Jön az ultragyors elektromosautó-töltő hálózat Magyarországon

Az OMV Hungária Ásványolaj Kft. az év végéig megkezdi az ország nagy forgalmú útvonalain lévő töltőállomásain 28 ultragyors elektromos autótöltőpontból álló hálózat kiépítését; a fejlesztés összege 2,1 millió euró - közölte a társaság csütörtökön az MTI-vel.

Jön az ultragyors elektromosautó-töltő hálózat Magyarországon

A beruházás része annak az OMV és az Európai Unió által közösen finanszírozott nagyobb projektnek, amely több mint 400 pont telepítésével járul hozzá az elektromos autók ultragyors töltését szolgáló regionális hálózat fejlesztéséhez.

Magyarországon a 28, egyenként legalább 150 kilowatt (kW) teljesítményű, ultragyors töltőpontot 7 helyszínen helyezik el. A készülékek maximális töltőteljesítménye elérheti a 300 kW-ot, és az autó kapacitásától függően körülbelül 10-15 perc alatt képesek egy járművet 200 kilométeres hatótávolságra feltölteni. Az Európai Unió 1,05 millió euróval támogatja a 7 magyarországi helyszínt, az állomások telepítése 2025 végéig zárul le.

A nagyobb kelet- és közép-európai projekt egy három vállalatból álló konzorciumban valósul meg, tagja a romániai OMV Petrom Marketing SRL (OPM RO), az OMV Hungária Ásványolaj Kft. (OMV HU) és az OMV Slovensko SRO (OMV SK).

Az OMV Petrom Marketing a projekt koordinátora, és célja, hogy 2025 végéig Romániában 328, Szlovákiában 11, Magyarországon pedig 7 ultragyors töltőpontot telepítsen.

A teljes beruházás becsült összege 39 millió euró. Ebből körülbelül 15 millió eurót az Európai Unió biztosít az Európai Hálózatfinanszírozási Eszközön keresztül, csaknem 5 millió eurót bankhitelből, a fennmaradó részt pedig saját forrásból finanszírozzák.

Az OMV 1990-ben lépett a magyar piacra. A budapesti székhelyű OMV Hungária Kft. 201 töltőállomást üzemeltet, és 15 százalékos piaci részesedéssel rendelkezik Magyarországon. Az OMV Hungária közel 60 embert alkalmaz közvetlenül, töltőállomás-hálózatában pedig hozzávetőleg 1700-an dolgoznak.

Az OMV 2022-ben 62 milliárd eurós bevételt ért el, és világszerte mintegy 22 300 embert alkalmaz.

Európai parlamenti vita a Mercosur-megállapodásról

Az Európai Bizottság és annak vezetője, Ursula von der Leyen ellen a Mercosur-megállapodás miatt benyújtott bizalmatlansági indítványról vitázott az Európai Parlament hétfőn Strasbourgban.
2026. 01. 20. 08:00
Megosztás:

A fizikai mesterséges intelligencia új korszakot nyit a robotikában

A fizikai mesterséges intelligencia (physical AI) új korszakot nyit a robotikában: az előreprogramozott, merev működésű gépeket egyre inkább olyan alkalmazkodó, tanuló rendszerek váltják fel, amelyek képesek komplex, változó és kiszámíthatatlan környezetben is biztonságosan működni a Deloitte Tech Trends 2026 kutatás legfrissebb elemzése szerint.
2026. 01. 20. 07:30
Megosztás:

EBRD: a részvényesek csaknem teljesen lejegyezték a tőkeemelést

Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) tagjai a tőkeemeléshez rendelkezésre bocsátott részvényeket csaknem maradéktalanul lejegyezték - közölte hétfőn a közép- és kelet-európai gazdaságok átalakításának finanszírozására 1991-ben alakult londoni pénzintézet.
2026. 01. 20. 07:00
Megosztás:

Bitcoin esik, a kriptopiac korrigál: veszélybe került az aranykereszt?

A Bitcoin múlt heti rövid fellélegzése – amely során az árfolyam átlépte a 97 000 dolláros szintet – gyorsan kifulladni látszik. A BTC jelenleg 93 192 dollár körül forog, gyakorlatilag lenullázva azt a lendületet, amely sok kereskedőt egy trendforduló reményével töltött el.
2026. 01. 20. 06:00
Megosztás:

A francia kormány mégis megkerüli a parlamentet a költségvetés elfogadásához

Sébastien Lecornu francia miniszterelnök hétfőn bejelentette, hogy a költségvetés elfogadásához korábbi ígérete ellenére érvényesíteni kívánja az alkotmány azon cikkét, amely lehetővé teszi törvények elfogadását a képviselők szavazata nélkül.
2026. 01. 20. 05:30
Megosztás:

Digitális szülőség - könyvújdonság a gyermekkor kihívásairól a digitális világban

Az online megosztás és a szülői nevelés öszvérkifejezésével, a sharentinggel, korunk egyik legelterjedtebb, ugyanakkor legellentmondásosabb jelenségével is részletesen foglalkozik a Gondolat Kiadó Médiatudományi könyvek-sorozatában megjelent Digitális szülőség című kötet. A Lendvai Gergely Ferenc médiajogász, valamint Koltay András, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke által szerkesztett hiánypótló mű számos nézőpontból vizsgálja a digitalizált gyermekkorból adódó lehetőségeket, kihívásokat és konfliktushelyzeteket - közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága hétfőn az MTI-vel.
2026. 01. 20. 05:00
Megosztás:

Új akcióterv a vaddisznóállomány szabályozásáról

A sertéstartás biztonsága, valamint a vaddisznópopuláció és a környezet védelme érdekében kiemelt fontosságú az afrikai sertéspestis (ASP) járvány megelőzése, ellenőrzése és felszámolása. Magyarország az Európai Bizottság rendelete alapján új, 2026–2031 közötti időszakra vonatkozó ASP Akciótervet dolgozott ki. Az új terv részletesen szabályozza a vaddisznóállomány kezelését, a fenntartható állománysűrűség biztosítását, a vadászatra jogosultak felelősségét, valamint az ASP terjedésének megelőzésére és felszámolására irányuló szakmai intézkedéseket.
2026. 01. 20. 04:30
Megosztás:

Melyik autó most a menő? 920 ezer használt autó cserélt gazdát 2025-ben

Az előzetes adatok szerint a hazai használtautó-piacon minden eddiginél több, 920 200 személygépkocsi cserélt gazdát 2024-ben. Ez az érték 1,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi rekordot: 2024-ben 906 900 volt a belföldi átírások száma. Ezzel a használt személyautók hazai piacának forgalma egy évtized alatt közel 70 százalékkal emelkedett.
2026. 01. 20. 04:00
Megosztás:

Solana és a Base robbantotta fel a stablecoin-piacot: 3,82 milliárd dolláros növekedés egy hét alatt

Új lendületet kapott a kriptovaluta-piac: mindössze néhány nap leforgása alatt több milliárd dollárral nőtt a stablecoinok összértéke. A háttérben két blokklánc, a Solana és a Base áll, miközben az intézményi befektetők aktivitása és a likviditási mozgások is új trendeket vetítenek előre a kriptopiacon.
2026. 01. 20. 03:00
Megosztás:

Horvát kormányfő: ésszerű megoldás kell a Grönland körüli vitában

Ésszerű megoldást kell találni Washington és az Európai Unió (EU) között a Grönland körül kialakult vitában, és nem szabad ott feszültséget kelteni, ahol arra nincs szükség - jelentette ki hétfőn Andrej Plenkovic horvát miniszterelnök.
2026. 01. 20. 02:30
Megosztás:

Az IMF minimálisan javított idei globális növekedési előrejelzésén

A tavaly októberben vártnál 0,2 százalékponttal gyorsabban, 3,3 százalékkal nőhet az idén a globális gazdaság a Nemzetközi Valutaalap (IMF) hétfőn kiadott prognózisa szerint. A jövő évre vonatkozó 3,2 százalékos GDP-növekedési várakozás nem változott. Tavaly a globális gazdaság 3,3 százalékkal nőtt.
2026. 01. 20. 02:00
Megosztás:

Online petíció indult az élelmiszer-biztonság és magyar gazdák védelmében

Online petíció indult az élelmiszer-biztonság, a magyar föld és magyar gazdák védelmében - mondták hétfői sajtótájékoztatójukon Budapesten a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), valamint a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Országos Szövetségének (Magosz) vezetői.
2026. 01. 20. 01:30
Megosztás:

MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén

A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén – közölte a társaság az MTI-vel azt követően, hogy hétfőn megállapodtak a munkavállalói érdekképviseletek, a cégcsoport, valamint az állam tulajdonosi jogait gyakorló Építési és Közlekedés Minisztérium (ÉKM) vezetői.
2026. 01. 20. 01:00
Megosztás:

Kezdődik az új Mercedes-Benz GLB sorozatgyártása a kecskeméti gyárban

A kecskeméti Mercedes-Benz gyárban megkezdődött az új elektromos GLB sorozatgyártása. A magyarországi üzem rugalmas európai MMA-gyártási hálózatban működik együtt a délnémet rastatti gyárral. Az új EQ technológiájú GLB (az EQB után) már a második teljesen elektromos Entry modell, amely a kecskeméti telephelyen készül – ezt követi majd az év folyamán a modern belső égésű motorral szerelt 48 V-os hibrid GLB. A modellnek mind a teljesen elektromos, mind a csúcstechnológiás hibrid hajtású változata ugyanazon a gyártósoron készül majd, rugalmas gyártásszervezéssel.
2026. 01. 20. 00:30
Megosztás:

Etiópia új gazdasági fejezete: állami Bitcoin-bányászat zöld energiával

Etiópia új irányt vesz a kriptovaluta-iparban: a kormány saját hatáskörben, állami szinten kíván belépni a Bitcoin-bányászat világába. A cél nem pusztán a profit – az ország zöld energiából teremtene digitális vagyont, miközben hosszú távú gazdasági és pénzügyi stratégiájának új alappillérét fekteti le.
2026. 01. 19. 23:30
Megosztás:

A világ dollármilliárdosainak vagyona nőtt tavaly

A világ dollármilliárdosainak vagyona 16 százalékkal nőtt tavaly, háromszor gyorsabban az elmúlt öt év átlagánál - derült ki az Oxfam jótékonysági szervezet hétfőn közzétett tanulmányából, amelyet a davosi Világgazdasági Fórum (WEF) előtt hoztak nyilvánoságra.
2026. 01. 19. 23:00
Megosztás:

A Bitcoin ralija összeomlott 97 000 dollárnál, ahogy a finanszírozási ráta megtorpant, a kisbefektetők kimaradtak – Miért a Digitap ($TAP) a legjobb kriptovaluta, amit ma érdemes megvenni

A Bitcoin ralija erős ellenállásba ütközött 97 000 dollárnál, és az elutasítás egyértelmű jele annak, hogy a vevők nem hajlandók ezen a szinten tovább vásárolni. Az árfolyam közel 97 900 dollárnál tetőzött, majd visszaesett 95 500 dollár környékére, így a kitörési próbálkozás visszahúzódássá alakult.
2026. 01. 19. 22:00
Megosztás:

Magyar fejlesztésű autósapp segít spórolni a kötelezőn

Megéri jól vezetni a Drivello-val – az UNION új okosappja díjazza a felelősséget, a felhasználók kedvezményt kaphatnak a kötelező biztosításuk díjából.
2026. 01. 19. 21:30
Megosztás:

Vegyesen változott hétfő estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben hétfő estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 01. 19. 21:00
Megosztás:

Jakub Stanislavot nevezte ki közép-kelet-európai szállodaüzletágának vezetőjévé a CBRE

Jakub Stanislavot nevezte ki a közép-kelet-európai szállodai üzletágának vezetőjévé 2026 januártól a világ legnagyobb kereskedelmi ingatlanszolgáltató és befektetési vállalata. A szakember továbbra is a csehországi tőkepiaci üzletágat vezeti, emellett pedig a vállalat szállodai befektetési tanácsadási platformját is irányítja Közép- és Kelet-Európában. A CBRE Magyarország esetében Csörget Balázzsal, a helyi hotel csapat vezetőjével és Antoine Fromental hotel befektetési elemzővel működik szorosan együtt.
2026. 01. 19. 20:30
Megosztás: