírókat, továbbá a Dunaferr képviselőjét is folyamatosan, személyében támadta, most ismét feltűnt a színen. Nyilvánvaló az előzmények után, hogy Dr. Bencze Bálint lenne az utolsó, akit akár az ISD DUNAFERR Zrt., akár a főtulajdonos STEELHOLD Ltd ügyvédként meghatalmazna bármire. 

Természetesen az ISD DUNAFERR Zrt. minden lehetséges és szükséges jogi eljárást megindított ez ellen a jogtalan törekvéssel szemben, de miután már hétfőn várható, hogy további akciókkal fognak próbálkozni, ezért ezúton is felhívom mindenki figyelmét arra, hogy ez egy jogtalan, a Dunaferre nézve súlyos, hátrányos következményekkel fenyegető eljárás, és kérek mindenkit arra, hogy ezt a törekvést semmiben ne támogassa, ne segítse, és ne is vegye komolyan! 

Dunaújváros, 2022. november 17.

Tankilevich Evgeny
az ISD DUNAFERR Zrt. 
legfőbb-, általános vezérigazgató-helyettese

Fagyos lesz a hét, de mikor jön az enyhülés?

Kemény fagyokkal indul a jövő hét: kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog. Elsősorban kedden nagyobb területen várható ismét ónos eső, majd enged szorításából a fagy, és vasárnap már egyes helyeken akár plusz 10 fok is lehet napközben - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 01. 12. 09:30
Megosztás:

Miért emelkedik ma a kriptopiac?

A kriptopiac összértéke és a Bitcoin árfolyama is stabilizálódott és enyhe emelkedést mutatott az elmúlt 24 órában, miután az előző hét inkább negatív hangulatban zárult. Az altcoinok eközben újra lendületet kaptak, élükön a Moneróval (XMR), amely 24%-os ugrással új történelmi csúcsot ért el.
2026. 01. 12. 09:00
Megosztás:

Vegyesen mozgott a forint reggel

Vegyesen alakult a forint árfolyama hétfő reggel a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 01. 12. 08:30
Megosztás:

Januárban befagytak a személyi kölcsönök kamatai is

Nem hozott további kamatcsökkentéseket a személyi kölcsönöknél 2026. első hónapja, tehát jórészt a tavaly év végi kondíciókkal szaladtak neki az idei évnek a bankok – hívja fel a figyelmet Fülöp Norbert Attila, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. Ezzel együtt a szerződésekben szereplő, átlagos kamat tovább csökken az egyik legnépszerűbb lakossági finanszírozási terméknél, miközben a megkötött szerződések összegénél is sorban dőlnek a rekordok.
2026. 01. 12. 08:00
Megosztás:

Újra Fesztiváloznak a marketingesek és a cégvezetők

2026.01.29-én ismét megrendezik a Magyar Marketing Fesztivált, a hazai kis- és középvállalkozások évnyitó eseményét.
2026. 01. 12. 07:00
Megosztás:

Gyorsan kifulladnak az újévi fogadalmak a szakértő szerint

Az újévi fogadalmak többsége már februárra kifullad – figyelmeztet a TanfolyamGURU szakértője.
2026. 01. 12. 06:00
Megosztás:

Gyerekkorunk telei jutottak eszünkbe: mikor volt utoljára ilyen országos hótakaró?

A 2026. januári havazás sokakban idézte fel a gyerekkor teleit, amikor az ország jelentős részét vastag, több napon át megmaradó hótakaró borította. Vajon milyen gyakran fordultak elő az elmúlt 60 évben ezek az országos, nagy és tartós hótakarós időszakok? Az ELTE Meteorológiai Tanszékének két éghajlatkutatója – Szabó Péter és Pongrácz Rita – ennek járt utána, és azt is megvizsgálták, hogy ilyenkor meddig maradt meg a kiterjedt hó.
2026. 01. 12. 05:00
Megosztás:

Magyar kutatók is részt vesznek az Európai Űrügynökség Plasma Observatory missziójának előkészítésében

Magyarország újabb fontos mérföldkőhöz érkezett az űrkutatásban: a HUN-REN Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet (HUN-REN FI) kutatói a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) szakembereivel együttműködésben meghatározó szerepet vállalnak az Európai Űrügynökség (ESA) egyik kiemelt tudományos küldetésének, a Plasma Observatory (PMO) missziónak az előkészítésében. A kutatók célja az űridőjárás eddigi legrészletesebb feltérképezése és annak jobb megértése, hogy milyen folyamatok vezetnek az erős geomágneses viharok kialakulásához.
2026. 01. 12. 04:00
Megosztás:

ÉKM: elindult a Barnamezős Kataszter

Elindult a Barnamezős Kataszter - három év munka eredménye, új irány a településfejlesztésben - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.
2026. 01. 12. 03:00
Megosztás:

Kiderült, hogy okosabbak a kutyák, mint hinnénk

A kutyák többet értenek a beszédből, mint azt korábban gondolták: egyes kivételes képességű ebek képesek új szavakat elsajátítani anélkül, hogy tanítanák őket, elég, ha a gazdáik beszélgetését hallgatják - derült ki az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) etológusainak legújabb tanulmányából, amely csütörtökön jelent meg a Science című tudományos folyóiratban.
2026. 01. 12. 02:00
Megosztás:

Kovács Zoltán: az államigazgatás tudja kezelni a tartós hideg okozta helyzetet

A magyar államigazgatás, az érintett területen dolgozó emberek, intézmények készen állnak arra, hogy a tartós hideg okozta helyzetet kompetensen és szakértően tudják kezelni - jelentette ki Kovács Zoltán kormányzati kommunikációért felelős államtitkár a Kossuth rádió Vasárnapi Újság című műsorában.
2026. 01. 12. 01:00
Megosztás:

Extrém hideg lehet hétfő reggel az ország több részén

Extrém hideg lehet hétfő reggel az ország több pontján, nagy területen csökkenhet mínusz 15 Celsius-fok alá a hőmérséklet, egyes helyeken akár mínusz 20 foknál is hidegebb lehet - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.
2026. 01. 12. 00:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 01. 11. 23:00
Megosztás:

Ma emelkedik a piac? A befektetők átcsoportosítják nyereségüket a legjobb 2026-os kripto előértékesítésbe

A piac ma bikás hangulatban van, számos kriptovaluta zöld tartományban forog. Ez a pozitív trend vásárlási hullámot indított el a befektetők körében. Ugyanakkor a legtöbb vezető kriptoeszköz az elmúlt héten csak mérsékelt nyereséget ért el, így azok a befektetők, akik a legjobb altcoinokat keresik vásárlásra, elkezdték keresni a nagyobb potenciállal bíró előértékesítéseket.
2026. 01. 11. 22:00
Megosztás:

A BNB 902 dollárig emelkedett: diverzifikálj a legígéretesebb kriptó előértékesítésbe, a Digitap-ba ($TAP)

A kriptopiac 2026-ot újult lendülettel kezdte, és a BNB gyorsan reagált erre. Az árfolyam a hét elején átlépte a 900 dolláros szintet, és rövid időre elérte a 902 dollárt is, mielőtt a szélesebb piaci konszolidáció visszahúzta volna 890 dollár alá. Bár ez a mozgás megerősítette, hogy a vevők továbbra is aktívak, egyben emlékeztette a kereskedőket arra is, milyen gyorsan kifulladhat a lendület, ha csökken a likviditás.
2026. 01. 11. 20:00
Megosztás:

Megegyezésre szólította fel Kubát az amerikai elnök

Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.
2026. 01. 11. 19:00
Megosztás:

Francia gazdasági miniszter: az EU-nak jobban kellene védenie a belső piacát

Az Európai Uniónak "gyorsabban, összehangoltabban és hatékonyabban" kell megvédenie belső piacát, különösen a kínai termékek beáramlásával szemben - jelentette ki Sébastien Martin francia ipari miniszter vasárnap.
2026. 01. 11. 18:00
Megosztás:

A fogyatékossággal élők és közösségeik 2026-ban is számíthatnak a kormányra

Magyarország kormánya elkötelezett a civil szervezetek támogatása mellett, szolgáltató államként stabil és kiszámítható működési feltételeket biztosítanak számukra, költségvetési forrással, modern eszközökkel, sikeres programokkal támogatják őket - mondta Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.
2026. 01. 11. 17:00
Megosztás:

A román kormány többletbevételt remél az ingatlan- és gépjárműadó emelésétől

A román kormány szerint mintegy 3,7 milliárd lejes (280 milliárd forint) többletbevételt eredményezhet az önkormányzatok számára 2026-ban az ingatlan- és gépjárműadó januártól bevezetett emelése, ez 30 százalékos növekedést jelent 2025-höz képest.
2026. 01. 11. 16:00
Megosztás:

Az EU-Mercosur megállapodás ellen tiltakozó gazdák akadályozzák több autópálya forgalmát Belgiumban

Több autópálya forgalmát is akadályozza az Európai Unió-Mercosur kereskedelmi megállapodás aláírása ellen tiltakozó gazdák napok óta tartó megmozdulása Belgiumban - tájékoztatott a belga rendőrség a Le Soir című, francia nyelvű belga napilap vasárnapi jelentése szerint.
2026. 01. 11. 15:00
Megosztás: