Jövő generációs modellekkel vesz lendületet a BMW

A BMW értékesítésének lendületet fog adni a következő évben az új termékportfólió, és ebben a magyarországi importőr várakozásai szerint nagy szerep jut az év második felében bemutatkozó innovatív Neue Klasse modellnek, amelyet a német járműgyártó új debreceni üzemében fognak gyártani.

A BMW Group Magyarország ügyvezető igazgatója, Gombos Zoltán csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón hangsúlyozta: a BMW csoport számára változatlanul stratégiai cél, hogy az elektromobilitás területén az élmezőnyben maradjon, amelyben új korszakot nyitnak hatékony, tisztán elektromos hajtáskoncepciójú, a legkorszerűbb akkumulátorokat alkalmazó jövő generációs modelljei.

Hozzátette, ugyanakkor a BMW nem mond le arról, hogy a belsőégésű járművek iránti piaci igényt is kielégítse, miközben már hidrogénüzemű járművek fejlesztésében is közreműködik.

Gombos Zoltán ismertetése szerint a BMW Group 6274 járműve kelt el 2024-ben a magyarországi újautópiacon, ezzel részesedése 5,2 százalékos. Az eladott autókból 5784 BMW márkájú, 490 pedig MINI modell volt. A BMW-nek sikerült megőriznie tavaly elsőségét a prémium szegmensben, 30,8 százalékos részarányt érve el.

Magyarországon a teljes piacon 2024-ben 121 607 autót adtak el, ennek 15,4 százaléka prémium jármű volt.

Az ügyvezető igazgató kiemelte, hogy a BMW márka a piac növekedésével párhuzamosan 10 százalékkal tudott bővülni tavaly, a rekord értékesítést azzal magyarázta, hogy a márka több húzó modellel rendelkezik. Az értékesítés több mint fele (52 százaléka) sport szabadidő modell volt. Jelezte, hogy az eladott autók túlnyomó többségét összkerék-meghajtással igényelték a vevők.

Kitért arra, hogy a magyarországi elektromos összpiacon a BMW 674 jármű eladásával tavaly a 4. legnépszerűbb volt. A márka minden szegmensben tud elektromos meghajtású modellt ajánlani - jegyezte meg.

A MINI márka teljesítményéről Németh Balázs márkaigazgató adott tájékoztatást, aki elmondta: az elmúlt év során a teljes modellpaletta megújult, az átmenettel magyarázható, hogy az eladások 28 százalékkal 490 darabra mérséklődtek. A márka elektromos eladásai viszont 20 százalékkal bővültek, 126 fogyott belőlük.

A BMW csoport motor szegmense a 2023-as kiemelkedő év után tavaly 7 százalékos visszaesést könyvelt el 743 jármű eladásával. Az új motorok magyarországi piacán a BMW részesedése stabilan 20 százalék fölött van.

Zámbó Balázs márkaigazgató szerint a teljesítményt nagyban befolyásolja, hogy tavaly hatósági megrendelésre nem szállítottak motorokat, holott az előző évben ez elérte az 50 darabot.

Gombos Zoltán az MTI tájékoztatására elmondta, hogy a BMW márka eladásainál a céges vevők aránya 90 százalék.

A csoporthoz tartozó márkák 15 értékesítési ponton érhetők el Magyarországon.


Csökkent a Mol-csoport eredménye az első negyedévben

A Mol-csoport tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 205,1 milliárd forint (626 millió dollár) volt az idei első negyedévben, az előző év azonos időszakában elért 318,8 milliárd forint (833 millió dollár) után - derül ki a társaság Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken közzétett jelentéséből.
2026. 05. 08. 19:00
Megosztás:

Több mint 89 ezren jelentkeztek középiskolába

Idén több mint 89 ezer tanuló felvételizett középfokú nevelési-oktatási intézménybe; 9. évfolyamra 76 198-an, 6 évfolyamos gimnáziumba 8071-en, 8 évfolyamos gimnáziumba 5272-en - tájékoztatta az Oktatási Hivatal (OH) pénteken az MTI-t.
2026. 05. 08. 18:30
Megosztás:

Aggasztó ütemben nő az államháztartás hiánya

Áprilisban (egy hónap alatt) 429,4 milliárd forint hiányt halmozott fel az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt központi alrendszere, szemben az előző évi azonos havi 376,4 milliárd forintos deficittel. A negyedik hónap végére a központi alrendszer deficitje ezzel 3849,8 milliárd forintra nőtt, ami az éves hiánycél 70,7 százaléka - derül ki a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken kiadott gyorstájékoztatójából.
2026. 05. 08. 18:00
Megosztás:

Azbesztszennyezés - Sopronban is kimutatta a szennyezés jelenlétét a Greenpeace

Sopronban vett mintákról igazolta a Greenpeace az azbeszt jelenlétét - tájékoztatta a szervezet pénteken az MTI-t.
2026. 05. 08. 17:30
Megosztás:

A DH Group olasz leánycége több mint 450 millió euró hitelt közvetített 2026 első negyedévében

DH Group olasz leányvállalata, a Credipass S.r.l. a piaci folyamatok ellenére bővül: több mint 450 millió euró hitelt közvetített 2026 első negyedévében, és 20 százalékos növekedést ért el az előző év azonos időszakához képest - közölte az ingatlanközvetítő társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken.
2026. 05. 08. 16:30
Megosztás:

Trump az utolsó pillanatban halasztott – fellélegezhet az európai autóipa

Donald Trump amerikai elnök július 4-ig elhalasztotta az Európai Unióból érkező járművekre kilátásba helyezett vámemelést, miután telefonon beszélt az Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével csütörtökön.
2026. 05. 08. 16:00
Megosztás:

Görög Márta lesz az igazságügyi miniszter

Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.
2026. 05. 08. 15:30
Megosztás:

A nyugdíjbiztosítások utáni adójóváírás nem jár automatikusan

A támogatott nyugdíjbiztosítási szerződésekhez igényelhető adójóváírás nem jár automatikusan: az összeget csak azok számlájára utalja az adóhatóság, akik ezt a május 20-ig benyújtandó szja-bevallásukban külön igénylik - figyelmeztet a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) pénteki, MTI-nek küldött közleményében.
2026. 05. 08. 15:00
Megosztás:

Mínuszban zárta az első negyedévet a romániai turizmus

A vendégek és a vendégéjszakák száma is csökkent Romániában az első negyedévben - derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adataiból.
2026. 05. 08. 14:30
Megosztás:

Újra a toleranciasávban a magyar infláció

A fogyasztói árak áprilisban 2,1%-kal haladták meg az egy évvel korábbi szintet idehaza, ami 0,1 százalékponttal alacsonyabb várakozásunknál és a piaci konszenzusnál. Ezzel ismét a jegybanki toleranciasávba emelkedett vissza az inflációs mutató, január után ismét. Az előző hónaphoz képest 0,4%-kal emelkedtek ismét az árak, az elemzői konszenzus 0,6% volt. Az éves maginfláció 1,9%-ról 2,2%-ra emelkedett.
2026. 05. 08. 14:00
Megosztás:

Block-részvények: 8%-os ugrás a vártnál erősebb Q1 eredmények után

A Block Inc. erős első negyedéves gyorsjelentéssel lepte meg a piacot: a Cash App lendületes növekedése, a javuló profitmutatók és a megemelt éves előrejelzés látványos árfolyamreakciót váltott ki. A háttérben azonban a Bitcoinhoz kötődő veszteségek és a csökkenő BTC-bevételek továbbra is komoly kérdéseket vetnek fel Jack Dorsey fintech vállalatának stratégiájával kapcsolatban.
2026. 05. 08. 13:30
Megosztás:

2,1 százalékra nőtt az infláció

Áprilisban 2,1 százalékosra gyorsult az éves infláció a márciusi 1,8 százalékról - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. 05. 08. 13:00
Megosztás:

Olaszország vezet: ezek a legnépszerűbb úti célok 2026 tavaszán

A napsütéses tavaszi időjárás beköszöntével az utasbiztosítások piaca is új lendületet vett, emelkedett a keresések és a szerződéskötések száma is - írja közleményében a Bank360. A portál saját adatai alapján Olaszország a legnépszerűbb desztináció, a legtöbben repülővel utaznak és várost néznek a tavaszi hónapokban.
2026. 05. 08. 12:30
Megosztás:

Csökkent a német ipari termelés márciusban

Gyorsult a német ipari termelés csökkenése márciusban havi és éves összevetésben egyaránt - közölte a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis pénteken.
2026. 05. 08. 12:00
Megosztás:

A fiatalok már a közösségi médiában tájékozódnak a pénzügyekről

A közösségi média a fiatalok számára ma már a pénzügyi tájékozódás egyik természetes terepe: Magyarországon a 16–20 évesek közel 90 százaléka használ TikTokot, miközben a platformot a 18–49 éves lakosság több mint fele is aktívan használja.
2026. 05. 08. 11:30
Megosztás:

A szlovén kormány jóváhagyta a Divaca-Koper vasútvonal kétvágányúsítását

A szlovén kormány csütörtökön jóváhagyta a Divaca és Koper közötti vasútvonal kétvágányúsításának beruházási programját, amelynek költségét 430 millió euróra becsülik. Erről a kabinet adott tájékoztatást.
2026. 05. 08. 11:00
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők pénteken?

A záráshoz közeledve pirosban vannak az ázsiai indexek. A Nikkei 0,5%-kal, a KOSPI 0,6%-kal, a SSEC 0,4%-kal, míg a Hang Seng 1,1%-kal esik.
2026. 05. 08. 10:30
Megosztás:

A hazai deviza- és kötvénypiacon kitartott a választásokhoz kötődő pozitív hangulat

A megelőző két napi olajár-esést nem követte áttörés Iránban, így az energiahordozók árai - bár jelentős esést mutattak napközben - délután ismét emelkedni kezdtek.
2026. 05. 08. 10:00
Megosztás:

Az európainál kisebb mértékben estek a Wall Street-i indexek

Csütörtökön az S&P 500 0,4%-kal, a Dow Jones 0,6%-kal, a Nasdaq Composite 0,1%-kal került lejjebb.
2026. 05. 08. 09:30
Megosztás:

Délutánra lefordultak a vezető nyugat-európai indexek

A szerdai emelkedés egy részét visszaadták csütörtökön a vezető nyugat-európai indexek. A STOXX 600 1,1%-kal, a DAX 1%-kal, a CAC 40 1,2%-kal, az FTSE 100 1,5%-kal csökkent. Az indexek a délutáni órákban fordultak le, amikor az olajárak emelkedni kezdtek.
2026. 05. 08. 09:00
Megosztás: