Jelentős állománynövekedést ért el az első három negyedévben az MBH Bank

Piaci átlag feletti állománynövekedéssel zárta az év első 9 hónapját az MBH Bank. A Budapesti Értéktőzsde honlapján közzétett pénzügyi jelentés alapján a bank bruttó hitelállománya éves összevetésben 18,4%-ot emelkedett, így a negyedév végén meghaladta az 5 942 milliárd forintot.

Jelentős állománynövekedést ért el az első három negyedévben az MBH Bank

A hitelállomány növekedésében a lakossági szegmens volt a meghatározó, amit jól példáz, hogy a bank a harmadik negyedévben mintegy ötszörösére növelte a lakáshitelek értékesítését és csaknem megduplázta a személyi kölcsön folyósításait az előző év azonos időszakához képest. Emellett a bank betétállománya a negyedév végén 7 590,3 milliárd forint volt, ami éves szinten 16,3%-os bővülést jelent. A Csoport mérlegfőösszege 12 228,3 milliárd forintot ért el a negyedév végén, az első három negyedév korrigált adózás előtti eredménye pedig 221,3 milliárd forint volt.

A lakossági szegmens teljesítménye volt a húzóerő a betétállomány és hitelkihelyezések terén

Az év első 9 hónapjában az MBH Bank hitel- és betétállományát is növelni tudta. A bruttó hitelállomány 5 942,7 milliárd forintot tett ki a negyedév végére, amely éves összehasonlításban 18,4%-os bővülést jelent. Ebben is meghatározó szerepet játszott a lakossági portfólió: a szegmens állománya 2024. szeptember végére elérte a 2 311,2 milliárd forintot, amely éves összevetésben mintegy 34,5%-os növekedést jelent. A magas számokban a Fundamenta tranzakció nagy szerepet játszott, de a teljesítményhez az is nagymértékben hozzájárult, hogy az időszak során jelentősen emelkedett az új hitelezési aktivitás.

2024 harmadik negyedévében folytatódott a lakáshitelezés bővülése: az új kihelyezések volumene ötszörösére, míg a bank piacrésze háromszorosára – 9%-ról 27%-ra – nőtt az előző év azonos időszakához képest. Emellett a hitelintézet a személyi kölcsönök volumenét csaknem megduplázta az elmúlt egy évben.

A vállalati szegmens bruttó hitelállománya 10,0%-kal bővült az előző év azonos időszakához képest, így 2024. harmadik negyedév végére csaknem elérte a 2 952,5 milliárd forintot. Az ügyfélbetét-állomány 16,3%-os bővülés mentén 7 590,3 milliárd forintot tett ki a negyedév végén, ezen belül a lakossági volumen 27,4%-kal, míg a vállalati szegmens állománya 16,4%-kal emelkedett az előző év azonos időszakához képest.

„Ügyfeleink bizalmának köszönhetően folytatjuk az erős növekedési pályát és az elmúlt negyedévben is minden szegmensben növekedni tudtunk. A Fundamenta csapatával megerősödve és folyamatos informatikai fejlesztéseink révén az ügyféligényeket még jobban kielégítő termékpalettát és szolgáltatásokat fejlesztünk immár 2,5 milliós ügyfélkörünk számára és tovább építjük az MBH Bank sikertörténetét" – mondta dr. Barna Zsolt, az MBH Bank elnök-vezérigazgatója.

Stabil tőkemegfelelés, magas jövedelmezőség

Az MBH Csoport mérlegfőösszege 12 228,3 milliárd forint volt a vizsgált időszak végén, ami 1 491,8 milliárd forinttal magasabb az egy évvel ezelőtti összeghez képest. A Csoport tőkeellátottsága erős, a saját tőke 1 176,9 milliárd forintra nőtt a 2024. második negyedév végi 1 109,6 milliárd forintról. Tőkemegfelelési mutatója 20,7%, amely jelentősen meghaladja a szabályozói minimumelvárást, ezzel kényelmes tőkepuffert biztosít a Csoport működéséhez. Az első három negyedév korrigált adózás előtti eredménye 221,3 milliárd forintot ért el, míg korrigált tőkemegtérülési (ROE) mutatója 23% felett volt.

„Számítottunk arra, hogy a változó kamatkörnyezet hatással lesz eredményeinkre, azonban a több szegmensben is erősödő üzleti teljesítményünk alátámasztja, hogy a piaci kihívások ellenére is képesek vagyunk fenntartani növekedési pályánkat. Határozott célunk, hogy fenntartható pénzügyi eredmények mentén növeljük tovább piaci részesedéseinket, megtartsuk a stabil tőkepozíciónkat, miközben új szintre lépünk a tőzsdei jelenlétünket illetően” – tette hozzá Krizsanovich Péter, az MBH Bank Stratégiáért és Pénzügyekért felelős vezérigazgató-helyettese.

Új konstrukciók, folyamatosan fejlődő funkciók és hálózatfejlesztés

A hitelintézet jelentős mérföldköveket ért el a tárgyidőszakban, tőkeerős, stabil hazai pénzintézetként pedig továbbra is célként tekint a piaci részesedésének növelésére, a digitális szolgáltatások fejlesztésére, az ügyfélélmény javítására, valamint tőzsdei jelenlétének erősítésére. Az MBH Bank célja, hogy a vállalati és lakossági üzletágon belül egyaránt továbbfejlessze szolgáltatásait. A legújabb kis-és középvállalatokat segítő, a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. által biztosított kezességi konstrukció, a Garantiqa InvestEU Garanciaprogram is az elsők között vált elérhetővé az MBH Banknál.

A termékmodernizációs projekt ütemezetten haladt az év folyamán, a bank kiemelt üzleti törekvése, hogy egységes termékekkel egyszerűsítse portfólióját, ami támogatja a banki digitális transzformációt is. 2024. szeptember 1-től bevezetésre került a qvik fizetési opció, mely a mobilbanki alkalmazásokkal érhető el. Az ATM hálózatfejlesztés érdekében pedig az elmúlt negyedév során számos előrelépés történt a fiókhálózati ATM-ek korszerűsítésében, az önkiszolgáló eszközök és pontok létrehozásában.

Több szakképesítés, magasabb kereseti lehetőség?

A pénzügyi biztonság egyre több munkavállaló számára válik kiemelt szemponttá, különösen olyan időszakokban, amikor a megélhetési költségek emelkednek, a munkaerőpiac pedig folyamatosan változik. A tapasztalatok azt mutatják, hogy azok, akik befektetnek a saját tudásuk fejlesztésébe, hosszabb távon stabilabb jövedelmi helyzetet érhetnek el.
2026. 01. 18. 18:00
Megosztás:

Mire valók a HDMI kábelek, és miért fontosak a zenészek számára?

A HDMI kábelek ma már alapvető kelléknek számítanak ott, ahol digitális eszközöket használnak, sokan mégis csak annyit tudnak róluk, hogy “összekötik a képet a hanggal”.
2026. 01. 18. 17:00
Megosztás:

Ritka fémek és szuperötvözetek csodái

Amikor a mai ipar anyagigényeire gondolunk, gyakran találkozunk az acél vagy alumíniumötvözetek alkalmazásával. Azonban vannak olyan egzotikus anyagok is, amelyek különleges feladatok megoldására lettek kifejlesztve. Mi teszi őket olyan egyedivé és nehezen hozzáférhetővé? Az ár, a ritkaságuk, vagy más tényezők is szerepet játszanak?
2026. 01. 18. 16:00
Megosztás:

Praktikus aláöltözetek a hidegben történő munkavégzéshez

A hideg időjárás komolyan próbára teheti azokat, akik a szabadban dolgoznak. Az aláöltözet kiemelkedő fontossággal bír abban, hogy a testi meleget megőrizzük, miközben a kényelem és a mozgásszabadság sem csorbul.
2026. 01. 18. 15:00
Megosztás:

Innovatív megoldások otthoni fűtéshez

A modern otthonok fűtéstechnikai megoldásai általában két fő elvet követnek: a hatékony működést és az energiahatékonyságot. Számos készülék közül választhatunk, de a kerámiabetétes és kvarc hősugárzók kiemelkednek a versenytársaik közül. Milyen előnyöket kínálnak ezek, és hogyan szolgálják a lakások melegítését költséghatékonyan?
2026. 01. 18. 14:00
Megosztás:

Az automatizált rendszerek lehetőségei a nyelviskolák számára

A nyelvoktatás kihívásait már jól ismerjük: az adminisztráció, az órák megszervezése és a tanulók menedzselése sokszor embert próbáló feladat.
2026. 01. 18. 13:00
Megosztás:

Több mint 2900 milliárd forint jutott el a gazdákhoz az új agrártámogatási ciklusban

A magyar agrárium tavaly is bizonyította a kitartását: a gazdálkodók minden nehézség ellenére folyamatosan helytálltak, és ehhez a kiszámítható, jól tervezett agrártámogatási háttér is hozzájárult. Ennek eredményeként a 2023-tól induló új agártámogatási ciklusban a beruházási típusú támogatásokra rendelkezésre álló 3150 milliárd forintos keretösszegből már csaknem 2900 milliárd forintnyi támogatást ítéltünk meg, 102 ezer támogatói okirattal - jelentette be Nagy István agrárminiszter vasárnap közösségi oldalán.
2026. 01. 18. 12:00
Megosztás:

Az eddigi leggyengébb évét hozta a babaváró hitel

Ugyan 2025-ben sorban dőltek a rekordok a lakossági hitelek piacán, a babaváró hitel szempontjából igen gyengére sikerült a tavalyi év: az első tizenegy hónap mindössze bő 210 milliárd forintnyi új szerződést hozott, ami 8,5 százalékos visszaesést tükröz az egy évvel korábbi volumenhez képest – hívja fel a figyelmet Barát Mihály, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Ezzel együtt a támogatott hitel még mindig 13 százalékát adja az összes fogyasztásihitel-szerződésnek, és a teljes lakossági hitelportfólión belül is 18 százalék körüli a részesedése.
2026. 01. 18. 11:00
Megosztás:

Megkezdte a termelést a szerbiai kőolaj-finomító

Közel két hónapos szünetet követően vasárnap újrakezdte a termelést a pancsovai kőolaj-finomító, a benzinkutakra január 27-én kezdődhet meg a szállítás - közölte Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter vasárnap Instagram-oldalán.
2026. 01. 18. 10:00
Megosztás:

Növekvő forgalomban emelkedett a BUX a héten

Növekvő forgalom mellett emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, pénteken a BUX 122 311,20 ponton, történelmi csúcson zárt, 4,98 százalékkal magasabban, mint egy héttel korábban.
2026. 01. 18. 09:00
Megosztás:

Brit miniszterelnök: Helytelen, hogy Washington NATO-szövetségeseket fenyeget vámokkal

Keir Starmer brit miniszterelnök szerint teljességgel helytelen, hogy Washington büntetővámokkal fenyegeti a Grönland hovatartozásával kapcsolatos amerikai-dán viszály ügyében Dánia mellett felsorakozó NATO-szövetségeseket.
2026. 01. 18. 07:00
Megosztás:

Vulcan Shield Global: megkezdődött a toborzás Békéscsabára, csak magyar jelöltekkel beszéltek

Megkezdte a toborzást a szingapúri Vulcan Shield Global (VSG) új békéscsabai székhelyére, eddig csak magyar jelöltekkel beszélgettek - közölte a vállalat az MTI-vel pénteken.
2026. 01. 18. 05:00
Megosztás:

A lakásárak sprintelnek, a bérek kocognak: egyre nagyobb a szakadék

Az Eurostat friss adatai szerint 2015 óta az Európai Unión belül Magyarországon nőttek a legnagyobb mértékben a lakásárak. Bár ebben az időszakban a hazai átlagkeresetek is jelentősen emelkedtek, a bérnövekedés nem tudta tartani a lakásárak diktálta ütemet. Míg 2013 körül egyhavi nettó átlagbérből akár több mint 1 négyzetméter használt lakás is megvásárolható volt, addig 2025-ben ez jellemzően 0,7–0,9 négyzetméterre, új lakásoknál pedig 0,33–0,39-re csökkent a korábbi 0,50-ről. Egy 70 négyzetméteres használt lakás megvásárlásához 2013-ban még 5,6 évnyi, 2025-ben viszont már 6,4–8 évnyi nettó átlagkeresetre volt szükség, új lakásnál pedig akár 15–18 évre. Összességében a 2008-as válság után átmenetileg javult a megfizethetőség, de a 2010-es évek második felétől a lakhatás megfizethetősége ismét romlani kezdett – írja közleményében a Bank360.
2026. 01. 18. 04:00
Megosztás:

Megerősítette Dánia lehetséges legjobb osztályzatát a Moodys

Megerősítette Dánia lehetséges legjobb, "Aaa" szintű besorolásait a Moody's Ratings. A nemzetközi hitelminősítő a péntek éjjel Londonban bejelentett döntés indoklásában kiemelte, hogy az Egyesült Államokkal Grönland ügyében kialakult viszály diplomáciai megoldását valószínűsíti, és nem számol Dánia nemzetbiztonsági kockázatainak jelentős növekedésével.
2026. 01. 18. 03:00
Megosztás:

Jön a kötelező jogosítványcsere Magyarországon!

Az Európai Unió döntése értelmében 2033-ig valamennyi tagállamban kötelezően át kell térni az új típusú vezetői engedélyekre. De pontosan kiket érint a csere, és milyen határidőkkel kell számolni?
2026. 01. 18. 02:00
Megosztás:

Bejött amitől sokan féltek: itt a készpénzfizetési limit

Jelentős mérföldkőhöz érkezett az Európai Unió a pénzmosás visszaszorításában: elfogadták a 10 000 eurós készpénzfizetési felső határt, azt követően, hogy már tavaly decemberben létrehozták az uniós pénzügyi rendszer tisztaságát felügyelő központi hatóságot, az AMLA-t.
2026. 01. 18. 01:00
Megosztás:

Nagy meglepetés lett az 5-ös lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 3. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 01. 18. 00:05
Megosztás:

Nemzeti Bitcoin Tartalék az Egyesült Államokban? – Jogszabályi akadályok fékezik az ambiciózus tervet

Egyre több szó esik arról, hogy az Egyesült Államok hivatalos Bitcoin tartalékot hozna létre, ám a valóság sokkal bonyolultabb, mint a politikai ígéretek. Bár Donald Trump korábbi elnök már aláírt egy rendeletet a stratégiai BTC-tartalék létrehozásáról, a kivitelezés jogi útvesztőkben akadt el. Utánajártunk, mi áll a háttérben, és mi lehet a kriptoközösség jövője szempontjából ennek a jelentősége.
2026. 01. 17. 23:00
Megosztás:

Miért csak a kezdet a 240%-os emelkedés a január legjobb kripto előértékesítésében

A kriptovaluta előértékesítések során egy korai emelkedés gyakran a projekt végét jelzi.
2026. 01. 17. 22:00
Megosztás:

Húszéves a Mária Rádió

Húszéves a Mária Rádió, a 2026-os jubileumi év megnyitóját a budapesti Szent István-bazilikában tartották szombat este a rádió történetét bemutató album bemutatójával, kerekasztal-beszélgetéssel és szentmisével, amelyet Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek mutatott be.
2026. 01. 17. 21:00
Megosztás: